Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Dodao sam "T" profilne kant lajsne. JEdan detalj a tako efektan:

IMG_3536.jpg IMG_3533.jpg

Preostale su nalepnice za gornju reklamu i maska oko ekrana kao i kant trake za zadnju stranu.
Jedan prijatelj mi prerađuje uređaj za auto-fire sa potenciometrom i prekidačem za single/auto.
Iskusni igrači znaju da je jedna frekvencija auto f-je potpuno besmislena za razne igre tj da svakoj odgovara njena posebna.
Drugi priprema pvc folije za jednostavne aplikacije koje će malo zašareniti bočne strane mašine.
 
Pomoc. Kako se skida panel koji je na vrhu igre, onaj sa reklamom i neonkom? Nigde ne vidim srafove, osim po jedan komad bocno. Bojim se da ih odvrnem, jer ne znam sta drze.
Kabinet je "Hellomat".
Hvala.
 
Ne daje mi da izmenim poruku.

Reseno. Bila su to ta dva srafa.
 
Sada bih zaista trebao pomoc.
Procitao sam celu temu i instalirao MaLa front-end i layout koji je predlozio Joc. Lepo radi sa nekim romovima koje je pronasao po disku, ali bih ipak voleo da mi neko pomogne oko linkova za verziju Mame i narocito verziju romova, jer vidim da dosta njih ima problema sa raznim verzijama. Pa, eto, cisto da ne lutam.
Hvala unapred na svakoj pomoci, pa kako se ide dalje u restauraciju, bicu slobodan da potrazim jos neki savet, tipa: "potrebna su mi dva tastera koja bih montirao na bocne strane, za emulaciju flipera na arkadnom kabinetu." Ako ih neko ima, a hoce da proda, tu sam. Samo da budu oni bez kliktanja.
 
Evo 99% gotove sprave.
Nalepnice još nisu gotove i treba poraditi na emulatorima, ne radi baš sve po P.S-u, stare ili nekompatibilne verzije
Arcade 1.jpgArcade 2.jpgArcade 4.jpgArcade 5.jpg
Sad već mogu dati i poneki savet oko izrade kutije, ulepšavanja, nabavke i stavljanja kant lajsni itd
Kad odradim komlpetan softver, moći ću i tu da pomognem.
 
Što se tiče verzija za Mame i ja imam problem sa njima. Tim pre jer Maximus Arcade Ili ne vidi drugi džojstik, ili prosto ne rade sve f-je.
I ja čekam neke savete oko toga
 
Na kraju sam ubacio XBox i CoinOps 6. I dalje mi trebaju tasteri...
 
Na kraju sam ubacio XBox i CoinOps 6. I dalje mi trebaju tasteri...

Kako to radi s Xboxa recimo neke zahtevnije igre za novije aparate? Ono tipa Street fighter, i sta ja znam nesto tako novije posto igram pretezno starije naslove.
Postoji potencijalna opasnost da sredim koji aparat za sebe. Bilo da kupim pa preradim neki ili verovatnija opcija da ceo kabinet nastane od nule.
 
Muci me CoinOps 6. Ima neki problem koji pokusavam da resim. Tako da ne mogu sada da odgovrim. Izvini.
 
Na kraju sam ubacio XBox i CoinOps 6. I dalje mi trebaju tasteri...

;)

ja imam problem od nedavno sa CoinOps 6: Double Dragon je radio u pocetku ali je prestao da radi bez da sam ista menjao! isto vazi za jos nekoliko igara - jednostavno su prestale da rade!

citao sam da datum na Xboxu moze da praci problem za CoinOps (tj. mame) ali nisam skapirao sta je tacno problem sa datumom - kod mene je u svakom slucaju pravilno podesen.


@dejan neke novije igre nece da rade (Mortal Kombat, SF super XYZ...) jer Xbox nema dovoljno memorije (ako se ne varam!) pa treba nesto dobudziti :d da sve proradi. ja se nisam bavio time jer je otprilike Mortal Kombat i SF II poslednje sto me interesuje na aparatima ;)
 
Poslednja izmena:
Meni proradio CoinOps 6, sada skidam full verziju. Tek kad sve instaliram, moci cu da proverim sta se desava.
Potvrdjujem za datum, neki su prijavili problem.
 
Meni proradio CoinOps 6, sada skidam full verziju. Tek kad sve instaliram, moci cu da proverim sta se desava.
Potvrdjujem za datum, neki su prijavili problem.

btw kako si povezao palicu i tastere na xbox?
 
Jos nisam, ali planiram da povezem direktno na dzojstik od konzole. Najlakse i najpouzdanije.
Ako neko ima tastere za arkadne kabinete, one duze, treba mi par komada.
 
Jos nisam, ali planiram da povezem direktno na dzojstik od konzole. Najlakse i najpouzdanije.
Ako neko ima tastere za arkadne kabinete, one duze, treba mi par komada.

ja nemam. trebaju i meni...

inace ja sam izmedju dugmica i xbox kontrolera stavio kleme tako da mogu lako da prevezem tastere :)
 
Kako to radi s Xboxa recimo neke zahtevnije igre za novije aparate? Ono tipa Street fighter, i sta ja znam nesto tako novije posto igram pretezno starije naslove.
Postoji potencijalna opasnost da sredim koji aparat za sebe. Bilo da kupim pa preradim neki ili verovatnija opcija da ceo kabinet nastane od nule.

Da odgovorim, posle testiranja, radi kao zmaj. Sve igre koje su optimizovane za konzolu su stvarno ok. Vredi napraviti.
Trenutno imam instalirano preko 4000 igara, za sve moguce konzole i stare racunare. Ipak, preovladjuju naslovi za arkadne igre, koje su 100% emulacija.

Sad mi je ostalo da poprisredim neka ostecenja na aparatu i pronadjem odgovarajuci TV. TFT monitori ne dolaze u obzir, daju preostru i nerealnu sliku. Probao sam sa jednim klasicnim TVom i mogu reci da je najpribliznije arkadnim automatima.

Takodje sam resio da rascerupam jedan kontroler i njegove kontakte povezem na arkadne kontrole. Idemo dalje...
 
@GPSSerbia

jel imas onaj problem da neke igre za arkadne aparate nece da rade na CoinOps-u (npr. Double Dragon)?
 
Pa nisam ih ni izdaleka sve probao... Ajde, probacu ovo konkretno pa javljam...

Evo ga, radi. Sva tri nastavka rade. Radi i cheat baza, pa sve arkadne igre mogu da se igraju sa varanjem.

Stvar je u tome da je ovo CoinOPS 6, i do sada je ispeglano sve sto je bilo problem. Cak mislim da sam procitao da nema igara koje ne rade, a ubacene su u paket.

Ako imas vremena, procitaj: http://coinopsproject.freeforums.org/coinops-6-f57.html
 
^

CoinOPS 6 sam i instalirao (oko 100GB kompletan paket).

i meni je npr. Double Dragon radio prvih nedelju dana i onda je prestao da radi kao jos nekoliko igara...
pored toga neke novije igre nece da rade jer ima treba ne znam tacno sta :) ali sam procitao da ne rade (ne interesuju me te novije igre pa ih nisam ni probao :))


kad budes malo vise testirao CoinOPS 6 javi utiske tj. sta radi a sta ne radi :)
 
Obavezno ubaci R15 paket posle instalacije full paketa.
Javicu kad probam.
 
ok, ubacicu i R15!
 
Ja sam poceo pre neki dan da sredjujem kabinet ostalo mi je nekoliko originalnih monitora jedan znam da sigurno radi
 
Pocetak rada slede grafike kant trake dzojstici novi I tasteri svetleci stigli standardno pc unutra maxarkade vec sam ga provalio 99 posto
 
Ovo je lepo.
Koje su vrste svetleci tasteri koje montiras? Moze link?
 
Neka firma u subotici pusticu ti link u poruci veceras mislim da ne smem ovako pozz
 
Skidanje stare grafike sa stakla lepljenje druge u mom fazonu
 
Ako moze mala pomoc gde naci one kant trake imaju na sredini kao kanal t kant traka moje su lose
 
Odi do ART-a u Smederevu vidi sta imaju.
Tebi ovo zadnja strana? Ako je tako zasto samo ne uradis neku od obicnih kant traka u odgovarajucoj boji. Ocistis kant sto bolje od prljavstine (osmirglas) i zalepis kant vrucom peglom.
 
Nazad
Vrh Dno