Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Nista bez Kineza :) Videh da ima jeftini kineski ali sam u medjuvremenu zalemio zice na kontakte od usb dzojpada posto me mrzelo da cekam mesec dana da stigne iz Kine, sljaka super za sad, pa cu eventualno da narucim i to kad mi pretekne neki dinar.
 
Da li je neko isprobao ovaj adapter, šta mislite da li bi to bilo ok rešenje, da se nabavi neki stari TV i spoji bez puno zezanja?
Evo ovde jedan snimak kako radi ova kartica
https://www.youtube.com/watch?v=7085Y3n7DV8

Gledam ovh dana šta se prodaje od starih TV u formatu 4:3, ali nisam pametan da li to ima smisla drndanja, novca..
Poručio sam neki najjeftiniji arkadni komplet od kineza, za 2 igrača je koštao 22e.
Taman da se nateram da počnem kada stigne i da osmislim mašinu, namestim neki frontend.
Ukoliko se budem primio da se bavim time, i vidim da koristim, onda možda da nabavim neke brandirane palice i dugmiće.
Ovaj komplet sam poručio https://www.aliexpress.com/item/32953335145.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.24774c4dYxgtzK

Imam ovde Samsung 204b i 910n koje bi mogao da iskoristim, imam i neke laptopove, nisu jaki mozda c2d , moram da proverim.
Voleo bi da iskoristom prvo ono što imam od opreme a da sakuplja prašinu a posle ako treba da i nešto dokupim...
Trenutno najviše razmišljam o monitoru, mislim da je bitno da je dovoljno veliki zbog užitka, gledao sam i ove 32 led, ima ih povoljnih ili ipak neki stari TV 4:3 i ova kartica?
 
Za ovih 6 godina sam napravio nekoliko kabineta, sve sa RPI 3b+. Odlično se pokazao i potpuno sam zadovoljan. Savladao sam mnogo problema i sad čekam da se pojavi Retropie za RPI 4 da i sebi uradim novu mašinčinu.

Ovo je poslednji kabinet. Dizajn je sa neta. Promenio sam ga tako što sam dodao visinu ( za nas oko 176-180 cm je idealan) Dodao sam džojstik za drugog igrača. Ubacio 2.1 zvučnike. Dodao led traku nazad i svetleću reklamu. Led cooler iza monitora. Vrlo elegantan kabinet, nije težak za samogradnju. Džojstici su kineski ( potpuno zadovoljan kvalitetom) Međutim, za stvarno dugotrajne i super precizne džojstike treba dati mnogo više novca.
Nemam neki dobar aparat pa čak ni bolji telefon pa se izvinjavam zbog kvaliteta
Ovaj kabinet je kupio čovek iz Bg pa ako je na forumu ovde, pozdravljam ga, nadam se da ga i dalje dobro služi i da je zadovoljan njime!
]https://flic.kr/p/2ic5wMy https://www.flickr.com/photos/55459897@N05/
 
Poslednja izmena:
@Phatomr, sto se tice starih TV-a, naravno da ima smisla drndati se, a sto tice novca, to ti i nije neki trosak, ljudi ih daju skoro pa za dzabe. Vredno je cimanja jer kabinet i video displej mnogo lepse izgleda sa CRT monitorom. Samo nemoj ovaj ravan kao na tvom linku vec zakrivljen. I gledaj da ima scart jer preko skarta moze da se sprovede RGB signal i sa jamma ploce i sa Raspberry Pi, (pi to scart adapter). Ja imam dva arkadna kabineta, na jednom je originalni Hantarex monitor a u drugi sam ugradio CRT TV i raspoberry pi, jeste malo vece cimanje da se to fiksira ali vredi na kraju.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko da radi komplet po principu 'ključ u ruke'? Hteo bih uz standardne stvari da imam i amiga emulaciju..

Hteo bih neki veći LCD Ekran i džojstike za 2 igrača.
 
Za ovih 6 godina sam napravio nekoliko kabineta, sve sa RPI 3b+. Odlično se pokazao i potpuno sam zadovoljan. Savladao sam mnogo problema i sad čekam da se pojavi Retropie za RPI 4 da i sebi uradim novu mašinčinu.

Da li si ikada probao CoinOps na Xboxu?

Interesuje me kakav je software na Rpi u poredjenju sa CoinOps...
 
Ko god hoće pravu profi 100% autentičnu emulaciju arkadnog jamma hardware-a jedino pravo rešenje je PC (po mogućstvu i7 prve generacije, minimum 8GB DDR3, ATI HD 5xxx serija) u kombinaciji sa RetroArch. Prava emulacija podrazumeva onu gde se igraš u original rezoluciji na 15khz RGB, gde nema trunke lag-a, gde zvuk ne baguje, gde nema glitch-eva, gde možeš da koristiš light-gun i volan, gde možeš da igraš sve arkadne naslove uključujući i 3D igre u 60FPS, sve ostalo (CoinOps, RetroPie, PandoraBox itd.) je čista igračka za casual igrače pa sada kako je kome volja. Kvalitetno retro igranje košta....od tih jeftinih budžet varijanti CoinOps je najbolji bez konkurencije, nedavno je izašla i verzija za PC pa kome volja.
 
Poslednja izmena:
Ko god hoće pravu profi 100% autentičnu emulaciju arkadnog jamma hardware-a jedino pravo rešenje je PC (po mogućstvu i7 prve generacije, minimum 8GB DDR3, ATI HD 5xxx serija) u kombinaciji sa RetroArch. Prava emulacija podrazumeva onu gde se igraš u original rezoluciji na 15khz RGB, gde nema trunke lag-a, gde zvuk ne baguje, gde nema glitch-eva, gde možeš da koristiš light-gun i volan, gde možeš da igraš sve arkadne naslove uključujući i 3D igre u 60FPS, sve ostalo (CoinOps, RetroPie, PandoraBox itd.) je čista igračka za casual igrače pa sada kako je kome volja. Kvalitetno retro igranje košta....od tih jeftinih budžet varijanti CoinOps je najbolji bez konkurencije, nedavno je izašla i verzija za PC pa kome volja.

wtf? Upravo si opisao CoinOps na Xbox-u :D samo 100x jeftinije od i7...

Xbox stavis u kabinet, iskopiras CoinOps na njega, prikazis TV i iskoristis Arduino kao kontroler za joysticke.

Bas me interesuje sta fali CoinOpsu na Xboxu za 2D MAME igre? (osim lightguna i volana)
Tj. prvo pitanje bi trebalo da bude: da li si ga uzivo igrao?
Sta vise dobijas sa 100x skupljim PCjem (osim komplikacija :D)?
Kako uopste spojis 15Khz TV na njega?


EDIT:
Ovo je tvoj tekst tj. blog? https://retrovania16.wordpress.com/...-kabineta-complete-101-tutorial-xbox-edition/
Ako jeste, onda ces sigurno moci da mi das najbolji moguci odgovor na moje pitanje!! :)
 
Poslednja izmena:
Da moj blog, imao sam CoinOps setup par godina u kabinetu i izmedju ostalog uradio i taj tutorial. Sve je to fino i naizgled lepo radi ali nije 100% autentična emulacija jer sve druge varijante sem PC-a imaju lag od 4-5 frejmova a znaju da se jave i kojekakvi problemi sa zvukom i gličevi kao što sam već pomenuo. Najbolji pokazatelj ti je da uzmeš negde ako si u prilici da probaš da se igraš na original jamma hardware-u pa onda odmah da uzmeš recimo CoinOps ili pak bilo šta slično i uporediš sve, bićeš zaprepašćen razlikom to mogu da ti garantujem 100%, pogotovo još ako se igraš na CRT 15khz TV-u i sa originalnim refresh rate-om. Igre rade potpuno glatko i tečno, sve diše i klizi po ekranu bukvalno baš onako kako je zamišljeno i kako treba da bude.
Naravno nekome to nije bitno, meni lično jeste i gledam da sve bude maximalno autentično i utegnuto a takodje želim da imam opciju i da igram odlične 3D arkadne vožnje i light-gun igre.

Čeka me test novog CoinOps Arcadia 5 za PC da vidim šta su novo ubacili i kako je sve optimizovano, kako se igre ponašaju itd. i kolika je zapravo razlika u odnosu na XBox verziju. Nije da polažem neke nade iskreno...

Sve u svemu, probao sam sve navedeno, ne pričam napamet nego iz iskustva pa stojim pri onome što rekoh, ako nekome nije bitno da li je sve autentično i ako voli ponekada da opali neku igru onda je za njega casual varijanta poput CoinOps-a pravi izbor.

i da dodam.....TV ili ti arkadni monitor kačiš na PC preko VGA to Scart/RGB kabla koji sam praviš a potrebno je da imaš i ATI grafičku za koju su pisani specijalni CRT_EmuDriver driveri koji omogućuju da igraš sve na 15khz i u original rezoluciji.
 
Poslednja izmena:
Da moj blog, imao sam CoinOps setup par godina u kabinetu i izmedju ostalog uradio i taj tutorial. Sve je to fino i naizgled lepo radi ali nije 100% autentična emulacija jer sve druge varijante sem PC-a imaju lag od 4-5 frejmova a znaju da se jave i kojekakvi problemi sa zvukom i gličevi kao što sam već pomenuo. Najbolji pokazatelj ti je da uzmeš negde ako si u prilici da probaš da se igraš na original jamma hardware-u pa onda odmah da uzmeš recimo CoinOps ili pak bilo šta slično i uporediš sve,

Hajmo redom...
Nemam nigde u okolini originalni arkadni aparat kako bih mogao da ga uporedim sa Xboxom :(

Kad kazes da: "svi imaju lag" - na koji lag mislis?
MAME na xboxu je 99% vremena na 60/60 fps, dakle nema "frame dropa" ali to svakako i ne bi bio lag.
Da li mislis da postoji lag na relaciji izmedju user inputa i emulatora?

Probleme sa zvukom, kao ni glitcheve nisam video na MAME/Xbox varijanti.
Ja doduse uglavnom igram igre starije od npr. 1993. Mozda sa novijim naslovima xbox ima problema?

bićeš zaprepašćen razlikom to mogu da ti garantujem 100%, pogotovo još ako se igraš na CRT 15khz TV-u i sa originalnim refresh rate-om. Igre rade potpuno glatko i tečno, sve diše i klizi po ekranu bukvalno baš onako kako je zamišljeno i kako treba da bude.
To kazes za PC i7 varijantu: da ide sve glatko?
Ja imam xbox i obican TV u kabinetu i kao sto rekoh, MAME prikazuje 60/60FPS u info baru tako da ne vidim kako moze da bude bolje od toga...
Mislim nemam varijantu da uporedim orginalni arkadni aparat, ili PC sa i7 i Xbox ali sa tehnicke strane ne mogu da vidim/razumem sta bi moglo da bude bolje.

Naravno nekome to nije bitno, meni lično jeste i gledam da sve bude maximalno autentično i utegnuto a takodje želim da imam opciju i da igram odlične 3D arkadne vožnje i light-gun igre.
Po meni je za autenticnost najbitniji ekran kao i sam arkadni kabinet.
Ja sam morao da stavim obican CRT Toshiba TV u arkadni kabinet i zakacim ga skartom na Xbox jer je originalni ekran crko.
Takodje sam kupio autenticni arkadni aparat od 200kg+ i to poprilicno razvaljen i ishaban :D :d

Čeka me test novog CoinOps Arcadia 5 za PC da vidim šta su novo ubacili i kako je sve optimizovano, kako se igre ponašaju itd. i kolika je zapravo razlika u odnosu na XBox verziju. Nije da polažem neke nade iskreno...
Spomenuo si RetroArch na PCju - to je frontend kao i CoinOps. Oba koriste MAME za emulaciju arkadnih igara, zar ne?
Hocu da kazem da kad pokrenes npr. Pac-Man-a iz CoinOpsa (ili kako se vec zove verzija za PC) i RetroArcha na PCju, oba bi trebalo isto da se ponasaju/izgledaju osim ako setovanja za MAME nisu drugacija (ali uvek mozes isto da ih podesis)?

Sve u svemu, probao sam sve navedeno, ne pričam napamet nego iz iskustva pa stojim pri onome što rekoh, ako nekome nije bitno da li je sve autentično i ako voli ponekada da opali neku igru onda je za njega casual varijanta poput CoinOps-a pravi izbor.
i ja volim da je sve autenticno ali i dalje ne mogu da razumem sta je bolje kod MAME emulacije na PCju sa i7 od MAME na Xboxu?
Mozda bih morao uzivo da vidim jedno pored drugog pa da vidim razliku :)

i da dodam.....TV ili ti arkadni monitor kačiš na PC preko VGA to Scart/RGB kabla koji sam praviš a potrebno je da imaš i ATI grafičku za koju su pisani specijalni CRT_EmuDriver driveri koji omogućuju da igraš sve na 15khz i u original rezoluciji.
Znam, citao sam o tome i zato sam i napisao u prethodnom postu: "sta dobijas sa PCjem osim komplikacija?" :)


btw
odlican ti je blog, i ranije sam naleteo na tekst o MAME kabinetu ali sad bas gledam i ostale tekstove... :)
 
Poslednja izmena:
Da misli se na "input lag" od 4 do 5 frejmova koji se može eliminisati samo jakim procesorom koji može da tera implementiran Run-Ahead Latency mode koji je trenutno exclusive samo za RetroArch ako se ne varam. Inače više o samoj temi možeš ovde pročitati:

https://byuu.net/input/run-ahead

Svi drugi emulatori nemaju ovu opciju a i RetroArch nije samo FrontEnd već pored već pomenutog Run-Aheada nudi i optimizovan video output za 15khz RGB, kojekakve filtere i podešavanja, isto se može reći i za CoinOps gde se svaka igra i svaki .Rom specijalno i posebno šteluje od strane developera pa zbog toga i sam razvoj software-a uvek teče sporo. Daleko je to od običnog MAME emulatora iako je isti poslužio kao osnova samo. CoinOps je odličan, njemu je samo problem što ima input lag i što je limitiran u smislu da se ne može koristiti light-gun na njemu i koješta.....ovo što sam pomenuo za zvuk i bagove se odnosi na PandoraBox, RetroPie i ostale jeftine stvari.
Najbolje uživo sve videti i osetiti pod rukom, ovako od same priče nema mnogo vajde :D

Za budžet varijantu moja preporuka je i dalje CoinOps, za profi varijantu PC i to je to. PC emulacija je 1:1 identična original jamma hardware-u, doterana do savršenstva danas.
 
Ja sam skoro hteo da narucim televizor malo vecih dimenzija i cak ni to nisu hteli da voze, a kamoli arkadne kabinete. Skoro sam video na KP da je lik izbacio originalni Segin Monaco GP cockpit kabinet iz '79 godine u ispravnom stanju, kao i jos nekoliko kultova poput Operation Wolf, Enduro racer, Super Hang-on, mislim neku verziju Outrun cockpita plus gomilu univerzalnih kabineta i sve to hteo da proda za 100-200-300 evra u zavisnosti od kabineta. Znaci taj Monaco GP kad sam video hteo sam da padnem u nesvest, nisam mogo da spavam tu noc, ali niti imam mogucnosti da ga dovucem niti imam mesta vise ni u kuci ni u garazi, pogotovo za cockpit kabinet. Taj Monaco GP je igrica koja za '79. godinu neverovatno izgleda. I ne moze da se igra preko MAME. Koristi matoru tehnologiju koju MAME ne moze da emulira. Ja imam neku repliku igrice uradjenu za PC koju igram sa Thrustmaster volanom.

"The game does not have a CPU; it was the final game (not counting the updated version) made by Sega to use TTL-based discrete logic circuits (thus it is not currently supported by processor-based game emulators such as MAME). Images such as the cars and "game over" message are stored in small custom ROM chips. Sound effects, such as the cars' engines, a siren, and the sound of wheels slipping on the pavement, are generated by operational amplifiers and other analog circuitry."

Znaci to je fantastican kolekcionarski primerak. Obratite paznju na ovaj score displej koji nije na ekranu vec na LED displeju sa strane kao i na ovaj "Pontiac GTO" enterijer.

https://www.youtube.com/watch?v=AMya-xF6RHA
https://www.youtube.com/watch?v=6DzS-ghrjyo
https://www.youtube.com/watch?v=yWCti3GY0wg

Inace sto se tice autenticnosti, iskreno se ne razumem toliko detaljno u sve ove stvari koje je nabrojao ripkid, pa ne bih da drzim predavanje, ali sto se tice Coin opsa, to je bio moj prvobitni izbor za kabinet koji sam pravio, jer je delovalo prosto i jednostavno za instalaciju, ali sam na kraju odustao, jer Xbox ne moze da izbaci 240p rezoluciju, vec minimum 480p, a 240p je autenticna arkadna rezolucija koliko je meni poznato, pa sam se zato na kraju odlucio za RPb3+. Takodje, Xbox moze da izbaci 480p samo pod uslovom da ide preko komponentnog kabla, a kako moj TV u kabinetu nema komponenti ulaz, rezolucija bi bila 480i, dakle isprepletano a ne progresivno skeniranje, sto bi treperilo i smetalo ocima sa te blizine. Sad verovatno postoje fore da se to prevazidje ali nisam imao zivaca da se cimam. Kabinet mi radi sa RPb3+ podeseno na 240p, doduse preko kompozitnog ulaza, ali kvalitet slike je iznenadjujuce dobar, mada planiram da to upgradujem kada bude kinte i kada budem mogo da kupim pi to scart adapter.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro hteo da narucim televizor malo vecih dimenzija i cak ni to nisu hteli da voze, a kamoli arkadne kabinete. Skoro sam video na KP da je lik izbacio originalni Segin Monaco GP cockpit kabinet iz '79 godine u ispravnom stanju, kao i jos nekoliko kultova poput Operation Wolf, Enduro racer, Super Hang-on, mislim neku verziju Outrun cockpita plus gomilu univerzalnih kabineta i sve to hteo da proda za 100-200-300 evra u zavisnosti od kabineta. Znaci taj Monaco GP kad sam video hteo sam da padnem u nesvest, nisam mogo da spavam tu noc, ali niti imam mogucnosti da ga dovucem niti imam mesta vise ni u kuci ni u garazi, pogotovo za cockpit kabinet. Taj Monaco GP je igrica koja za '79. godinu neverovatno izgleda. I ne moze da se igra preko MAME. Koristi matoru tehnologiju koju MAME ne moze da emulira. Ja imam neku repliku igrice uradjenu za PC koju igram sa Thrustmaster volanom.

"The game does not have a CPU; it was the final game (not counting the updated version) made by Sega to use TTL-based discrete logic circuits (thus it is not currently supported by processor-based game emulators such as MAME). Images such as the cars and "game over" message are stored in small custom ROM chips. Sound effects, such as the cars' engines, a siren, and the sound of wheels slipping on the pavement, are generated by operational amplifiers and other analog circuitry."

Znaci to je fantastican kolekcionarski primerak. Obratite paznju na ovaj score displej koji nije na ekranu vec na LED displeju sa strane kao i na ovaj "Pontiac GTO" enterijer.

https://www.youtube.com/watch?v=AMya-xF6RHA
https://www.youtube.com/watch?v=6DzS-ghrjyo
https://www.youtube.com/watch?v=yWCti3GY0wg

Inace sto se tice autenticnosti, iskreno se ne razumem toliko detaljno u sve ove stvari koje je nabrojao ripkid, pa ne bih da drzim predavanje, ali sto se tice Coin opsa, to je bio moj prvobitni izbor za kabinet koji sam pravio, jer je delovalo prosto i jednostavno za instalaciju, ali sam na kraju odustao, jer Xbox ne moze da izbaci 240p rezoluciju, vec minimum 480p, a 240p je autenticna arkadna rezolucija koliko je meni poznato, pa sam se zato na kraju odlucio za RPb3+. Takodje, Xbox moze da izbaci 480p samo pod uslovom da ide preko komponentnog kabla, a kako moj TV u kabinetu nema komponenti ulaz, rezolucija bi bila 480i, dakle isprepletano a ne progresivno skeniranje, sto bi treperilo i smetalo ocima sa te blizine. Sad verovatno postoje fore da se to prevazidje ali nisam imao zivaca da se cimam. Kabinet mi radi sa RPb3+ podeseno na 240p, doduse preko kompozitnog ulaza, ali kvalitet slike je iznenadjujuce dobar, mada planiram da to upgradujem kada bude kinte i kada budem mogo da kupim pi to scart adapter.

Da, nažalost ostaje nam da se sami organizujemo za kombi prevoz a isti košta boga oca :(

Što se tiče CoinOps-a on postoji i za PC od pre nekog vremena tako da ti ne treba više XBox, a inače sam XBox ima i RGB 15khz video izlaz koji se koristi sa običnim scart kablom, što se tiče rezolucije CoinOps je poznat po tome da nudi tzv "arcade perfect scaling" 1:1 tako da se dobija identičan kvalitet kao 240p samo rezolucija bude duplirana, uz sve to svaki ROM i igra se ručno šteluju od strane autora i emulacija je odlična. Zbog toga se dosta i koristi i zbog toga sam ga i ja nekada koristio medjutim ono što je zajedničko skoro za sve emulatore jeste input lag od 3-4 frejma i samim tim se gubi na autentičnosti. Zbog toga sve više ljudi koristi RetroArch jer isti nudi "Run-Ahead latency" opciju ali to pomalo i košta jer da bi dobio apsolutno perfektnu i trenutno najbolju JAMMA emulaciju na svetu treba ti i7 4th/5th Gen CPU i minimum 16GB DDR3 da bi sve radilo kako treba uz naravno neku malo bolju ATI kartu, pogotovo kada su neki 3D naslovi stari u pitanju poput Virtua Racing, Daytona USA, Ridge Racer itd. Ako hoćeš autentičan frame rate i sve ostalo, to košta

Ja sebe smatram hardcore/purist retro gamerom i sve "mora" kod mene da bude potpuno autentično sa sve profi setup-om pa sve i da moram da platim to zadovoljstvo 1000e. Za obične casual gamere je dobra i Pandora Box, sve je stvar ličnog ukusa i izbora.
 
Poslednja izmena:
Taj "input lag" ... https://www.youtube.com/watch?v=SNOA_PtWIwU - "everybody should talk about input lag" - nije mu losa reklama; evo ti ripkid pricas stalno o tome a evo i ja o toma razmisljam... ;)

Kaze: "better latancy than real hardware" - samo jednu stvar da razjasnimo: RetroArch uklanja ovaj lag koji postoji i na _originalnom_ hardwareu?

Kakva je to onda prednost ako vise nemas 100% emulaciju?!
 
Ne, misli se na to da imaš mogućnost da ga našteluješ da radi bolje čak nego li original jamma hardware ali samo ako ti hoćeš, ali zašto bi pa to neko radio :D

Ti imaš opciju da sam šteluješ sve frejm po frejm kako ti je ćef, kako video tako i audio, nešto slično recimo kao kada radiš audio/video sync na nekom PC video player-u tipa VLC, BS Player itd. ...samo u ovom slučaju to zadovoljstvo srče procesor i memoriju samo tako
 
Dobro je, tako sam i razumeo.

Ali zasto bi stelovao nesto da bude razlicito od originala?

Dizajneri igara su zamislili da igra tako radi... sve sa tim input lagom.
 
Dizajneri igara su zamislili da igra tako radi... sve sa tim input lagom.

Ne naprotiv, sve jamma igre imaju tzv. "zero delay/input lag", tj. kada stisneš dugme za skok, pucanje itd. u istom deliću sekunde se komanda izvršava. To doprinosi jako lepom i tečnom gameplay-u.

Najbolje da sedneš da se igraš na original hardware-u pa ćeš videti i osetiti to, ovako kada uzmeš da se igraš na nekom emulatoru ti to ne osećaš toliko pod rukom ali sama činjenica da je nešto "fake" i nije autentično meni lično bode oči :D
 
Poslednja izmena:
S obzirom da ljudima sa porastom godina života, raste i vreme reakcije na stimulans (urodjeni "lag"), ovo može biti zanimljivo samo mlađim retro gamerima, a takvih nema baš previše. :D
IMHO za sve ostale je najverovatnije ovo čist placebo efekat...
 
S obzirom da ljudima sa porastom godina života, raste i vreme reakcije na stimulans (urodjeni "lag"), ovo može biti zanimljivo samo mlađim retro gamerima, a takvih nema baš previše. :D
IMHO za sve ostale je najverovatnije ovo čist placebo efekat...

Kao što sam napisao, to ne dotiče casual gamere već nas koji hoćemo autentičnu i profi emulaciju. Nema tu nikakvog "placebo" efekta, input lag se lako utvrdjuje merenjem frejm po frejm, a svako iole dobrog vida primeti razliku kada sa original jamma hardware-a predje na emulaciju. Ja imam utisak da je velika većina ljudi ovde poslednji put igrala orginalni arkadni kabinet pre 25+ godina pa nema najjasniju predstavu kako stvari izgledaju i kakve treba da budu
 
Danas sam svratio u Smits toys, da kupim klincu neke Minecraft sitnice i vidim ove kopije.
78a5fa20398a4fbbdb82fa19cabf028a.jpg
d10c405a5fb231f07a906eb8eb7e31c1.jpg
091e0803d2af8b34e12eda90e5e6642e.jpg
4563dc33e5dc261d09ab5d12e9c880b0.jpg
 
To su te cene, 400-500e, kao u radnji.
 
Drugari treba mi par saveta. Odustao sam od kabineta za sad, nemam trenutno uslove ni motivacije za tako nešto ali bih da iskoristim ovaj set sa alija za Fight Stick Case.
Radi se o ovom: https://www.aliexpress.com/item/33045958960.html

Problem je što ne znam za koliko tastera da tražim kutiju i odakle da naručim pošto je problem zbog ovog virusa, ili nemaju ili su cene nenormalne.
Da li da jurim neki za 8 tastera kao ovaj: https://www.amazon.com/TAPDRA-Acrylic-Joystick-Replacement-Controller/dp/B07VC328HS?th=1
Ili neki sa 6: https://www.arcadeworlduk.com/categories/fight-stick-cases.html

Koristiće se u kombinaciji sa RPi3B+, gledam da može da se koristi i na stolu sa tim vakuum nogicama ali i u krilu u fotelji.

Rešite me glavobolje jer stoji mi već više od pola godine :wave:
 

Prilozi

  • slichka.JPG
    slichka.JPG
    43.1 KB · Pregleda: 68
I meni stoji pleksi kuciste za 6+2 dugmeta sa zastitnim folijama :eyebrows:
 

Prilozi

  • 20200926_224118.jpg
    20200926_224118.jpg
    1 MB · Pregleda: 96
  • 20200926_224124.jpg
    20200926_224124.jpg
    1 MB · Pregleda: 76
  • 20200926_224136.jpg
    20200926_224136.jpg
    1 MB · Pregleda: 76
S obzirom da ljudima sa porastom godina života, raste i vreme reakcije na stimulans (urodjeni "lag"), ovo može biti zanimljivo samo mlađim retro gamerima, a takvih nema baš previše. :D
IMHO za sve ostale je najverovatnije ovo čist placebo efekat...

Ja sam verovatno najmlađi ovde. U mojoj generaciji nema ljubitelja retro igrica. Navikli su se na pucačine, grafiku, multiplayer...
Ponekad odigram neku retro igru obično N64 ili SNES, moje omiljene. Starije od toga mogu da igram ali ih ne volim previše.
Evo poruka, čisto da znaš da postoje takvi.
 
Napravio sam još jednu spravu
Ovog puta sam odlučio da "prebudžim" stari Shark poker aparat
MOD 01.jpg

20210728_104816.jpg20210728_102047.jpg
Isprobao sam Pandoru i to 14icu
Ima odlično HD podešavanje pa slika izgleda vrlo dobro, doduše na 17"
Izbor igara uopšte nije loš mada su tuče dominantne.
Mada je RPI i dalje zakon, za manje zahtevne igrače i ovo je sasvim fino rešenje. Nešto jeftinije i svakako jednostavnije za rad.
Imao sam ideju da ubacim jedan mini frižider u ormarić ispod ali bi to dodatno podiglo cenu pa sam odustao.
Nalepnice sam dizajniram u PS-u.
Dimenzije su 150 visina, 62 dubina, 48 širina
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno