Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Verovatno je zabagovao softver televizora prilikom skeniranja. I meni se to par puta desilo.
Imaš u opcijama da odabereš audio jezik pa samo tamo promeni sa engleskog na srpski.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Убачен неки бзв хд кристал канал. Почињу да гомилају а не дижу квалитет понуде.
 
Jel moguce koristiti aplikaciju na racunaru preko nekog emulatora?
 
Pozdrav. Da li je neko imao situaciju da mu box nakon startovanja, pocne sam da se resetuje?
 
Kako vam radi net u zadnjih 24H?
Nesto se vuče opasno čak i yt video zna da zakoci?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni se pokocio nacisto pre sat ipo na jedno 45min al se opravio sad sljaka ok.
 
Већ два дана 107. NG Wild HD не ради. Пријављено и као решиће и ништа... да ли неко зна о чему се ради?
 
Pozdrav drugari, kupio sam Tv Lg 43um7050plf... I povezao kablovsku, medjutim kanali su poredjani skroz u nekom levom redu, moze li neka pomoc kako da resim taj problem ako je ikako moguce? Hvala
 
Pre automatskog skeniranja za zemlju izaberi recimo Austriju.

Proradio Nat Geo Wild.
 
Poslednja izmena:
Данас NG Wild HD ради али је чудан превод на BBC Earth. Преко рисивера се види да је промењен фонт али је читљив. Преко LG тв је нечитљив, фале делови слова...
 
I kod mene isti slučaj, na LG televizoru titl se uopšte ne vidi, a na Fox televizoru vidi se normalno.
e76254c86a2d092713d25882600e38ba.jpg
 
U Pirotu, veliki problemi u centru grada od petka, posle jačeg vetra.
Više od polovine TV kanala nedostupno ili prekida stalno.
Mislim da je glavni problem fizička mreža koja prolazi, skoro kompletno, kroz krošnje mlado zasađenog drveća u centru.
Čudno, ali problema s Net-om nisam primetio.
Sve u svemu žalosno stanje već tri dana.
 
Poslednja izmena:
Potpisao ugovor, tako da sada mogu biti i subjektivan i pokusati da budem objektivan koliko je potrebno.

Prvi utisci su: net ok, tv ok, signal ok, tehnicka podrska odlicna.

Za one koji su kao ja nameravaju da predju sa Kopernikus Supernove u Paracinu. Supernova ne razmislja josh o optici pa je to razlog zbog kojeg nisam obnovio ugovor jos prosle godine koji je istekao imajuci informaciju da pojedini ISP-ovi planiraju da se shire po gradu.

Nisam se zaleteo za Jotel iako je jeftiniji sa netom, tv ponuda im je loshija, podrska slabija. Za one koje zanima samo net Jotel je izbor.
SBB ce imati sansu kod mene za 2 godine tek, za sada su zakasnili jos nisu proshli kroz moju ulicu.
Vdsl isto nije isplativ.

Znachi moja preporuka u 2020 godini je Exe-Net.

E sada bih se samo osvrnuo na teh podrsku jer mi je to u neku ruku bilo najbitinije zbog poslova na netu, treba mi 99% uptime.

Agent je tu samo za nove korisnike, za sve ostalo tehnicka podrska preko telefona ili ticketa, posto nemaju poslovnicu u Paracinu.

Ja sam iscimao dobrano tehnicku podrsku ovih dana, odgovori su bili u rasponu tokom radnog vremena u roku od 30-60 minuta, van radnog vremena takodje isto odnosno za pojedina pitanja narednog dana, cak i u nedelju danas. Pretpostavljam da imaju klasicnu podrsku koja odgovara sablonski za standardna pitanja, kao i naprednu podrsku koja odgovara u toku radnog vremena ili narednog dana radi resavanja malo slozenijih pitanja kod naprednijih, "smaracki" nastrojenih korisnika kao i nezadovoljnih.

Uglavnom, podvlacim, na sva moja pitanja i zelje su izashli u susret i to razliciti zaposleni u tehnickoj podrsci, i to je za pohvalu.

Ovo sam napisao, nakon sto sam procitao vise desetina strana i citajuci postove onih koji su nezadovoljni tehnickom podrskom, pa sam ocekivao isto. Medjutim, kao sto rekoh, pozitivna iskustva, brz odziv, prebacivanje "vruceg krompira" da se kasnije odgovori na neka slozenija pitanja od strane nekog iz naprednije podrske.

Ne znam njihov odziv u slucaju nezadovoljnih korisnika, isto je ovde negde bila polemika da se takvi ignorisu i slicno, sa odgovorima tek nakon nekoliko dana ili nikad i slicno, ali ne zelim spekulisati sa time.

Sto se tice montera izasli su u susret svemu sto sam od njih, malo izbrzali, nisam stigao da vidim proces splajsovanja i to mi je zao, nema se prilika za to uvek. Auto prasnjav, oni pomalo iscrpljeni, ali korektni.
Nesto sam nakon njih morao da ponovo raspovezem kablove od stare instalacije i da pazljivije odvojim onaj deo koji je splajsovan da se ne bi ostetio ako se slucajno zakaci. Momci iz Cicevca uglavnom su bili, na ispomoc tog dana, poz za Cicevac.


Sto se tice neta zakucana brzina, i u vecernjim satima bez opadanja. Ping 5 ms prema BG bez jittera, odziv prema exe-net zadivljujucih 0 ms, prema inostranstvu google i slicno od 15-26ms, zavisno da li iz rutera direktno merim ping ili iz browsera.

Sa kopernikus supernovom odziv je bio 8-10ms prema BG.

Sto se tice tv, razlika izmedju Kopernikus Supernove i EXE-Neta je mozda 5% u kanalima, otprilike se isto odvija kao i kada je prodat kopernikus telekomu, uvode u intervalima sistemski nove kanale i rasporedjuju ih, cak mi se vishe svidja raspored na Exe net sada, znachi podvlacim, maltene sve isti kanali sa cak plusom u korist exe net-a.

Ovo sam pomenuo jer znamo da je pre nego sto je Kopernikus pripojen Telekomu bio odlican raspored kanala, pa je onda istumbano.
E znaci exe-net ima da kazem, sredjeniju listu kanala po kategorijama nego Kopernikus Supernova sada.

Treba doraditi na exe-net:

- Jos sredjuju tu listu imaju puno novih HD kanala nekategorisanih, treba kategorisati.
- EPG kod Kopernikus Supernove je zastupljeniji za vise kanala nego na exe-netu, treba poboljsati uslugu EPG kod popularnih kanala.
Posebno nama sto smo bili na Supernovi, kada gledash popularan kanal na kome nema ili je pogresan EPG, ne mozemo se navici, odbija.
- Audio na nekim kanalima ne ide automatski na Engleski, tako da se mora manuelno proveriti da li postoji audio na engleskom ili nashem, posto stavi poljski ili madjarski npr. Toga na Kopernikus Supernovi nema.
- Happy im nije u HD?! Imam problem zbog toga posto koristim stb-ove za starije tipove tv-a. Ostaje na 4:3 bez obzira na sve.

Aplikaciju i sedam dana unazad jos nisam istestirao, nekom cu drugom prilikom, to im je usko grlo koliko vidim na ovom podforumu.

Duzi je post, ovo sam zeleo da podelim sa korisnicima koji zele da predju na Exe-Net sa drugog provajdera u Paracinu, a mozda pomogne u odabiru i nekom u drugom gradu mada neki od ovih parametara mogu biti drugaciji za njih.

Ima tu i drugih sugestija, kao sto je dodela stb-ova. Kopernikus Supernova dodeljuje po zahtevu do 3 stba za bilo koje pakete koje ukljucuju i tv i net, dok Exe-Net ne. Tako da moja topla preporuka je da omugucite starim i novim korisnicima, dodelu po zahtevu dodatnih stb-ova bez povecanja cena usluge. Jednostavno, dugorocno vise ce vam se isplatiti jer je to velika ciljna grupa.
Ubacite to u promocije, naravno ekipe koje montiraju na licu mesta odredjuju na osnovu koliko tv koliko stb uredjaja dodeliti, da li su stariji ili noviji tipovi tv, tako da se mogu izbeci zloupotrebe.

Poz i srecno surfovanje!
 
Poslednja izmena:
Послао сам пар рекламација Ехе нету везано за нестанак канала и превода, али нисам добио никакво обавештење о тикету на маил. Да ли је нешто промењено или се морају звати?
 
E cisto da dodam sto se tice aplikacije i vracanja 7 dana.
Znaci, instalirao aplikaciju na vise uredjaja ali se moze biti logovan samo na jednom u isto vreme. Sto je i logicno nikom nije u interesu da neko iskoriscava i deli sa 50 telefona i svi da gledaju besplatan TV u isto vreme.

