Šta je novo?

Noctua NH-D14 mounting kit za treci ventilator

JA90

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2011
Poruke
95
Poena
159
Resio da priskocim u pomoc svima koji imaju Noctua NH-D14 cooler, jer je jako popularan, a i dosta ljudi (kao i ja) ce hteti da dodaju i treci vent.. :)
Procedura je vrlo laka.. Ja sam ranije dobio par predloga na pitanje "kako zakaciti treci vent DIY style" ali moze sve to i bez muke :d

Jednostavno, Noctuovci su ovaj problem predvideli i znaju da ce odredjenom broju ljudi trebati dodatne zicice i gume za treci ventilator, ali posto to ne treba svima, ne ide u pakovanju samog coolera, nego ga je potrebno posebno naruchiti..
Dakle, potrebno je otici na ovaj LINK, popuniti ovo sve sto traze i napisati (na engleskom) da ste kupili NH-D14 cooler i da vam treba mountig kit za treci vent. Oni ce vam zatim poslati mail na kome cete mozda to jos jednom trebati da ponovite, ali to uglavnom sluzi za potvrdu adrese na koju ce oni taj kit poslati.

Meni je kit stigao posle tacno nedelju dana od dana slanja zahteva, u malo izubijanoj koverti, ali je unutra bubble wrap tako da srecom nista nije osteceno ili iskrivljeno :d

Kit sadrzi:
- Zice za montiranje venta - 2kom
- Drzaci za zice - 4kom
- Gume za montiranje venta - 4kom

Ko apsolutno nema pojma o cemu pricam, to izgleda ovako:
clip.jpg

A evo i koverte sa sadrzajem:

I toliko od mene.. Nadam se da sam da ce ovo nekom pomoci :D
Peace out :wave:
 
Interesanto i korisno. Nego reci mi kako je islo placanje, pretpostavljam da imas MasterCard ili tako nesto? Koliko te je izaslo $ sve ukupno? I trece, jesi li probao kako stoji kada se doda treci fan, koliko spusta temperaturu CPU-a?
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da se podrazumeva cim nisam napomenuo, ali ajde, moze i ovako :D
OVAJ KIT JE TOTALNO BESPLATAN ! :D
Noctua je prilicno ozbiljna firma i uvek izadju u susret korisnicima svojih proizvoda, tako da je samo potrebno popuniti formular i strpiti se dok zicice ne stignu :)
 
LoL narucujem odmah :) Stvarno ti hvala na ovome, jako jako korisna informacija :) Svaka cast stvarno.
 
poznato je da noctua to radi, i da je to zvanicna politika noctua-e.
mene je iznenadilo isto iskustvo sa prolimatech-om, jer sam srbiju prevrnuo da bih narucio kacenje za socket 2011 za prolimatech super mega. svi su me mrsnuli, i na kraju sam pustio mail samom prolimatechu(da pitam odakle bi mi bilo najblize da narucim). poslali su mi kacenje na kucnu adresu, zajedno sa priveskom za kljuceve i dve kesice paste pl-1. naravno, potpuno besplatno. 14 dana je putovala koverta.
 
Hvala :)
Taman imas vremena da bacis pogled na ventove i uzmes taj treci dok ti ovo ne stigne :D
A kod mene to izgleda ovako:
Noctua NH-D14 (fans: 2x Coolink SWiF2-12P 120mm PWM + Noctua NF-P14)
392443_4553222037423_792229403_n.jpg

184120_4553223197452_1204499740_n.jpg
 

Prilozi

  • 392443_4553222037423_792229403_n.jpg
    392443_4553222037423_792229403_n.jpg
    101.7 KB · Pregleda: 197
  • 184120_4553223197452_1204499740_n.jpg
    184120_4553223197452_1204499740_n.jpg
    162.7 KB · Pregleda: 247
Lepo. Evo upravo sam im poslao mail, cekam odgovor.
 
@turok, Pa rade bre ljudi posao, a ne kao ovi nasi u ovoj crnoj rupi Srbiji... Da imam dve nedelje slobodno pa da iskucam koje sam sve probleme do sada imao kod nas sa prodavcima, uvoznicima, servisima itd itd... Ali sta ces, tu smo gde smo :(
@Gavran, Ajde pusti replay sa slickom kad stigne :)
 
E da, zaboravio sam da napisem.. Nadji racun od NH-D14, to ce ti traziti u mail-u da im slikas i posaljes, ili bar kutiju sa serijskim brojem, ili tako nesto :)
 
Aha ok. Racun cu tesko naci, mislim da sam ga bacio sta ce mi garancija na CPU cooler :p , ali kutiju sam sacuvao tako da treba da ce biti ok.
 
A sta ako ti vrisne neki od ona 2 venta?? :d Desava se i to.. Malo redje kod Noctue, ali desava se :)
Ma potrebna je samo neka identifikacija cooler-a, jer nece oni da salju zice nekom ko nije kupio njihov proizvod, nego mu treba za nesto drugo, ili da salju duplo jednom istom coveku :)
 
Pre dva meseca sam dobio to kacenje za treci vent od Noctue na kucnu adresu. Trazili su racun od coolera i garantni list. Sreca da sam imao. Mada mislim da je dovoljno samo da naslikas cooler u otvorenom kucistu i tako bi poslali. Tako sam dobio kacenje za 1155 na kucnu adresu za neku stariju Noctuu NHu12-P cini mi se - ta je imala kacenje samo za 775.
 
poslah i ja, yupiii :banana:

hvala na infu bro :wave:
 
Poslacu im i kutiju sa serijskim brojem i sliku kucista ako treba :) samo da posalju. Evo jutros sam otvarao kuciste, ima bas dosta mesta u kucistu izmedju exaust venta i noctue, taman za taj treci vent :)
 
Nema na cemu :) Pustite slike kako ce to da izgleda kad vam stignu i nakacite nove ventove :D
 
Hesuse, napravio si ****nu mlaznu turbinu u kucistu :)
 
Ali i ona ce jos malo da odleti... Planiram vodeno :D
 
ne postoji vodeno koje je bolje od noctue :D

saljemo fotke kad padne i treci vent...
 
Khm.. Svakog vodeno sa double fan radijatorom je bolje od bilo kog vazdusnog :)
Aj pa da vidimo i vase :D
 
ma ja u nasoj divnoj zemljici jedva uspeo tada i noctuu da kupim tako da mi je mrsko da jurim delove za vodeno...
mada i nisam neki kloker pa je skroz kul i ovako a tek ce biti sa trecim ventom :D
 
ma ne ocekujem, neka spusti barem za stepen-dva pa ce biti ful. ovo inace i radim zbog estetike jer sam poceo malo da kockam unutrasnjost :)
razmisljam da li da uzmem jos jedan noctua kuler ili pazarim neka 3 recimo thermalright-a zbog ove njihove boje po kojoj i jesu prepoznatljivi ali mi se ne uklapa u ostatak komponenti...
javljam se na pm malo kasnije ;)
 
Pa nzm sta ti je najbitnije.. Performanse/Buka/Estetika... Ja recimo trazim neki savrsen balans, pa sam zato uzeo ona 2 Coolink SWiF2-12P 120mm PWM, i stv bi svima preporucio PWM ventove prikacene za plocu, da budu necujni tokom idle i malim opterecenjem, a i da Boga mi poguraju malo vazduha pod vecim i OC testiranjima :D
E sad.. ja planirao da farbam sve ove ventove, ali posto cu uskoro da prodam sve to zajedno, necu da ih cackam da ne bih promasio boju koja treba kupcu :)
 
takodje, bitne su mi performanse ali isto tako i estetika i trudim se da sve to uklopim, i ne sme nista da zuji, skljocka i pravi neke neartikulisane zvuke...
za sada ova gomila kulera u masini samo tiho i mocno susti i gotovo se i ne cuje ;)
 
Ja sam cak i za to da se ni vazduh ne cuje, nego svi ventovi na low.. Total scilence :D
 
Stiglo mi je danas kacenje za treci vent :) stvarno svaka im cast na brzini i efikasnosti. Ovih dana kupicu treci vent pa cu okaciti slike. Ne znam samo dal da uzmem 12cm ili 14cm vent?
 
samo obrati paznju da ako uzimash 14cm da bude sa 12cm rupama ;)
 
I meni je stiglo kacenje za treci vent te sam uzeo jos jedan P12. Lepo radi, lepo hladi
 
Nazad
Vrh Dno