Šta je novo?

Miš za veliku šaku

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
Pretražih ovde na forumu ali ne nađoh temu.-.. Ako može pomoć: šaka mi je poveća i treba mi veliki pouzdan miš, žični i da ima bočne tastere (kod internet surfa back and forward). NIje da je šaka kao lopata, ali mi pasuju poveći miševi.
Tražio sam, ali u opisima nisam mogao da provalim kojih su dimenzija. Ako ima neko iskustva bilo mi mi od pomoći...
Miš mi traba samo za internet surf i sl. Ne igram igrice.
Hvala unapred na pomoći.:)
 
Poslednja izmena:
Microsoft Sidewinder je bas dizajniran za vece sake, sigurno bi ti odgovarao. Samo mislim da ces ga sad tesko naci
 
Dell ima par velikih misOva, takodje i Gigabyte.
 
E ljudi hvala..Sad ću da se bacim na razgledanje i pretragu.... :banana:
 
Kone+ je isto relativno velik, mada je možda malo previše ako ne igraš igre.
 

Prilozi

  • 0D609740-6B60-0A46-A218-199D2A2FF6A2.jpg
    0D609740-6B60-0A46-A218-199D2A2FF6A2.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 86
  • 7E42C5B3-81A8-5D41-97C5-9DBC4ADE07FE.jpg
    7E42C5B3-81A8-5D41-97C5-9DBC4ADE07FE.jpg
    135.6 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena od urednika:
Neces pogresiti ni sa jednim, mene jedino na X3 nervira sto ima samo jedno side dugme. A X3 je manja verzija, originalni sidewinder je bas pravljen za velike sake. Ja sam jedva uspevao da dohvatim bocne dugmice :)
 
Hvala za fotku.Izgleda da je Logi veci.. Svarog84@: mislim da ima sa obe strane tastere.
 
Lose sam se izrazio, ima po jedno sa svake strane, samo ja vise volim kad su oba na palcu, tesko da bih malim prstom uopste koristio to drugo dugme
 
Kod sidewindera je mana predugačak hod skrolera, pre nego što klikne i napravi se skrol na strainici, koja se gleda...
Ali ima laser a Logi nema. Našao sam na benchu u oglasima novi sidewinder za 25 eu... Logi je nov sa garancijom 34 eu...Šta mislite?
 
Ja takodje imam jako veliku saku i dugo sam sebi trazio pacova. X3 je meni bio mali ali mi je zato X8 odlicno legao:
http://www.microsoft.com/hardware/en-us/d/sidewinder-x8-mouse

Izmedju Logija i MS-a pre bih izabrao MS. Mene moj X8 sluzi besprekorno vec 3 godine i u pitanju je zaista izuzetna sprava.
 
Ja takodje imam jako veliku saku i dugo sam sebi trazio pacova. X3 je meni bio mali ali mi je zato X8 odlicno legao:
http://www.microsoft.com/hardware/en-us/d/sidewinder-x8-mouse

Izmedju Logija i MS-a pre bih izabrao MS. Mene moj X8 sluzi besprekorno vec 3 godine i u pitanju je zaista izuzetna sprava.
NIsam znao da je x8 veći..hvala za info.. I ja imam veliko poverenje u microsoft jer su me njihovi uređaju služili mnogo bolje od svih ostalih.. NA žalost, nema ga kod nas u prodaji :(
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav je g400 sto se kvaliteta tice ali ja imam mx518 iz prve serije i radi mi bolje nego neki laserski koje sam probao. Hocu samo da kazem, nemoj da opticki senzor smatras kao manu. Za 7 godina (bar ja mislim da je tako, ne znam vise ni kad sam ga uzeo) svakodnevnog koriscenja nemam nijedan problem, radi i dalje savrseno. Isto imam veliku saku i jedina mana je sto je materijal gladak pa kad mi se saka oznoji malo je povrsina klizava, ali dobro vidim da je na g400 povrsina od normalnijeg materijala.
Doduse meni se ruka uvek znoji pa mozda nisam relevantan za savet :d
 
NIsam znao da je x8 veći..hvala za info.. I ja imam veliko poverenje u microsoft jer su me njihovi uređaju služili mnogo bolje od svih ostalih.. NA žalost, nema ga kod nas u prodaji :(

Mislim da ga nikad nije ni bilo. Opet, kazem, ne znam koliku saku imas (moja je oko 23 x 11.5 cm) ali X3 je manji. MX518 je jos smesniji jer nije sve u fizickoj velicini misa, ima dosta toga i u njegovom obliku. Realno, da nisam uspeo da kupim X8 kupio bih Saitek 9 - podesive je velicine, a ja se ne lozim na gejming pa mi neka perverzija po pitanju senzora ni ne treba.
 
A nisu ni sve sake iste, tako da ako jednom odgovara jedan ne mora da znaci da mu odgovara drugi mis i obrnuto..
Najbolje da probas. Ja svoj mis nisam ni kupovao za gaming niti me je to tad zanimalo (ni sad me ne zanima) vec je bio jedan od retkih koji mi je ergonomski odgovarao, a da je pritom bio kvalitetan. Svakako se nisam pokajao i ako crkne vrv cu opet uzeti isti :)
 
Ja gledam da je barem približno odgovarajući..Teško da mogu naći u milimetar odgovarajući miš..Nisu ni prsti svima podjednako dugački... Tako da kad su u pitanju male razlike u gabaritima 2 miša između kojih se dvoumim, gledam druge odlike za odluku..Slažem se da laser i optički ( pa i to je laser u povoju-dioda :D ) nije toliko bitno..Onaj korak na skroleru mi jedino smeta kod x3... Ima na YT gde je tip to pojasnio...
http://www.youtube.com/watch?v=x0pueZqYr1c
pogledati od 2.53 sec
 
Imam prilicno veliku saku (nisam merio kao kutija) i isto imam problem velicine misa. Imao sam do juce G500 koji je stvarno solidne velicine koji sam juce zamenio sa G700 i ovo mi je do sada najbolji mis sto se velicine tice. Ergonomicniji je od G500 i bolje lezi u ruci. Nisam do sada video puno miseva ove ili vece velicine. Jedini problem kod G700 je tezina misa koja je za moj ukus mala. G500 je imao tegice i uvek sam drzao sve najvece tegice u njemu. Ovo je ipak stvar ukusa.
 
85 do 105 eu za g700 .. pa može tablet da se kupi za tu kintu..preteraše ga :) I onda ga ipak jedan tip kupi i : "Kao sto sam gore naveo levi klik se pokvario(jos se rimuje),salu na stranu.Misa sam kupio pre 20 dana DVADESETDANA a on vec pokvario(MRK!) .I onda ja lepo ukucam(Ako nekog zanima) G700 Left & Right Button Issues - Logitech Forums i sve mi je bilo jasno. Naime ovaj problem vuce jos od prvu seriju cini mi se da je izasla krajem 2009-te. 10000 din EEJ 10000 dinara pa mis od 500 d nema bre takav problem. A sada svi na po jedno zajecarsko!"
:D
lele :D
 
Poslednja izmena:
Ma daj, za nekoga ko ne igra igre apsurdno je dati vise od 20 evra za misa, pa i toliko. Imam ovaj Gigabyte godinu dana, skoro svaki dan se online gadjaju Turci medju oci carne, i kao prvog dana je. Ima i 2DPI rezolucije, i upotrebljive back-forward dugmice sa strane. Daleko od toga da je najbolji mis koji sam imao, ali je solidan i ergonomija je dobra. Mrzi me da merim sake sada :D, ali naizgled im svakako vise prilici lopata nego klavir :d
Onaj Dell koji sam pominjao nazalost nema da se kupi, ali je ogroman i veoma udoban, profi je.
 
Pa dobro niko nije naveo cenovni rang, a i uostalom kupio sam ga na nekom bolesnom popustu tako da i da crkne za mesec dana nije nikakav problem.
Hvala na sugestiji...NIsam mislio ništa loše..Samo mi ispade vilica kad sam video cenu... previsoko ipak za neka moja shvatanja..
 
Ma daj, za nekoga ko ne igra igre apsurdno je dati vise od 20 evra za misa, pa i toliko.
Ne bih se slozio. Ako nadjes mis koji ti odgovara, platis i ne mislis par godina. Bar sam ja tako razmisljao i nimalo se nisam pokajao sto sam dao (tada) 60e za mis.
 
Nazad
Vrh Dno