Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Daj link, nadam se da nije zabranjeno. Verovatno je to lik koji pravi one lepe gaming table za pc.
 
dao bih 250e za aparat odmah mislim da je to extra ponuda :)
 
koji , onaj od 580 :D
ne znam samo kakva je ta masina unutra, koje su prednosti te (alladin XT) XBOX varijante u odnosu na PC ? u cemu je razlika?
 
unutra je xbox konzola od 80g sa cipom ALADIN XT to vredi oko 40 e vecu vrednost po meni ima sam kabinet
 
Poslednja izmena:
i redzone, daj jos neke fottke tih kabineta sto si sredio, izbiza.
 
@redzone, ti si narucivao one prekidace sto se prodaju za 260 din ?
Kako ti se cine ? Ima dosta razlicitih prekidaca, cela filozofija.
Videh da tamo prodaju i palice, ne izgleda skupo 700-800 din, mada mi se ne dopada sto nemaju kuglu na vrhu.
Da li si to pazario ?
Razmisljam da mozda pravim za pocetak tablu, za 2 igraca.
Mozda bi mi bila zanimljiva cela ta akcija. 20 tastera + 2 palice + 2 game pada + sper ploca , ispod 100e nadam se.
Vidim da tamo prodaju razlicite tastere, male velike, bez svetla, sa svetlom, a neki se vode kao tasteri visokog kvaliteta.
Oni obicni su 260 din a visokog kvaliteta sa svetlom oko 450. Takodje ima tastera niskog i visokog profila.
Pff, sta odabrati...
(ne znam da li smem da ostavim link sajta koji prodaje tastere ili je to zabranjeno ?)
 
Poslednja izmena:
Jeste drugare, ja sam narucio dva skuplja dzojstika. Ipak imaju metalnu plocicu umesto plasticne i 16 kom svetlecih tastera. Nisko profilni tasteri su 320 dinara milslim, e sad meni nisu jos stigli, jer imaju samo bele tastere. Ja hocu i druge boje, pa cekam da me nazovu kada stignu. Najbitnije kod tih tastera, bar meni, jeste sto imaju promenjliv mikroprekidac tako da ne brinem. Dzojstik mi ne igra neku ulogu estetike posto ce to biti aktuelno mesec dana i posle ce samo da skuplja prasinu. Nasao sam jeftine dzojstike za 350 din koji se lako leme i imaju zajednicku masu. Imao sam ukupno 6 kabineta ostala su mi jos dva. Sve sam prodao!!! Iskreno moze da se napravi lep biznis od ovoga, ali krastavac ja sam odabrao drugu profesiju farbanje automobila ,a arkade su hobi .
 
Mogao bi to da bude dobar posao, ali Srbija je malo trziste, da zivimo u USA, pihhh.
tT si kupovao onej eftinije, nisi uzimao one visokog kvaliteta, injih ima isto u raznim bojama i velicinama. a cena je oko 450 din.
 
Poslednja izmena:
he da evo sada gledam cene 312 din. kom. kod tih kao visokokvalitetnih su isti mikroprekidaci tako da je nebitno meni je za 16 tastera i dva dzojstika cena 7200 din
 
a na aliexpress 16 dugmica, dva dodatna za 1,2 plejera, 2 dzojstika, pcb za pc koji se vidi kao dva dzojstika sa sve kablovima 40eur...msm pcb za usb je glavna stvar zasto je dobra kupovina...moze i da se rasture dzojstici od 350 dinara ali ipak je ovo kulturnije :D
 
da, mada cu verovatnije da narucim ovaj sa americkim dzojsticima...jos se premisljam da li kuglicu ili american...ali u sustini, cene za te komplete su od 37 do 47eur a vidi se koliko je puta narucivano i kako je ocenjivano ;)

http://www.aliexpress.com/item/Rock...2P-USB-PCB-Arcade-kit-to-Build/974194935.html

http://www.aliexpress.com/item/Arca...2-player-USB-board-to-Build-Up/661084336.html

a najvise mi se svidja sto nema lemljenja i zajebancija iako mi to nije neki veliki problem ali opet, ide na pinove, utaknes ko gospodin i cao zdravo :p

a ko hoce da lemi, moze da prodje i jeftinije ;)

http://www.aliexpress.com/item/Arca...aft-joystick-microswitch-Build/722893136.html

http://www.aliexpress.com/item/Arca...microswitch-to-Build-Up-Arcade/723453170.html
 
Poslednja izmena:
A sta raditi sa ekranom ? Da li juriti originalne sa automata, pa nekako pokusati to spojiti na pc (ako se ne varam postojali su automati koji su u sebi imali ekrane koji su se lako mogli spojiti na pc, ali su bili retki). Da li juriti stari CRT TV, bilo je CRT Tv sa VGA in, ali su retki, i ne znam da li ih je moguce pronaci ili nekako drugacije spojiti. Da li mozda gledati stare CRT monitore ? Da li neko ima iskustva sta je dobro, odnosno prednosti/mane ?
 
Jel mame emulator pokrecete iz win-a ili ima neka dos, linux verzija koja je bolja ? Danas nisam imao posla, pa sam pronasao neki komp,amd 2000+ neka krsina, ima 512 mb ram, integrisanu grafiku, mada bi mogao da ubodem i neku drugu. Sada instaliram xp, ako imate neki drugi predlog, i koju verziju mame koristite ? Videh na PB neki torrent 2 arhive , ukupno 260gb. za sada mi ne treba toliko :)
Ovo vise onako iz dosade, a delovi sakupljaju prasinu u servisu :)
 
a na aliexpress 16 dugmica, dva dodatna za 1,2 plejera, 2 dzojstika, pcb za pc koji se vidi kao dva dzojstika sa sve kablovima 40eur...msm pcb za usb je glavna stvar zasto je dobra kupovina...moze i da se rasture dzojstici od 350 dinara ali ipak je ovo kulturnije :D
ako cena ne prelazi 7000 do tvoje adrese mislim da je to dobra kupovina jedino mi kvalitet ne uliva poverenje
 
toga se i ja bojim, da kvalitet ne bude...
mozda ipak uzeti proverenu varijantu, uglavnom to pravis jednom i nikada vise :)
 
toga se i ja bojim, da kvalitet ne bude...
mozda ipak uzeti proverenu varijantu, uglavnom to pravis jednom i nikada vise :)
meni je ostao jedan originalan kabinet sa dva igraca imam cak i nekoliko programa za njega sve vise se lomim da ubacim komp i narucim jos jedan set za dva igraca e sad nabavicu taj set preko aliexpres neki najjeftiniji a da ima taj pcb pa cu lako da zamenim tastere kada crknu mislim da je ok varijanta ako ne predje 50 e nema carine to nisam znao imam drugara koji narucuje stalno nesto odatle
 
Spojio sam pc sa TV-om koji imam kod kuce(s-video). Neki stari Sony, CRT, ali je 16:9 i ima s-video, kao i 100hz. Veliki je dosta, mozda i 80+ cm.
moze da se namesti da bude 4:3, nije lose, mada se vidi u nekim igrama da nesto nije ok.
Mogu da menjam rezolucije, ali refresh je 60hz.
ostavio sam ga u 640x480
Vise me nervira slaba citljivost, kada biram igre u emulatoru. Da li se tu moze nesto uraditi ?
 
Poslednja izmena:
Stavi neki frontend.Ja koristim MaLa sa "v549e by shock_" lejautom.
Meni je ok jer jednostavnom kombinacijom tastera mogu menjati orijentaciju (kad obrnem ceo displej za 90 stepeni).
http://malafe.net/index.php
 
bolje je, promenio sam font, povecao i lakse se sada biraju igre iz daljine.
uglavnom je ok. Tesko je igrati neke igrice sa onim kempston joy. bez oslonca, iz ruke. jako tesko odnosno zavisi od igre, Pac Man i tako to moze , ali kada je neka brza pucacina, tesko.
Videh da si ti mislim budzio u onaj mali od pokera, kako si zadovoljan ? Kako je igrati na njemu po pitanju komandi, palice , stabilnosti ?
 
Meni je super.Tasteri fino reaguju,mikroprekidači se menjaju i na palici i na tasterima.Komande sam ožičio na neki polomljen genius usb gamepad.
Voleo bih da imam više vremena da se igram
Lakše je igrati i tastaturom nego neoslonjenim komandama.
 
Nazad
Vrh Dno