Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

U jednom delu se slazem... Mnogo je lakse sve odraditi na IP-u, a opet malo vise tweakova ima Android, ali generalno, vise sam za IP tweakovanje nego Android.
 
Poslednja izmena:
Sta da tweakujes kad ip5 nema jailbreak i pitanje hoce ga biti?
A kako je krenulo sa gasenjem instalousa i bez jb za ios 6 tesko da ce biti ikakvog tweakovanja nazalost.
Ja sam hteo da uzmem ip 4s,ali cu ipak sacekati da vidim hoce li biti jb za ios 6.
 
Ja koliko sam razumeo postoji JB, ceka se izlazak iOS-a 6.1.
 
Sta da tweakujes kad ip5 nema jailbreak i pitanje hoce ga biti?
A kako je krenulo sa gasenjem instalousa i bez jb za ios 6 tesko da ce biti ikakvog tweakovanja nazalost.
Ja sam hteo da uzmem ip 4s,ali cu ipak sacekati da vidim hoce li biti jb za ios 6.

installous nije omogucavao tweakovanje vec pirateriju, sto se tice jb jasno je da se ceka 6.1 verzija
 
:eyebrows:
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    536.3 KB · Pregleda: 251
Kakav je sad to math? Gde nadjose ime, uz sve postovanje prema matematici?
 
hmm.. touch screen calculator?
 
Kako sam se glasno nasmejao na odgovor na komentar "while the other will be a lost cost" Did you mean low cost?" - "no he means lost cause. like all the iphones" :d
 
sigurno izlazi 5s,verovatno u različitim bojama,isti oblik kao obična 5 i naravno ios 7,koji će verovatno imati veoma pametnu siri i još neke mizerne inovacije.
 
^ sumnjam da ce izaci u vise boja. Problem je prodavati ga i u 2 boje, a kamoli vise. Drugo je iPod.

iOS 7 ce sigurno biti veci korak napred u odnosu na iOS 6. Ne verujem da ce biti neki ogroman nacin koriscenja, ali da ce biti krupnih novosti. Sahranice ih internet (a i ja) , ako bude situacija kao i sa iOS6. To je moglo da prodje jednom.
 
^ sumnjam da ce izaci u vise boja. Problem je prodavati ga i u 2 boje, a kamoli vise. Drugo je iPod.

iOS 7 ce sigurno biti veci korak napred u odnosu na iOS 6. Ne verujem da ce biti neki ogroman nacin koriscenja, ali da ce biti krupnih novosti. Sahranice ih internet (a i ja) , ako bude situacija kao i sa iOS6. To je moglo da prodje jednom.

najveca zamerka nije ios6 ( ima sta da se popravi ali ni izbliza kako se predstavlja) vec to sto nisu ponovo "izmislili" nesto tj nije doneo nijedan killer feature ( apple mape su trebalo da budu ali svi znamo kako se prica zavrsila)
 
Passbook je killer feature (a kakvo vreme bude prolazilo bice sve veci i veci), nazalost za ljude u Srbiji je beskoristan ali nikako ga ne treba zaboraviti. ono sto ja licno zelim da vidim od iOS-a 7 je da malo porade na konzistentnosti UI-ja koji je pomalo izgubio konce kako su se features-i ubacivali i dotegnu Settings meni koji je vremenom postao dosta bloated pa je samim tim i izgubio na intuitivnosti (i dalje mi nije jasno kako moze Do Not Disturb imati ON/OFF prekidac u glavnom meniju dok se njegova podesavanja vrse iz Notifications opcija) . vremenom se pojavilo dosta takvih sitnica koje su pomalo narusile izvandredan UX koji je iOS od svog starta pruzao.
 
Poslednja izmena:
Jos kad je predstavljen iOS 6 moglo se videti raspolozenje po blogovima o novinama. Meni je iPhone 5 kao uredjaj san-snova, ali iOS 6 ga definitivno ne prati. Jos pre iOS 6 je iOS zaostajao za Androidom sto se tice featuresa, a to se bogme od tad dosta povecalo. Internet vrvi od koncepata za novi iOS i ja se nadam da ce bar neki da uvaze. Nije uvek dobro nabacivati nove mogucnosti bez ikakvog reda, ali mnogo oni vagaju pre nego sto odluce da ista ubace. Multitasking management prvi treba da ide na reviziju. Ono sa ikonicama u dnu je nista.

Razmisljao sam kako bi mogao neki koncept widget aplikacija da se uradi. Recimo da pojedine aplikacije, da kada se klikne na njih - one se "otvore" kao folder na home ekranu (ili newstand). Pogleda se informacija, uradi neka sitna akcija i klikne se ponovo na ikonu radi zatvaranja. Za tu potrebu mogu da imaju recimo neki limitirani API (bez podrske za OpenGL i sl.) , nesto kao za iAd. Ako nekog zanima, mogu da uradim skicu u photoshopu.
 
meni od ios 4 i iphone 4 sve isto_Od tad,kao da su stali...
 
Ne znam kako ti moze biti isto osim ako ne koristis nove feature-e... iCloud, iMessage, Siri, Apple mape, Passbook su sve killer feature-i. nazalost poslednja 2 nista ne znace u Srbiji. cak je i UI dosta izmenjen u iOS-u 6 (po meni na gore ali sta sad :) )
 
Apple mape jesu killer. U bukvalnom smislu. :)
 
Ne znam, mene su vrhunski sluzile u Amsterdamu, iako sam imao Google Maps backup za svaki slucaj ali ga nisam morao koristiti i ubijati net u roamingu.
 
U iscekivanju novog Iphone 5s,Iphone 6......

icloud-odavno koristim dropbox
isms-whatsapp je mnogo bolje resenje
siri-zivimo u srbiji i ona nicemu ne sluzi sem da je pijan muvas
passbook i mape-sam si rekao

Sve u svemu,nista od ios 4 za nas koji ovde zivimo
 
Naravno to je tvoje misljenje i tvoje iskustvo, meni su recimo i iCloud i iMessage i Siri izuzetno korisni (pa i Apple mape kada negde putujem). iCloud je divno jednostavan za koriscenje i masu vise mi znaci od Dropbox-a s obzirom da imamo dosta Apple uredjaja.
 
icloud-odavno koristim dropbox
isms-whatsapp je mnogo bolje resenje
siri-zivimo u srbiji i ona nicemu ne sluzi sem da je pijan muvas
passbook i mape-sam si rekao

Sve u svemu,nista od ios 4 za nas koji ovde zivimo
Dropbox nije intergrisan u iOS kao iCloud, a sada kada vecina iOS aplikacija koristi iCloud za sync i backup, iCloud jeste i te kako korisna stvar.
iMessage takodje je korisna stvar ako ljudi sa kojima si u kontaktu koriste iOS, dok siri, pasbook i mape jesu skoro beskorisne za nas.


Inace sto se JB-a tice, @pod2g na twiteru je objavio ovo:
 

Prilozi

  • 103262-1280.png
    103262-1280.png
    128 KB · Pregleda: 205
Amerikanci i zapadni svet i nisu toliko lose prosli sa Apple mapama. Mi smo verovatno najgore prosli na kugli zemaljskoj (sa obzirom na to sta smo imali u Google mapama).

Ja da zivim u LA, SF ili NY... i da imam one fine 3D mape na raspolaganju kad trazim nesto - ne bih se bunio, cak naprotiv. Dobar je i StreetView naravno, ali vise volim da pogledam "iz neba" da vidim kako da dodjem do nekog mesta kolima. U 3D prikazu bih mogao da vidim gde mogu da se parkiram, gde je zaguljeno proci itd.
 
Amerikanci i zapadni svet i nisu toliko lose prosli sa Apple mapama. Mi smo verovatno najgore prosli na kugli zemaljskoj (sa obzirom na to sta smo imali u Google mapama).

Ja da zivim u LA, SF ili NY... i da imam one fine 3D mape na raspolaganju kad trazim nesto - ne bih se bunio, cak naprotiv. Dobar je i StreetView naravno, ali vise volim da pogledam "iz neba" da vidim kako da dodjem do nekog mesta kolima. U 3D prikazu bih mogao da vidim gde mogu da se parkiram, gde je zaguljeno proci itd.

ma vazno da google maps moze da rutira po srbiji u svakom gradu ( ili ono bese simulacija samo :D )
 
^ne shvatam (na koju verziju gmapa mislis?)

najveci problem sa apple mapama za Srbiju je sto sve aplikacije koje koriste te mape (recimo foursquare i sl.) su neupotrebljive sa tim mapama. Teoretski, mozda ako dobijemo iTunes za koju godinu, mozda i pokriju Srbiju.
 
Nazad
Vrh Dno