Šta je novo?

Noctua NH-D14 mounting kit za treci ventilator

E hvala neso za savet :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
0-02-01-75cd18fc2889a566b0954afc1cefdf2d142a429cf47aafdcd12d12019b298444_full.jpg
Neso evo slikice
 
Samo da vam kazem koga interesuje u versa 2 kuciste staje noktua i zatvara se stranica nisam mogao da verujem ali je tako.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Zasto si tako okrenuo hladnjak?
Da li znas koliko je losije hladjenje a tek protok zraka kroz kuciste kada tako stavis hladjak umesto okrenut jos za 90 stepeni?
Takodje mi "nije jasno" zasto kupujete ove dzinove od hladnjaka...
 
Poslednja izmena:
hvala hvala :)
bice bolje polako ovo je proba :)
 
Zasto si tako okrenuo hladnjak?
Da li znas koliko je losije hladjenje a tek protok zraka kroz kuciste kada tako stavis hladjak umesto okrenut jos za 90 stepeni?
Takodje mi "nije jasno" zasto kupujete ove dzinove od hladnjaka...

Zato sto za 50e dobijas vrunsko vazdusno hladjenje za sve sokete,i naravno radi kloka,nadji mi nesto bolje od toga za tu cenu a da izgleda kao kutija sibica :p
 
Pre toga sam imao seidona 120 v2 i moram da kazem da ne moze da se uporedi uopste sa ovim hladjnje. U prime95 seidon za 5 sekundi nabije 100 a noctua jedva nabije 80 posle 2 sata. Tek ima da se testira ovo je bilo brzinski samo :)
Vrhunsko hladjenje velika preporuka. Nikada nisam imao ovakvo hladjenje pa sam odusevljen mnogo :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Zato sto za 50e dobijas vrunsko vazdusno hladjenje za sve sokete,i naravno radi kloka,nadji mi nesto bolje od toga za tu cenu a da izgleda kao kutija sibica :p

Jeste da hladi "za sve pare" ali mnoooogo veliko.

@ voki88 obrni taj hladnjak za 90 stepeni. Neka vuku i duvaju ka zadnjem otvoru i ventilatoru u kucistu (ako ta skalamerija uopste moze tako da stane). :trust:

@turok Ventovi vuku na gore ka otvoru u krovu kucista, ne duva na dole. ;)
Opet si obnevideo od posla. :)
 
Poslednja izmena:
Jeste da hladi "za sve pare" ali mnoooogo veliko.

@ voki88 obrni taj hladnjak za 90 stepeni. Neka vuku i duvaju ka zadnjem otvoru i ventilatoru u kucistu (ako ta skalamerija uopste moze tako da stane). :trust:

@turok Ventovi vuku na gore ka otvoru u krovu kucista, ne duva na dole. ;)
Opet si obnevideo od posla. :)
Obrcem ih polako sam a stace u kuciste nije to problem. Vazduh uvlaci gore a duva ka grafickoj [emoji4]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nije to bas toliko veliko naviknes se ali da ladi, ladiga stvarno :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vazduh uvlaci gore a duva ka grafickoj [emoji4]

AUUUUUUU pa turok bi u pravu... kuku lele pa sto to uradi "crni voki"?
Odma to menjaj i okreci hladnjak kao sto ti rekoh, da uvlaci od prednje strane kucista i da izduvava ka ventilatoru pozadi koji izvlaci vazduh iz kucista...
 
AUUUUUUU pa turok bi u pravu... kuku lele pa sto to uradi "crni voki"?
Odma to menjaj i okreci hladnjak kao sto ti rekoh, da uvlaci od prednje strane kucista i da izduvava ka ventilatoru pozadi koji izvlaci vazduh iz kucista...
Polako ce ga resimo de nista mu nece bude nekoliko dana :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
evo malo prime95 da vidite :)
prime952.jpg
 

Prilozi

  • prime951.jpg
    prime951.jpg
    436.3 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
To je to,probaj dali moze sa nizim naponom inace ne daj vise od toga jer ide temp u 80C

U realnom radu to neces ni videti max negde oko 65C-70C

I culer obavezno okreni :D
 
Ovaj cooler staje bez problema i u TT V3 Black.
 
To je to,probaj dali moze sa nizim naponom inace ne daj vise od toga jer ide temp u 80C

U realnom radu to neces ni videti max negde oko 65C-70C

I culer obavezno okreni :D
Ocu neso okrenucu ga :)
Ne verujem ce ispod te voltaze. Al8 kada se okrene kuler bice manje temperature mozda za w
2 stepena

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Inace kada sam u nekoj igri tipa far cry 4 ,witcher 3 temperatura ne dodje ni do 60c
evo jos jedne slike od prajma malo vise od 2 sata
prime953.jpg
kao sto se vidi temperatura ne dolazi ni do 80c a temperatura u sobi je oko 25c mozda vise ali neka bude toko
ja sam sa ovim hladjenjem prezadovoljan sobzirom kakve sam muke imao sa seidonom.
Nesa zna video je uzivo kao se obara rekord do 100c :)
 
Poslednja izmena:
priki, bice ti manje temperature grafike... przis je non stop vazduhom sa preko 50 stepeni. ta grafa treba da u tom prajmu bude na 30 i nesto, a ne na 50 i kuku...
oborices i temperature procesora, a i svega ostalog u kucistu, jer ces topao vazduh izbacivati napolje, umesto da ga zvaces po kucistu...
Znam brate okrenucu vidim sta se desava sve krastavac za**** se covek :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
0c34e2f3b8bd08245c78ae1182f552b3.jpg

Da me ne zezate vise :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
prim954.jpg
temperature vrhunske na 1.34 :)
evo jos jedne
prime955.jpg
 
Poslednja izmena:
Naravno da sam hteo da vas poslusam sam mi trebalo vremena posto sam cekao jednog drugara da skinemo pa da stavimo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Gura, gura i od kucista ventilator vuce vani, e to je najbolja varijanta...
Jedino sto ce biti problem staviti jos memorije kad odlucis dodati 8GB, morace se zvati drugar da pomogne, krastavac velik i tezak taj hladnjak, moraju dvojica. :D
 
@voki88

Cable management - 0 :)

cini ti se uzivo mnogo lepse :) :) :)
znao sam da neko mora da mi kaze za kablove :)
evo od jutros kada sam otisao na posao pustio sam ga malo da se przi i evo temperature
prime956.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno