Šta je novo?

HTC One

To dugme im se standardno razdrnda, izdere i pocne da ispada na mnogim htc modelima.
 
Meni se volume dugme uopste ne svidja na One ne pitajte me zasto. I ne svidja mi se sto je on/off ujedno i infra red to znaci da je u pitanju providna, crvena, tanka plastika.
 
Na HTC konferenciji za novimare upravo je najavljeno da će HTC One koštati 700evra u maloprodaji.
 
Pricas o srbiji ? Kada ce da se pojavi kod operatera ?
 
Ajde neki kraći utisci pošto sam ga danas uživo video i pročačkao. Pre svega, izrada je zaista vrhunska. Očekivao sam da telefon bude teži zbog aluminijuma, ali zaista deluje lagano u ruci. Da li je to plus ili minus, to je individualno jer nekom ta dodatna težina više prija. Ekran je stvarno fenomenalan. Da skrenem sa teme na kratko. Pre HTC prezentacije bili smo na prezentaciji Xperia Z modela. Nadao sam se da ću u njemu videti nešto bolji ekran od prototipa koji sam testirao, ali ne, to je isto njesra koje deluje pomalo bledo i ima užasne uglove gledanja. Da se sada vratim na temu, ekran na HTC One-u ga pere za sve pare, prvo zbog veće cifre PPI, drugo zbog punoće boja i treće zbog boljih uglova gledanja.

Idemo dalje, blink feed deluje jako zanimljivo, i bilo je pitanje da li će moći da se inkorporiraju domaći izvori informacija u njega, na šta je odgovor bio potrvdan, što me raduje. Kamera, šta znam, ne mogu da procenim kvalitet fotografija, gledao sam samo neke fotke na njegovom ekranu, to ću morati dodatno da ispitam. Ima par interesantnih stvari, na primer ovaj Zoe photo. Osim toga što kad slikaš ujedno napraviš i kratak filmić, on ti dozvoljava veći izbor fotografija od koje ti biraš koja je najbolje ispala. Na tu scenu stupa i meni zanimljiva opcija Object removal. Recimo da se spremaš da fotografišeš nekoga i u tom trenutku ti neko pokvari fotku prolaženjem u pozadini. Kamera skapira šta se to pomeralo i ponudi ti opciju da ukloniš te objekte sa fotke. Nisam ni sam siguran kako to zapravo funkcioniše, verovatno kamera sama neke skladišti fotke i pre nego što ti stisneš shutter. Mnogo dobra fora.

Da ne dužim previše, sutra treba da dobijem HTC One, pa će biti prvi utisci na sajtu, nešto slično kao sa Xperiom Z. Ne daju još da se objavljuje pun test, jer valjda ROM nije u potpunosti gotov ili tako nešto.
 
Pa da... sony mora pod hitno da izbaci novi mob tipa xperia zxxz.. a sto se ekrana to jest displeja tice odmah se dalo primetiti da je trenutno najbolji na trzistu.. bravo za htc
 
Poslednja izmena:
Bogdane jel ti pišeš za neki medij ili mi se čini?
 
A šta kad zakuca telefon i ne može da se ugasi na dugme i ne reaguje na bilo šta?

A sta ako i power dugme ne reaguje, a gde pec..
Nego zaista mi je malo komicno da i novi BB i novi HTC ekstremno lice na iP5.

Iz iskustva sa Samsung Galaxy Tab 10.1 koji kao i skoro svaki tab ima neizmenjivu bateriju power dugme uvek reaguje na dugi pritisak. 100x flasovan, puno puta zapucao i dug pritisak na power dugme uvek resetuje uredjaj.
 
Znaci drugom polovinom marta kod operatera.. osecam da ce biti tacno u dan kada se pretstavi s4, fazon 14og marta :)
 
Pre će biti da će s4 predstaviti dan pre nego što počne prodaja HTC a.
 

phah gledajući ovu sliku ni njemu ekran nije baš "najcrnji" :)

btw "telefon izuzetnog dizajna i najboljeg kvaliteta slike, zvuka i ekrana do sada"

ajd ekrana i OK ali za zvuk i sliku(ako su mislili na kameru) nek izvinu malo :) baš zbog ovako prepotentnog reklamiranja ga nikad ne bih uzeo...to je isto kao kad bi Zastava rekla da im je Z10 najbrži i najmoderniji auto
 
Poslednja izmena:
Misliš prekopirana apple filozofija sa jednim modelom godišnje.
 
da... nekada treba biti i znalac u kopiranju :D primer sonija i njihovog puta do ozbiljnog brenda..
 
Ne, nego prekopirana Samsung filozofija. Bice mnostvo modela ali ce svi znati koji je najbolji, flagship model.
 
Drugari, stigao mi je HTC One ranije, ne bismo ga tako brzo dobili da nije bilo Dandy-a, kome se zahvaljujem ovom prilikom :) . Oduševljen sam telefonom, evo neke prve fotke, pa će kasnije uslediti i neki utisci.



 
^ Sexy! ,)

Molim te Gizmo istestiraj kameru u svim uslovima.
 
Poslednja izmena:
Ortak je prodao One X, uzece ovo cudo verovatno i pre nego sto se pojavi u Srbiji, cim ga se docepam javljam utiske
 
@gizmo
i kad ce biti moguce procitati pun test?

edit:
imam neki osecaj da ce samsung opet da ga opere...
ps. iako zadnja 4 telefona imam HTC
 
Poslednja izmena:
Ja čekam da vidim šta će Galaxy S4 da ponudi, a ako ostane plastika i sapun dizajn, definitivno ima da se ratosiljam S trojke i da uzmem One na ugovor.

@Kikibgd

Pun test stvarno ne znam, ovo nije finalni ROM pa ne daju da se objavi tako nešto, ali biće produženi prvi utisci kao kod Xperia Z modela. Prvi utisci najkasnije u subotu uveče.
 
Poslednja izmena:
Bogdane jel ti pišeš za neki medij ili mi se čini?

Cini ti se. VIdeo sam na FB-u da je Android Srbija izbacio vest za One i okacio ovde.
Kada gledam slike,nekako mi se cini kao da je manji u odnosu na One X,tako mi deluje,ne znam sto.
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam sa YT-a 2 klipa snimljena u malo mracnijim uslovima oba u HDR, sa prezentacije telefona, jedan je Full HD sa stalnih 30 frejma, a drugi je HD i za neverovati sa 20 frejma max, pa dal je moguce bre?!

Ako je ovo mozda do toga sto nije finalna verzija jos onda ok, ako ovo ostane i posle, strasno...
 
Ja čekam da vidim šta će Galaxy S4 da ponudi, a ako ostane plastika i sapun dizajn, definitivno ima da se ratosiljam S trojke i da uzmem One na ugovor.

@Kikibgd

Pun test stvarno ne znam, ovo nije finalni ROM pa ne daju da se objavi tako nešto, ali biće produženi prvi utisci kao kod Xperia Z modela. Prvi utisci najkasnije u subotu uveče.

ne smem ni da zamislim kako ti sada izgleda s3.. osecam ko neka plasticna igracka :D ja da uhvatim htc one u ruku odmah bi poklonio nekome s3 :D inace ima preorder u nemackoj u saturnu za 600e.. vratis pdv i puna kapa :D
 
Kako ide to oko povracaja pdv?
Ako ti neko ko zivi tamo kupi i donese ovamo.
 
Na aerodromu odes u neku kancelariju i dobijes 13ak % nazad, na ruke ili na racun, a ako te ne mrzi da cekas, mozes i samo da uzmes potvrdu o povratu na carini, dodjes u Srbiju, pa po novom ulasku u EU dobijes nazad svih 18% PDV-a.

U prvoj verziji izadje fon 520€. S vremenom bice samo manje. Da mu je baterija jaca, bio bi potencijalno savrsen...
 
Nazad
Vrh Dno