Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Spojio sam pc sa TV-om koji imam kod kuce(s-video). Neki stari Sony, CRT, ali je 16:9 i ima s-video, kao i 100hz. Veliki je dosta, mozda i 80+ cm.
moze da se namesti da bude 4:3, nije lose, mada se vidi u nekim igrama da nesto nije ok.
Mogu da menjam rezolucije, ali refresh je 60hz.
ostavio sam ga u 640x480
Vise me nervira slaba citljivost, kada biram igre u emulatoru. Da li se tu moze nesto uraditi ?
ubaci maximus arcade i nemas problema
 
Ne verujem da je bas kao na originalnom, ovaj tv na koji sam prikacio komp je 16:9 mda ima opciju 4:3 pa ti smanji sliku. Mada i neke igre imaju one slike kabineta, pa se onda sve to super uklopi sa 16:9, sa strane su slike a u sredini ekran za igru. Neznam koje rezulucije imaju oni kabineti, ali mislim da su im pixeli veci nego na mom tv-u.
Primetio sam u pac-land-u da mi npr pozadina nekako laguje, mada u nekim drugim igrama nisam to primetio. Nisam se bas udubio, moram jos da se igram :)
 
drugari potrebni su mi delovi za stoni fudbal fabi stigao juce pa bih da ga sredim da li zna neko izvinjavam se za off
 
mislim da onaj sajt sto si mi linkvao je prodavao i to, mada sumnjam da je bas za taj model koji ti imas.
 
mislim da onaj sajt sto si mi linkvao je prodavao i to, mada sumnjam da je bas za taj model koji ti imas.
pase dosta delova od garlando stola narucio sam odatle nema nigde da se nadje jedino kod njih osim nekih likova koji prodaju lezajeve za rucke po ceni od 10e kom ovde ista takva lezista 178 din kom mislim sta reci
 
Da li znate nekog ko popravlja automate i ploce, imam dva automata koja bi sredio ali ne bih da eksperimentisem. Znam da restauriram kutije ali mi elektronika nije jaca strana.

Svaka pomoc bi mi mnogo znacila.
 
Kad se JAMMA kontrole povezuju na pc, da li mora da se kupi jamma2pc konverter ili mogu zice da se iseku pa da se zaleme na enkoder iz pc tastature? Naravno onda bi se menjao menjao monitor sa nekim novijim vga.
 
sta je enkoder za PC tastaturu? multiplexer? :d

u svakom slucaju vrlo, vrlo, vrlo interesantna ideja: ne moras da kupujes dva USB joypada vec ti je potrebna samo jedna tastatura koje moze da prihvati vise od npr. 6 tastera i da direktno "prespojis/zalemis" JAMMA kontakte za pravce+pucanja na tastere od tastature.

javi kako radi! ;)
 
Ipak bih savetovao 2 razvaljena džojpeda sa po 6 tastera nego juriti 1 tastaturu koja može da prihvati mnogo pritisnutih tastera odjednom.
Tu je problem pametno mapirati matricu tastera da se odjednom na istom vodu ne pojavi više pritisnutih.
 
Da, to može da pravi problem pošto je matrica u pitanju. Najbolja varijanta je dva džojpeda ili neki enkoder sa mikrokontrolerom.
 
Hvala na odgovoru :D
 
Hi,

pre par nedelja sam sredio arkadni aparat koji sam kupio iz Krusevca.

1. zamenio sam TV - stavio sam neki toshiba ekran koji je pasovao 1:1 :)
2. iskoristio sam te zvucnike sa TV i imaju fenomenalan zvuk!
(probao sam i auto-zvucnike sa pojacalom ali bili su previse "pistavi"; ovi iz TVa su kao originalni sa aparata)
3. unutra sam stavio Xbox sa MameOX (skinuo sam i CoinOps 6 ali jos nisam stigao da instaliram)
4. prelemio sam konktakte sa Xbox joypada na Joystick sa aparata (ostalo je jos da dodam par dugmica na sam aparat kao i da kupim jos jedan Xbox joypad za drugog igraca)

i to je to.

uslikacu sve ovih dana.

:wave:
 

Prilozi

  • photo 1.jpg
    photo 1.jpg
    126.3 KB · Pregleda: 364
  • photo 2.jpg
    photo 2.jpg
    129.6 KB · Pregleda: 309
  • photo 3.jpg
    photo 3.jpg
    132.4 KB · Pregleda: 310
  • photo 4.jpg
    photo 4.jpg
    124.4 KB · Pregleda: 288
  • photo 5.jpg
    photo 5.jpg
    126.6 KB · Pregleda: 297
Kaži koja razlika nakon patnje sa raznim priručnim palicama, gejmpedima, tastaturama....moraću i ja svoj ponovo pustiti malo u promet.
 
Kaži koja razlika nakon patnje sa raznim priručnim palicama, gejmpedima, tastaturama....moraću i ja svoj ponovo pustiti malo u promet.

ne moze da se poredi! pogotovo sto bi se bilo koja palica za komp raspala posle dva sata pravog igranja! ;)
 
Pozdrav svima!
Nov sam na forumu i u ovoj temi, mada sam dobar deo života proveo za arkadama u mlađim danima ;)
Letos sam kupio jednu staru kutiju sa džojsticima, tasterima, žetonjerkom, monitorom...
Sve sam povadio, očisto naslage prljavštine i krenuo iz početka.
Izrada nije profi, šta više-em sam početnik em nemam nešto alata niti keša za nešto svetski.
Ali sam dosta zadovoljan kako se stvari primiču završetku.
Iako imam svu potrebnu skalameriju, koče me još neke sitnice.
Ovih dana ću probati da postavim par fotki sa nedovršenom kutijom i neka svoja zapažanja
Molio bi vas za mišljenja kao i razmenu iskustva.
Hvala i do skorog javljanja
 
^
ja jedva cekam da vidim sta si napravio :)
 
IMG_3503.jpg
IMG_3504.jpg
IMG_3511.jpg
Dakle, postaviti kant traku (П profil) povezati kablove, postaviti monitor i komp.
Primetno je da sam strane arkade prelepio PVC folijom čije ivice će pokriti kant profil
Treba dodati nalepnice na prednje staklo, odraditi dizajn za reklamu (ovo je stara-od igraonice)
Da sam štedeo maksimalno-jesam. Da je to uzelo svoj danak u vidljivoj amaterskoj izradi-jeste.
Ali sam dosta toga i naučio.
Pre svega da je vrlo nezahvalno restaurirati.
Najbolje je sve odraditi iz početka, temeljno isplanirati, nabaviti i napraviti sve nacrte, materijal i alat pa onda lagano...
Montirao sam po 8 tastera + 2 za fliper simulacije kao i P1 i P2
U principu, 4 tastera je malo, 6 optimum. Sedmi će se koristiti za "insert coin" f-ju i povezan je sa žetonjerkom, koja je takođe funkcionalna. Osmi-nek se nađe. Pobegao sam glavom bez obzira od prespajanja džojpeda i naručio od Kineza konvertor.
Da li radi i kako radi-videću uskoro.
Trenutno "pumpam" hard sa romovima i emulatorima.
Koristiću "Maximus Arcade" i za sada imam MAME, ATARI 2600, SEGA, ZX Spectrum...
 

Prilozi

  • IMG_3498.jpg
    IMG_3498.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 294
Poslednja izmena:
jesi li dokupljivao tastere? (slazem se da je 6 tastera za pucanje optimum)

ne znam kakav je "Maximus Arcade" ali razmisli o Xboxu i CoinOPSu - san snova :) (mada ako si vec narucio konvertere za USB najverovatnije je kasno...)
 
Da, dokupio sam dodatne tastere od istog vlasnika, koji se rešavao arkada. U originalu su bila po 4 za svaki džojstik.
Jako povoljno sam dobio još 4 džojstika i nekih 10ak tastera od kojih su mnogi ispravni ali vrlo oštećeni.
Džojstici su jako slični ovome: Y.gif
Sa oprugom su, nisu magnetni, kao na mojoj mašini, za koje znam da su bukvalno neuništivi.
I da, konvertor je već stigao i ugradio sam ga, testiranje sledi nakon završetka rada na kutiji.
 
Poslednja izmena:
jel ima taj bivsi vlasnik jos joysticka ili tastera?
 
Vrlo rado ću proveriti, pitaću šta i koliko ima kao i za cene.
Još jednom da napomenem-sve je VRLO korišćeno jer je imao dugi niz godina arkadnu igraonicu (danas su to samo kompjuteri)
 
^
hvala unared! hteo bih da dodam jos dugmica na moj kabinet i da eventualno zamenim palice...
 
Na žalost i posle nekoliko pokušaja nisam uspeo da dobijem info o tome da li još uvek poseduje nešto od opreme.
Trebalo bi da mu je ostalo bar nešto ali bez njegove potvrde ne mogu da nagađam.
Ukoliko išta saznam u doglednom periodu, sigurno ću javiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno