Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Da li si menjao ekran ili si ostavio postojeci? Video sam neke slot aparate na kp traze oko 80e za njih-da li vrede toliko ili ima negde jeftinijih. Koje si kontrolere koristio i gde si ih kupio i gde si odradio grafiku za gornji deo i drvo za tablu jer mi se stvarno svidja.Ako budes narucivaoi uzimao slobodno me obavesti i ja bi da uzmem jedan problem visine je kod mene izrazen jer smo i ja i cale skoro 190 visoki ali mislim da se da resiti sa par klubskih stolica.
 
Bio je neko ancient 15" crt, stavio sam 17". Dzojstici sa alija, grafiku mi stampao drugar koji ima stampariju a tabla je random stranica starog kauca isecena i iscncovana :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Dobra fora. Imam i ja neki tft 17'' sad razmisljam da li je mali za dvojicu moram ga prodati na kompu pre nego sto se odlucim koji ce da ide u kabinet. Ako imas broj tog lika sto prodaje te slot aparate da ga cimnem posalji mi u privatnu. Koliko su kostali dzojstici posto ja nmg da nadjem ni jedne sa normalnom cenom slanja
 
Mislim da je bilo 16 usd po kompletu. Nemam.njegov broj ali planiram da mu banem :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
jel u blizini bga lik.Danas sam nasao nekog ko otkupljuje neispravne slotove za 15dinara po kilogramu. Zvacu ga sutra da vidim da li mozda oce da proda koji. Znaci ti ali expres dzojstici su oko 40e oba ja sam racuao sad cene sa sajta koji je ripkid naveo izadje oko 50e za obo pod uslovom da je postarina jeftina uzecu odatle. Javljam sutra za ove aparate kako sam prosao
 
Jeste, u Indjiji je. Mislim da su bili 16 sa sve dostavom. Javi obavezno, mozda ima nesto zanimljivo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Zvao sam danas tog lika iz bga i kaze da on trenutno nema ni jedan slotaparat. Sad ne znam gde da ih trazim dalje na kp nema oglasa sa neispravnim aparatima a najjeftiniji ispravan je 80e da je bar arkada pa bi i uzeo da ses pasim muke oko dugmica i toga aliovako mi se cini malo previse.
 
Previse je to, jeftinije bi bilo za te pare da pravis od nule

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
http://www.kupujemprodajem.com/Arkadna-igra-u-kabinetu-Cadillacs-and-Dinosaurs-49383824-oglas.htm

Cadillacs u originalnom Killer instinct kabinetu. 400 evra je previse za mene, pa ko ima, evo, ovo je dobra stvar. Posebno mi se svidja sto je veliki kabinet, posto ja imam oko 190, ima nekih kabineta gde je panel nizak previse sto je ******.

Srb011, ima toga da se kupi, samo treba malo vise da trazis. Sam da pravis, mislim lepo je to ko voli taj DIY fazon, al ja licno ne bih to radio, prvo sto mi je cimanje, drugo sto volim da imam pravu autenticnu stvar iz fabrike.
 
al da ga kupis greota dzaba bacas plocu ako oces mame da pravis. Danas sam naleteo na neki slot aparat 20e sa sve ekranom izgleda. Sharkov slotic pitanje sad dal moze da se izkombinuje nesto od njega. Ako mozes da mi kazes kolike su dimenzije kontrolera za 2 igraca kod tebe da vidim ima li vajde od toga. Koliko treba dugmicima da stignu sa onog sajta do nas?
 
Na znam na koje dimenzije misliš, ako je control panel u pitanju to varira od kabineta do kabineta uvek, to mora sam da vidiš i da proceniš gde bi šta stavio. Sa ArcadeWorld paket stiže za 10 dana najdalje, meni je stizao i u roku od 7 dana, zavisi. Imaš tracking number pa pratiš pošiljku jer ovi naši na carini znaju da zadržavaju pakete nekada po dan, dva. Ako naručuješ obavezno navedi broj stana/sprat, telefon obavezno.
 
to mi se mnog vise svidja od aliexpresesa pogotovu zbog brzine isporuke koja se nadam da je besplatna. Interesuje me duzina control panela za dva igraca da mogu konforno da igraju jer planiram da prepravljam slot aparat kao sto je ova http://www.kupujemprodajem.com/Kutije-za-poker-i-slot-igre-49605337-oglas.htm?filter_id=138861894 e sad da li se isplati i da li je uopste to moguce. Moram danas zvati da vidim dimenzije da bi znao moze li neki normalan control panel da stane tu. Da obnovim gradivo ovako da li bi mi odgovarao neki od ova dva seta i sta jos uz njih moram da dokupim https://www.arcadeworlduk.com/produ...anslucent-illuminated-arcade-buttons-kit.html ili https://www.arcadeworlduk.com/products/2-Classic-Joysticks-And-20-Arcade-Buttons-Kit.html i ako mozes da mi kaze koje si ti palice i dugmice uzimao i takodje da li mi se isplati uzimati ovako nesto https://www.arcadeworlduk.com/products/Mini-PAC-Arcade-Cabinet-Builders-Kit.html .Unapred hvala na pomoci
 
Nije poštarina besplatna, plaća se. Na Aliexpress-u se ne plaća ali dobijaš jeftin kineski krš dok su ovo kvalitetne i profi stvari. Ako si "casual" igrač i nije ti toliko bitan kvalitet već nekada samo igraš da ubiješ vreme onda će ti i ti kinezi ili pak ovi kit-ovi završiti posao. Ako ipak naginješ ka ozbiljnom retro gamingu i želiš apsolutni kvalitet onda se uzimaju jelte i kvalitetne stvari. Napisao sam već šta treba gledati...Cherry mikroprekidači, Sanwa ili Seimitsu džojstici, Seimitsu LS-40 je sam top kvalitet i veoma čest izbor za MAME Building, što se tiče tastera oni i nisu toliko bitni koliko sam switch koji je na njima. Ako hoćeš da koristiš autentični arkadni monitor uz PC onda je potrebno i da dobaviš odgovarajući model video karte (starija ATI serija), drivere specijalne, da ti neko izradi VGA to RGB kabl. Ako koristiš LCD monitor onda ti treba neki Core2Duo recimo i nešto tog tipa do 4GB Ram-a i nekom malo boljom grafičkom da bi mogao da teraš valjano HLSL efekte jer bez njih sve deluje bezveze.
Što se tiče ovih Shark kabineta ja bih ih lično zaobišao jer nisu praktični što za 2 igrača što za setup sa 6 tastera. Mogu da prodju kao neki classic kabinet sa 3-4 tastera i jednim igračem. A i povrh toga generalno bih zaobilazio sve te Poker aparate jer većina njih nije zahvalna za sredjivanje (imaju mali control panel i zahtevaju dosta budženja).
 
da i meni je control panel delovao malo, ali u nedostatku drugih opcija razmisljam se dal da ga pazarim. Sto se tice dugmica za prvu arkadu cu ipak ici sa kinezima sa aliexpresa i tft ili lcd monitorom. Komp sam za arkadu vec odvoji stavio sam neki celeron i 8gb rama graficku neku malo bajatiju ali valjda ce da gura hlsl efekte gurala ih je lepo sa slabijim procesorm i manje rama kad sam namestao mame pre par dana, ako bude pravila problem zamenicu je nekom nvidiom polovnom ima dobrijh 650ti za male pare, ako procesor bude pravio problem stavicu neku i3 umesto njega i to je to, narednih dana cu da testiram mame na toj conf da vidim kako radi. Sad samo problem pravi kabinet dal ici po otpadima i traziti neki posto vidim da ih na kp ne prodaju
 
Kontrol panel je smesno lako napraviti, ako zelis jeftino uzmi taj slot i pravi panel. 50cm sirine je dovoljno za dva igraca sa 8 dugmica.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Razmišljao sam neko duže vreme da li da dobavim još jedan arkadni kabinet i namenim ga samo MAME vožnjama i light gun igrama medjutim kako mi je manjak prostora problem odlučiću se verovatno za varijantu kao sa slike. Zanima me da li mi neko može reći kako se ponašaju volani sa MAME i da li eventualno treba neki patch ? Nameravam da ubacim PC pored XBox-a koji već imam u kabinetu. Takodje me zanima i to da li postoji volan za Xbox Classic koji šljaka pod CoinOps-om ? Pokušavao sam malo da guglam ali nisam došao do nekih preciznih odgovora te ću celu temu prostudirati znatno dublje al ajde reko nije na odmet da pitam.


post-22382-142870584264.jpg
 
imam neki stari volan mogao bi ga probam sa njim pa ti javim. U principu pokusao sam mame sa ps4 dzojstikom da igram i problema nije bilo tako da verujem da nece biti ni sa volanom. Naravno sve radim sa pc, xbox ne gotivim nesto,ipak sam Playstation fanboy do te mere da mi se i ker zove Sony.
 
Jedino vece smaranje sa povezivanjem elektronike ali dobar izbor.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Za pc definitivno tako treba uraditi. Boxov ulaz je usb drugacijeg oblika u sustini i lako ga je preraditi, samo je pitanje da li encoder radi na njemu.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Radi naravno, postoje posebni encoderi za Xbox, ja ih lično imam instalirane. Pominjao sam već ranije u temi, trenutno po meni jedan od najboljih univerzalnih encodera na tržištu je Kade device (PC,XBox,PS). Ko pak hoće da ih izbegne moraće da lemi kablove do prekosutra i da moli boga da će svaki kontakt ostati na mestu i da neće bagovati kontrole.
 
Ljudi, koliko je uticnica sa uzemljenjem neophodna za arkadni kabinet? Da li je imperativ ili moze da prodje i bez uzemljenja, a da se ne rizikuje pozar ili nesto mnogo gore?
 
Ne razumem se ja u to, to mora neko drugi da uradi. Planiram da kupim ovu Jamma 19 in 1 plocu uskoro. Sve ovo sa Xbox-om i PC-jem mi trenutno deluje kao veliko cimanje i nisam siguran da li bih znao to da uradim. Da li neko ima iskustva sa ovom plocom i da li neko ima informaciju da li je na novijim plocama resen problem za peto i sesto dugme za Defender i Stargate, posto je ranije dosta ljudi prijavljivalo da te dve komande ne mogu da se povezu, a bez toga te dve igrice ne mogu da se igraju, mislim mogu ali nije to to. Znam da se ove kineske ploce dosta kvare, ali za ovu konkretno kazu da je dobro odradjena i da dobro radi, valjda zato sto nema tipa 999 in 1 igrica i tako to. Da li neko ovde mozda poseduje tu plocu? Diretkno iskustvo bi mi znacilo. Hvala unapred.
 
Pc, te all in one ali ploce ne vrede truda oko kabineta.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Za sve one koji neće da se cimaju Pandora Box 4S+/5 je najbolje i najkvalitetnije rešenje. Što se tiče ostalih stvari GroovyMame PC i Xbox CoinOps su neprikosnoveni i to je tako godinama a i neće se verovatno ništa menjati uskoro po tom pitanju a i nema potrebe realno.

@defender

Sve te multiboard ploče su uglavnom smeće teško, nisu optimizovane kako treba, pune su video i audio bagova i koječega. Kupovina njih je čisto bacanje para. Naravno svako na kraju bira sam za sebe šta misli da je najbolje, kao što rekoh iznad, za tebe i slične je najbolje rešenje Pandora Box
 
Nazad
Vrh Dno