Šta je novo?

Molim za pomoc oko spajanja na USB...

oggich

Slavan
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poruke
315
Poena
319
U kucistu imam stari floppy drajv i imam neke flopye sa kojih zelim da skinem podatke za caleta. Da li postoji neki kabl ili tako nesto da izvadim floppy i da ga spojim na USB na komp? A posle ce on lako da nareze na CD sta mu treba.
 
Ja mislim da odeš kod nekog ko ima neku stariju mašinu i to da prekopiras, pošto pretpostavljam da imaš noviju matičnu koja nema konektor za flopi. A za USB nzm dal ima, al opet morao bi da kupiš.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je komp iz potpisa sigurno imaš flopy, i CD pisač, šta te sprečava onda da ti na svom napišeš sa disketa na CD ? Možeš i da prebaciš podatke ne USB memoriju takođe. Ovo što tražiš je naj komplikovanije moguće rešenje. Postoje flopi drajv za USB ali njih možeš da juriš doveka. Samo adapter sa flopy na USB nisam nikada video.
 
Mislim da cu pre da napravim kako je rekao Dusan_93,da odem kod nekoga i da iskopiram podatke sa flopi diskova na flesku,posto nemam data kabl za flopi u kucistu. Flopi mi samo stoji tako zasrafljen i skuplja prasinu i zauzima mesto u kucistu.
 
Pa tih kablova bar mora da ima na tone, gde god hoćeš, ja verovatno imam 50ak komada. Javni ako ti zatreba.
 
Drugari,pazario sam data kabl za flopi. Kako najbezbolnije;za sistem;da ga uglavim u flopi? Flopi se pokazuje u my computeru,tako da je onda instaliran kako valja? Pitam zato sto,kada sam bio spojio flopi samo na power kabl,a nisam znao da nema data kabl;racunar je poceo da pisti i nije se palio uopste,nije hteo da ucita windows. Kako da ispitam da li je flopi u redu? Da nije mozda flopi u kvaru?
 
Formatiraj neku disketu sa systemom na njoj pa probaj da bootujes sa nje, to je najjaci test za njih, ne trpi nikakvu gresku. Ako to prodje onda je sve potpuno u redu. Ako ti zatreba za nesto kriticno kao flesovanje BIOSa nabavi neke nove diskete, vole da umru od dugog stajanja
 
Nemam nameru da koristim flopi za neke druge namere,samo zelim da skinem podatke sa disketa i one idu u reciklazu. Zato samo zelim da osposobim flopi drajv. Da li je sve onda u redu sa flopi drajverima na windowsu,kada se vidi flopi u my computeru? Nisam video nikakve greske u device manageru?
 
Pa onda bi trebalo da radi u zavisnosti naravno od ispravnosti same diskete. Ako se vidi u My Computer onda je pravilno povezano.
 
Vidi se flopi stalno u my computeru,ali nije spojen u kucistu nigde. Samo stoji tako zaserafljen,nije spojen uopste
 
Zato što je uključen u BIOS. Operativni sistem dobija signal od ploče da je kontroler za flopi uključen, ali pošto je to sistem iz 60, 70. godina 20. veka, nije primenjena provera da li je disketna jedinica i fizički priključena, pa je za OS flopi tu samom aktivacijom kontrolera. Sad ga poveži kablom na ploču i koristi ga.
 
Eto a ja mislio da si našao odgovarajući kabl !!! Kako misliš da radi ako nije spojen ??? Telepatijom ??? MORA da ima i struju i data kabl i da bude uključen njegov kontroler u BIOSU. Nije uopšte velika stvar spojiti na ploču, ako ta tvoja uopšte ima connector za flopy. Duži deo kabla ide u ploču a ako imaš samo jedan flopy onda krajnji connector na kablu ide u flopy drive. Ništa teže nego ATA HDD.
 
Ona strana kabla sa uvrnutim žicama, tj. na toj slici desno dole ide u flopy a druga strana na ploču. Trebalo da ima ispupčenje na plastici tako da ide samo na jedan način.
 
Spojeno i flopi je proradio bez ikakvih problema. Naisao sam samo na dve diskete da nisu htele da se ucitaju. Zasto se desava da diskete i diskovi nece da se ucitaju?


Hvala na pomoci svima oko disketa
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno