Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

pozdrav narode,
rodjaka ima iphone 5 i desava se da ne moze da se otvori nijedna ikonica u zadnjem redu tj u redu iznad fixiranih ikonica(slusalica,poruke,safari).
takodje tastatura red qwer i red asdf ne rade dok zadnji red zxc radi.
pritom kad udjem u postavke taj deo touch-a radi bez problema.
Da li moze biti problem touch ili mozda softver zaglavio?
unapred hvala

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
pozdrav narode,
rodjaka ima iphone 5 i desava se da ne moze da se otvori nijedna ikonica u zadnjem redu tj u redu iznad fixiranih ikonica(slusalica,poruke,safari).
takodje tastatura red qwer i red asdf ne rade dok zadnji red zxc radi.
pritom kad udjem u postavke taj deo touch-a radi bez problema.
Da li moze biti problem touch ili mozda softver zaglavio?
unapred hvala

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Neka proba reset(dugme on/off i Home u isto vrijeme).

A ako ni to ne pomogne onda reset na fabricku opciju.
 
znam da je bilo ali ponovo sam se vratio na iphone posle 5 godina ali me interesuje kako da podesim gmail nalog da mi stizu obaveštenja zvučna i vizuelna kada stigne mail. Sve sam podesio ali nikako moram da uđem i mail da bi on tek onda obavestio
 
Moraš da skineš gmail aplikaciju i rešiš svoj problem.
 
znam da je bilo ali ponovo sam se vratio na iphone posle 5 godina ali me interesuje kako da podesim gmail nalog da mi stizu obaveštenja zvučna i vizuelna kada stigne mail. Sve sam podesio ali nikako moram da uđem i mail da bi on tek onda obavestio

Gmail ne podrzava Push, mozes staviti fetch na 15min, i trebalo bi da radi. Setting -> password & accounts -> Fetch new data.
 
Jedno glupo pitanje:
Ako resetujem telefon za prodaju,dali cu posle i dalje moci da pristupim mom nalogu a i svim slikama na ICloudu,preko kompjutera?
 
Aha,hvala.Jos jedno pitanje:Koliko sam skapirao,da bi prodao telefon,pre reseta moram prvo da destikliram onu opciju -Find my Iphone-da telefon posle reseta ne bi trazio stari nalog,jel?Da bi novi vlasnik mogao da bez problema unese svoj novi nalog?
 
Da bi uradio reset moras ugasiti FMI ako ga ne ugasis nmz da resetujes...
 
Imam problem da resetujem telefon!

Odem tamo u setings,odaberem "erase all content and setings",on me pita dva puta za potvrdu,ja potvrdim,pojavi se jabuka i linija dole i tako drzi minut-dva i podigne se sistem onakav kakav je i bio,sa svim programima koji su bili i sa starim slikama koje su bile u njemu!

Probao sam i onako na dugmice -power dugme zajedno sa home dogmetom drzim i on opet sve odradi,ali kad se podigne sistem ponovo,sve po starom.

Jel ima neko ideju sta da radim?
 
Jesi li probao da uradiš reset telefona preko kompa?

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Pa gledao sam preko ITunesa,ali tamo ne nalazim kako bi to uradio.Jel na to mislis?
 
Da da na to sam mislio ja sam radio update i reset telefona preko iTunes. Kad prikopčaš tel i pokreneš iTunes sa desne strane bi trebalo da stoji opcija reset vraćanje na početne vrednosti.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Pa odradi restore bez backup i to je clean telefon...
 
Pozz drugari uzeo sam od druga 5s ne može više da ga aktivira zaboravio je id jer može da se vidi koja je email adresa nekako? Vidi se samo (a) pa tačke i hotmail. Onu adresu sto on ima isto počinje sa (a) Ali neće da otvara. Cak sam menjao na toj adresi i id stavio drugi. Ali na tel i dalje stoji da adresa počinje sa (a) je to znači da nije ta adresa što on misli da je ili?
 
imam vec duze vremena jedan 5s kao dopunski telefon. prosli petak mi upao u vodu i naravno ugasio se posle 2 minuta.
e sad njemu od prvog dana nisu radili wifi i bluetooth, nema veze imam mnogo GB na VIP na pretplati.
prosli petak mi upao u vodu, i naravno, posle 2 minuta se ugasio. odneo ga kod drugara u servis, on ga rasklopio , izduvao, presao preko njega nekim sprejom za ciscenje. odem danas kod njega, sklopimo ga, i upalimo, sve ok. ALI(!!!!): odjednom, proradise i wifi i BT nekim cudom, najnormalnije se konektovao na wifi i koristio ga jedno sat vremena, da bi posle nekog kratkog vremena, misteriozno wifi i BT opet zamrli, i vise ne rade, sve isto kao i pre....
ima li ko ideju sta tu moze biti kvar?
 
Jedno pitanje vezano za ovaj telefon,ako neko ima iskustva:
Da li je jednostavna samostalna zamena baterije? Ili preporučujete da se ode do servisa?
 
Ako imas alat i mirnu ruku, nije komplikovano. Pogledaj na YT ima gomila snimaka...
 
Vidim da je mrtva tema ali ipak da postavim pitanje, možda je neko imao sličan problem.
Doneo mi je drug iphone 5s sa ios 10 i problemom da ne čita sim karticu (telefon nije bio paljen možda godinu dana). Nakon update-a na poslednji ios 12 prikazuje poruku Cellular update failed i u uglu stoji No service. Na ios 10 je u about sekciji pisalo vip kod operatera, a sad ne piše ništa. I kad probam da ga resetujem na fabrička podešavanja izbacuje mi upozorenje da neću moći da aktiviram telefon jer se valjda aktivacija radi preko sim kartice. Da li neko zna kako da rešim problem?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Isti problem se pojavio i kod mog kuma, stim da on koristi telefon svaki dan. Ja sam pokusao sve zivo, vadio sim karticu, resetovao podesavanje mreze, palio gasio airplane mode. Radio mu hard reset nista nije pomoglo.
 
Ne isplati se ni po meni jer sam ja za 20e sebi sklopio funkcionalan SE (5e platio urnisani sa otkljucanom plocom, na KP kupio zakljucani u ekstra stanju za 20e, to dvoje prepakovao i ovaj urnisani prodao za 5e).
 
Nazad
Vrh Dno