Šta je novo?

LG Optimus G Pro

jel pazario neko da prenese utiske? meni treba da stigne krajem oktobra iz inostranstva, jedva cekam :) malo da promenim note2, predugo je kod mene :D
 
Ja cu ga najverovatnije kupiti samo da se pojavi kod nas sa nekom normalnom cenom i garancijom.To mi je za sada prvi izbor.Problem je sto ga nema kod nasih operatera.Valjda ce ga konacno biti i kod nasih operatera sa garancijom od dve godine.
 
Da li je neko od forumasa kupio ovaj model telefona pa da nam iznese svoje utiske o aparatau?Lg g2 mi je trenutno izvan mojih mogucnosti a takodje i note III tako da mi u rangu do 400-410 eura ne ostaje nista drugo nego lg optimus g pro.
I jos nesto,da li neko zna gde se moze kupiti kod nas a da je garancja na aparat dve godine?Ja sam samo uspeo da nadjem u logic shopu sa dve godine garancije ali trenutno nisu imali u ponudi u beloj boji.
 
stigao :) zadivljen sam. do sada sam ima note2 i ovaj ga sije u svakom segmentu. telefon ubija kako radi. ekran odlican. jucem sam cackao note 3 i po mom misljenju g pro je mnogo blize notu 3 nego notu 2 a dobio sam ga za iste pare za koje sam prodao note 2. rootovanje jedno od najjednostavnijih. jos nisam cackao romove, za pocetak se upoznajem :) lgjev android je kud i kamo sredjeniji i potpuniji od samsungovog. svaka preporuka za telefon!
 
Poslednja izmena:
jos malo utisaka :)
telefon sam kupio sam u inostranstvu, doneo mi ga je drugar. kupio sam polovan na sajtu sa licitacijama (bukvalno kao nov), izasao me je ravno 300e (tacno za koliko sam prodao note 2).
telefon ubija kako radi. brz odziv, sve je glatko. ma super. za sada nisam video mane, bateriju ne mogu jos da kazem koliko traje jer sam ga tek jedan dan cackao i jutros napunio. ekran je prosto sjajan, note2 mu nije ni za prineti (note2 ima 720p na 5.55 i gomilu problema sa belom bojom i drugim stvarima, ovde je 1080p na 5.5). drug koji mi je doneo telefon ima note 3 i poredili smo ekrane i jako jako su slicni :) da se razumemo n3 ima fenomenalan ekran, a ovaj nikako ne zaostaje. boje su odlicne, nisu onako isprane, sto je klasicno za lcd (nexus 4, nexus 7, htc hox ili one) a nisu ni samsungovski napucane. odmerenu su i po meni taman kakve treba da budu. rootovao sam telefon, jako je jednostavno a to sam uradio jer koristim titanium backup pa sam sve aplikacije i podesavanja prebacio sa n2 koji sam ranije imao. za sada stvarno ne vidim neke mane a evo sta sam sve dobio a da nisam doplatio ni dinara :)
- 1080p ekran, mnogo, mnogo bolji od note2 ekrana;
- IR, koriscenje daljinskog, radi savrseno i lako se podesava;
- quick button koji moze da se podesi da radi bilo sta po zelji, ja ga recimo koristim za kameru;
- LG interfejs koji je po meni napredniji od samsungovog;
- multicolor dioda iza home dugmeta koja je prosto sjajna i moze da se podese razne boje za razne notifikacije;
- kamera iako je 13mpix deluje prilicno slicno kao na n2 pri dobrom svetlu ali su slike u mraku 2 koplja ispred. kod samsunga su slike u mraku gadno plave;
- generalno telefon lepse lezi u ruci jer je manji i izrada je ozbiljnija :)
 
Konacno ga kupih.Jurio sam i cekao da naidje po nekoj dobroj ceni i danas ga konacno kupih.Kupio sam nov sa dve godine garancije za 295 eura.Posle samsunga s3 ovo je full telefon,bar za moje potrebe.Dvoumio sam se da li g2 ili g pro,i na kraju je preovladao veci ekran.Za moje potrebe i vise nego dobar fon.Imam jedno pitanje?Da li mozda neko zna odakle mogu da skinem igo primo ali u full hd rezoluciji?Treba mi za ovaj lg koji ima displey 1920x1080.
 
Ako moze za 300 evra da se kupi nov sa 2 godine garancije ovo je onda odlicna kupovina.
 
Gde li ga nadje za 300e :)
Ja bas pratim oglase, jurim njega ili note 2, ali za te pare nigde ni jednog, ni drugog :)
 
Кажи ми ако није тајна где си га купио за 295е са две године гаранције, и мене занима узео бих један за себе.
 
Uzeo sam model e986.Ne znam koja je razlika izmedju njega i modela e985 pa ako neko zna razlike zamolio bih ga da kaze.Nasao sam ga tako sto sam dao oglas da kupujem g pro i lik me kontaktirao na mob.Da skratim pricu on inace nema radnju nego ovako prodaje telefone a garanciju daje njegov ujak koji ima servis mobilnih telefona.E sad koliko je ostvariva garancija nemam pojma,nadam se da mi nece ni trebati.Juce sam uzeo fon od njega a danas treba da se nadjem sa njim da mi da garanciju popunjenu.
Mislim za ove pare mi i ne treba garancija.Jeftinije sam prosao minimum 100 eura nego sto je ovako po radnjama.
Inace fon je nov neraspakovan,sa svim folijama,originalnom kutijom,punjacem i slusalicama.
 
Uzeo sam fon g pro model e988.Fon je odlican.Interesuje me koji je najbolji softver za ovaj e988 g pro?Mislim koji se najbolje pokazao.Ako moze neka preporuka.Nasao sam na xda ali su vecinom za azijsko i korejsko podrucje.Link
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2438088

Moja trenutna verzija je 4.1.2 kernel 3.4.0 build number JZO54K a softver verzija je E98810b
sve ove verzije softvera za 988 su za neka podrucja koja nisu za evropu.
Ovde sam nasao uputstvo kako se flesuje i alat sa kojim se radi link
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2420219

Do sada sam koristio samsung s3 i nije mi bilo strano da ga flesujem ili otkljucam,ali sa lg telefonima se tek sada susrecem.
Interesuje me da li neko ko koristi ovaj fon da li ga je flesovao i ako jeste koji je princip?Da li je procedura kao sa ovog drugog linka i na sta treba obratiti paznju?
Znam da iskljucivo treba da trazim softver za model e988 koji je kod mene i da ne ubacujem softver od na primer modela e986 ili e985.
 
kada bih menjao stavio bih official CM 4.3.1 koji trenutno imas na xda. samo, nisam video ni jedan bug a i nekako mi se svidja lg gui, nije mi jos dosadio :) uz to, izgubilo bi se par stvari kao sto su custom led notifikacije. tako da sam za sad na stocku :) ono sto mi se svidja je da baterija stvarno odlicno drzi i telefon nema glupih wakelockova koje sam imao na note2 i nisam mogao nikako da ih se resim. trenutno sam u inostranstvu pa bas i ne koristim telefon, i za 14h je otislo 1% baterije sto je po meni sjajno :)
 
bojke1- koja je razlika izmedju e986 i e988 posto vidim da imas oba? Kako ti se cini kamera u odnosu na S3 i jel ima jos koji za 295e :) ?
 
Poslednja izmena:
nema oba :) ne bi trebalo da je neka velika razlika, mozda u sw (modem). e986 je za evropsko a e988 mislim za indijsko trziste.
 
Ima li neko neku informaciju u vezi softvera?Interesuje me da li ce g pro dobiti neki noviji softver od 4.1.2 koji je sada aktuelan.Nesto se spominje da ce dobiti 4.3 a mozda i 4.4.
Inace telefon i sa 4.1.2 radi bez greske,otvara sve skoro trenutno i u odnosu na samsung s3 koji sam imao pre ovog fona, i njegov softver je razlika nebo i zemlja sto se tice fluidnosti i samog rada telefona u korist g pro.A inace i baterija je odlicna.Generalno sam prezadovoljan kvalitetnom izradom i samim radom telefona.
 
o bojke
uze li ti konacno taj Gpro,koliko vidim dobices kuc kuc i na njemu a i kit kat
odlican fon steta sto nije zaziveo
 
Tri komada sam do sada promenio,mislim na g pro.Prvi sam vratio coveku jer se zajebao za cenu.Dao mi mnogo nisku cenu i ja mu vratim fon.Posle sam uzeo jos jedan g pro u crnoj boji i iskrsla mi neka kombinacija da ga prodam i na kraju sam uzeo g pro ali u beloj boji.Belu boju sam jurio ali nikako da mi natrci po nekoj normalnoj ceni.Tako da skoro mesec dana koristim lg optimus g pro u beloj boji.Kod nas nije zaziveo ali je stvarno odlican fon sa ispeglanim softverom koji mi nije nijednom zakocio u ovih mesec dana plus mu je i baterija odlicna.Za moje potrebe i vise nego dobar fon.Jos ako dobije i ovaj update sto se spominje bice odlicno,mada i ako ne bude od toga nista fon i bez toga sljaka bez greske.
Sad mu je i cena pala na nekih 300 i kusur eura i za tu cenu je odlicna kupovina.

o bojke
uze li ti konacno taj Gpro,koliko vidim dobices kuc kuc i na njemu a i kit kat
odlican fon steta sto nije zaziveo
 
Dobice update ,provereno ,tako da mocices i ti kuckanjem da otkljucavas fon
Sada kada ce stici videcemo,bitno je da je potvrdjeno
 
Za kit kat nisam siguran da ce dobiti.Ja sam nesto procitao da ce dobiti 4.3.Sad sta ce biti od svega ostaje da sacekamo i vidimo.U svakom slucaju sta god da dobije bice samo plus.
Gde si procitao da ce dobiti kit kat?Ako moze link.
 
Interesuje me kakve su mu fotografije i kakav mu je zvuk u slusalici prilikom razgovora. Vasa iskustva... Planiram da ga uzmem uskoro
 
evo da se i ja javim posle nekog vremena: i dalje koristim telefon i vrlo sam zadovoljan :) stavio sam na njega cyanogen mod 11 (baziran na kitkat androidu) koji radi vrlo fino (za kameru ovde je preporuka snap camera koja razvaljuje). jedina mana mu je sto mi se cini da malo manje traje baterija ali mislim da je ovo generalan kitkat problem jer je isto i na nexusu 4 sa preaskom sa 4.3 na 4.4. razmisljao sam i o nexusu 5 neko vreme ali sam posle skontao da ni u jednom aspektu ne bih osetio poboljsanje :) trenutno mi je i problem preci na manji telefon posle note1, note2, g pro... mozda sledeci telefon bude g3 koji ce izgleda imati 5.5" ili mozda g2 pro/g pro 2, a ne bih se bunio ni za g flex :D jednostavno cene polovnih lg telefona, iz nekog po meni nerealnog razloga, su mnogo nize u odnosu na samsung. i da: juce kad sam se posle nekog vremena podsetio kakav je ekran na note3, ekran na g pro mi se vise svidja :) cini mi se da je ostriji i da su boje realnije.
 
Baterija na kikatu:
y4a9ahep.jpg

a3avebar.jpg
 
jesu li stigli KK i knock on? :)
i oce li KK bit zadnji update ili se moze ocekivat bar jos jedan?

prodaje se jedan za 250e, koriscen 15 dana, crni, sa futrolom, bez garancije, kao nov. malo skupo a?
 
Nisu jos stigli. Ne verujem da ce biti neki update posle KitKat-a. Trenutno koristim CM11 KitKat i telefon ubija kako radi. Antutu score 28000. Posto imam i G Pad koji je hardverski indentican, on ima fabricki KitKat ali sam i na njega stavio CM11. Takodje ubija kako radi. Mislim da cak radi bolje sa CM11 nego sa LG KitKat romom. To se moze primetiti u Real Racingu 3 recimo. G Pro za do 250e je po meni sjajna kupovina.
Zakljucak: sve i kad izadje oficijalni KitKat tesko da ce biti bolji od CM11 koji je odavno dostupan. Ako ne koristite LG aplikacije CM11 je pravi izbor (* cak QRemote i QPair rade na CM11 na G Pro, a na G Pad radi samo QPair, QRemote iz nekog razloga ne radi...).
 
Drug kupio u BG tel e988 i pre neki dan mu ponudio update na KitKat.Dobio par novih funkcija,medju njima i knock(ali samo za zakljucavanje tel.)
 
Nazad
Vrh Dno