Šta je novo?

Ubuntu Mobile OS

Siguran sam da nemaju veze jedan sa drugim. Osim što Ubuntu hoće malo da privuče pažnju.
 
dobro... i sta sad? sta ja imam od ovoga? jel mogu ja to da stavim na svoj tab? jel ce to raditi na svakom tabu kao sto ubuntu desktop radi na svakom tabu, ili treba da molim nekoga na internetu da mi portuje to za moj tab?
 
Shuttleworth nije daleko od Jobs-a kada su u pitanju prezentacione sposobnosti. Totalno me je ubedio da ovo kupim, iako znam da nece sve biti onako kako bih ja voleo.

Najbolje bi bilo kada bi napravili dil sa Asusom, da im oni prave hardver. Neki Transformer/Padfon uredjaj, uz dok putem kojeg se od telefona/tableta kreira desktop masina bi bio pun pogodak. Mislim da bi Asus/Canonical kombinacija mogla da zaseni i Apple u buducnosti.
 
Inače čini mi se da će izlazak ovog OSa za mobilne značiti i totalni kraj Tizena...
 
Samo ukoliko se ispostavi da Canonical saradjuje sa Samsungom. U suprotnom, ne vidim zasto bi Ubuntu Mobile OS imao uticaja na Tizen iza koga stoji Samsung.
 
Meni ovo nekako bolje izgleda od Tizen-a... Mozda sam to samo ja, ali ipak...
 
ako ne budu napravili da ovo moze da se stavi na bilo koji uredjaj koji ispunjava hardverske zahteve, dzaba su krecili.... zasad mogu da racunaju na ljude koji vec imaju neki android aparat, pa da probaju i ovo, ali da kupim tablet od 500 evra koji ce da ima samo ovo... hvala, ali neka hvala.... mozda ako krenu da poklanjaju, ali ja da im pljunem novce za nesto sto mi nije sigurno nekako necu....
 
Samo ukoliko se ispostavi da Canonical saradjuje sa Samsungom. U suprotnom, ne vidim zasto bi Ubuntu Mobile OS imao uticaja na Tizen iza koga stoji Samsung.

Pa kraj u smislu ko će da kupuje telefon sa Tizenom koji je prošao gomilu metamorfoza i pitanje šta će biti sa njim pored Ubuntua...
 
A pitanje i sta ce biti sa ovime, kada ce prvi telefoni poceti da izlaze, za godinu, godinu ipo.
 
ma ubuntu je os! ne trebaju telefoni da izlaze, telefona ima kolko oces. treba samo da ga naprave da radi na svemu, kao sto ubuntu desktop os moze da radi na karburatoru od juga.
 
Ma nema sanse tako da radi, nece im tako nista uspeti.
 
Kakve veze ima Tizen sa Ubuntu-om? To je Samsung-ov plan B ili C ako nesto pukne na relaciji sa Google-om.
 
Trenutno može nešto da se skine, ali je prilično sakato. U toku dana će izbaciti pravu verziju.
 
Naravno da nije ali bez obzira na najave mnogi su brojali dane do izlaska ove verzije, a evo sad vidim da je brišu nakon 15 min. korištenja.
Ja se osipam na laag tako da odustajem od isprobavanja ove verzije.
 
upravo instaliram, nadam se da cu izdrzati par dana....umem da budem uporan :)
 
Zabo mu ili mu nije podig'o driver za wireless :d
 
Nazad
Vrh Dno