Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Za te pare lagano nadjes SE i ima da te sluzi lepo sigurno naredne 3 godine
 
Pozdrav svima. Ozbiljno razmisljam da uzmem iPhone 5s (preko istyle-a, cena je 40k dinara

Ma uzmes iz oglasa polovan 5s 32GB za skoro upola toga. Mozes naci kao nove telefone, bez traga koriscenja. Ja sam se dvoumio izmedju 5s i SE,i ipak je duplo jeftiniji 5s a radi savrseno dobro, nema potrebe za SE, sluzice jos 2 god sigurno.
 
Pitanje je kako ce 5s raditi za dve god.SE ce sigurno raditi savrseno.
 
Hvala vam ljudi na komentarima, posebno VectorZz-u sto mi je prosledio link. Da, meni je najbitnije da radi dobro i za par godina jer se teško odvajam od novca za takve stvari haha :D
 
Pitanje je kako ce 5s raditi za dve god.SE ce sigurno raditi savrseno.

Pa kada uspori, uzeti SE koji ce biti dosta jeftiniji - sto se mene tice u ovom trenutnku bolje skoro duplo jeftiniji telefon, manje brige i paznje oko njega, i da se desi nesto. Jak je 5s, sumnjam da ce biti usporenja i sa sledecim iOS-om, sto je jos 1.5godina min.
 
Moze i tako da ali ti gledas polovno a decko hoce nov i nece da ga menja par godina.5s je nov oko 250e a SE oko 320-330 sa mreze sto je svakako mnogo bolja opcija.Razlika u ceni je mala kolikoje SE bolji.
 
Zasto bi uzimao 5s pa posle SE kada ce razlika u ceni posle godinu, dve biti slicna? Nek uzme odmah SE i da ne brine
 
Moram da se zahvalim @NovemberWhisky na predlogu
Konacno sredih sluzbeni, kao nov

IMG_2647.JPG
IMG_2646.JPG
IMG_2640.JPG
IMG_2642.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

Pročitaj mailove jadan xDD


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mrzi me [emoji3]

IMG_2650.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@maki22

Nema na čemu, zato služi ovaj forum ;)
 
Pozdrav ljudi, igrom slucaja sam za smesne pare dobio 5S, ono sto me sada buni je kreiranje Apple ID.

Nikako ne mogu da ispratim postupak tako da u billing delu mogu da izaberem None kada upitnik pita koju karticu imam, jednostavno opcije nema. Pise da treba da promenim u koracima i zemlju na zemlju ili region u kojem sam, ali Srbije nema, pa me zanima koju drzavu da izaberem, kapiram da ima nekog ogranicenja vezano za pojedine drzave, pa koju drzavu da izaberem tako da ne moram da kucam podatke sa kartice?
 
Sta su to smesne pare :)

Kada kreiras apple id kreiraj iz app store-a i klikni kao da skidas app (ffree) i kreiraj acc nece traziti karticu...
 
To je to, ovako ako kupujes ekran, to je sve aliexpres fazon. Na prvi pogled se vidi da nije pravi ekran, osvetljenje, boje, uglovi, cak i kvalitet stakla...

Mnogo toga jos elrani jesu 25evra ali nemaju leziste kamere nemaju nista mislim da imam fotku 5s koji je imaao ekran rez 360x720 ili tako nesto
 
Pa to da sam za 400$ uzeo DSLR Nikon D90 koji je defakto nov i ovakav vredi bar 200+ evrica, Nikkor 50 mm 1.8 G objektiv koji vredi oko 150 evrica i ovaj iPhone 5S koji je otkljucan potpuno na sve mreze, dakle nikakva ulaganja u njega osim sto mu je ovo kaljeno staklo puklo, moram da zamenim to, 500 dinara maks, defakto nista.

Probao sam da skinem Facebook i Messenger i da odatle napravim, nije mi izbacilo free opciju, sad cu da probam sa nekom drugom aplikacijom, digao sam ga i na 10.3.1 malopre pa mozda saradjuje bolje.
 
Ok, pojavila se opcija None ali sam morao preko laptopa da kreiram, e sad me zanima koju drzavu da uzmem za billing, nema Srbije nigde...

EDIT: Stavio sam USA, u medjuvremenu sam izguglao da nas ni nema (gle cuda) i da je najpametnije da se stavi US ili UK zbog dostupnosti aplikacija kao sto sam i nameravao. Reseno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, kupih 5S posto je bila dobro ponuda, nisam neki ljubitelj jabuke da se razumemo. Sve je ok ali mi nije jasno da li je normalno da ovolicki telefon ima ovako slabu bateriju? Mogao bih da ga vratim i zamenim za novi posto sam ga juce uzeo, pa bih hteo da znam je l je ovo samo meni ili svima.
Dakle napunio sam ga sinoc pred spavanje, ujutru se budim, potrosio je 15% preko noci, i evo, sad je tek 14:00, na 7% je, a koristio sam ga mozda najvise sat-dva od jutros. Pored njega mi stoji stari LG L90, vec 3 godine ga imam, i od jutros je spao sa 79 na 70%, a nije da ga nisam koristio. Nista mi nije jasno, zasto bas ovoliko slaba baterija a telefon nov... kakav ce tek biti za godinu dana kad mu opadne kapacitet?
 
Novog si ga uzeo???
 

Prilozi

  • IMG_0593.PNG
    IMG_0593.PNG
    119.7 KB · Pregleda: 87
IMG_0011.PNG
Glanc nov.
 
Trebalo bi to više. Opet, tek si ga uzeo, vidim i da si instalirao dosta toga. Sačekaj neki dan, pa ako se ne popravi situacija reklamiraj. Trebalo bi usage da mu bude oko 5 sati, a preko noći da padne nekoliko procenata (nikako 15).
 
Kojih 5-6h 4ipo h na 3g maximala nov 5s sam uzeo za smesne pare te znam jer ga koristim za treninge sad..
 

Prilozi

  • IMG_0594.PNG
    IMG_0594.PNG
    80.1 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Da ti nije ukljucen Background App Refresh, to zna da trosi bateriju poprilicno.
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

Najbolja varijanta da zamenis telefon. Ja imam takodje 5s kupljen nov u nemam tih problema. Drzi baterija super (barem meni)


Skinuo sam ga jutros sa punjaca i ima 74% sad. (Inace nikako ne koristim procente na bateriji i ne volim da ih imam upaljene)

I da, ja ne znam da gledam u ovo sto svi slikate. Jel ovo 8 sati jos ostalo da moze da radi?


d1c7e6325abee505c619f76b10bb7032.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, nego je bio u stanju mirovanja 8h+ (ukljucen ali ekran ugasen)
 
Ostavicu ga jos sutra da probam pa menjam telefon ako ne valja.
3sata i 20 minuta sam dobio danas
Ti si na 75% a koristio si ga 2h, sto je bas dobro, otprilike 8h ce biti ukupno... Ne znam, odlucicu sutra nakon drugih rezultata, ali mislim da cu da ga vratim.
 
Skini battery life pa javi... mozda he slusao muziku iki telefonirao samo... realan usage ie onaj kada satires telefon a to je oko 4 ipo h na 3g a wifi oko 5ipo
 
Telefon nikad ne skidam sa interneta, muziku ne slusam ali prilicno koristim safari, yt, tapatalk i fb dok je uredjaj u upotrebi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno