Šta je novo?

Noctua NH-D14 mounting kit za treci ventilator

Samo cu reci da je kacenje za treci vent poslato u Ponedeljak, a danas je stiglo ( u petak) a to kazem iz prostog razloga sto cekam na reklamaciju za graficku karticu vec 3 nedelje, da sam je u Kinu u fabriku nosio vec bi se vratio nazad :D A kod mene bi to izgledalo ovako :)

20130621_150247.jpg 20130621_150309.jpg
 
Poslednja izmena:
To majstore, all Noctua :D

Jos da pocnu da prave ventove od 20 cm da zamenim 3 thermaltake-a od 20 cm e to bi bio posao, samo kontam da bi cena jednog bila 40-50€ :D Bitno je da sve radi, da je tiho :)
 
Jos da pocnu da prave ventove od 20 cm da zamenim 3 thermaltake-a od 20 cm e to bi bio posao, samo kontam da bi cena jednog bila 40-50€ :D Bitno je da sve radi, da je tiho :)

Pa stavi dve 14ice ili 12ice, nzm za koje imas mesta... :)
 
Pa stavi dve 14ice ili 12ice, nzm za koje imas mesta... :)

Gore mogu 2 x 12cm, msm da mogu i 14 ice ali bih morao da proverim, ali dzabe kad na bocnoj str nmg nista da uglavim osim tog od 20 cm a i ovaj napred bih morao skidati da vidim jel ima rupe samo za 20 cm vent ili ima i za druge ventove, tkd nek ostane ovako :D. A inace max temp mi se smanjila za 2 stepena, ne verujem da je zbog dodavanja treceg venta, ali mozda ima veze sa dodavanjem ovog dole venta, msm da ubacuje duplo vise vazduha od prethodnog tt koji se vrteo na na nekih 800rpm, a ove sam uzeo za dole i za izduvni nazad http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=25&lng=en&set=1
 
Gore mogu 2 x 12cm, msm da mogu i 14 ice ali bih morao da proverim, ali dzabe kad na bocnoj str nmg nista da uglavim osim tog od 20 cm a i ovaj napred bih morao skidati da vidim jel ima rupe samo za 20 cm vent ili ima i za druge ventove, tkd nek ostane ovako :D. A inace max temp mi se smanjila za 2 stepena, ne verujem da je zbog dodavanja treceg venta, ali mozda ima veze sa dodavanjem ovog dole venta, msm da ubacuje duplo vise vazduha od prethodnog tt koji se vrteo na na nekih 800rpm, a ove sam uzeo za dole i za izduvni nazad http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=25&lng=en&set=1

Sve ti utice na temp, malo tamo, malo ovamo i tako.. Samo cepaj i salji slike ;) :)
 
Posto imam set za kacenje treceg fana, a ovaj u sredini ume da se zavrti, radi tiseg kompjutera da li ste probali sa dva bocna 12cm ventilatora hladiti CPU?
Izvadio bih taj 14cm fan iz sredine i duvali bi samo ovi bocni. Sta mislite?
 
Posto imam set za kacenje treceg fana, a ovaj u sredini ume da se zavrti, radi tiseg kompjutera da li ste probali sa dva bocna 12cm ventilatora hladiti CPU?
Izvadio bih taj 14cm fan iz sredine i duvali bi samo ovi bocni. Sta mislite?

Ovakav je "odnos polozaja ventilatora i temperature" kod IFX-14 - mislim da ni kod Nocue nije puno razlicito:
Fanconfigchart2.jpg
 
Ja sam ovaj u sredini spustio na 800-900 rpm i sad je apsolutna tisina sto se toga tice :) Malo bi bzv izgledalo bez onog venta u sredini :)
 
Ja sam ovaj u sredini spustio na 800-900 rpm i sad je apsolutna tisina sto se toga tice :) Malo bi bzv izgledalo bez onog venta u sredini :)

Stavio sam crni ULNA na taj vent od 14cm, ali pod opterecenjem ipak ubrzava do 1800rpm, u idle je 1400rpm. :(
Kako si ti stavio 900rpm?
 
Stavio sam crni ULNA na taj vent od 14cm, ali pod opterecenjem ipak ubrzava do 1800rpm, u idle je 1400rpm. :(
Kako si ti stavio 900rpm?

Mozda ti tako prikazuje u software-u, a nije tako realno.. Proveri da li se jace cuje sa ili bez ULNA onako "na uvo", ili prstom kad pipnes.. I mozes isto da probas da ga stavis direktno na molex ili neki fan controller, a ne na pinove na maticnoj, da ti ne bi varirala brzina, ili u biosu da podesis konstantnu brzinu tog venta, nzm koju maticnu imas...
:wave:
 
Mozda ti tako prikazuje u software-u, a nije tako realno.. Proveri da li se jace cuje sa ili bez ULNA onako "na uvo", ili prstom kad pipnes.. I mozes isto da probas da ga stavis direktno na molex ili neki fan controller, a ne na pinove na maticnoj, da ti ne bi varirala brzina, ili u biosu da podesis konstantnu brzinu tog venta, nzm koju maticnu imas...
:wave:

Imam Asus P8P67 Pro v3.1
 
Ja sam ga preko kontrolera spustio na 900 sad bas gledam na kontroleru, i nmz ti biti toliki rpm, 1200-1300 je max za taj vent. I kod mene je konstantno isti rpm bio 1200-1300 rpm za sva tri venta preko ploce nakaceno i gledano preko asrock programa za kontrolu a i u biosu je tako bilo, uglavnom na 1250 pa malo varira gore dole itd. Nakaci mu taj adapter pa ga tako nakaci na plocu i gledaj iz biosa ako imas kontrolu rpm-a koliko ti pokazuje sa njim. Ja imam brdo noctua ventova i pomesao sam sve zive adaptere jer sam preko ploce sve kontrolisao gde sam mogao i onda sam morao svaki pojedinacno tako da pregledam kaceci na plocu i gledajuci koliko spusta rpm.... ali imam 3 razlicite vrste ventova pa ne spusta na svima isto haos i na kraju kupim kontroler i sve nakacim na njega i cao :)
 
Poslednja izmena:
Mora da mu ne cita ploca dobro obrtaje..

@vrobec, Jesi li fleshovao bios ploce skoro?? Ako nisi, update ga
 
Mora da mu ne cita ploca dobro obrtaje..

@vrobec, Jesi li fleshovao bios ploce skoro?? Ako nisi, update ga

Ploca cita dobro :), samo sam ja ostavio jos jedan Coolink 80mm vent da duva na HDD. Taj se cuo. ,):d:mad: Na Noctua-u ne sumnjam nikad vise. :D
 
Poslednja izmena:
:D Jezivo :D Al dobro barem si otklonio uzrok buke :)
 
Naidjoh na ovu temu, posedujem NH-D14 i zeleo bih mounting kit za treci vent, da se dovede u "simetriju", ali nemam ni racun ni kutiju, pa me interesuje jel moguce doci do njega nekako ili od toga nema nista? Hvala! :)
 
Mozes ga kupis kod nas.
 
Zar nije ranije bio fazon da se slika samo hladnjak zajedno sa licnom kartom/pasosem? Ja znam za svoj NH-U12F da sam tako radio cak 2 puta.
 
Ako je tako da saljem odmah :)
 
meni trazili racun dokaz kupovine itd...
 
Malo off topic, ali goxxxy crkoh kad sam video tvoj potpis xD
I ja sam imao nekih problema sa tim istim likom :D

A On topic, meni su trazili samo dokaz kupovine, odnosno racun.. A cini mi se da sam to i napisao na pocetku teme (ovo mi je novi acc, ja sam JA90) :)
 
Stiglo kacenje za treci fan od Noctue, svaka im cast! :)
 
Noctua inace salje sve za DZ, meni stigao AM3 komplet za NH D14. Trazili samo neki dokaz...sto nije problem uz malo maste :D
Inace i ljudi iz EKL ili Alpenföhn. Ja trazio AM, komplet a oni poslali sve...cak i pastu :D
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram temu vidim da se spominje ovaj kuler stize mi za neki dan,ali imam problem posto imam versa 2 kuciste stranicu necu moci da zatvorim da li ce da utice nesto na hladjenje ili to nema veze?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Najbolje je kada je na benc stolu ,tako da opusteno ;)
 
Nazad
Vrh Dno