Šta je novo?

Arkadni kabineti II

I pandora je bezveze u odnosu na pc. Matx ili itx plocu i neku 2008 graficku je lako spakovati u kabinet. Savrsen pc za kabinet moze da kosta ispod 50e lagano.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
@ripkid

Poznato mi je da nisu nekog kvaliteta, ali od svih X in 1 ploca, 19 in 1 ima najbolje recenzije. Razgovarao sam sa ljudima u nekim fejsbuk grupama koji su totalno zaludjeni za Williams igre (Defender, Stargate, Robotron i td), znaci matorci iz tog vremena koji poseduju originalne kabinete ovih igrica i oni kazu da je ova ploca najmanje losa od svih jeftinih opcija. Svi prvo preporucuju JROK multicade plocu, ali to je preskupo za mene trenutno. Ako pogledas 19 in 1 na YT videces da je emulacija i zvuk ovih igrica savrsena, bukvalno nema razlike, znaci jedini problem koji se prijavljuje je nedostatak 5. i 6. dugmeta za Defender i Stargate, mada izgleda da je to sa novijim izdanjima sredjeno.

https://www.youtube.com/watch?v=IX8I6eCced0

Sto se tice Pandorine kutije, razmatrao sam i tu opciju, ima dosta dobrih igrica, ali fale neke koje smatram sustinskim tako da sam se ipak odlucio za 19 in 1 za pocetak. Da li se ta konkretno Pandorina kutija koju si naveo razlikuje po kvalitetu od drugih izdanja, posto sam cuo da te Pandorine kutije generalno ne valjaju i da se kvare. Tu ima i dosta vertikalnih igrica, a za verikalne igrica bih radije uzeo 60 in 1 verikalnu plocu i verikalni kabinet (mada cu to malo teze da nadjem), mada ta ploca ima generalno lose recenzije.

Ne znam kakve su recenzije za ovu plocu koja sadrzi bukvalno sve arkadne igrice ikada, ali je preskupa (300+ dolara uglavnom na ebayu):

https://www.youtube.com/watch?v=a8AirvMh7Js
 
Stare Pandore su bile lošije i dosta bagovite, 4S+ verzija je ok ali za malu razliku u ceni se sada može dobaviti Pandora 5 sa 960 igara koja je izašla relativno skoro i koja je veliki iskorak u odnosu na prethodne verzije jer ima quad-core procesor u sebi i emulacija je dosta bolja. Ubacili su i USB preko kojeg verovatno možeš da radiš update ubuduće što je isto super stvar. Takodje Pandoru treba uzimati samo od 3A GAME proizvodjača, nikako od drugih jer postoji gomila budževina raznih i teško je ubosti pravu i dostojnu verziju. Veruj mi te multiboard ploče su jako loše, bacićeš novac al opet tvoja stvar.

https://www.youtube.com/watch?v=RBTJTOBVFU0
 
Da li neko zna gde moze da se kupi Kade?
 
Poslednja izmena:
Koliko kapiram KADE bi mogao lako da se napravi ako bi imali firmware...
 
Oduvek su bili neozbiljni, ja sam ih jurio preko mesec dana sa porukama, dok mi na kraju nisu poslali iz USA a ne iz UK sto je bilo logicnije i jeftinije.
Valjda ce neko sada uraditi pravu stvar sa proizvodnjom. Moduli su fantasticni.
 
Ljudi, uzeo sam za 170 evra arkadni kabinet u odlicnom stanju, originalni Hantarex monitor sto je najvezanije od svega, sve na njemu radi, malo je bezveze sto nema neonku vec samo neko ogledalo gore, al dobro mogu u krajnjoj liniji da odstampam neku etiketu i da zalepim na to ogledalo.

Hteo sam da vas pitam sledece: Da li neko od vas zna da li postoji izdanje Pandorine kutije koje na sebi ima Defender i Stargate? Citam ovde hiljade ovih naslova i nigde ne mogu da nadjem. Te dve igrice su mi omiljene i najvise sam zbog njih kupio kabinet, ali opet bih voleo da imam i kultove iz detinjstva tipa Cadillacs, Final ifght, Double dragon, Street fighter kao i Pac man, Ms Pac Man, Juno first, Amidar, a sve to ima na Pandorinim kutijama al samo nema Defender i Stargate :( Ubedjen sam da sam video negde na netu neku plocu koja ima sve to al nigde ne mogu da je nadjem. Ne mislim na ovu od 2000 in 1 od 300 i kusur dolara, bilo je nesto u plastici slicno pandorinoj kutiji a mozda je to i bilo neko izdanje pandorine kutije. Hvala unapred.
 
