Šta je novo?

Ubuntu Mobile OS

posle 2h sam vratio android....previse laga, ali bas previse...inace ovako deluje kao lepa zamisao, samo treba to da postane funkcionalno
 
Jesi probao da li sve ostalo radi ?
 
umalo zaginuh trazeci kako da posaljem sms npr. radi poziv, zvuk/zvucnici, kamera, nema 3g signala nazalost, wifi radi
 
Na kom tabletu si probao?
 
Изгледа да је изашла нека нова бета заснована на 13.04 Ubuntu.
 
 
Mislim da nije fan render jer je skinuto sa Canonical server-a. Posle su kontaktirali sve koji su objavili vest da je uklone. Videćemo sutra šta će biti. Danas im je hack-ovan forum...
 
Fan render - Ljubitelji brenda koji bi voleli da tako izgleda telefon
 
^ Hvala, to sam i mislio, al' bolje da pitam. ;)
 
Teaser je vraćen na sajt, ovog puta bez odbrojavanja. Biće večeras neka najava :)
 
Jao bože, koji fail... najavili su crowdfunding kampanju od 32 miliona dolara na indiegogo. Prodaju telefon za 830 dolara :wall:

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge

Edit: Telefon će koštati 600 dolara do sutra u ovo vreme...



Izađe 485 evrića sa sve slanjem. Da je duplo manje, pljucnuo bih lovu istog momenta. Ali mnogo je bre 500 evra za telefon koji dobijam za 10 meseci...

Specifikacije:

Dual boot Ubuntu mobile OS and Android
Fully integrated Ubuntu desktop PC when docked
Fastest multi-core CPU, 4GB RAM, 128GB storage
4.5in 1,280 x 720 HD sapphire crystal display
8mp low-light rear camera, 2mp front camera
Dual-LTE, dual-band 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4, NFC
GPS, accelerometer, gyro, proximity sensor, compass, barometer
Stereo speakers with HD audio, dual-mic recording, Active Noise Cancellation
MHL connector, 3.5mm jack
Silicon-anode Li-Ion battery
64 x 9 x 124mm

Ekran je super ali samo 720p. SoC će verovatno biti Bay Trail platforma sudeći po tome što će moći i kao desktop PC da se koristi. Verujem da će promeniti odluku i da će ekran biti bar 1080p.
 
Poslednja izmena:
Specifikacije su im dobre stvarno...cak vidim stavljaju i neki novi tip baterije
 
Nije direktno tema, medjutim, zahtevaju se odgovori. 4 GB RAM na telefonima. Ubuntu 64bit neće imati probleme, ali kako će Android ovo da koristi? Nema ni pomena 64bitnoj verziji, a 4 GB čeka iza ćoška da postane standard na glavnim modelima.
 
Specifikacije su im dobre stvarno...cak vidim stavljaju i neki novi tip baterije

Ovo su navodno promenljive specifikacije što baš i nije dobro jer onda dolazimo do pitanja poverenja. Ideja je da sve pare potroše na proizvodnju telefona, zato su naveli neke tehnologije kojih nema u široko dostupnim telefonima. Kao što je safirni ekran, nova legura kućišta (može biti tečni metal ili ko zna šta) pa i ta baterija koja navodno nudi 40% veći kapacitet od današnjih, kao i zadržavanje originalnog kapaciteta do 300 ciklusa punjenja.

Ono što je bitno primetiti je da telefon ne postoji, a pare koje traži neće skupiti. Verovatno se neko kladio sa Šatlvortom da će skupiti 30 miliona za super telefon pa ovaj reko, aj da vidimo...

Dobro je što najavljuju otključan telefon sa specifikacijama kakve neće imati ni Galaxy S4, sa mogućnošću dual boot i to za manje para. Loše je što traže pare unapred i što niko ne zna da li mogu da ponude proizvod kakav obećavaju.

Da su hteli ozbiljno, išli bi na 60 dana kampanju i to na Kickstarter-u jer je mnogo popularniji od indiegogo.

Nije direktno tema, medjutim, zahtevaju se odgovori. 4 GB RAM na telefonima. Ubuntu 64bit neće imati probleme, ali kako će Android ovo da koristi? Nema ni pomena 64bitnoj verziji, a 4 GB čeka iza ćoška da postane standard na glavnim modelima.

Ne znam za Android ali 32-bit Ubuntu može da koristi i više od 4 GB RAM memorije zahvaljujuči podršci za PAE u kernelu.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li ce ovakav telefon uopste i postojati u narednih bar 2 godine. Sve je ovo lepo na papiru i dao bih za ovakav telefon 500e, ako vec dajem za 400e za sadasnje flagship telefone.
 
Sve je ovo lepo na papiru, ali mislim da u praksi nece ici bas tako. Ali videcemo mozda i bude nesto od ovoga. Ja bi voleo :)
 
Slažem se sa tobom. Njegova priča je utopija. Voleo bih i ja da se ostvari mada se bojim da ne završi kao Ouya. Do sada slični projekti nisu bili kvalitetni kako se na osnovu hajpa očekivalo. Mada Canonical je daleko ozbiljnija kompanija i od Ouya ekipe a i onih što su radili Pebble sat.

Pitanje je da li ce ovakav telefon uopste i postojati u narednih bar 2 godine. Sve je ovo lepo na papiru i dao bih za ovakav telefon 500e, ako vec dajem za 400e za sadasnje flagship telefone.

Neće jer kao što sam kaže, nije komercijalno isplativo. Postoji telefon sa nekim od ovih komponenti ali to je Vertu :)

Samsung sigurno neće napraviti ovakav telefon. Oni se sada više bave forkovanjem Android-a.

Ovo safirno stalko što spominju i koje se uvek pominje kada je iPhone u pitanju, zaista je teško ogrebati. Ali zato će se pri prvom padu na beton raspasti u milion komadića.
 
Poslednja izmena:
samo imati ovaj telefon je posebno po svemu, jos ako radi dobro

edit: G@W upravo, samo staklo za zastitu ekrana kosta kao delovi za iPhone
 
Poslednja izmena:
Mark vec godinama finansira projekat koji je komercijalno neisplativ. Ne znam koliko je bogat ali nesto ne verujem da bi ulozio ogromne pare znajuci da ovo ne moze da bude finansijski uspeh u neko skorije vreme. Jedino ako ne koristi ovaj telefon kao neku vrstu pokazivanja mogucnosti Ubuntu Touch . Nesto slicno kao sto Google radi sa Nexusom. Videcemo, dolaze lepa vremena za smartphone :)
 
Ubuntu Touch projekat je većinom nezavisan od ovoga. Ako ovo ne uspe videćemo samo obične telefone sa preinstaliranim Ubuntu Touch. Za sada su to četiri uređaja, dva za provajdere i još dva identična koja će u slobodnu prodaju. Ne zna se ko ih proizvodi niti koji je provajder u pitanju ali najverovatnije je američki Verizon.

Ovo je specijalni projekat koji ima za cilj da izreklamira Ubuntu Touch što već sada radi jako dobro, čak i ako ne uspe. Ako uspe, pojaviće se poseban uređaj, izrađen u ograničenom broju primeraka, nešto prestižno i nesvakidašnje. Dobra stvar što za razliku od Apple iPhone Gold i Vertu telefona ovde nije cilj zarada na telefonu, zbog čega i cena jeste relativno povoljna za ekskluzivnost koju pruža.
 
Poslednja izmena:
Uh, iskreno voleo bih da im ovo prodje ali citajuci komentare na G+ bolje da su ostavili ponudu od 600$ jer koliko vidim svi bi platili tel. po toj ceni...
 
Ja sam odusevljen, a u isto vreme smoren sto nisam bio u mogucnosti da kupim jedan od ovih koji su 600 dolara.
Po meni, najveci korak od pojave touch screen smartphone...
 
Ja se nadam da će ovo, iako ne uspe, podstaći Gugl da promeni način razmišljanja i ponudi nešto slično. Takođe bi bilo super da batale cloud priču (jer postoji očigledan problem oko bezbednosti podataka) i počnu nuditi telefone sa minimum 32GB interne memorije.
 
Nazad
Vrh Dno