Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

To im je i plan sa low budget iphone.Kinesko trIste pa sve ostalo.Mene licno to ne zanima vec da li ce resiti : Touch Screen Glitch Causes Freezing And Slow Scrolling.

Nisam nikada iskusio taj problem . svu ljudi za koje znam da poseduju ip5 takodje nisu imali problem. Da li je moguce da i dalje neko pokusava da propagira tudja "iskustva"?

Sl situacija je bila i sa death gripom koji sam uspeo jedva da izvedem u liftu gde je veza sa svim aparatima problematicna i bez specijalnih zahvata.

Bolje baci pogled na nexus 7 temu ili gnexus temu gde se nasi ljudi masovno zale na kvalitet izrade ;-)

Cisto da dodam fruit ninja radi nornalno, toliko o glitchu, mada onaj video sa klipa jeste istinit ali kao sto rekoh u realnom radu problem ne postoji
 
Poslednja izmena:
http://mobile.macgasm.net/macgasm/#...t-be-producing-cheap,50ef56ead7fc7b5670e55713
Ocel bit, nece bit...:)
I dalje nema nagovestaja o vecem ekranu i sl.

Apple SVP of Worldwide marketing Phil Schiller gave an interesting interview to Chinese newspaper Shanghai Evening News yesterday. In the interview, he directly addresses the rumors surrounding a potential cheaper iPhone, saying that this will ‘never be the future of Apple products’.
 
Poslednja izmena:
A taman sam pomislio kako je forum lep u zadnje vreme, nema nijedne teme sa napljuvavanjem, a kad ono međutim...

Što se teme tiče, ne vidim nijedan poslovni razlog zašto bi Apple nudio jeftin telefon za male pare kada već uspešno prodaje jeftin telefon za velike pare.
 
U skladu sa naslovom teme: Ja čekam iPhone 42, tek tada će mi biti interesantno.
 
Kada je prvi put Retina display na iPhone 4 predstavljen, posle 2 do 3 dana sam procitao na Tomshardware clanak (koji su oni odnekle linkovali) da je PhD medicine koji se bavi ocima izjavio da covek moze da uoci razliku u ostrini do 370 ppi. Ja licno pixel na iPad-u 3 vidim samo kada ga priblizim ocima na par cm, na iP xyz ga sigurno ne bih primetio.

Full Hd display jeste marketinska patka tako da se tu slazem sa websterom (ne verujem da ovo pisem :)), ali kada imas 5" telefon, odluka moze biti da se ide ili na neki nestandardni rez, ili neki standardni. Full Hd nije uopste bio potreban, prosao bi super 1680x1050 ili 1600x900, ali pretpostavljam da su se zbog marketing odlucili na Full HD, mogu da pricaju iste gluposti kao Apple za MBPR, da se svaki pixel 1080p videa prikazuje na display-u, da nema shrinkovanja itd.

Ako se prebacimo na tablete, na iPad 3 jeste stosta crystal sharp, ali rez bi trebao da buce jaci, kao na Nexus 10 ili pak da se juri 320 ppi.

Mnogi se ovde pale na boje i njihovu zivahnost i ostale gluposti, ja licno ne mogu da primetim razliku izmedju  boja na LCD monitoru i ovog display-a na iPad 3 u pogledu boja, average Joe za koga su namenjeni ovi proizvodi tek nece primetiti razliku, to je duplo veca marketinska patka od Full HD display-a. Jedini nacin kako bi average Joe a i vecina korisnika ovog foruma primetila razliku u bojama na SGS 3 i iP 5 je verovatno kada bi ih stavili jedan pored drugog, ako bi pak koristili jedan neko vreme pa onda drugi neko vreme vrrovatno bi u pocetku primecivali neku razliku, kasnije tesko.

Ako se zadrzimo na ovome jos malo, CES je pun Retina ultrabook-ova, sa najavom da ce Asus predstaviti lap sa 3840x2160 display-om, ovo mise cini kao Retina na steroidima, jos ako se doda Leap motion senzor tesko da ce iko imati nesto sto ce moci da se takmici sa takvom masinom.

Digitimes lupa sto sta, ali i pogadja, recimo za iPad mini su rumor oni izbacili odavno, jesu lupali kada ce da izadje, ali predvideli su ga. iPhone mini je sasvim logican korak Apple-a. Kada je Apple prvi put odlucio da drzi 3 iPhone-a u prodaji, najlosiji model - 3gs se prakticno nije prodavao iako je Apple ocekivao nagli porast trzista, brojke su ostale iste, ako je doslo do povecanja to je bilo zbog top uredjaja, eventualno onog srednjeg koji je neznatno jeftiniji od top uredjaja.

Svaki mini uredjaj je za Apple drasticno los. Na Verge-u imaju clanak gde s'vremena na vreme neko pokazuje sta sve nosi sa sobom. Pre par dana je tu prosao Dieter Bohn koji je radio recimo review Lumia 920 na Verge-u. U njegovoj torbi se nalazi iPad mini, uz komentar da od kada je kupio mini vise ne koristi iPad 3, u komentarima se javila tona ljudi sa istom konstatacijom. Apple je sa iPad mini hteo da poveca marketshare, ali on je ostao isti cak se mozda i smanjio, jedino sto su uradili je da su uspeli da prebace korisnike sa uredjaja vise cenovne margine na uredjaj nize cenovne margine i tako sebi umanjili profit.

Mozda iPhone mini privuce veci broj korisnika, ali opet tesko da ce se ikako izboriti sa ljutom konkurencijom, recimo cak i da taj telefon kosta nekih 300 evra sto je vise od duplo jeftinije od trenutnog iPhone-a, za te pare moze da se kupi tipa xPeria S koja je od iPhone 5 losija samo po SOC-u, najverovatnije ce uraditi istu stvar kao sa iPad mini, zajebace sami sebe. Akcije su im pale od launch-a iPhone 5 i iPad mini skoro za trecinu, cak su jedno vreme bile i ispod 500$.

Dezurni hronicar propasti ubedljivo najvrednije kompanije na svetu, kako ti ne dosadi samo :type: ...

crystal_ball.jpg



Što se teme tiče, ne vidim nijedan poslovni razlog zašto bi Apple nudio jeftin telefon za male pare kada već uspešno prodaje jeftin telefon za velike pare.

Nazalost ne prave svi mobilne telefone od 99% Formula 1 materijala od kojih je tvoja mocna Nokija 5800 napravljena kao sto si onomad tvrdio.
 
Poslednja izmena:
A taman sam pomislio kako je forum lep u zadnje vreme, nema nijedne teme sa napljuvavanjem, a kad ono međutim...

Što se teme tiče, ne vidim nijedan poslovni razlog zašto bi Apple nudio jeftin telefon za male pare kada već uspešno prodaje jeftin telefon za velike pare.
Nije tema samo jeftin telefon...a za ovo deugo si u pravu..i 4s u proizvodnji kosta oko 190 $ pa su ga prodavali za... Qq lele
 
CT NIJE podneo svu potrebnu dokumentaciju u ostavljenom roku.
 
@snake eyes

http://www.forbes.com/sites/timworstall/2012/11/30/apples-iphone-loses-brand-share-in-china/

http://www.forbes.com/sites/benzingainsights/2012/08/27/did-apple-just-lose-the-chinese-market/

http://www.forbes.com/sites/panosmourdoukoutas/2012/10/25/why-apple-will-lose-the-tablet-war/

http://www.zdnet.com/is-apple-losing-its-cool-in-china-7000002746/

http://news.idg.no/cw/art.cfm?id=D02AE90A-A23D-12C5-AEFD5585E1B52C00

No offense, informisi se, ako Forbes gleda u kuglu, onda super, znam sa kim pricam,...

Ako mislis da mozes konstruktivnom raspravom da me ubedis u suprotno, evo slobodno otvoren sam za komunikaciju,...

I da plastika se koristi na formuli, dok se nerdjajuci celik ili ne koristi ili koristi znatno manje od plastike (polimera), tako da je on 100% u pravu, hteo ti to ili ne,...

@drgonzo Lep komentar. Brojke ce biti vece nema sta, ali sta mislis koliki je broj usera kupilo Mini iz znatizelje a vec imaju 9.7" iPad 3 (2), sta mislis sta ce sledece kupiti, mini ili 9.7" ili oba :)?

iPhone 5 im je sada prodao veci display (na zapadu), dok je recimo u Kini u store-u gde su prosle godine bili neredi pored postavljenih bankna za cekanje ujutru u recu bila 2 coveka. Evo clanka koji opisuje realno situaciju, ali uprkos tome 2 coveka za ceo Peking u redu je premalo iako ide dosta toga online:

http://www.pcworld.idg.com.au/article/444634/only_two_people_wait_iphone_5_launch_beijing_apple_store/

Mozda Phil Schiller ne vidi buducnost u jeftinim uredjajima, ali marketshare na GPlay-u pocinje da se isplacuje jer je zarada samo par procenata niza nego na App Store-u, gde ce uz ovakav marketshare za dev-ove Android postati no.1. iPad mini je jeftin uredjaj koji ih je kanibalizovao, ali i sigurno privukao kupce sa plicim dzepovima na trzistima kao sto je nase, iPhone mini ce imati jos veci impakt i povratice im marketshare. Full sized ipad ce zameniti konvertibini ultrabook-ovi sa x86 koji su samo 100$ skuplji, pri cemu su brzi, imaju vise memorije, ali su pak za nijansu tezi. The Verge je odusevljen Surface Pro-om, pogotovu display-om, ako se ovo inkorporira, iPad ce biti za nijansu tanji od mocnijih x86 masina:

http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2012/12/12/ges-jet-engine-technology-may-cool-your-next-ipad-or-ultrabook/
 
Mozda Phil Schiller ne vidi buducnost u jeftinim uredjajima, ali marketshare na GPlay-u pocinje da se isplacuje jer je zarada samo par procenata niza nego na App Store-u, gde ce uz ovakav marketshare za dev-ove Android postati no.1. iPad mini je jeftin uredjaj koji ih je kanibalizovao, ali i sigurno privukao kupce sa plicim dzepovima na trzistima kao sto je nase, iPhone mini ce imati jos veci impakt i povratice im marketshare. Full sized ipad ce zameniti konvertibini ultrabook-ovi sa x86 koji su samo 100$ skuplji, pri cemu su brzi, imaju vise memorije, ali su pak za nijansu tezi. The Verge je odusevljen Surface Pro-om, pogotovu display-om, ako se ovo inkorporira, iPad ce biti za nijansu tanji od mocnijih x86 masina:

Ako moze neki izvor za ovo?
 
Ako moze neki izvor za ovo?

Ne pecaj se na giletove Apple propada "prognoze", ona slika sto je okacena je carska majke mi, treba mu je staviti na avatar :)

http://www.digitaltrends.com/mobile/app-store-vs-google-play-store-2012/

When it comes down to it, although Google’s store showed the most growth with its combined daily revenue, Apple smoked its competitor. The App Store earned $15 million in average daily revenue in November while the Google Play store only reached $3.5 million. Apple’s success can be largely attributed to in-app payments, seeing as this accounted for 69 percent of its overall revenues. This number is up by 16 percent compared to January 2012, the report said.

Par procenata, 5 puta, to je manje vise to, lepo kaze covek Apple propada! :D
 
Poslednja izmena:
iPhone 5 im je sada prodao veci display (na zapadu), dok je recimo u Kini u store-u gde su prosle godine bili neredi pored postavljenih bankna za cekanje ujutru u recu bila 2 coveka. Evo clanka koji opisuje realno situaciju, ali uprkos tome 2 coveka za ceo Peking u redu je premalo iako ide dosta toga online:

http://www.pcworld.idg.com.au/article/444634/only_two_people_wait_iphone_5_launch_beijing_apple_store/
O tome se pisalo već na forumu. Nakon redova i čekanja za 4S koji su se pretvorili u nerede i gađanje Apple Store-a jajima, Apple je uveo sistem rezervacije za iPhone 5.
To je razlog zašto nije bilo redova, ali mnogi zapadni novinari, iako se bave IT temama nisu znali ovo, pa su nastali ovakvi tekstovi.
Inače i pored izostanka redova, rezultati prodaje u Kini su odlični, samo prvog vikenda je prodano 2 miliona primeraka ajfona 5: http://www.zdnet.com/looking-beyond-chinas-record-breaking-iphone-5-sales-7000008930/
 
Nisu ludi ali je tolika rezolucija na mobilnom telefonu koji se gleda sa odredjene udaljenosti pre svega marketinska patka. u krajnjem slucaju imas gomilu istrazivanja o tome koji PPI ljudsko oko moze da razluci sa koje udaljenosti pa prouci malo pre nego sto nekog ovde nazoves "genijem". u krajnjem slucaju ne vidim potrebu za takvim tonom koji koristis u diskusiji, pogledaj koliku si ti odvalu imao za Nexus 4 i njegov Full HD displej pa ti se niko nije obracao pozivajacuje na nacin na koji si se ti obratio sa ovim :

ma ljudi ja mislim da je fora full HD-a na mobilnim telefonima cista glupost,i da je to marketinski trik,i uostalom vreovatno je proizvodjacima ponestalo ideja kako da privuku kupce,pa sad rokaju full hd na 4.5 ili 5 incha,gde se ne vidi razlika u odnosu na 720p-realno sa neke normalne udaljenosti ne moze da se primeti,a HD rezolucija povlaci za sobom jace procesore i gpu-ove na telefonima i jace baterije,te cemo se garant sa full hd opet vratiti na lag prilikom skrolovanja (nisam probao nek neko potvrdi),gde sam cackanjem par telefona zakljucio da 800mhz single moze da tera 480x 320 ekran,preko 1 ghz 800x480 i jaci,dual radi ok,sa full hd-om ne znam kako ce se nositi dual core na mobilnim uredjajima,recimo moj bivsi tablet sa tegra 2 od 2x 1ghz je tesko terao 1280x800 ili koliko je vec bio transformer,bilo je laga i to me je uzasno nerviralo,pogotovo ako se popuni screen sa ikonicama,sad kad je sve to doslo na svoje rekle "baje" sto prave telefone ajd da zveknemo full hd da ljudima opet malo laguje pa ce obezbediti sebi jos koju godinu.....cista nebuloza,imam ot 995 i cak sa tom rezolucijom mi je sve ok,pixeli su uocljivi tek na jako sitnom tekstu,ali ajd da je jos bar malo vrci ppi pa da se kaze perfekcija ali full hd na toliko maloj dijagonali-magnet za bu...ale,po meni :smoke: nadam se da nisam nikog uvredio ;)
 
Polugodisnje ipad... Pff.za dve godine imam cetiri generacije stari ipad..
 
Poslednja izmena:
Prelaze na 22 nanometra..to su vec najavili..bice tanji a ne vidim poentu za smanjenje debljine kucista... Disipacija na 22 nm ce biti manja nego na 32, ali ipak meni manje kuciste znaci vece zagrevanje...Pa i ovaj iphone je previse tanak za moje sake.Tek sa gumenom futrolom mi odgovara...ali neka bude..sada je to trendy..

ne sirenje toplote vec zagrevanje tako da ce biti hladniji sigurno :)

tanje kuciste znaci da ce i masa biti manja sto je plus definitivno
 
gde sam napisao "širenje toplote"? Sanjao si? :)
Naravno da mislim da će zagrevanje procesora biti manje kao i potrošnja baterije. Ali i dalje nisam ljubitelj tanjeg kućišta od ovog sada pa makar i u hladjenju pomogao tradicionalni aluminijum poklopac kućišta..
Mada nebitno...Neka tanje koliko hoće...
 
Poslednja izmena:
Ne pecaj se na giletove Apple propada "prognoze", ona slika sto je okacena je carska majke mi, treba mu je staviti na avatar :)

http://www.digitaltrends.com/mobile/app-store-vs-google-play-store-2012/

Par procenata, 5 puta, to je manje vise to, lepo kaze covek Apple propada! :D

http://tech.fortune.cnn.com/2012/12/21/app-store-vs-google-play/

To gore sto si rekao je bez adsense-a najverovatnije, iAd nema targetovanu reklamu za mene na TuneInRadio app-u vec mi baca sta moze iAd-dok mi u drugom app-u samo iskacu google reklame (lici na njih, iAd nije 100%). Da si realno preneo clanak video bi da pise da je App store porastao za 21% dok je Gplay porastao za 43%, a pogledaj graph i sta pise iznad njega. Polovicne informacije su nista novo od tvojestrane, navikavam se polako,... Ili pricaj i prenosi vest u potpunosti ili je ne prenosi,... Eto toliko,...

@snake eyes ako nemas nista korisno da kazes, mozes da se iskljucis (evakuises) iz diskusije.

@drgonzo pogledaj fotografije ovde, novinari su manje vise ipak bili u pravu:

http://www.engadget.com/2012/12/14/iphone-5-china-taiwan/
 
Kada bi sredili ios i spustili cene bili bi br 1 :p
 
http://tech.fortune.cnn.com/2012/12/21/app-store-vs-google-play/

To gore sto si rekao je bez adsense-a najverovatnije, iAd nema targetovanu reklamu za mene na TuneInRadio app-u vec mi baca sta moze iAd-dok mi u drugom app-u samo iskacu google reklame (lici na njih, iAd nije 100%). Da si realno preneo clanak video bi da pise da je App store porastao za 21% dok je Gplay porastao za 43%, a pogledaj graph i sta pise iznad njega. Polovicne informacije su nista novo od tvojestrane, navikavam se polako,... Ili pricaj i prenosi vest u potpunosti ili je ne prenosi,... Eto toliko,...

Citati sa tvog linka :

"Both now boast more than 700,000 apps, but Apple's store generates 4.3 times more cash"

"On a typical day in November 2012, the revenues in the Apple App Store exceeded $15M USD, while in Google Play the revenues are just below $3.5M USD in 20 of the largest countries in both app stores."

i tvoja tvrdnja :

gile23 je napisao(la):
ali marketshare na GPlay-u pocinje da se isplacuje jer je zarada samo par procenata niza nego na App Store-a

Dakle neki merodavan izvor informacija za tvoju tvrdnju ako nije problem :D . Zarada je 430% veca na Appstore-u sto se i na tvom linku moze procitati pa me zanima sta sam ja to lose preneo? nemoj gledati komplikovane tabele koje ne mozes da protumacis na pravi nacin :D
 
Poslednja izmena:
Citati sa tvog linka :

"Both now boast more than 700,000 apps, but Apple's store generates 4.3 times more cash"

"On a typical day in November 2012, the revenues in the Apple App Store exceeded $15M USD, while in Google Play the revenues are just below $3.5M USD in 20 of the largest countries in both app stores."

i tvoja tvrdnja :



Dakle neki merodavan izvor informacija za tvoju tvrdnju ako nije problem :D . Zarada je 430% veca na Appstore-u sto se i na tvom linku moze procitati pa me zanima sta sam ja to lose preneo? nemoj gledati komplikovane tabele koje ne mozes da protumacis na pravi nacin :D

Pa sta pise gore, jel pise od ad-ova i in app purchase ili samo od purchase-a na store-u? Google Adsense zaradu sigurno nece pomesati sa GPlay zaradom jer su to dva odvojena sveta, a dobro znas da je Android free pa mlati pare na reklame ili na in app, dok je app store suv purchase u startu ili in app u poslednje vreme,... Uostalom da je zarada veca na App store-u 5 puta sto bi onda Rovio lud izbacivao pre Android verziju nego iOS, imas li mozda na to odgovor?
 
Gilac ajmo jos jednom :

gile23 je napisao(la):
ali marketshare na GPlay-u pocinje da se isplacuje jer je zarada samo par procenata niza nego na App Store-a

http://tech.fortune.cnn.com/2012/12/21/app-store-vs-google-play/

"Both now boast more than 700,000 apps, but Apple's store generates 4.3 times more cash"

"On a typical day in November 2012, the revenues in the Apple App Store exceeded $15M USD, while in Google Play the revenues are just below $3.5M USD in 20 of the largest countries in both app stores."

Dakle ili daj neki merodavan link da potvrdis ove svoje "staklena kugla" prognoze ili se mani trosenja tudjeg vremena. vec je bila rasprava o ovome, Distimo je izvor i ovog istrazivanja kao i proslogodisnjeg i tamo sam ti linkovao sta je sve uracunato u analizu tako da ne mlatis ponovo praznu slamu. doduse ako se dobro secam prosli put si zakljucio da je Distimo totalno nemerodavna kompanija i da je "Staklena kugla" TM daleko merodavnija :D . i kakvo crno uracunavanje Google-a, ne radi on procenu vec Distimo koji u svojim analizama prati i Admob i iAd.

http://www.distimo.com/app-analytics

VWYJ
 
Poslednja izmena:
Drzite se teme, obojica.
 
Hahaha ekstra slika:).
 
Izvinjavammse za off ali evo vesti ako niste vec procitali.True to their promise to consumers, Apple sent out the OTA fix for the Do Not Disturb feature. No software update was needed. Eureka, it just happened.
 
Zasto Iphone5 i 5s najverovatnije nece doci kod nas.Nase zakonodavstvo je preuzelo EU regulative pa je i kod nas garantni rok 2 godine bez obzira sta trgovac ili proizvodjac pisao i garantovao.Belgijanci ih tuze naravno jer i kod njih 2 godine.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    538.7 KB · Pregleda: 162
Znaci, bice zanimljiv taj njihov izvestaj 23. januara.
 
Nazad
Vrh Dno