Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
http://www.digitimes.com/news/a20130108PD206.html

Da li ce u Apple konacno krenuti da bolje osluskuje trziste? razlicite boje, velicine ekrana.Za boje je skoro izvesno a u poslednje vreme se suska i o velicinama ekrana.Pominje se i iphone sa malim ekranom za manje novca..Ova vest za low budget 5 incha je malo verovatna ali vest sa malim low budget screenom je verovatnija. Ono sto trziste trazi od Apple je ekran od 5 incha sa full hd rezolucijom.
 
Samo ne to!!! Nije u apple stilu da im se telefoni sarene, a ni da razvlace telefone... To bi bio los potez. Zna se sta je telefon, do 4.7 inca max... Telefon treba lagano da staje u dzep, da se njime normalno rukuje jednom rukom... A fonbleti su iz druge price. Ako to urade, izgubice svoj stil i poistovetice se sa samsungom.
Za full hd ekran se slazem, ako to ne urade, nista nisu uradili.
 
I sa iPHONE 5 kasne za full HD u odnosu na druge.... JA mislim da je logično da Iphone 5s ima full HD a i da reše sporadične probleme smanjene osetljivosti ekrana IP5.
 
Fullhd na telefonu je nebitan. Jako je tesko razlikovati 720 i 1080p na ekranu od 21" a kamoli na jos manjim dijagonalama.

Sto se tice razlicitihboja,to onda vise ne bi bio apple proizvod.
 
Pa prava rezolucija je ona kad primaknes displej na 3 cm od oka i ne vidis tackicu. Gledao sam na s3 i ipak se vide kad se zagledas. Valjda se pikseli ne bi videli ni na 3 cm kad bi ugurali 1920x1080 u manje od 5 inca dijagonale. Sareni iPhone bi licio na sve, samo ne na Apple. A i ko zna da li bi farbali metal, mozda bi presli na obojenu plastiku...
 
Fullhd na telefonu je nebitan. Jako je tesko razlikovati 720 i 1080p na ekranu od 21" a kamoli na jos manjim dijagonalama.

Sto se tice razlicitihboja,to onda vise ne bi bio apple proizvod.
Ne bi bio Apple proizvod. A ipod nije apple?inace full hd se itekako primecuje.pogledaj nexus 4 vs iphone 5 test.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    37 KB · Pregleda: 447
  • image.jpg
    image.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 445
  • image.jpg
    image.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 438
Poslednja izmena:
Nece biti samo crnih i belih iphone.Videces.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 369
Poslednja izmena:
inace full hd se itekako primecuje.pogledaj nexus 4 vs iphone 5 test.

Nexus 4 nema Full HD rezoluciju niti je ona po meni potrebna za mobilni telefon (sa nekih 25 santimetara koliko telefon drzis udaljen od ociju nema sanse da vidis razliku izmedju displeja koji ima recimo 300njak PPI i 400 PPI dok ces razliku izmedju 200 i 300 PPI bez problema videti)
 
Dokazao je da nema ni osnovnu ideju o cemu pise cim vidi razliku a ppi je slican :-D

A fullhd na tpj dijagonali ne znaci nista jer se jedva vidi razlika izmedju 360p i 720p prilikom gledanja videa, ja je na ip5 iskreno ne vidim u vecini slucajeva

Edit: ispravka ip5 ima vei ppi znaci jos gore
 
Poslednja izmena:
The iPhone 5 has a smaller display a 4" and 1136x640 resolution at 324PPI, while the Nexus 4 has a 4.7" 1280x768 at 320PPI.
http://youtu.be/MIWYp6ZXe-s
Vidi se..ali nije samo to u pitanju.. Ima i drugih primera... Bevezemsam pomenuo nexus..
 
Pa na toliko malom ekranu od iPhone-a nije ni cudo sto je ne vidis. Dobro, prednost toga je sto nemas veliku potrosnju data ako si preko 3g-a na netu/youtube-u.
 
Shvatas li da nema sta da se vidi na toj dijagonali ?

Procitaj prvu poruku koju sam napisao

I ako treba telefn koji ne moze komotno da se drzi u dzepu kupi lepo note2 i budi zadovoljan
 
The iPhone 5 has a smaller display a 4" and 1136x640 resolution at 324PPI, while the Nexus 4 has a 4.7" 1280x768 at 320PPI.
http://youtu.be/MIWYp6ZXe-s
Vidi se..ali nije samo to u pitanju.. Ima i drugih primera... Bevezemsam pomenuo nexus..

Kao sto rekoh, ni govora o HD rezoluciji niti se primeti razlika sto iPhone 5 ima veci PPI.

Uros Novakovic je napisao(la):
Dobro, prednost toga je sto nemas veliku potrosnju data ako si preko 3g-a na netu/youtube-u.

Ovim samo pokazujes koliko blage veze sa zivotom nemas. na koji nacin na data potrosnju utice velicina ekrana i rezolucija mobilnog telefona? kako se samo uvek ti nadjes u ovim topic-ima sa svojim najblaze receno "cudnim" izjavama :D
 
Pa na toliko malom ekranu od iPhone-a nije ni cudo sto je ne vidis. Dobro, prednost toga je sto nemas veliku potrosnju data ako si preko 3g-a na netu/youtube-u.

Imam paket gde potrosnja nije problem ;-)

Ontopic : posto je ppi slican ni nexus ne moze da isporuci vise detalja, nadam se da razumes o cemu govorim

I nisamdobio komentar od kad je nexusov 720p ekran fullhd?
 
Dobio si...nije full hd ali je jaci od iphone 5. Koliko imas godina? Po ponasanju mislim da si dosta mlad...nije ti ovo takmicenje...
 
Jos nesto..tema su veci ekran u najavi i druge boje kucista... Od nfc nema vajde jer ga nece biti u 2013 kod apple...
 
Dobio si...nije full hd ali je jaci od iphone 5. Koliko imas godina? Po ponasanju mislim da si dosta mlad...nije ti ovo takmicenje...

Ovo je it forum imaj to na umu

Sto se tice provokacije, ocigledno je da radno mesto koje imas ako radis ne podrazumeva konstantnu komunikaciju sa strankama inace nikada ne bi napisao takav komentar
 
It looks as if rumors are surfacing, once again, that Apple could be working on a cheaper iPhone that could hit the market as early as the end of this year. According to sources familiar with the matter, Apple has toyed with the idea in the past but ideas of producing an iPhone with a cheaper build are actually progressing this time.

According to a Wall Street Journal report, a cheaper iPhone variant could potentially have a cheaper polycarbonate body and recycled or refurbished iPhone parts, therefore lowering the entry cost.

The cheaper phone could resemble the standard iPhone, with a different, less-expensive body, one of the people said. One possibility Apple has considered is lowering the cost of the device by using a different shell made of polycarbonate plastic; in contrast, the iPhone 5 currently has an aluminum housing. Many other parts could remain the same or be recycled from older iPhone models.

We did get a cheaper iPad variant in the form of the iPad mini this year but iPads are different. The entry level cost of an iPad was $500 for the most current model. The $329 entry price of the iPad mini allows Apple to gain more market share in tablets.

Where the iPhone is concerned, we'd take these rumors with a huge grain of salt. Mainly because there already is a cheaper model iPhone available. Two actually. They're called the iPhone 4 and iPhone 4S. They're great alternatives to the iPhone 5 for those that don't want to dish out the money.

While nothing is impossible, we don't think Apple would skimp on design or build quality when they already offer iPhones at price points that pretty much everyone can afford.
 
I sa iPHONE 5 kasne za full HD u odnosu na drug. JA mislim da je logično da Iphone 5s ima full HD a i da reše sporadične probleme smanjene osetljivosti ekrana IP5.

Sad posto si naucio ponesto pogledaj galaxy s3 specifikacije i objasni gde kasne?

Apple nikada nije ni jurio specifikacije , primer je a6 gde nisu cak ni objavili sta je unutra
 
Sony has launched one of its biggest offerings of the year - Xperia Z handset with 1080p display. This would be the current flagship smartphone of Sony.

Read more at: http://www.gizbot.com/mobile/sony-xperia-z-apple-iphone-5-ces-3013-ios-android-009838.html
Speaking of iPhone 5, the handset misses out some of the most desirable features including NFC, wireless charging and the most sought after - Retina Display.
Display: When it comes to display, Xperia Z sports a 5 inch full HD capacitive touchscreen display with a resolution of 1920 x 1080 pixels, whereas, iPhone 5 packs a 4 inch LED-backlit IPS capacitive touchscreen Retina display with 1136 x 640 pixel resolution.

Sto su ludi ovi iz Sonija pa napucavaju full hd...trebali su da pitaju genije na ovom forumu :d
 
Poslednja izmena:
Mislim da je dovoljna i jedna vest vezana za ovu temu, nema potrebe linkovati svakog ko ju je preneo. dovoljno je reci samo da je ovakvih glasina bilo i prethodnih godina, da je konkretan izvor ove vesti Digitimes koji je u 99% slucajeva u proslosti davao potpuno pogresne informacije i predstavlja klasican click bait. cinjenica je da u Apple laboratorijama postoje razne verzije telefona koje se testiraju (u dev logovima se vec pojavljuju posete sa iOS-a 7 i iPhone-a 6) a sta ce i kada ugledati svetlo dana zna samo Apple.

EDIT: dark sider mogao bi nekad spojiti te uzastopne post-ove, a i ne vidim poentu kacenja poredjenja drugih telefona sa iPhone-om osim ako ne zelis od ovog topic-a da napravis flame fest..


dark sider je napisao(la):
Sto su ludi ovi iz Sonija pa napucavaju full hd...trebali su da pitaju genije na ovom forumu
Objasnjeno ti je par postova iznad o cemu se radi i uglavnom smo odgovarali na tvoje "konstatacije" da Nexus 4 ima Full HD displej.
 
Poslednja izmena:
Onda su ludi iz Sonija da bacaju pAre na full hd...
 
Nisu ludi ali je tolika rezolucija na mobilnom telefonu koji se gleda sa odredjene udaljenosti pre svega marketinska patka. u krajnjem slucaju imas gomilu istrazivanja o tome koji PPI ljudsko oko moze da razluci sa koje udaljenosti pa prouci malo pre nego sto nekog ovde nazoves "genijem". u krajnjem slucaju ne vidim potrebu za takvim tonom koji koristis u diskusiji, pogledaj koliku si ti odvalu imao za Nexus 4 i njegov Full HD displej pa ti se niko nije obracao pozivajacuje na nacin na koji si se ti obratio sa ovim :

dark side je napisao(la):
Sto su ludi ovi iz Sonija pa napucavaju full hd...trebali su da pitaju genije na ovom forumu
 
Poslednja izmena:
HTC Droid DNA takodje ima full hd koji dize cenu uredjaja..zasto to rade ako im uredjaj nije konkuretan sa cenom drugih,koji su manje para dali 720p...?.. Ja smatram da znaju bolje od mene pa se vodim idejom jakih firmi u it segmentu..valjda zaro sto su ekrani sve veci. ;). .
 
Poslednja izmena:
HTC Droid DNA takodje ima full hd koji dize cenu uredjaja..zasto to rade ako im uredjaj nije konkuretan sa cenom drugih,koji su manje para dali 720p...?.. Ja smatram da znaju bolje od mene pa se vodim idejom jakih firmi u it segmentu..valjda zaro sto su ekrani sve veci. ;). .

Upravo zato sto je razlika u ceni mizerna i predstavlja izuzetno jeftin marketing za one koji se oduseve kad cuju Full HD i pomisle da je slika na klipu koji si okacio manja zbog toga sto nema Full HD rezoluciju (koju ruku na srce nema ni telefon koji si kacio) a ne da je zbog toga sto aplikacija nije prilagodjena novom aspect ratio-u iPhone-a 5.

dark side je napisao(la):
Jos nesto..tema su veci ekran u najavi i druge boje kucista... Od nfc nema vajde jer ga nece biti u 2013 kod apple...

i nije mi jasno kako samo par postova iznad napises ovo i onda krenes da offtopic-ujes sa kojekakvim konkurentskim uredjajima ? ako zelis da ti se topic koji si otvorio zakljuca onda si verujem na pravom putu.
 
Poslednja izmena:
O full hd je tema. Isto.u stvari tema je sta donosi novi iphone...procitaj naslov...i prvi post do kraja...tako da citaj po nekada :)
Porpuno sam ubedjen da ce apple dici rezoluciju..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno