Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Zapeo sam tamo gde sam najmanje očekivao...
Ima li neko iz BG ili ka NS komplet romova (i hoće da podeli)za MAME 0.143 ili novije.Isto tako mi trebaju i scrshot-ovi i slike kabineta.
Uglavio sam SATA disk od 160gb u kabinet.Taj sam imao.

Imam sporu konekciju pa se svako skidanje razvuče na par dana.
 
^ imam ja!

mislim da je preko 60GB... skinuo sam TOSEC arhivu...
 
Daj neki link da vidim šta sve ima.

Jesu li to samo arkade ili ima i drugih konzola/računara u kompletu?
 
Ne mogu da se registrujem na freemail.Moraću sačekati da mi reanimiraju provajderski mail...
 
Milane, ne mogu naći TOSEC.
Doduše postoji kao kategorija ali je prazna....
 
Sad sam proverio, moja kolekcija ROM-ova je 1.4.1. Pogledao sam na The Pirate Bay, tamo postoji (između ostalog):
- 0.143 full rom (~29GB)
- MAME 0.143 to 0.144 ROM Upgrade (~23GB)
- Exceedingly MAME 0.144 [TPB ed.] (ROMs, CHDs, and Artwork) (~260GB)
- Mame Rom Incremental Updates [144-145-146-147] (SAMO ~1.5GB???)

Mislim da ono sitnije mogu skinuti bez problema u sledećih par dana, ali onaj od 260GB nemam gde (da su napravili odvojenu arhivu za CHD, pa da to izostavim, moglo bi). Iz NS-a sam, pa bi to mogao lako da pokupiš, samo nek mi neko kaže jesu li to ispravni torenti, pre nego se upustim u skidanje...
 
143 skidam već par dana.Večeras će ili sutra jutrom biti gotovo. Nekad se skida ~250k, da bi zatim ceo dan išao ~20k.Izgleda da javni torenti baš ne piju vodu.
Napraviću neku P3 based mikrotik mašinu, skupiti sve komšijske otključane rutere na gomilu i tek tada krenuti u ozbiljnije skidanje
Slike kabineta i skrinšotove sam nabavio.Nešto pronašao,nešto skinuo...

Ne znam da li da se upuštam u avanturu sa CHD.Koliko je mašina u kabinetu sposobna da se nosi sa emulacijom novijih igara?
Unutra je celeron430 na 1.8 i Q930 integrisani čipset.Može da se turi i neki C2D ili ovaj da kloknem iz nekog softvera.
Ako nađem CHD koje mogu da skidam jedan po jedan probaću par komada...

Sad ću par dana morati da stanem sa "projektom".
 
Mali off al morao sam da podelim nešto sa vama... ceo život proveo sam na aparatima i fliperima, počeo sam 1975. sa space invadersima sa zelenim ekranom. Uvek nam je želja bila da igramo što duže sa što manje para, mnoge igre smo doktorirali. Već pred kraj igračke karijere jedan naš sad već pokojni komšija otkrio je kako da igramo fliper Zvezdane staze sa samo jednim žetonom celu noć. Jedne noći dok smo se zezali sa fliperom gleda on šta mi radimo i reče da se brzo vraća. Ode napolje van lokala i vrati se posle 5 minuta sa malim parčetom žice. Staklo od flipera se malo pomeralo, on ga dlanovima povuče na dole tako da je ostao mali prostor na vrhu da je moguće provući žicu između stakla i metalne pokrivke na vrhu flipera. Pri samom vrhu nalazila se kapija koju je on drmao žicom. Što je više drmao fliper je kucao sve više i više, kapija je bila takva da nije davala samo fiksne vrednosti poena nego su se poeni progresivno uvećavali što je brže pomerate. Kad nam zagusti ma tako nakucamo kredita jer je fliper delio na određeni broj poena. I eto tako zabave za celu noć. Kad nas je konobarica pitala kako mi to tako dobro igramo, mi smo joj odgovorili da smo mu nažli žicu :) Ona sirota nije ništa kapirala a bukvalno smo joj rekli kako radimo :) Eto za ovo zaslužan je pokojni Mrakac koji više nije sa nama. Još jednu od fora su olovne kovanice koje smo sami pravili i ubacivali. Neki fliperi su ih teško prihvatali a neki kao Haunted house su ih gutali kao ludi šta god od olova da se ubaci. Da li je neko od vas pokušavao da hakuje ove divne mašine i na koji način ?
 
Olovni zeton na njemu upotrebiti busalicu s burgijom do 2,5mm . Sledi zeton + konac za usivanje. Izvezbana ruka i kombinacija dobrog sluha i vida. Spustis zeton i kad otkuca kredit sitni pokreti u zoni gde otkucava kredit. Napolje ne moze da se vrati , ali kada nakucate dovoljno kredita ili vas pevari da previse duboko propadne zeton zategnete konac da se otkine i igrate dok ne potrosite kredit :)
 
Mali off al morao sam da podelim nešto sa vama... ceo život proveo sam na aparatima i fliperima, počeo sam 1975. sa space invadersima sa zelenim ekranom. Uvek nam je želja bila da igramo što duže sa što manje para, mnoge igre smo doktorirali. Već pred kraj igračke karijere jedan naš sad već pokojni komšija otkrio je kako da igramo fliper Zvezdane staze sa samo jednim žetonom celu noć. Jedne noći dok smo se zezali sa fliperom gleda on šta mi radimo i reče da se brzo vraća. Ode napolje van lokala i vrati se posle 5 minuta sa malim parčetom žice. Staklo od flipera se malo pomeralo, on ga dlanovima povuče na dole tako da je ostao mali prostor na vrhu da je moguće provući žicu između stakla i metalne pokrivke na vrhu flipera. Pri samom vrhu nalazila se kapija koju je on drmao žicom. Što je više drmao fliper je kucao sve više i više, kapija je bila takva da nije davala samo fiksne vrednosti poena nego su se poeni progresivno uvećavali što je brže pomerate. Kad nam zagusti ma tako nakucamo kredita jer je fliper delio na određeni broj poena. I eto tako zabave za celu noć. Kad nas je konobarica pitala kako mi to tako dobro igramo, mi smo joj odgovorili da smo mu nažli žicu :) Ona sirota nije ništa kapirala a bukvalno smo joj rekli kako radimo :) Eto za ovo zaslužan je pokojni Mrakac koji više nije sa nama. Još jednu od fora su olovne kovanice koje smo sami pravili i ubacivali. Neki fliperi su ih teško prihvatali a neki kao Haunted house su ih gutali kao ludi šta god od olova da se ubaci. Da li je neko od vas pokušavao da hakuje ove divne mašine i na koji način ?

Nisam Znao za to a igram flipere ceo zivot ali nama to nije trebalo. Vec posle par dana ako je fliper bio ispravan nas trojica cetvorica smo mogli po ceo dan da igramo flipere sa 4 zetona i na kraju kad se smorimo da ostavimo klincima 20 kredita u fliperu, koliko je za vecinu maksimum koji pamte. Inace na dosta flipera u gradu je grand champion AND (ranije skoro svi u staklencu na trgu republike) to je drugar koji je izuvao flipere cak se palio da ide u ameriku da bude tester flipera
Inace ako niste znali imate tilt, slam tilt, grand slam tilt i tilt moga kuma posle koga iskoce osiguraci u celom lokalu.
 
@joc
Ja sam iz BG-a i imam kompletnu kolekciju Mame 0.145 ROM-ova. Sa sve slikama, artovima, kabinetima, uputstvima.... itd :)
Možemo da se nađemo, kad god poželiš, da ti to predam. Zauzima oko 70 GB.

Ljudi, ako nekom zafali nešto od opreme za arkadni automat, slobodno nek mi se javi :). Ja, doduše, prodajem samo Sanwu koja je megakvalitetna, ali samim tim i skuplja.
http://www.arkadna-prodavnica.com ili
http://www.facebook.com/Arkadna.prodavnica/photos_albums

Što se tiče elektronike koju biste koristili. Ako je već unutra PC, ne vidim uopšte razlog da kupujete elektronike za kontroler iz inostranstva. Ja vam movu modovati gamepad koji će se priključiti na USB i raditi sasvim normalno sa svakom MAME igrom, i moćiće normalno da se poveže na džojstike i tastere koje budete kupili. Ja te elektronike koristim u svojim arkadnim džojsticima i rade izvanredno.

Da li su rasprodati ovi arkadni automati, ili su još aktivni.
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Ako je to onaj .145 torent od 67.2gb, sa njega sam skinuo snepove i kabinete.Romove sam skinuo .143 od 28gb i uradio Frankenštajna.
Tu ima toliko đubra da ne mogu opisati.Čini mi se da ima više raznih pokera, voćkica, drum, dance, guitar, mehaničkih i inih drugih nego igrivih romova.
Da ponesem samo sata disk ili usb fioku?
Evo kako izgleda zasad.Ima tu još posla...
08042013281.jpg
 
@bojan

ima ih jos. ako neko bude narucivao aksom ili nekom slicnom brzom postom neka me prethodno kontaktira!
 
Hvala.
Ako je to onaj .145 torent od 67.2gb, sa njega sam skinuo snepove i kabinete.Romove sam skinuo .143 od 28gb i uradio Frankenštajna.
Tu ima toliko đubra da ne mogu opisati.Čini mi se da ima više raznih pokera, voćkica, drum, dance, guitar, mehaničkih i inih drugih nego igrivih romova.
Da ponesem samo sata disk ili usb fioku?
Evo kako izgleda zasad.Ima tu još posla...
Pogledajte prilog 111907

Ne kontam da li si ovo mene pitao za Sata i fioku. No, nebitno, kontaktiraj me privatnom porukom ako ti to treba da ti kažem gde sam i da dođeš do mene, pa da preuzmeš to. USB HDD bi bio poželjan, ali, ako ti je cim, može i samo HDD
 
ako nekog interesuje, u svetu kompjutera je obradjen hardverski deo za pravljenje arkdadnog kabineta, a u sledecem broju ce biti obradjen softverski ;)
 
Kovac jos nisi pokupio kabinet?

Ja sam totalno neodgovoran,odlican kabinet mi stoji na sred sobe i nikako da krenem. Lomim se oko modovanja dzojpeda i jamma to usb.
Cekao drugaricu da se vrati iz Kine i donese mi deo,ali nije imala vremena da juri.
Aliexpress uvek ostaje kao opcija...

Joc sva cast,ti si jedini ispostovao pricu do kraja za sada...
 
^

jesam. skupo sam platio prevoz al sad znam caku ;)

ja cu definitivno raditi sa USB kontrolerima...
 
Zar te prevoz nije koštao 2500 city expressom?
Caka nije za javnost?
 
OK, verovatno otkrivam toplu vodu, ali 'ajde... Jedan od mini-projekata mi je bio adapter za priključenje Atari-kompatibilnih džojstika za PC: očerupao sam elektroniku iz ultra-jeftinog USB gamepad-a i prikačio na muški 9-pin D-SUB konektor i to je bilo manje-više to. Pretpostavljam da se ista tehnika koristi i za modovanje arkadnih gamepad-ova na USB. Prilično je jeftino i fino radi posao.
 
Da to je pravi hack samo zice i lemilica :) Jedino je pozeljno da joypad ima odmah genericke drajvere cisto da ne boli glava
 
kupio danas 4 kom arkadnih kabineta joj puni su prasine 2 veca i 2 manja pozzz
 
odakle si ih nabavio? i koliko si ih platio ako nije tajna?
 
od drugara jednog stojale mu u supi godinu dana sva 4 komada sam platio 200 e i dobio jos nekoliko ploca kaze 3 kom
rade jedan nesto zeza ekran mada mislim da mi je jedna igra sasvim dovoljna ostale 3 cu prodati vec imam stoni fudbal , bilijar 6 zetonjera, el.pikado evo sada uzeo i te video igre fali mi jos samo fliper :) to sve za kucnu varijantu veliki pozdrav iz smedereva
 
Samo ti provociraj neki od nas sa foruma mogu da ti dodju na gajbu pa ti vidi sta ces posle :)
Ja kad odvojim vreme za igrice ,onda je to odvojeno.....
Imalo je par ljudi iz Smedereva i okoline koji su radili s igricama,fliperima po vasarima.
Pozdrav
 
Samo ti provociraj neki od nas sa foruma mogu da ti dodju na gajbu pa ti vidi sta ces posle :)
Ja kad odvojim vreme za igrice ,onda je to odvojeno.....
Imalo je par ljudi iz Smedereva i okoline koji su radili s igricama,fliperima po vasarima.
Pozdrav

Saznaj gde se nalazi pa javi ;)

Da ponesem žetone :D
 
od drugara jednog stojale mu u supi godinu dana sva 4 komada sam platio 200 e i dobio jos nekoliko ploca kaze 3 kom
rade jedan nesto zeza ekran mada mislim da mi je jedna igra sasvim dovoljna ostale 3 cu prodati vec imam stoni fudbal , bilijar 6 zetonjera, el.pikado evo sada uzeo i te video igre fali mi jos samo fliper :) to sve za kucnu varijantu veliki pozdrav iz smedereva

Pics or it didnt happend :)
 
drugare moj prvo da ih pokupim kada stignem onda te zovem da cepamo kakvi zetoni to se napravi taster pa klikces koliko hoces samo da nadjem coveka da ih pretrese pregleda i popravi sta treba pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno