Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Softverski problem koji je postojao u scrolling API-ju (u notification centru koji koristi drugi API, kao i aplikacijama, ovaj problem ne postoji tako da je ocigledno da je u pitanju SW a ne HW problem), nista ekskluzivno za iPhone 5 vec bug u scrolling API-ju :

 
Poslednja izmena:

Postoji nacin da ekran otkaze poslusnost na trenutak ako kao manijak mrdas prstom gore dole. Najslicnija aplikacija gde se praktikuje ovakvo kretanje prsta je fruit ninja, ali to nije dovoljno da vi se ovo reprodukovalo, jasno je da u realnom koriscenju ovako nesto ne moze da se reprodukuje. Ne bi me cudilo da jos gomila uredjaja ima nesto sl samo nikome nije padalo napamet da testira tako nesto. Prosla 2 iphona ovo nemaju taj problem.
 
Da da, pogledao sam neke klipove na brzinu i shvatio. Na prvi pogled mi izgleda kao problem sw prirode, ali izgleda nije bas tako ako je vjerovati komentarima....

Sto se upotrebe tice, eto sem te igrice ne pada mi na pamet nijedna aplikacija koja zahtijeva toliko brze pokrete....
 
Da da, pogledao sam neke klipove na brzinu i shvatio. Na prvi pogled mi izgleda kao problem sw prirode, ali izgleda nije bas tako ako je vjerovati komentarima....

Sto se upotrebe tice, eto sem te igrice ne pada mi na pamet nijedna aplikacija koja zahtijeva toliko brze pokrete....

Napisao sam iznad, definitivno je SW prirode, uzeo sam koleginu 5icu i zlostavljao spustanje i dizanje notification bar-a i nikad nije izgubio input a prilicno sam uporan bio. i unutar samih appova se ovaj problem ne manifestuje (da li je softverski resen iOS-om 6 ili zavisi od modela ne znam) .
 
kod mene sve radi bez greške na 6.01...
 
Ej...izasao update IOS.-a... 6.1...JB uskoro...konačno da imam caller black list
 
ovo je jedina novina koja vredi: To reset the advertising identifier — which is a code that app users can use to track users — go to Settings > General > About > Advertising and then click on the Reset Advertising Identifier button.This will make you a new user in the eyes of any advertisers who are tracking you, increasing your online privacy..
A da mi Siri kupuje u US karte za filmove i da bustujem nepopstojeci LTE u Srb....e to me ne tangira.. :)
 
I dalje je vrte po netu a nisam video nigde zvanični demant, kao što je to bio za jeftiniji,plastični iphone.NO, to su sve glasine.videćemo...2013 god će biti jako interesantna.Iphone kasni sa opcijama u svom top telefonu, Samsung ugrožava ozbiljno..BOrba je za nas, kupce, uvek dobra...
 
Novi iOS 6.1 doneo meni neocekivano prijatno iznenadjenje, umesto YUG03, YUMTS sada mi stoji mt:s! :) :) :)
 
Ja mislim da je tu problem bio vise MTS, jer negde su ljudi imali mt:s a negde YUG03, sve zavisi od bazne stanice, sve u svemu osecam ironiju u tvom postu, tako da je ignorisem!
 
pa ako je problem MTS kako je Apple ispravio to?
 
Apple ne verujem da je ista ispravljao za nasu zemlju, pogotovu ne za MTS! Vip i Telenor su normalno ispisivali carier logo. Mts je naknadno upisivao mt:s dok je bazna stanica ostajala YUG03,YUMTS, pa je negde telefon prepoznavao jedno a negde drugo. Sada je update bio najvise za LTE mreze, pa je verovatno promenjeno i to odakle da vuce naziv mreze. Kako god ja zadovoljan jer mi je ovo bas bio trn u oku na 5ici!
 
128 GB vodi ka jos vecem padanju margina i kvartalu koji je bio kao Q4 (12% su im pale akcije), jos ako se na to dodaju sareni iPhone-ovi i veci display-i,... Forbes vidi Ive-a kao CEO-a ako Tim nastavi ovako da vodi kompaniju, ako se to dogodi ovaj sarenis koji najavljuju ce biti igla u plastu sena. Inace Keynote ekipici je Q4 i kretanje akcija cist dokaz da se Apple krece losim smerom i da postaje sve vise kompanija ciji se proizvodi dele u Walmartu uz 3D televizor, toster ili neki drugi uredjaj :). I slag na tortu Tim Cook i delivering best products on the market, ja mislim da ni on ne veruje u to. Nece Apple da propadne (barem u narednih 10-ak godina), nego Tim ne ume da vodi kompaniju koja prodaje premium proizvode, za to je Ive perfektan, dok su prodavali nekompetetivne telefone koji su bili u rangu 3 puta jeftinijeg Galaxy Ace-a akcija im je bila sky high, kada su se fokusirali na marketshare, vrednost kompanije je pala skoro za duplo i padace jer ce Q1 2013 verovatno biti strasno los u pogledu profita.

@webster duzan sam ti odgovor koji nemam snage a ni vremena da pisem, jesi delimicno u pravu, ali delimicno i nisi,...
 
Apple je danas potvrdio ono o čemu se šuškalo poslednjih dana, i tako zvanično najavio svoju četvrtu generaciju iPad tableta sa 128 GB interne memorije kao i Retina ekranom. Postojaće dve verzije ovog tableta, Wi-Fi model i on će koštati 800 dolara, kao i Wi-Fi plus LTE model koji će koštati 930 dolara. Primetićete da se skuplji model gotovo približava ceni osnovnog modela MacBook Air računara. Novi model iPad tableta nije dostupan još uvek, ali Apple tvrdi da će biti u prodaji od 5. februara. Osim povećanja skladišnog prostora kao i Retina ekrana, drugih promena nema. Nažalost, za one koji su želeli iPad mini sa tolikim kapacitetom, vest kaže da je 128 GB rezervisano samo za model pune veličine.
 
Novi iOS 6.1 doneo meni neocekivano prijatno iznenadjenje, umesto YUG03, YUMTS sada mi stoji mt:s! :) :) :)
Znači update je dodao veoma bitno prepoznavanje mobilnog providera. Stvarno veliki uspeh...
Ja mislim da je tu problem bio vise MTS, jer negde su ljudi imali mt:s a negde YUG03, sve zavisi od bazne stanice, sve u svemu osecam ironiju u tvom postu, tako da je ignorisem!
Kakva ironija, to je ushićenje...
Apple ne verujem da je ista ispravljao za nasu zemlju, pogotovu ne za MTS! Vip i Telenor su normalno ispisivali carier logo. Mts je naknadno upisivao mt:s dok je bazna stanica ostajala YUG03,YUMTS, pa je negde telefon prepoznavao jedno a negde drugo. Sada je update bio najvise za LTE mreze, pa je verovatno promenjeno i to odakle da vuce naziv mreze. Kako god ja zadovoljan jer mi je ovo bas bio trn u oku na 5ici!
pa zar to nije sada kontadiktorno sa:
Novi iOS 6.1 doneo meni neocekivano prijatno iznenadjenje, umesto YUG03, YUMTS sada mi stoji mt:s! :) :) :)
Nebitno je to sve. Bitno je da je Apple ipak krenuo na veću memoriju kod IPada pa to očekujem i na IPhone tj. da je šuškanje o iphone od 128 gb istinito. Naravno cena od 800 i 900$ je nenormalno bezobrazna ali to je Apple.
 
Poslednja izmena:
@webster duzan sam ti odgovor koji nemam snage a ni vremena da pisem, jesi delimicno u pravu, ali delimicno i nisi,...

Samo napred, pre nego sto nastavis sa svojim Apple propada mantrama, bilo bi lepo da potkrepis cinjenicama ovu svoju odvalu :

gile23 je napisao(la):
ali marketshare na GPlay-u pocinje da se isplacuje jer je zarada samo par procenata niza nego na App Store-a

http://tech.fortune.cnn.com/2012/12/21/app-store-vs-google-play/

"Both now boast more than 700,000 apps, but Apple's store generates 4.3 times more cash"

Dakle kao i vecina tvojih dokonih pisanija i ova proizilazi iskljucivo iz cinjenica koje si sanjao. ili potkrepi nekim cinjenicama ovakve tvrdnje ili se pomiri sa time da ces biti ismevan na forumu zbog svojih neprestanih Apple propada gluposti. a koliko samo tvoja pisanja nemaju veze sa stvarnoscu najbolje pokazuje sam pocetak posta :

gile23 je napisao(la):
128 GB vodi ka jos vecem padanju margina

Dakle ako 128GB NAND-a kosta Apple recimo 80$ a proizvod naplati 300$ vise u odnosu na osnovnu verziju kako uspevas da dodjes do zakljucka da uvodjenje 128GB modela dovodi do padanja margina? konstantno pises o stvarima koje su ocigledno prevelik zalogaj da bi uspeo da ih razumes i nije ni cudo da vecito donosis potpuno pogresne zakljucke.
 
Poslednja izmena:
128 GB vodi ka jos vecem padanju margina i kvartalu koji je bio kao Q4 (12% su im pale akcije), jos ako se na to dodaju sareni iPhone-ovi i veci display-i,... Forbes vidi Ive-a kao CEO-a ako Tim nastavi ovako da vodi kompaniju, ako se to dogodi ovaj sarenis koji najavljuju ce biti igla u plastu sena. Inace Keynote ekipici je Q4 i kretanje akcija cist dokaz da se Apple krece losim smerom i da postaje sve vise kompanija ciji se proizvodi dele u Walmartu uz 3D televizor, toster ili neki drugi uredjaj :). I slag na tortu Tim Cook i delivering best products on the market, ja mislim da ni on ne veruje u to. Nece Apple da propadne (barem u narednih 10-ak godina), nego Tim ne ume da vodi kompaniju koja prodaje premium proizvode, za to je Ive perfektan, dok su prodavali nekompetetivne telefone koji su bili u rangu 3 puta jeftinijeg Galaxy Ace-a akcija im je bila sky high, kada su se fokusirali na marketshare, vrednost kompanije je pala skoro za duplo i padace jer ce Q1 2013 verovatno biti strasno los u pogledu profita.

@webster duzan sam ti odgovor koji nemam snage a ni vremena da pisem, jesi delimicno u pravu, ali delimicno i nisi,...

I pocinje jos jedna seansica Dr. Gileta koja se odrzava u Apple sobi sa temom "Apple propada...323. put"

crystal_ball.jpg
 
Softverski problem koji je postojao u scrolling API-ju (u notification centru koji koristi drugi API, kao i aplikacijama, ovaj problem ne postoji tako da je ocigledno da je u pitanju SW a ne HW problem), nista ekskluzivno za iPhone 5 vec bug u scrolling API-ju :



Brat uzeo iP5 pa sam ga stavio na ovaj suludi test sa par aplikacija...

Rezultat je da od sistemskih aplikacija (default instaliranih kad se upali jedan iPhone) jedino na Messages aplikaciji dobijam ovu blokadu ekrana ili sta vec. Probao sam Appstore, Mail, Phone (lista poziva) i skrol kroz galeriju sa slikama i video zapisima.

Kod 3rd party aplikacija, YouTube i Gmail nema teorije da mogu blokirati ma sta mu radio, ostale koje sam probao su blokirale skrol (Blicu je konkretno trebalo par sekundi da dodje sebi).

iOS je 6.1 cini mi se.

Pri normalnom koriscenju, ovo se vjerovatno NIKAD nece desiti.
 
Upravo tako, ocigledno je bag softverske prirode unutar scrolling API-ja i nema veze sa in cell digitajzerom.
 
128 GB vodi ka jos vecem padanju margina i kvartalu koji je bio kao Q4 (12% su im pale akcije), jos ako se na to dodaju sareni iPhone-ovi i veci display-i,... Forbes vidi Ive-a kao CEO-a ako Tim nastavi ovako da vodi kompaniju, ako se to dogodi ovaj sarenis koji najavljuju ce biti igla u plastu sena. Inace Keynote ekipici je Q4 i kretanje akcija cist dokaz da se Apple krece losim smerom i da postaje sve vise kompanija ciji se proizvodi dele u Walmartu uz 3D televizor, toster ili neki drugi uredjaj :). I slag na tortu Tim Cook i delivering best products on the market, ja mislim da ni on ne veruje u to. Nece Apple da propadne (barem u narednih 10-ak godina), nego Tim ne ume da vodi kompaniju koja prodaje premium proizvode, za to je Ive perfektan, dok su prodavali nekompetetivne telefone koji su bili u rangu 3 puta jeftinijeg Galaxy Ace-a akcija im je bila sky high, kada su se fokusirali na marketshare, vrednost kompanije je pala skoro za duplo i padace jer ce Q1 2013 verovatno biti strasno los u pogledu profita.
:D haha, u pogledu profita, danas sam čitao rezultate poslednjeg kvartala za pojedine kompanije iz IT sveta, poređenja radi:
LG (značajan konkurent na polju mobilne telefonije) - profit 80 miliona $
Amazon (konkurent pre svega Apple-ovim online prodavnicama digitalnih sadržaja) - profit 100 miliona $
Lenovo (najveći proizvođač pc-a) - profit 200 miliona $
Apple - profit 13.1 milijardi $

što se tiče ostatka posta, 128 giga neće uticati na profitne margine jer izgleda neće zameniti model od 64 giga, već Apple navodno samo želi da ponudi i tu opciju u trenutku kada izlazi Surface Pro sa 128 giga.
Osim toga, ovi modeli sa većim storage-om se i značajno manje prodaju od osnovnih modela.

Ne vidim zašto bi prvi kvartal 2013 bio loš u pogledu profita. Prvi kvartal 2013 se neće porediti sa zadnjim kvartalom 2012, već sa prvim kvartalom 2012.
Ne znam koliko si pratio najave, očekuje se da u sledećem kvartalu bude prodan rekordan broj iPada Mini, takođe treba očekivati dobre rezultate na tržištu desktop računara jer će konačno moći da ponude iMac u dovoljnoj količini.
Naravno, ne treba očekivati ogromnu prodaju ajfona kao u prethodnom kvartalu (48 miliona) jer je to ljudski nemoguće, ali ako uspeju da plasiraju nekih 35 miliona mislim da će biti zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno