Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

48 miliona prodatih iPhone-ova u 3 meseca??? neverovatno zaista, to je maltene isto koliko su iPhone-ova prodali u prve 3 godine njegovog postojanja. i 23 miliona prodatih iPad-a mi deluje zaista impresivno. nazalost samo 4.1 milion prodatih Mac-ova, ali sami su krivi za to kada su rokovi isporuke i dalje mesec dana, prerano su novi modeli iMac-a pusteni u prodaju s obzirom na to da ih prakticno nije bilo moguce kupiti. 55 milijardi USD prihoda i 13.1 milijarda profita, prilicno dobro za kompaniju kojoj stalno najavljuju propast :)

ovo mi je najbolji deo :

Q: Tim, you started the call talking about Apple's philosophy of ensuring that you satisfy your customers and make great products. Into that backdrop, how important is market share preservation? Is holding share in the smartphone market in 2013 a priority for Apple? Yes or no and why?

A: The most important thing to Apple is to make the best products in the world. We aren't interested in revenue for revenue's sake. We could put the Apple brand on a lot of things and sell a lot more stuff. We only want to make the best products.
 
Poslednja izmena:
Ovo malo(više) s*re, kao da je misica "peace on earth and end to war". Važi.
 
ovo mi je najbolji deo :
Q: Tim, you started the call talking about Apple's philosophy of ensuring that you satisfy your customers and make great products. Into that backdrop, how important is market share preservation? Is holding share in the smartphone market in 2013 a priority for Apple? Yes or no and why?

A: The most important thing to Apple is to make the best products in the world. We aren't interested in revenue for revenue's sake. We could put the Apple brand on a lot of things and sell a lot more stuff. We only want to make the best products.

Jel zna ovaj jos nesto da kaze?
 
Jos treba uzeti u obzir da je ovo fiskalno tromesecje imalo jednu nedelju manje nego proslogodisnje, da su i ove godine imali jos tu jednu nedelju vise prodaja iPhone-a bi dobrano premasila 50 miliona, bolesno...
 
Da su pokidali, pokidali su. Opala im prodaja u Evropi, na SAD ih je po ukupnoj prodaji telefona prestigao LG, ali zato sve veće otvaranje prema ostatku sveta je to više nego kompenzovalo. Petica je najjeftiniji ajfon za proizvodnju do sada, a najskuplji u prodaji, tako da uz iste prihode koje su imali lane ostvaruju daleko veći profit. Well played.
 
Po meni mogli bi samo ovaj novi iPhone kako god da ga nazovu malo prosire. Jer ovako izduzen, izgleda kao dildo. :)

I valjda ce sa njim izaci i iOS 7, koji ce nadam se biti bolji od iOS 6 i valjda ce ubaciti stvarno neke novine i neke stvari sto svi drugi telefoni odavno imaju. :)
 
Da su pokidali, pokidali su. Opala im prodaja u Evropi, na SAD ih je po ukupnoj prodaji telefona prestigao LG, ali zato sve veće otvaranje prema ostatku sveta je to više nego kompenzovalo. Petica je najjeftiniji ajfon za proizvodnju do sada, a najskuplji u prodaji, tako da uz iste prihode koje su imali lane ostvaruju daleko veći profit. Well played.
Nije tačno, baš je suprotno od ovog što si napisao. Imali su 20-tak % veće prihode, a profitna margina je 10-ak % manja zbog proizvodnje jeftinijih uređaja (ipad mini), pa je profit približno isti kao prošle godine u ovom periodu.
Što se tiče LG-a, pročitao sam taj podatak kao i ti. Kakve su to telefone prodavali - ne znam, ali ako imamo u vidu podatke za 2 najvažnija LG-eva telefona: Nexus 4 - sigurno prodano manje od 300.000, Optimus G - prodano nešto preko milion, ne vidim gde su ostvarili taj uspeh. Verovatno se radi o nekim krševima koje operateri dele besplatno uz ugovor.
 
Nije tačno, baš je suprotno od ovog što si napisao. Imali su 20-tak % veće prihode, a profitna margina je 10-ak % manja zbog proizvodnje jeftinijih uređaja (ipad mini), pa je profit približno isti kao prošle godine u ovom periodu.

Ja na Bench-u gledah u vestima približno iste prihode. Sad gledam Apple saopštenje za medije, gross margin je praktično isti kao pre godinu dana. Nemam pojma šta je više tačno i nemam vremena da sve čitam, ko je dokon može da se time pozabavi. U celoj stvari meni je samo bio interesantan pad prodaje u Americi, sada već 60% para vuku sa inostranih tržišta.
 
Ubili, razbili... http://finance.yahoo.com/echarts?s=...n;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

Do iPhone-a cetiri su bili ispred, sada su iza konkurencije, rezultat se vidi...

Kad si gore, ne mozes nigde drugde nego dole... Pao je Apple, pao Federer, pasce i nas Nole a i Android...

marketshare androida i nije od top modela vec ovih sto se dele za dz i kineza ;)

valjda je jasno i da je cena akcija bila preduvana to je sasvim normalna pojava
 
Za cene akcija, to si u pravu, masa je cudo, krenuli, naduvaj cenu, prodaj skupo...

Ja mislim da sam u pravu za "Do iPhone-a cetiri su bili ispred, sada su iza konkurencije, rezultat se vidi..." !
 
Za cene akcija, to si u pravu, masa je cudo, krenuli, naduvaj cenu, prodaj skupo...

Ja mislim da sam u pravu za "Do iPhone-a cetiri su bili ispred, sada su iza konkurencije, rezultat se vidi..." !

nisi :D

ip4 je objasnio mnoge stvari svima

ovo kasnije je samo posledica cinjenice da niko nije ponudio nista konkurentno, znam da postoji grupa ljudi koji smatra da proizvodi sa 2 puta vecim ekranom predstavljaju konkurenciju ali za to ce trebati jos par godina

primer:

http://www.xda-developers.com/andro...-other-devices-with-seeder-entropy-generator/
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012756
http://lifehacker.com/5973002/seeder-kills-lag-in-android-seriously-boosts-your-phones-performance

postoji tu jos gomila sitnica koje android fanboyi ne zele da priznaju naveo sam samo ovo kao nesto sto je jako fino dokumentovano a niko ne pominje ovde

cak se usudjujem da tvrdim da je io i dalje u realnoj upotrebi najbolji os, npr widgeti slobodno mogu da se vode pod kategorijom entertainment sem ako nekom stvarno znaci da vidi 5 zadnjih statusa na fb koje su postavili njihovi prijatelji, da gleda stalno opterecenje cpu na mobilnom, stalno menja romove ( gde uvek nesto ne radi pre ili kasnije )

evo ti i primer kako se stvara lazna slika i na sajtovima koji rade opise

http://www.gsmarena.com/google_nexus_10-review-861p9.php je napisao(la):
We also noticed that the Chrome browser isn't perfectly stable just yet. It would crash after every 30 minutes to 1 hour browsing, even though we didn't throw anything particularly heavy its way. It's not too bad and Google will probably fix it quite soon with an update, but it's worth noting nonetheless.

da li je moguce da pored ovakvog komentara u zakljucku kazu da je ovo konkurencija galaxy tabu a kamoli ipad-u 4? da apple izbaci ios sa nestabilnim safarijem svi sajtovi bi samo o tome pisali

edit: da dodam da od os-ova koristim jb, ics, ios svakodnevno tako da vecinu stvari govorim iz sopstvenog iskustva ( za razliku od mnogih)
 
Poslednja izmena:
Ovo iP4, je' to iPhone ili iPad ? iPad 4 je verovatno najbolji tablet i to zato sto je najveci ! ;) Njegovih 9.7" zbog odnosa strana je vise nego 10" wide pa plus odlicna rezolucija...

Ipak je velicina bitna... Ja licno sam imao telefon sa 4.3 ekranom, prodam ga i uzmem u zamenu SI sa 4.0 ekranom, dva dana nisam mogao da se snadjem zbog tih 0.3 inca... Sada sam na 4.65, tu velicinu ima samo GNEX, cist android je u rangu sa iOs-om za manje para bar po meni, mada sam iOs samo probao, nije mi se svideo, hocu slobodu itd itd...

Mislim to je prica ispricana milion puta, prelaze ljudi sa androida na iOs i obrnuto, neki se vracaju, neki ne, vazno je da pricamo o tome... :)

I svi smo u pravu... :)
 
nisi :D

ip4 je objasnio mnoge stvari svima

ovo kasnije je samo posledica cinjenice da niko nije ponudio nista konkurentno, znam da postoji grupa ljudi koji smatra da proizvodi sa 2 puta vecim ekranom predstavljaju konkurenciju ali za to ce trebati jos par godina

primer:

http://www.xda-developers.com/andro...-other-devices-with-seeder-entropy-generator/
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012756
http://lifehacker.com/5973002/seeder-kills-lag-in-android-seriously-boosts-your-phones-performance

postoji tu jos gomila sitnica koje android fanboyi ne zele da priznaju naveo sam samo ovo kao nesto sto je jako fino dokumentovano a niko ne pominje ovde

cak se usudjujem da tvrdim da je io i dalje u realnoj upotrebi najbolji os, npr widgeti slobodno mogu da se vode pod kategorijom entertainment sem ako nekom stvarno znaci da vidi 5 zadnjih statusa na fb koje su postavili njihovi prijatelji, da gleda stalno opterecenje cpu na mobilnom, stalno menja romove ( gde uvek nesto ne radi pre ili kasnije )

evo ti i primer kako se stvara lazna slika i na sajtovima koji rade opise



da li je moguce da pored ovakvog komentara u zakljucku kazu da je ovo konkurencija galaxy tabu a kamoli ipad-u 4? da apple izbaci ios sa nestabilnim safarijem svi sajtovi bi samo o tome pisali

edit: da dodam da od os-ova koristim jb, ics, ios svakodnevno tako da vecinu stvari govorim iz sopstvenog iskustva ( za razliku od mnogih)

Naveo si gomilu linkova a zatim rekao da iz svog iskustva pricas?

Telefoni sa duplo vecim ekranima ili cime god, su svakako konkurencija,cim ih spominjes. Na kraju krajeva, zasto koristis jelly bean ili ics ako je vec toliko bagovit, ako ima lagove?
 
Nisam rekao da je objektivno nego ja, tj subjektivno. :)

A vi pojedete celu tortu i onda kazete ovo mi se (ne)svidja ? :)

Nemoj da se ljutite ali ja nisam mogao kupiti nesto sto mi se ne svidja... :)

Pa nije mi se svideo ni Android 1.5 ili slican nego sam imao Symbian a "zavoleo" sam ga tek od SGSI pa nadalje a tada se i svideo celom svetu pa SGSII pa SGSIII i Note i zato je Android tu gde je... Isto kao nekada kada su se pojavili iPhone 1, 2, 3 i 4 i ceo svet je rekao...

I tako sve u krug... :)
 
Naveo si gomilu linkova a zatim rekao da iz svog iskustva pricas?

sta sam tacno rekao za one koji mrze da citaju je napisao(la):
naveo sam samo ovo kao nesto sto je jako fino dokumentovano


Uros Novakovic je napisao(la):
Telefoni sa duplo vecim ekranima ili cime god, su svakako konkurencija,cim ih spominjes

ne nego takvi kao ti dolaze ovde i pricaju kako ce apple propasti ako ne napravi iphone koji ne staje u dzep i mora da se koristi sa 2 ruke


Uros Novakovic je napisao(la):
Na kraju krajeva, zasto koristis jelly bean ili ics ako je vec toliko bagovit, ako ima lagove?

ics = htc hd2 ( najbolji os koji korektno radi na ovom telefonu)

jb = galaxy tab ; ipad nasi operateri ne prodaju na ugovor, ovo je bila povoljna kupovina
 
Apple nece propasti, ne bi ni trebalo da propadne sto se toga tice (btw cini mi se da Gile predvidja tu strasnu sudbinu :p:) ) ali to nije bitno sada....

iPad se ne prodaje kod operatera, tacno. Ranije je bilo vrlo povoljnih kupovina, zamijeni to smece od lagovitog Androida za pravu stvar, sigurno mozes naci neki dobar deal... Ili htc za iPhone 4 recimo.... Manje cemo imati frustriranih a forumu.
 
Izmenjao sam nekoliko vodecih android telefona, i imao samo jedan iPhone i to 4.

Nijedan android ne moze da se poredi sa iphoneom po pitanju lagovanja, bagovanja itd. To jednostavno za ios ne postoji. Sve radi tecno, glatko, a tek kada sam probao 4s i 5 razboleo sam se :d Dok recimo na najnovijem, vodecem android telefonu cim krenem da skrolujem izmedju ekrana pojavi se lag.
Android je tu gde jeste verovatno zbog svoje "otvorenosti" tj imas "vise mogucnosti" nego na ios.
 
Poslednja izmena:
Nijedan android ne moze da se poredi sa iphoneom po pitanju lagovanja, bagovanja itd. To jednostavno za ios ne postoji. Sve radi tecno, glatko, a tek kada sam probao 4s i 5 razboleo sam se :d Dok recimo na najnovijem, vodecem android telefonu cim krenem da skrolujem izmedju ekrana pojavi se lag.

to možda važi za iOS4, inače 4S sa iOS-om 6 toliko laguje da mi dođe da ga olupam.
 
nema jb za ios6 (unthetered) i naravno da ne radi sve tecno, glatko na ios
 
nema jb za ios6 (unthetered) i naravno da ne radi sve tecno, glatko na ios

Jel moze da se navede neka konkretna situacija, koristim iPhone 4S maltene od samog pojavljivanja (i iOS6 od njegovog pojavljivanja) i na nivou samog OS-a odgovorno tvrdim da telefon radi savrseno glatko i tecno. Nije problem ni klip da napravim sa situacijom u kojoj smatrate da iPhone 4S sa iOS-om 6 laguje.
 
Ja imam iphone 4s i kao prosecan korisnik mogu napisati da je brz i kvalitetan.Ali nema opcije kao android pa je dosta manje user friendly.I to je cinjenica.Kada puste posle JB za ios 6 bice ubica.A da iphone 5 kaska iza konkurencije-tacno je ali je to najvise zbog Iosa.Hardverski je kvalitetno parce elektronike osim one greske sa ekranom, koju ce ispraviti na 5s.
Najnovije glasine pominju neku ultrankamerumod 13 mpx na 5s.Velicina ostaje ista, cpu moguc na 22 nanometra.
 
Jel moze da se navede neka konkretna situacija, koristim iPhone 4S maltene od samog pojavljivanja (i iOS6 od njegovog pojavljivanja) i na nivou samog OS-a odgovorno tvrdim da telefon radi savrseno glatko i tecno. Nije problem ni klip da napravim sa situacijom u kojoj smatrate da iPhone 4S sa iOS-om 6 laguje.
moze, udjes u appstore i skrolujes
takodje tapatalk 2 pri skrolovanju
prvi scroll skroz levo na search
to je ono na brzinu sad uzeo telefon u ruke i proverio

covek spominje iphone 4, na 4s i 5 kaze da je sve jos bolje. mada ne znam sta mu to znaci, ako mu je na 4 sve glatko kako nesto moze da bude bolje od glatko
 
Nazad
Vrh Dno