Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Evo jedno potanje koje nisam uspeo iskopati.
Stavljam crt ekran i preko toga staklo zatamljeno.
Koji stepen zatamljena bi tu bio lep? Zbog tv glare, skrivanja pozadine itd..
evo i skica...
Thx

feb6d436593a510f39835343e446ccf5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za skrivanje pozadine (iza i oko monitora) možeš da koristiš kartonsku masku, tako se radilo na originalnim kabinetima. Crna boja je većinom preovladavala ali je bilo i crvenih i plavih varijanti, mada po tvojoj skici vidim da ti to takoreći i ne treba.
Što se tiče druge stvari zatamnjenje na staklu radi auto-folijom treba ti manje parče, predpostavljam da hoćeš neke tzv. ramove da uradiš pošto se jelte ne radi toniranje preko celog stakla jer nema nikakvu poentu ali opet sa druge strane gledajući tvoju skicu tebi treba samo obično staklo preko ovoga da se fiksira ali ja bih radije koristio 100% transparentan klirit/plexiglas zbog lakoće obrade i izdržljivosti.
 
Hm, uvek se bojim pleksiglasa zbog grebanja. Posle nekog vremena dobiju male ogrebotine.
Ili je to stara informacija? :) Ima li neka vrsta klirit/pleksiglasa koja je izdzljivija?
 
da li mozda neko ovde ima jamma ploce ili neogeo kertridze za prodaju ili razmenu?
 
Mozda je protiv pravila ali da li neko moze da me uputi ka oglasu/coveku koji prodaje 21" crt monitor? Vec oko dva meseca pratim kp i mrka kapa.

Sent from Huawei Ascend Mate 7
 
na KP da kucas "fliperi" a za grad izaberi Krusevac pa bi trebalo da dodjes do broja :)
 
Poslednja izmena:
Radomir - Kabineti Krusevac - +381 65 8835 510


@milika
jel moze neki info o kabinetu koji si napravio? Sta je unutra, koji hw i sw?...
 
Poslednja izmena:
Evo morao sam se refreshovat :)

Softwer: Widows 7 (zbog drajvera za gpu) + AttractMode (customiziran)
Hardwer: GPU Ati HD 5450 (zbog crt_emudrive-a) i3-3210, neki ssd, 4gb mem

CRT je neki samsung iz 2000te, prikljucen preko RGB scarta...

Joystici su rucno pravljeni, kontroleri neki cheap-o usb sa aliexpressa, zasad su perfect
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje. Potrudio sam se da procitam celu ovu temu, ali mi je terminologija potpuno strana obzirom da se ne razumem ni malo u elektroniku, pa ako bi neko mogao da mi objasni prostim recima. Video sam na netu da mogu za relativno male pare da se naruce JAMMA kertridzi sa po 100 i kusur igrica na njima. Koliko sam uspeo da se informisem, ovi ketridzi su kompatibilni sa NEO GEO arkadnim kabinetima. Ili su kompatibilni uopste sa svim arkadnim kabinetima? Ako bih kupio ispravan kabinet da li bi ovo funkcionisalo, da jednostavno ubacim kertridz, da ne moram da se bakcem sa povezivanjem kompjutera ili x boxa sa aparatom?
 
Svi ti multibordovi teraju ja mislim neku od MAME verzija na Linuxu ali su prilično loše optimizovani. Zvuk u igrama zna da bude katastrofa, pojavljuju se glitchevi i bagovi itd. Ako baš hoćeš multiboard uzmi Pandora Box 4, čitao sam negde da postoji i mogućnost da se hakuje pa da se bolje utegne, a ako hoćeš da se igraš kao čovek i da ne razmišljaš nabaci upravo Xbox Classic ili PC.
 
Pandora izbegavaj crknu posle par meseci xbox ili pc je ok

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Pandora izbegavaj crknu posle par meseci xbox ili pc je ok

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Nisam ni sumnjao, ipak je to jeftini kinez na kraju krajeva. Kapiram da su oni ostali tek onda teške kršine mada mi je neko pričao da je onaj Neo-Geo multiboard kao OK navodno, onaj 700 in 1 ili tako nešto. Mada kako god XBox ili PC i milina.
 
Zavrsni radovi u toku :)
a16e9777464e484c90acc2dbd2bfbde5.jpg
571afaf9dcf7b0067d95ce010f0542fd.jpg
363769ca43eeaaa62e36e137e80a80c9.jpg
66dd3ee174d437a57e118543d0c2175a.jpg
4a2f5ae0e8883859d32154477c1f320d.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ljudi, zanima me jedna stvar, mislim ko ima iskustva sa tim jamma plocama. Recimo kad ubacis to u kabinet, da li postoji neki meni sa opcijama gde mogu da se menjaju kontrole. Na primer, ako bi hteo da igram Robotrona, da li bi mogao da namestim da koristim levi i desni dzojstik u jednoj igri, ili na primer Defender i Stargate imaju thurst i reverse dugmice na originalnim kabinetima, da li bi to moglo da se prevazdije i da se koristi dzojstik za levo i desno sa ovima jamma plocama, na slican nacin kao sto bi to uradio u emulatoru, Mada primetio sam da, kada je Defender ili Stargate u pitanju, neki MAME emulatori uopste ne dozvoljavaju da koristis levo i desno na tastaturi za okretanje, vec samo autenticno thurst i reverse, dok neki drugi omogucavaju to.
 
Sorry, od ove vrucine mi nije dobro, zadnjih dana se i ne trudim da sklopim recenicu da lici na nesto :D U svakom slucaju reko si mi sta me je zanimalo, hvala :)
 
Oki :D ...ali pazi, pričamo o original jamma pločama, ne znam imaš li original ploče i ako imaš najpre svaka čast jer se do njih ne dolazi lako, naravno pričam o Robotronu i Defenderu. Ali kada smo već kod njih te igre pripadaju tzv. classic naslovima a na takvim pločama čini mi se da nema service switcheva već sva podešavanja idu preko DIP switcheva. Service switchevi su tipični za malo kasnije naslove, čitaj Capcom, Konami itd. Najbolje da potražiš neki .pdf manual po netu vezan za samu igru koja te zanima pa da tu vidiš šta i kako i može li se nekako pristupiti meniju za podešavanje kontrola. Ako si mislio na multiboard jamma ploče to je nešto sasvim drugo.
 
Poslednja izmena:
Dobar dan :wave: , nov sam na forumu cak mi je ovo prvi post. Interesuje me koliko kosta izrada arkadnog kabineta tacnije cena medijapana i njegove obrade i gde bi ona mogla da se odradi. Monitor bi uzeo neki tft ili lcd, komp imam neki celeron novije generacije da trosi malo stavicu 8gb rama i neku graficku tipa gtx660 sa 2gb ddr5 da bi mogao da teram i druge emulatore pored mame. Uglavnom ideja mi je da obradujem calca posto mu je faca pre neki dan kad smo namestili dosbox emulaciju originalnog tetrisa bila neprocenjiva jer je ko klinac obrtao tetris po 3-4 puta. Takodje interesuju me i kontrole tj palice i koliko mi dugmica pored njih treba za igrice(nisam nesto puno igrao arkade i retro igrice posto sam malo mladji) pa nemam iskustva. Naravno kontrole za dva igraca da mogu da igram sa njim ili da on moze da cepa sa ortacima. E sad voleo bih da me neko uputi u to da li bi mogao da ubacim sve ove komponente u bartop arkadu ili bi morao da pravim neku cru size sto bi se reklo i da li mi se uopste isplati da pravim kabinet ili da kupim neki vec gotov i da ga prepravim samo pitanje gde bi mogao da ga nabavim posto sam iz BG? :) Valjda cu biti dovoljno skulful da povezem elektroniku sam ali mislim da mi je trnutno najveci izazov i problem kuciste kabineta i zato mi i najvise trebaju saveti i preporke
 
Ako stavljaš LCD i jači komp gledaj obavezno da provučeš HLSL efekte koji simuliraju rad pravog CRT-a (scanline, boje itd.), ima dosta tutoriala po YT oko podešavanja. Ceo doživljaj je neuporedivo bolji i sve deluje mnogo autentičnije. Ako praviš kabinet od nule medijapan možeš da isečeš gotovo svuda na CNC-u samo nisam siguran u kojoj širini mogu ploče da se dobave trenutno. Vektorske fajlove možeš da skineš i na netu (ako već ne znaš sam da odradiš ili nemaš nekoga) isto pa ti ostaje sve samo da sastaviš. Što se tiče tastera potrebno ti je 8 tastera po igraču minimum. Ako hoćeš nešto kvalitetnije gledaj da staviš Cherry mikroprekidače i Seimitsu LS-40 džojstike recimo. Ako te zanima malo više cela tema baci pogled na moj blog ili poseti moju grupu na FB koja se bavi izmedju ostalog i MAME Buildingom (imaš link u potpisu). Pozdrav
 
E sad gde bi mogao da nabavim te kontrole sa onom plocom na koju ih povezem koja im omogucava da komuniciraju sa kompom. Uglavnom video sam da neki lik prodaje na kupujem prodajem ali deluju mi ko oni sa aliexpresa i da li je neko imao iskustva sa njima(cena je oko 50e za dva seta sto mi deluje donekle primamljivo samo kakvog su kvaliteta?). Jel mozda znas neku radnju gde bi mi odradili secenje i nabavili materijal za kabinet. ps posetio sam ti grupu na fb jedva cekam da naucim nesto novo iz epohe kad nisam ni bio u planu. HLSL efekte sam imao ukljucene na kompu i posto sam skinuo neki preconfigurisani mame ako neko oce link mogu ga dati znaci lik ga je odradio vrhunski cak je uradio i artwork za crne ivice da imaju slicice i tako to samo treba ubaciti romove ali linkovi do njih se nalaze u text fajlu. Meni bolja kofiguracija treba jer planiram da emuliram nitendoe i playstatione. Caletu je najzanimljivi DOSbox posto tu ima originalni tetris,naravno comodor je isto imao kao klinac pa ce mu i to verovatno biti zanimljivo,MAME gledam zbog fajtera koji mi deluju kao super opcija u drustvu. Cak planiram da na arkadi ugradim dva drzaca za pivo ,) razmisljam da ugradim zetonjaru pa da peljesim njega i njegove ortake kad dodju da igraju :-devil-: salu na stranu zetonjara bi mi odgovarala ukoliko bi ga koristio kao slot aparat ako je to uopste i moguce jer igrati slot bez zetona je nekako bezveze.
 
Ako hoćeš kvalitetne stvari (džojstici, tasteri, mikroprekidači, encoderi, coindoor, lightgun itd.) a ne one kineske jeftine onda možeš odavde da dobaviš sve odakle dosta ljudi poručuje izmedju ostalog i ja.

https://www.arcadeworlduk.com/


Da bi povezao arkadne džojstike sa kompom možeš da prelemiš kontakte na nekom već postojećem običnom džojstiku za PC ali to je jeftino rešenje i često zna da baguje sve pa se zato obično koriste tzv. encoderi. Za PC imaš recimo KADE Device encoder koji je odličan.

http://kadevice.com/kade-miniarcade/


Imaj na umu da sklapanje kabineta nije baš jeftina zabava već traži keša i cimanja. Najpre ti je cilj da povežeš sve kontrole i ceo hardware namestiš šta treba pa onda samo sve prebaciš u kabinet na kraju. Ne znam radnju gde seku jer ja radim restauracije uglavnom (kao i većina ekipe) ali imaš to baš svuda danas, guglaj malo. Bilo bi lepo kada bi mogao da nadješ neki medijapan širine 1m da može lepo da se iseče sve.
 
Moj kabinet je gotov i radi savrseno, bilo bi lepo da je mogao da stane neki veci crt ali bice jos pronekata. Sledeci planiram da bude 4p.

8 dugmica plus start i credit je overkill za mame ali za ostale emue je savrseno.
fdffb8c91da478ca9e87a7e48a202134.jpg
fde47a1ff613dc41e10546258d96fd83.jpg
f6475183233f089133d8cb06c92940ff.jpg
8b7b9c44f001d05783e7e1b31097ed62.jpg
924aaa22b1a9ed21ffe2147c0c7bb77f.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Arkada ti je vrhunski ispala.Jesi li radio restauraciju ili si je sam pravio i ako jesi gde? Meni restauracija deluje kao najbolje resenje samo na kp nmg da nadjem nikoga ko prodaje stari kabinet zato i razmisljam da ga odradim od medijapana. Gledam sad ove dzojstike uzeo bi neki u cenovnom rangu od 10e da li su oni dobri ili moram da izdvojim koju djuntu vise. Dugmica znaci imam 16 + 4 to bi trebalo da ispadne oko 30e za dugmice i jos 20-25 za palice znaci oko 50e ukupno za dzojstik plus taj encoder nsamo ne znma koliko su cene za njega jer im je link sa sajta nesto pokvaren. Cena i nije neka velika sobzirom da me je jedan dzojstik za ps4 izasao isto toliko(playstation mi je kupio cale moram mu se zato ovim oduziti).Sad samo treba da sredim najveci problem a to je kabinet sam, ako neko zna nekoga da prodaje kabinete zamolio bih ga da mi prosledi broj.
 
Ovo je bio stari poker aparat pa sam ga preradio i prilagodio. Napravio tablu za dzojstike, bezel za ekran i to je to. Dzabe je bilo prakticno, mislim da ih isti lik ima jos. Planiram jos jedan da uzmem za sledeci projekat. Jedini pravi problem je sto je prenizak za igranje dok se stoji za sve preko 170cm.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno