Šta je novo?

Arkadni kabineti II

@kovacm, rpi 2 je najpodesniji za ovo, ako mozes jednu bar fotku kabineta da nam postavis ;)
 
Kovac, jel resen problem sa coinops na posl. verziji, posto je pisano pre da neke igre prestanu same od sebe da rade ? U cemu je bila kvaka ?
 
^
ne znam u cemu je kvaka ali to se i meni desilo: Double Dragon je radio i posle nekog vremena je prestao da radi :(
citao sam sve i svasta po forumima, i da treba datum da se menja i ... ... i uglavnom nije proradilo :(

a najnoviju verziju nisam probao.
 
Da se i ja malo prikljucim.
Duze vreme razmisljam o pravljenju mame kabineta sa PCjem i original 15KHz monitorom. No posao me ubi pa nikako da stignem, barem da pocnem.
Pa mozda bi mi lakse bilo da pazarim nesto gotovo ili polugotovo.
Da li znate nekog ko pravi po narudzbini ili vec ima mame kutije, mozda i ceo sistem?
 
^
15KHz monitor ces jako tesko naci!!! Pre ces naci TV.

gotovi aparati su letos bili na KP ali ih ne vidjam poslednje vreme...
 
Izvini ali ako vec ides na PC varijantu ne kapiram cemu komplikacija sa video monitorom(15KHz) ili tv-om. Odradis sa vga crt monitorom velicina po zeljenom izboru.Kad iako budem imao vremena krenem da pravim mame kabinet , ili prepravim neki gotov ,varijanta ce ici sa tft monitorom 4:3 odnosom dijagonale. Ovim se ostavlja mogucnost i relativno jednostavnog mehanizma kako bi se rotirao monitor za 90 stepeni. Lepo bi se koristilo za igre koje koriste vertikalni monitor u aparatu :)
 
Ovo je stranica coveka od koga su neki kupili kabinete, iz Krusevca. Za slucaj da nije obnovio oglas na KP...Covek inace ima i delove, i ispravne i prazne arkadne kabinete, flipere, poker aparate itd, decenijama se bave time :)

www.facebook.com/fliperikrusevacsrbija.pinball.5
 
Poslednja izmena:
15khz monitori su jedini pravi za arkadne igre :)
Sve ostali radi interpolaciju nekakvu... Imam ja izvor za monitore i stare kutije, hteo sam naci nekog ko radi mame kutije konkretno...
 
Ima li taj izvor možda kakav neispravan fliper?
Trebao bi mi neki bez plejfilda, a može i bez glave.
Bitno mi je da u telo stane 40" TFT panel i da ima noge:)
 
Uf izvor je haotican ali ima sve zivo iz te ere... No takve specifikacije mu nikad necu znat preneti. Daj konkretnije lakse nesto :)
 
Oako nekako na kraju treba da izgleda.



Voleo bih da imam kutiju od starog flipera sa sve nogama.
Bitno je radi tiltovanja i tako to...
Otvor u kutiji u koji treba da legne ekran iz mog TV bi trebao da bude ne manji od 92x54cm.
Sad sam na brzinu izmerio odoka i ofrlje.
Moguće i da ne postoji fliper sa tom širinom otvora.

Link sam stavio da mi se ne zagubi :)
http://www.flippers.be/basics/101_pinball_dimensions.html
 
Poslednja izmena:
15khz monitori su jedini pravi za arkadne igre :)
Sve ostali radi interpolaciju nekakvu... Imam ja izvor za monitore i stare kutije, hteo sam naci nekog ko radi mame kutije konkretno...

Pa ako cemo posteno jedina prava stvar je i igrati te igre na pravom automatu. Emulacija opet nije prava stvar u kakvo god kuciste da je smesteno. Jedino sto je osecaj drugaciji ,a nekakko sam oduvek zeleo da imam arkadni aparat u kuci. Za bilijar nemam mesta ali arkada bi vec stala :)
 
Ovo je kao neka demo tabla za Future pinball.
27" za backglass i 40" playfield.
Debelo ću razmisliti o ulaženju u ovu avanturu.
 

Prilozi

  • DSCF4591.jpg
    DSCF4591.jpg
    721.5 KB · Pregleda: 168
5e854d88dce13db99f5938f3d02c3e1c.jpg
 
Pozzz drugari evo ja odvojio nedelju dana da odradim ove kabinete standardna prica pc unutra emulator max arkade ovog puta ide 19inca tft monitor i sve kulturno povezano preko onog modulatora ili kako se vec zove ima ga na aliexpresu 49 dolara set za dva igraca
 
Candy cabinet zao mi da ga rasturam posto je kompletan i potpuno ispravan sledi restauracija mislim da ce vise da se ceni u originalnom stanju posto su veoma retki
 
A gde si nabavio palice i dugmice?

Mislim da je sada Raspebbery Pi varijanta jos interesantnija, posto je pre neki dan izasla verzija 3 koja je oko 50% brza od prethodne. :)
 
A gde si nabavio palice i dugmice?

Mislim da je sada Raspebbery Pi varijanta jos interesantnija, posto je pre neki dan izasla verzija 3 koja je oko 50% brza od prethodne. :)
Postoji firma koja prodaje tastere i palice sto se tice tog raspebbery jos uvek cekam jer mi deluje dosta komplikovanije ja pc 4 nabavljam za 50e u super konfiguraciji tako da mi za sad to pije vodu
 
Gledao sam i pandora box ali malo igrica u njemu problemi sa vertikalnim igricama i jos stosta dok je pc zakon za te stavari jos uvek jedina mana jeste velicina :)
 
Nazad
Vrh Dno