Ljudi, uzeo sam za 170 evra arkadni kabinet u odlicnom stanju, originalni Hantarex monitor sto je najvezanije od svega, sve na njemu radi, malo je bezveze sto nema neonku vec samo neko ogledalo gore, al dobro mogu u krajnjoj liniji da odstampam neku etiketu i da zalepim na to ogledalo.

Hteo sam da vas pitam sledece: Da li neko od vas zna da li postoji izdanje Pandorine kutije koje na sebi ima Defender i Stargate? Citam ovde hiljade ovih naslova i nigde ne mogu da nadjem. Te dve igrice su mi omiljene i najvise sam zbog njih kupio kabinet, ali opet bih voleo da imam i kultove iz detinjstva tipa Cadillacs, Final ifght, Double dragon, Street fighter kao i Pac man, Ms Pac Man, Juno first, Amidar, a sve to ima na Pandorinim kutijama al samo nema Defender i Stargate :( Ubedjen sam da sam video negde na netu neku plocu koja ima sve to al nigde ne mogu da je nadjem. Ne mislim na ovu od 2000 in 1 od 300 i kusur dolara, bilo je nesto u plastici slicno pandorinoj kutiji a mozda je to i bilo neko izdanje pandorine kutije. Hvala unapred.

Ne postoji Pandora Box sa tim igrama, možda eventualno ima neko hakovano izdanje ali bih od toga bežao kao djavo od krsta jer se tu svašta potura. Ako hoćeš vrhunski emulator (pixel perfect) i sve moguće igre kupi softmodovan XBox Classic, ubaci CoinOps 8 i prelemi džojpede na arkadne džojstike i tastere. Posao od 30min, uz to ti treba XBox To Arcade video kabl koji prodaje Ultimarc, košta 30$, stiže za 10 dana iz USA. XBox softmodovan košta oko 3000-3500 sa 2 džoja
 
Poslednja izmena:
Slazem se da Xbox zvuci kao najbolja i najprihvatljivija opcija. Ali sudeci prema ovom upustvu i nije bas posao od 30 minuta:

https://retrovania16.wordpress.com/...-kabineta-complete-101-tutorial-xbox-edition/

Ja sam siguran da ja sam ovo nikad ne bih znao da povezem, jer ja sa elektronikom blage veze nemam. Moj brat bi znao, al pitanje je dal bi hteo da se cima. Vidim da i dosta stvari mora da se kupi. U svakom slucaju, trenutno sam bez para pa imam vremena za razmatranje opcija. Da li to sa Xboxom moze sve da se poveze na jedan strujni prikljucak i da li je moguce da se to uradi a da se ne zrtvuje nista od originalnog jamma mehanizma u aparatu posto ne bih to zeleo iz kolekcionarskih razloga?

Inace nasao sam 138 in 1 jamma plocu koja je kao nadogradnja one 19 in 1 i koja u sebi ima izmedju ostalog ima Defender, Stargate, Robotron, Berzerk i Frenzy (ove dve nema 19 in 1) a ovih 5 igrica su po meni sustina arkadnog igranja. Takodje ima i Double dragon, koja mi je u detinjstvu bila omiljena (pre nego sto se pojavio Cadillacs u igraonicama), Mario bros, Super Mario bros i jos dosta toga, znaci prilicno lep spisak, ali na zalost nije na dobrom glasu kao ni 19 in 1, 60 in 1 i slicne.

Ove JROK ploce su provereno vrhunskog kvaliteta, ali to je vec izvan mojih finansijskih mogucnosti. Da imam pare, verovatno bih kupio jamma switcher i ubacio unutra ove dve ploce Williams classics i Berzerk/Frenzy.

http://www.arcadeshop.com/d/77/jamma-pcbs.htm
 
@defender

Vidi kao što rekoh 30min ti treba plafon da izlemiš džojpede dok je samo prebacivanje softvera extremno lako i bukvalno je copy-paste sistem. Nadji nekoga ko zna da lemi ako već ne znaš sam, šemu za lemljenje imaš na netu a mogu ti i ja proslediti fotografije gde se vidi kako šta treba da se vezuje. Xbox varijanta ti ima najmanje cimanja a nudi odličan kvalitet, pritom nije ni nešto preterano skupa izuzev tog AV kabla za arkadni monitor koji je malo skuplji i koji se direktno vezuje za monitor čime zaobilaziš jamma konektor što će reći da nema nikakvog žrtvovanja istog.
 
Pozz,
odakle da skinem coinops 8?
I gde mogu da nadjem u cemu je razlika izmedju: arcade, massive, lite... i ostalih "paketa"? :)
 
Ja sam skinuo coinops lite 8 sa Pirate bay-a, mada mi na kraju nije trebao jer sam se ipak opredelio za 19 in 1 maticnu plocu i Pandorinu kutiju 4s. Planiram da kupim i jamma switcher kako bih mogao da prikacim obe ploce istovremeno. Razlika je koliko mi je poznato u broju igrica izmedju lite i massive, mada lite koliko sam video nema koju igricu nema, tako da ne znam sta bi massive mogo jos da ima, verovatno neke bootlege i te zajebancije.
 
Pozz,
odakle da skinem coinops 8?
I gde mogu da nadjem u cemu je razlika izmedju: arcade, massive, lite... i ostalih "paketa"? :)

Najbolje je skinuti sa https://back-ups.me To je torent na kome hostuju developeri original fajlove, potrebna je registracija i čeka se malo da se odobri, protok i brzina su dobri. Što se tiče razlike ona se odnosi na broj igara i emulatore. Arcade ima samo arkadne igre, Massive sadrži sve moguće emulatore i igre dok je Lite neka osnovna verzija sa probranim stvarima. Najbolje je skinuti standalone verziju pa onda stavljati sam po potrebi šta treba (game pack-ove). Takodje treba izbegavati one Premium i Ninja verzije jer su lišeni dosta opcija u vezi sa podešavanjima a što je jako bitno. Sve što te zanima u vezi sa ovim imaš na Retrovania blogu gde su i podešavanja i sve.
 
Ja sam skinuo coinops lite 8 sa Pirate bay-a, mada mi na kraju nije trebao jer sam se ipak opredelio za 19 in 1 maticnu plocu i Pandorinu kutiju 4s. Planiram da kupim i jamma switcher kako bih mogao da prikacim obe ploce istovremeno. Razlika je koliko mi je poznato u broju igrica izmedju lite i massive, mada lite koliko sam video nema koju igricu nema, tako da ne znam sta bi massive mogo jos da ima, verovatno neke bootlege i te zajebancije.

Trebao si Pandora 5 da uzmeš od 3A Game direktno, razlika je ogromna u odnosu na četvorku u svemu, prvi put da su napravili ozbiljnu i kvalitetnu stvar. U tom slučaju ti ne bi trebala ta 19 in 1 ploča uopšte
 
Hteo sam da uzmem peticu, ali za svaku koju sam nasao na netu je pisalo da ne podrzava CRT monitore a u mom kabinetu je CRT Hantarex monitor. 19 in 1 plocu cu da izvadim jer Defender i Stargate jednostavno ne mogu da se igraju kako treba na klasicnom genercikom jamma kabinetu sa po 3 dugmeta vec je potreban originalni control panel. U tom smislu sam se razocarao, inace sto se tice emulacije sve radi perfektno. Ako ikad uspem da nabavim originalni kabinet i ako budem imao para za to ubacicu je tu, ako ne, onda neki koji je kolko tolko slican ili cu sam da pravim u krajnjoj liniji.
 
Hteo sam da uzmem peticu, ali za svaku koju sam nasao na netu je pisalo da ne podrzava CRT monitore a u mom kabinetu je CRT Hantarex monitor. 19 in 1 plocu cu da izvadim jer Defender i Stargate jednostavno ne mogu da se igraju kako treba na klasicnom genercikom jamma kabinetu sa po 3 dugmeta vec je potreban originalni control panel. U tom smislu sam se razocarao, inace sto se tice emulacije sve radi perfektno. Ako ikad uspem da nabavim originalni kabinet i ako budem imao para za to ubacicu je tu, ako ne, onda neki koji je kolko tolko slican ili cu sam da pravim u krajnjoj liniji.

Da, to je totalno retardirano da su izbacili rgb signal s obzirom da već ima jamma konektor, ali očigledno ga samo koriste za kontrole što je glupo. Nadam se da će u nekoj budućoj verziji srediti to, mada mislim da može da se napravi kabl da pretvara 31khz u 15khz, bio je neki lik koji je prodavao tako nešto na Kupindu sećam se, VGA to Scart kablove koje je sam pravio....ali bi ti posle u svakom slučaju trebao sync separator.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo,resih i ja da se prikljucim ovoj temi,jer vec dugo se razmisljam da se vratim u vreme 90-ih kada sam provodio mnogo vremena za kabinetima i fliperima :) pa bih da zapocnem izradu kabineta za svoju dusu obavezno svaki posebno sa svojom igrom,Mortal Kombat 1 2 3,Cadillac and Dino,Final Fight 1 2 3 ,Street of Rage 1 2 3,TMNT i jedan kabinet sa svim mogucim emulatorima i igrama od Mame,Snes,Sega itd :)

E sad,Znate li ko se bavi pro izradom artwork decals za kabinete,naravno da folije budu vrhunskog kvaliteta poput i kojom folijom su to radile fabrike u tadasnje vreme?
Takodje,me zanima,da li iko ima (ili moze da napravi) artwork za Cadillac and Dinosaurs,ali isto ovako?
Pogledajte prilog 258981
Takodje me zanima,koje bi trebale dimenzije da budu za ovakav kabinet za 3 player-a sa ove slike i od kog materijala najbolje, koji monitor max velicine je preporucljiv zbog kvaliteta i autenticnosti s'obziromd a bi bila originalna ploca Cadillac and Dinosaurs. ?
Gde naci,super kvalitetnu kant traku profila T i koju?I naravno,koju platformu preporucujete za kabinet (all in one emulators) koji bi mogao da podnese sve emulacije Raspberry,PC,CoinOPS ili ?

I sta je sve koristio od emulatora i platformi ovaj lik da ubaci preko 50.000 igara?

https://www.youtube.com/watch?v=7uPoguyddvo&t=757s

Hvala drugari.
 
Poslednja izmena:
@Holy Bible to je prilicno ambiciozan i skup poduhvat da napravis kabinet za svaku igricu posebno, ali svaka cast na entuzijazmu :) Ja imam jedan klasican genericki jamma kabinet u kome imam Pandorinu kutiju 4s. Planiram da sam napravim jos jedan kabinet za neke igrice koje ne mogu lepo da igram na ovom kabinetu koji ima onaj klasican control panel sa 2 dzojstika i 2x3 dugmeta. Samo secenje crne iverice prema uputstvima ce da me kosta 760 dinara po kvadratu, sve ukupno negde oko 8 hiljada plus obrada oko 2 hiljade. Sto se tice decala, koliko je meni poznato prave se od polivinil hlorida. To kada lepis mora da se naprska tecnost da bi moglo lepo da se poravna, dakle mora materijal koji nece da se raspadne od tecnosti. Mada sam vidjao po internetu da neki ljudi u nedostatku sredstava koriste i obican papir, najcesce za onaj deo gde je marka, to jest neonka. Takodje, artwork se radi i tako sto seku kalupe pa onda prskaju sprejom sto je posebno veliko cimanje ali to je autenticna fabricka metoda. Pitaj to po stamparijama za materijal to oni rade. Sto se tice dimenzija, dimenzije za originalni kabinet mozes naci na internetu, ako nema na internetu onda bedak. Sto se tice monitora, uvek je najbolja opcija originalni arkadni monitor, ako nema to onda moze crt tv, ili crt mnitor od kompjutera i po mom licnom misljenju tek na kraju LCD, jer arkadni kabinet sa LCD monitorom izlgeda malo njesra, mada prednost LCD-a je sto je dosta laksi i mnogo je manje cimanje da se to instalira u kabinet.
 
Poslednja izmena:
Koliko kosta samo drvenarija za kabinet kao u futurami? I jer mogu negde da se nadju dimenzije istog?
 
Ljudi jel moze neko da mi da link gde mogu da narucim Kade, nigde na internetu ne mogu da nadjem, evropski sajt nije u funkciji.
 
Nazad
Vrh Dno