Šta je novo?

Šta kada nam ukradu Android telefon?

Ne jure oni telefone, njen su konkretno trazili jer je u pitanju razbojnistvo - to se (jos uvek) ne tolerise, pa su zato pojurili - ne da bi njoj vratili, vec da bi mogli njih da terete za to, kao dokazni materijal. Ima na stotine primera odzeparenih preskupih telefona koje vlasnici nikad nisu dobili - a jednako im je lako da ih pronadju.
Verovatno si u pravu, bilo je bahato razbojništvo od dva mamlaza od 20 god na staricu preko 80 god, nadomak njenog ulaza. U torbi - 25k din, kljucevi stana, kola, LK, vozačka, saobraćajna, kartice... Pa i mob. tel. Samo mob je pronađen, ona nije mogla da identifikuje napadače jer su joj prišli s leđa i bacili na asvalt, i dali se u beg posle otimanja.

Kaže da je policija na uviđaju bila vrlo korektna, da su je nekoliko puta zvali da proba da identifikuje napadače u stanici, da bez identifikacije ili svedoka ne mogu da pokrenu postupak, i na kraju opet bili ljubazni kad su vratili telefon. Ovo je malo off, ali, eto, iskustvo...
 
Oba su krivična dela, a policija svejedno neće raditi svoj posao, tako da je bespredmetno tumačiti detalje. I svakako će policija pri simulaciji pravljenja prijave postaviti pitanja kako se to odigralo, i neće zapisati "krađa" ako nije.
Glavna poenta je da ti bez veze u policiji neće tražiti ni ukradeni auto, a kamoli izgubljeni telefon.
 
Poslednja izmena:
Ma da, libi se da prijavi jer ga je ipak on zanemario i ostavio, a s obzirom da je kroz svlacionicu proslo Bog zna koliko ljudi a on se vratio 2,5h kasnije nije ni cudo sto ga nije pronasao. Zvao je, telefon je bio isljucen, i telefon i sim su mu zasticeni PIN-om. On se pomirio da je telefon stvar proslosti nego smo poveli polemiku da li ce biti upotrebljiv onome ko ga je pronasao. Ja koliko znam zahvaljujuci FRP-u telefon bi prakticno trebao da bude brickovan s obzirom da pri hard resetu ne dopusta konfiguraciju dalje od prijave na postojeci Google nalog. A sto se tice "pravne" diskusuje bakara je u pravu da se u ovom slucaju radi o utaji a ne o kradji, mada kao sto Jericho rece to u praksi retko predstavlja neku razliku.
 
U principu nema šta da izgubi, ja bih prijavio iako se ničemu ne bih nadao. Neka odvoji pola sata za "reality check".
 
To sam mu ja i rekao, mada je on u fazonu da nije vredno cimanja jer ionako nema nista od toga. Nije se on mnogo ni potresao, ironija je da mu se ovo ne desava prvi put s tim da je pre S8 bio na WP platformi a ona je skroz upotrebljiva cak i kada je "utajena".
 
Kako mogu da pronađu telefon koji niko može ni da koristi pošto je zaključan?
 
Slucajnio najverovatnije, ako uhvate neke prodavce sa trotoara recimo i medju njima bude telefon sa prijavljenim IMEI. Mada svakako i zakljucan telefon moze da ode u delove pa i na taj nacin da bude iskoriscen.
 
Meni su prošle godine ukrali S8+, prijavio policiji i ništa do danas. Preko samsungovog sajta sam uspeo da lociram telefon u okolini Sava centra i to je sve. Predočio policiji, ali sve je to mlaka voda.
 
Nemam zapisan svoj imei, kutija ko zna gde je..
Da li postoji mogućnost da od provajdera dobijem taj info tj imei? Koristio sam taj telefon poslednjih godinu dana, a postpejd sam korisnik taj broj imam kod njih poslednjih 15 god.
 
Šta se koristi od ovih aplikacija? Ima li nešto pouzdano?
 
Nazad
Vrh Dno