Instalacija je kod svih proshla, ali po logovanju kanali mi jednostavno ne rade. Ima dva playera koja koristi aplikacija i oni se mogu switchovati, na jednom imam samo zvuk kod svih tv kanala, ali nema slike, dok drugi odmah zakochi i nema nista, treca varijanta jednostavno prestane player da radi i vrati ti se na pocetni meni.

Na jednom i to bash Huawei ne radi prvih 9 kanala onda radi 10ti, dalje nisam ni gledao, uglavnom katastrofa losa aplikacija.
Kome je ovo bitno, pretpostavljam da je SBB ova u ovom slucaju pobednik dok ovde ExeNet treba malo da pogura neku programersku firmu da updejtuje API playera u njoj.

Uglavnom ocena ExeNet aplikacije za gledanje TV i vracanje 7 dana je 1 od 10.
Ili ja jos neke korake moram da odradim da bi to radilo, ni ne zove mi se teh podrska za ovo posto vidim da svi na ovom podforumu imaju lose misljenje o ovoj aplikaciji da se pridruzim, i nije u redu da obmanjuju korisnike sa promocijama u kojima im je u ponudi aplikacija koja je outdated i baguje.

Da napomenem, sto se tice tehnicke podrske kada sam poslao mail u roku od nekoliko minuta mi je stigao login i pass za aplikaciju, tako da opet me chudi kako neki pishu da ne odgovaraju na tickete i mail-ove, mozda ima veze sa rejonom od koga ticketi stizu mada ne verujem u to, tako da tehnicka je ok, aplikacija ne.
 
Poslednja izmena:
Не знам који си пакет али уз смарт трио 4 сам добио могућност коришћења на 4 андроид уређаја, не рачунајући бокс варијанте.
Питај подршку за број лиценци.
 
@gvlada

Pricam o aplikaciji, ne o android-box uredjajima. Ista ta aplikacija koja se instalira na telefonu, tabletu itd. ne radi kako treba, bar ne u mom slucaju.
Ukoliko se izlogujes, mozes probati aplikaciju u drugom telefonu. Jednostavno, ne moze biti vishe od jednog aktivnog logina to je tako podeseno, i to je u redu.
Ali koji god uredjaj probao, a koji imam, ne radi mi ta aplikacija kako treba.

Za android box ne znam, nisam ga uzeo.
 
gvlada ti upravo i govori o aplikaciji.
Uz Smart Duo-Trio 1 možeš se ulogovati na jedan uređaj.
Uz Smart Duo-Trio 2 na dva uređaja istovremeno.
Uz Smart Duo-Trio 3 na tri uređaja, i tako dalje...
Inače, upravo sam istestirao aplikaciju i ona radi, i na telefonu i na mom kineskom android boxu. Radi i vraćanje programa. Plejer mi je podešen na default.
Po kvalitetu aplikacija je daleko od Eona, to je tačno, ima nedostataka (mogućnost vraćanja programa nemaju svi kanali, nemogućnost pauziranja, nema video kluba), ali nije ni tako loša, koristim je godinu i po dana.
 
Poslednja izmena:
Jel neko uspeo da potera aplikaciju za Android na Xiaomi Redmi 8 uređaju?
Ja sam odustao više od pokušaja.
 
Зашто као недостатак апликације наводите то да неки канали имају гледање уназад а неки не?
Зар није очигледно да за тако нешто морају да се обезбеде одређени услови код пружаоца услуге и да то не зависи од апликације.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Jel neko zna da li se može preći sa Supernove na Exe Net u toku ugovorne obaveze bez plaćanja penala ?
 
Зар није очигледно да за тако нешто морају да се обезбеде одређени услови код пружаоца услуге и да то не зависи од апликације.

Pa i nije, jer recimo na Eon aplikaciji Eurosportovi i svi Pinkovi kanali imaju mogućnost vraćanja.
 
БК је престао са радом... неколико канала је избачено и број се смањио.
 
БК је престао са радом... неколико канала је избачено и број се смањио.

Синоћ сам скенирао канале друже. Нисам приметио да је неки канал избачен, нашао је 396 тв канала и 18 радио канала. Наравно БК телевизију сам морао сам да избришем, још га нису избацили при претрази канала само пише "Off Air".
 
Nazad
Vrh Dno