Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

6h jedva izgura 6tica a kamoli petica sa 1550mAh govorim za realan sot...
 
Poslednja izmena:
Rezultati od danas : 47% 2h 20min
To ce biti ukupno oko 4h 30min za 100% . Ja mislim da je ovo ok i da ga ne vracam, sta vi kazete?
 
6h ja izvlačim na SE tako da to liči na ok rezultat...
 
Evo kako je kod mene na SE :)

e5e8563e1774a514dfba0dfbbf6dc9fd.png
 
Da li imate link ka nekom korisnom guideu?
Prvi Iphone, silom prilika i iskreno se mucim oko nekih stvari.
I saveti za ustedu baterije
 
Pozdrav ljudi!
Imam dilemu oko kupovine 5s, pa da vas priupitam nekoliko stvari... :)

Imam mogucnost da dobijem od brata novi 5s iz inostranstva, cija je cena dosta pristupacna (ne znam da li je ovde dozvoljeno pisati cenu i link sajta). Gledao sam i SE, ali je dosta skuplji i posto se radi o poklonu ne bih da izvoljevam i teram brata da trosi osetno vise novca. Meracim ovaj telefon godinama, uvek mi se svidjao zbog dizajna iako o Ios-u znam jako malo i nikad nisam koristio Iphone. Ne znam da li bi kupovina ovog modela bila dobar 'posao', vidim da je izasao pre skoro 4 godine, da ima 1gb rama... Kako funkcionisu aplikacije, da li ce Apple pruzati podrsku ovom telefonu jos neko vreme (bar 2 godine jer mi je to optimalno koriscenje telefona)? Kako podnosi novije verzije operativnog sistema i kako gura konstantno azuriranje aplikacija (na Androidu su azuriranja dosta cesta, samo ih budze, pa ne znam da li je to slucaj i sa Ios-om)? Znam (nacuo sam) da je Ios dosta laksi OS od Androida (ako gresim-ne zamerite). :) Ne bi mi smetalo sto ima 16 gb interne memorije jer i na trenutnom telefonu imam toliko (ne koristim mem. karticu), dosta sam ga napunio, a slobodno je nekih 5-6gb. I ako nesto znaci, koristim Samsung A3 (prva generacija) gotovo 2 i po godine, nemam problema sa njim ali bih ga menjao ukoliko se kupovina 5s pokaze kao dobra varijanta.

Hvala! :)
 
Još ovaj ios 11 i to je to. Nema dalje apdejtova. 16gb je malo, 1gb rama je malo i aplikacije ispadaju jako lako i brzo, baterija slaba... nećeš se previše usrećiti, iskreno. Imao sam ga kad je bio aktuelan, tako da ti pišem iz iskustva, a drugarski savet je da ako već nećeš brata da opteretiš onda gledaj pa mu doplati tu razliku i uzmi ili SE ili 6s... nije velika razlika u ceni a mnogo bolje korisničko iskustvo dobijaš.
 
Poslednja izmena:
To sto je azimuth rekao.. doplata.
 
Koliko je to osetno skuplji SE.Zabranjeno je procenjivati polovne, za nov mozes da kazes cenu.U svakom slucaju probaj da ga 'uradis' za SE.
 
Hvala azimuth, njikolaj

Ili doplata ili cu sacekati da mu padne cena koliko je to moguce... Mada, citao sam da uskoro treba novi SE da izadje, mozda i padne cena ovom prvom. 6s nisam uzimao u obzir, ne svidja mi se dizajn, tu su mi ova dva malca daleko ispred, a i volim manje ekrane tj. do 4.5 inca maksimalno, tako da sto se ekrana tice 5s/SE savrseno odgovaraju. :)

rix Posto je Britanija u pitanju, najniza cena nove 5s koju sam nasao je 153£, a SE OD 16gb 255£. Ako bi uzimao SE gledao bih da bude 32gb, a njegova najniza cena je 320£. Ebay je u pitanju, na drugim sajtovima nisam gledao...
 
Poslednja izmena:
Nije losa cena za nov 5s.Ja bi ga uzeo, mozes lako po istoj da ga prodas ovde, dodas kintu i kupis SE.
 
Danas niko ne bi trebalo da razmišlja o 5S telefonu...dobar je to tel., ali ga je vreme baš pregazilo..
 
Skoro sam uzeo nov 5S, ali ipak bih te savetovao da uzmes 5SE nekako, makar cekao... Ja sam uzeo 5S iskljucivo iz razloga sto mi je trebao dobar telefon koji mogu sa lakocom da koristim jednom rukom. Ali koliko vidim to koriscenje jednom rukom i da ti telefon staje u svaki dzep vise nikome nije prioritet, tako da razumem to, i u tom slucaju nema potrebe da razmisljas o 5S. Inace pre ovoga sam imao LG L90 (4.7") koji se pokazao kao ipak preveliki za mene, zato sam odlucio da moram na 4" da idem, mada ja imam malo manju saku.
@offtopic: Ovaj LG 90 je fantasticno podneo 100+ padova i cega sve ne. Ima par ogrebotina, ali to je sve, posle 3 pune godine, nikad masku nisam koristio, podnosi pad sa 1,5m kao od sale...
 
Naravno da je mnogo bolji izbor SE ali je i poprilicna razlika u ceni koju je naveo.Jedino kad nas je 5s 250e a SE 300.
 
cacaa Cene koje sam naveo je lako proveriti. U pitanju je Ebay, za SE suzena pretraga na iskljucivo nove modele (ne otpakovane), unlocked, space gray, 16/32gb. Za 5s isto sve, samo 16 gb verzija. Tako da proveri ako ne verujes! ;)
Nisam pratio kakve su cene kod nas jer imam ovakvu varijantu kupovine.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa svojim 5s. Ne može da pronađe GSM mrežu. Na mestu gde treba da piše operater stoji "searching...." probao sam da ubacim drugu karticu, isto... probao sam kerticu iz njegaa da ubacim u drugi telefon i normalno radi. Radi mu wi-fi i sve ostale funkcije normalno. Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude? Klinac koji ga koristi kaže da mu nije ispadao...
 
Hvala na brzom odgovoru, ali da li možeš da mi u apr reči objasniš šta je to i kako se leči :) ?
 
Kuglanjem basebanda u servisu... ali to moze biti reseno a i ne mora da znaci... u sustini mozda se samo antena raskacila... mozda je eto flupost ako imas nekog u servisu neka ga otvori i pogkeda da nije raskacena antena... desava se i to... rekao bih uradi restore, ako ne prodje znaci da je baseband ali onda ces dobiiti neuptrebljivu skalameriju....

Imas li imei itd u settings/about?

https://m.youtube.com/watch?v=AyNhNcDLg44
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam cerkici ovaj telefon 5s,i sve je OK,samo ne mogu da nadjem gde da mu ukljucim 4G.Imam novu pripejd karticu na cijoj je kutiji pisalo 4G,pokrivenost tu kod mene je dobra sa 4G,i u telenorovom app sam ukljucio 4G.Ali nikako da na telefonu napise 4G!IOS je 10.3.3,ne znam vise sta da radim.
 
settings...cellular... cellular data options... pa prva stavka voice & data... tu staviš 4g... za svaki slučaj proveri sa telenorom da li je na broju aktiviran 4g.
 
settings/cellular/cellular data options/voice&data i tu stavis na 4G ako si prethodno u cellular data network stavio potrebne podatke :)
 
te podatke bi trebalo automatski da povuće, kada se stavi kartica...
 
Da, povlaci...
 
E svasta!Celo pre podne pokusavam da "enejblujem" 4G,i ne vredi,tih podesavanja jednostavno nije bilo tamo gde ste rekli (mislim tamo sam prvo i trazio,logicno).I ode cerkica do grada nesto,i vraca se -kad stoji 4G na fonu,ona sigurno nista nije cackala telefon,ali sad ima svih tih podesavanja u opcijama.Znaci ludilo.:d
 
Opet ja.:)

Zasto mi se telefon pali svaki put kad ga stavim na punjac,a bio je ugasen?Trazio sam u podesavanjima,ali ne nalazim takvo neko podesavanje.
 
Nema to da se podesi kako je tako je. Imas da upalis Airplane mod ako zelis brze da se napuni...
 
Aha,hvala na odgovoru.Sad sam nasao da jedino moze da se prvo stavi telefon na punjac,pa onda da se ugasi da bi punio ugasen.:)Koja fora.

I jos jedno pitanje::d

U vezi kamere.Ako snimam video i drzim telefon (naravno) vodoravno,kad prebacim na komp,snimak mi je uspravan,ali sam video je vodoravan!

Ovako:Screenshot - 16_8_2017.jpg

Koristim MPC-HC sa koji nikad nisam imao problema u vezi gledanja bilo kog videa.Dali je to do nekog podesavanja u telefonu,ili do mog plejera na kompu?
 
Nazad
Vrh Dno