Šta je novo?

Za koliko para biste kupili nextgen konzolu?

Pošto i kada kupujete nextgen konzolu?


  • Ukupno glasača
    186
Poslednja izmena:
A zasto moramo sada da vodimo raspravu sta je bolje, tastatura ili joypad, PC ili konzola...

Nema potrebe za tim raspravama! Da se ovako nesto pokrene u PC delu odmah bi dobili upozorenja. :d
 
Stim što na jednoj platformi imaš izbor miš+tastatura ili gamepad može i onaj od xbox 360 ili DS3 pomoću alatke, po ličnoj preferenciji, dok na drugoj platformi taj izbor ne postoji. Tako da tu rapsravu zaista nema smisla voditi :)
 
Poslednja izmena:
Teško je raspravljati kada je toliko subjektivnosti upleteno. :d
 
Stim što na jednoj platformi imaš izbor miš+tastatura ili gamepad može i onaj od xbox 360 ili DS3 pomoću alatke, po ličnoj preferenciji, dok na drugoj platformi taj izbor ne postoji. Tako da tu rapsravu zaista nema smisla voditi :)

Tacno tako ali raji tesko objasniti.
 
400-500 evra po izlaženju ... 300-400 posle godinu dana, dok preleže boginje i tako to ...
 
To cene kod nas ili preko grane?

Ako bude 400E kod nas, kupicu, nema problema (ako je cena preko 400$). Ako je 450E, mozda jos i kupim ako budem imao visak para i manjak volje. za 500E sedam u avion i pravac neki low cost Bec ili Frankfurt ili u najgorem slucaju busom do Szegeda.
 
Moram ukratko da opišem moje iskustvo sa konzolama, možda nekima pomogne da se odluče oko termina kupovine.

PS1, i PS2, sam kupio odmah po izlasku. Silne su marke bile u pitanju, pa posle i evri. Nisam se pokajao. PS1 je po meni bila najbolja konzola ikada, PS2 nije bio puno lošiji. Tako je bilo i sa PS3. Uzeo sam je od GMC-YU kompanije odmah po izlasku onaj prvi fat model sa 60gb koji je imao u sebi hardware za puštanje PS1 i PS2 naslova kao i one silne čitače ranoraznih karica. Kozola je plaćena 700+ evra 2007 ako se ne varam (ne sećam se sada tačno cene i datuma). Bio sam jedini vlasnik konzole i nikada je nikome nisam pozajmljivao iznajmljivao i slično. Ma konzola nije ni pomerana sa mesta na kome je bila, osim radi brisanja prašine. Osim mene koristili su je još i moja braća (drugo koleno) koji nikada nisu ni dotakli ni jedan deo konzole osim džojstika. Kupovao sam samo originale i nije mi ni padalo na pamet da modujem konzolu jer sam se opredeljivao samo i jedino za PS3 ekskluzivne naslove (jer sam želeo mogućnost igranja online), i eto reda radi FIFU (dok se nije pojavio pravi-identičan port i za PC). Konzola je bila u idealnim uslovima na otvorenom, na hladom laminatu, u položaju tako da su svi otvori za hlađenje bili slobodni. Prašine u stanu je toliko malo da je to smešno. Konzola je retko paljena, i korištena je samo vikendom kada bi se okupili svi zajedno da se nadmećemo u split screan igrama, ili ređe preko radnih dana kada bi ja možda po par sati dnevno prelazio neki naslov, tipa Uncharted, MGS, GOF3, Heavy Rain i slične singleplayer ekskluzive. Desio se YLOD i to baš pred izlazak Slim verzije. Iako sam bio izuzentno razočaran, ipak sam se odlučio da uzmem slim PS3. O5 ista priča. Uzeto po izlasku u prodavnici, prvi vlasnik, konzola mažena i pažena, čuvana, ma bez ijedne ogrebotinice, brisana svakodnevno itd. I o5 YLOD. Nakon toga sam odustao od konzola generalno gledano, jer sam video da i xBox pati od slične boljke RRoD ili tako nešto. Moj lični i subjektivni zaključak (koji nikako ne tvrdim da je istinit, ali eto da se čuje i moje mišljenje/možda nekom pomogne da se odluči oko datuma kupovine konzole i keša koji je spreman da izdvoji) je da su proizvođači konzola, Sony i Microsoft namerno loše odradili hlađenje konzola i predvidele broj radnih sati koje konzola može da preživi a da to nisu jasno rekli svojim vernim kupcima. Po meni ovo je urađeno da bi se sustigao enorman minus koji su kompanije napravile u proizvodnji svojih konzola. Opšte je poznata činjenica da je Sony sa razvoje PS3 konzole pojeo sav budžet koji su ostvarili i PS1 i PS2. I sećate se svi da je Sony čak i izjavio da svoju konzolu prodaje ispod proizvodne cene jer se nada (zna) da će prihod ostvariti od prodaje original igara na BRD mediju (koji je nametnuo) koje su zbog toga patile od enromno viskokih cena u odnosu na iste igre na ostalim platformama. Jasno je svakako i to da je brzina kojom se PC tehnologije razvijaju drastično ubrzala u zadnjem periodu i da se prema tome vek trajanja konzole neminovno smanjio (u odnosu na vreme PS dvojke a naročito PS keca), što dalje znači da proizvođači konzola, kako bi njihovi proizvodi bili konkurentni PC-u moraju da razmišljaju nekoliko godina u napred i ponude proizvod koji će biti daleko jači od trentuno postojećih mid to hight end gaming računara. Kompaniji je jasno da je tu izuzetno tanak prostor da se nešto zaradi i već se sada zna da će vek trajanja naredne generacije konzola biti kraći. Neće me čuditi čak ni to da pc računai već sledećom generacijom hardwea prestignu konzole. A cena... Sve vam je jasno. Prema tome, moj zaključak je da neću kupiti novu konzolu, niti jednog proizvođača. FIFU xx, PES xx i NBA2kxx mogu da igram i na PC-u. Lepo priključim svoje DS3 džojstike instaliram MotionJoy i zabava može da počne. Naravno grafika je neuporediva! Što se tiče ostalih ekskluzivnih naslova oni jednostavno ne mogu biti dovoljni da opravdaju uzimanje konzole u startu i kupovinu urnebedsno skupih originala na premijeri. Jednostavno pametnije je igrati se na PC-u i lepo sačekati da cene padnu, da se konzole moduju i tek onda lepo uzeti polovnu konzolu, odigradi tih 10ak ekskluzivnih naslova, i prodati je dalje. Verujte nisam zagovornih PC-a i bio sam najverniji obožavalac konzola, ali vreme se promenilo, promenio se i način igranja kao i igre koje se prave, prema tome po meni konzole ne mogu da opravdaju svoju cenu u ovom novom vremenu brzog tehnološkog razvoja.

Eto toliko. Ne kažem da sam u pravu i da stvari stoje ovako kako sam izneo, već samo iznosim svoje SUBJEKTIVNO mišljenje. Nikoga ne ubeđujem u ništa i ne želim da se povede rasprava oko ovog posta. Jednostavno se nadam da će moje iskustvo možda pomoći nekima da se odluče oko cifre koju su spremni da ulože u next gen konzolu, kao i datuma kupovine.
 
Jedva sam procitao ceo tekst, ne zato sto ima mnogo vec zato sto nisi nijednom lupio enter :) Uglavnom slazem se sa skoro svim navedenim. Gledajuci koliko je tu bilo realnih sati igranja, morala je da mi traje jos 5 godina minimum. Takodje mnogi veruju u mit da se slim-ovima ne desava ylod..
 
A ja kupio polovan ps3 uvezen iz nemacke i nikad jedan jedini problem nisam imao. Niti sam je nesto mazio i pazio , niti sam je bacao sa drugog sprata , blokirala je par puta (ono kad je bio bf2 bc beta) ali sam je generalno prodao u istom ispravnom stanju. Nisam je igrao po ceo boziji dan , ali je bila svakodnevno koriscena narocito za gt5 i ds-ove.

Hocu da kazem da to sto vi niste imali srece sa njima , mozda bi trebalo da pripisete i drugim faktorima (kvalitetu struje recimo , koga svi zanemaruju) jer svi koje ja znam licno da imaju ps3 ili su ga imali , niko nije imao problema.
 
@djon Ja sam PS1 dobio kao svadbeni poklon '96-te, i slazem se sa tobom da je to bila konzola koja je napravila prekretnicu....
Ali kad se samo setim stelovanja i menjanja lasera, sto je bilo i na dvojci.....
Takodje sam jedan od nesrecnika koji je na PS3 morao prvo da promeni laser, a posle 4 i po godine je doziveo i YLOD...
Ali opet, sve te masine, koliko sam ih ja izrabljivao, koliko deca, koliko su pruzile casova uzivanja, sto kao gaming masine, sto kao renderer za PS3 media server... Neprocenjivo je....
A ako bih stavio na papir troskove, ne bih se slozio sa tobom da je ulaganbje u PC manje ( i ne zelim da poredim ni jednu ni drugu narodnu verziju )
Pa posle YLODA novi 500 superslim me je kostao kao neka malo bolja graficka ( 240 jura )...
Konzola je konzola, a PC je PC....
 
Nisi imao srece sa konzolama, ocito je.

Ulaganje u pc sigurno nije manje.

Nek se lagano softmoduju za citanje ponekog pirata ja cu biti zadovoljan.
 
Jedva sam procitao ceo tekst, ne zato sto ima mnogo vec zato sto nisi nijednom lupio enter :) Uglavnom slazem se sa skoro svim navedenim. Gledajuci koliko je tu bilo realnih sati igranja, morala je da mi traje jos 5 godina minimum. Takodje mnogi veruju u mit da se slim-ovima ne desava ylod..

Hvala na strpljenju... ;)
Pa da, u pravu si, trebalo je da lupim podosta entera... ;)
Moguće da je YLOD ređi kod slim verzije konzole, ali ipak hajde da sačekamo da doživi vek fat modela pa da donosimo zaključke... Ali eto drago mi je da i ti ne nasedaš na taj mit... ;)
 
A ja kupio polovan ps3 uvezen iz nemacke i nikad jedan jedini problem nisam imao. Niti sam je nesto mazio i pazio , niti sam je bacao sa drugog sprata , blokirala je par puta (ono kad je bio bf2 bc beta) ali sam je generalno prodao u istom ispravnom stanju. Nisam je igrao po ceo boziji dan , ali je bila svakodnevno koriscena narocito za gt5 i ds-ove.

Hocu da kazem da to sto vi niste imali srece sa njima , mozda bi trebalo da pripisete i drugim faktorima (kvalitetu struje recimo , koga svi zanemaruju) jer svi koje ja znam licno da imaju ps3 ili su ga imali , niko nije imao problema.

Eto... Sve dakle zavisi od sreće... ;) Drago mi je da je sa tvojom konzolom sve bilo u redu... =)
I vrlo moguće da je problem bio u kvalitetu napona u kući, ali ipak nije to dovoljno, jer u istoj kući je korišten i PS1 kao i PS2, kao i PC i to vuku struju sa istog produžnog kabla, pa se jedino PS3 pokvario, YLOD-ovao i to dva puta... Tako da prihvatam da je zbog struje ali onda je ipak uređaj osetljiviji u odnosu na ove ostale... ;)

Peace! =)
 
@djon Ja sam PS1 dobio kao svadbeni poklon '96-te, i slazem se sa tobom da je to bila konzola koja je napravila prekretnicu....
Ali kad se samo setim stelovanja i menjanja lasera, sto je bilo i na dvojci.....
Takodje sam jedan od nesrecnika koji je na PS3 morao prvo da promeni laser, a posle 4 i po godine je doziveo i YLOD...
Ali opet, sve te masine, koliko sam ih ja izrabljivao, koliko deca, koliko su pruzile casova uzivanja, sto kao gaming masine, sto kao renderer za PS3 media server... Neprocenjivo je....
A ako bih stavio na papir troskove, ne bih se slozio sa tobom da je ulaganbje u PC manje ( i ne zelim da poredim ni jednu ni drugu narodnu verziju )
Pa posle YLODA novi 500 superslim me je kostao kao neka malo bolja graficka ( 240 jura )...
Konzola je konzola, a PC je PC....

Uf, kakva je to konzola bila... Koliko sam sati i sati proveo na njoj bez i jednog jedinog problema, nikada nisam menjao laser (ali eto zado YLOD na trojci)...
Pa ti baš nemaš sreće sa konzolama... Ti bi dakle trebalo da budeš razočaraniji od mene... Zato svaka čast na odanosti! Respect!
Istina... Nije ulaganje u PC manje, ali se nakako u mom domu up to date tech PC podrazumeva, pa zato ja to nekako zanemarujem... Ali u pravu si... U PC treba daleko više da se uloži, slažem se, i nema potreba da poredimo konzole i PC jer sve ima svoje mane i prednosti... Ja sam najviše govorio o ceni konzole odmah po izlasku i cene igara odmah po izlasku i poteškoća oko modovanja... I zato sam ja odlučio da ću next gen konzolu kupiti daleko daleko nakon premijere, i to je naravno zbog subjektivnog razloga jer igre koje najviše igram mogu da igram i na pc-u koji već imam i u koji uvek po malo ulažem kako nikada ne bi zastario (kao i svi ostali gameri - predpostavljam)...
Istina... Novi slim je baš kao neka bolja grafička...
Potpisujem... Konzola je konzola, a PC je PC... ;) Jedino eto tajming kupovine konzole po meni treba da bude very late i kada se pojavi mod opcija i to obavezno polovnu konzolu uzeti, ili tek novu kada cena postane realna kao recimo ps3 slim... ;) Samo prijateljski savet... Mada o5 zavisi koje igre igraš, tako da bolje da ne idemo u dubinu, činjenica je da si i ti u pravu u neku ruku (i razumem te kao veliki nekadašnji teški zagovornik konzola)... ;)

Peace! =)
 
Nisi imao srece sa konzolama, ocito je.

Ulaganje u pc sigurno nije manje.

Nek se lagano softmoduju za citanje ponekog pirata ja cu biti zadovoljan.

Pa da... Nisam... Mada sad kad čitam PILAC-ev post, shvatam da je eto on još gore od mene prošao...
Tako je ulaganje u PC nikako nije manje... Slažem se...
Pa to... I ja ću čekati da se moduje next gen konzola ili da cene drastično padnu i budu realne za naš standard, pa ću tek onda razmisliti o kupovini polovnog modela kako bi odigrao ekskluzivne naslove... Mada da budem iskren (da vas ne lažem), da sam mlađi kao nekad, i da igram daleko više vremenski, kao što sam nekada, verovatno ne bi razmišljao o ceni i šta mogu a šta ne mogu da odigram na PC-u, i kupio bih konzolu pošto-poto... ;) Ali eto, da zaključim da se stari... Kad dođu ne red klinci, videćemo... :pPp
 
Prevashodno ne treba kupovati konzole odmah na izlasku dok ne prodje izvesni period, tj dok ne "prelezu boginje"... Jer i sama ponuda igara nece biti vrhunska, a na trenutnoj generaciji ima jos gomilu toga da se nadoknadi i odigra. Pogotovo u mom slucaju, koji sam prvo furao originale pa sam imao YLOD koji sam popravio i sluzila me je konzola bez problema dok nisam odlucio da je prodam kao i sve originale da bih finansirao kupovinu modovane konzole.

Tako da sada imam mnogo toga da nadoknadim sto nisam mogao da priustim dok sam kupovao originale. :D
 
Prevashodno ne treba kupovati konzole odmah na izlasku dok ne prodje izvesni period, tj dok ne "prelezu boginje"... Jer i sama ponuda igara nece biti vrhunska, a na trenutnoj generaciji ima jos gomilu toga da se nadoknadi i odigra. Pogotovo u mom slucaju, koji sam prvo furao originale pa sam imao YLOD koji sam popravio i sluzila me je konzola bez problema dok nisam odlucio da je prodam kao i sve originale da bih finansirao kupovinu modovane konzole.

Tako da sada imam mnogo toga da nadoknadim sto nisam mogao da priustim dok sam kupovao originale. :D

Eto... Ja nisam bio pri tvojoj pameti, ali opemetio sam se (nikad nije kasno:smash:) i potpisujem tvoj post!
 
Tjah.... moze i tako.....
Ali moze i to da das 50 jura za PSN pretplatu, pa dobijes cca 36 igara godisnje ( kakve god , isto je kao i na narodnim konzolama, nesto odigras, a nesto jednom i nikad vise.. ), plus igre sto mozete da kupite skoro za dzabe...
A bar ovde ima dosta ljudi za menjanje ( ako vec nemate prijatelje sa PS3 ), tako da cene igara nisu bas neki argument.....
Inace, @djon, moj PC je star nekih 6 godina, uz veoma mala unapredjivanja radi za ono sto mi treba.... Media server, browser, file server.... doduse to je sve pod Linuxom ;)
Sto mozda i objasnjava zasto volim koncepciju konzola :)
 
Otkud znas, mozda ce jednostavno da idu na sigurno da ih ne pre*ebe Microsoft ko prosli put da izbaci rush, sad ce oni to da urade, i tako uniste i ono malo sto je kod konzola valjalo :)
 
Otkud znas, mozda ce jednostavno da idu na sigurno da ih ne pre*ebe Microsoft ko prosli put da izbaci rush, sad ce oni to da urade, i tako uniste i ono malo sto je kod konzola valjalo :)

Nije ih prosli put MS pre*ebao nego su to uradili sami sebi. Prvi uradili prezentaciju, a onda zakasnili sa prodajom godinu dana.
Nedavno je bila izjava da ce cekati poslednji trenutak za predstavljanje nove konzole kako ne bi opet napravili istu gresku.
 
A možda ih samo ložili .... napravili ekstra mašinu, a sve se kao femkaju, "neka prvi pokaže XboX" " nećemo mi još" bla bla bla ... a ovamo u pozadini mašinerija ukće i hukće, a zamisoa je da isprave svoje ašnjennje sa PS3, i da lansiraju PS4 pre svih :) :) :)

E, TO bi bilo EKSTRA :!!!!
 
Otkud znas, mozda ce jednostavno da idu na sigurno da ih ne pre*ebe Microsoft ko prosli put da izbaci rush, sad ce oni to da urade, i tako uniste i ono malo sto je kod konzola valjalo :)

Pa teško da je rush posle najduže generacije ikada... Bez obzira sto je sony krenuo kasnije. Očigledno onaj njihov stari pristup više ne prolazi sa ovim troškovima razvoja igara, za to bi im trebala third party podrška na nivou ps1 i ps2, a to danas ne može da se desi nikome.

Sve će se na kraju svesti na igre i kompletan servis, a hardver će biti dovoljan, danas su drugi problemi veći od toga. Npr. da li će postati moguć neki model u kome će izlaziti malo više rizičnih, a koliko-toliko dobro finansiranih igara.

Jeste da je arhitektura poznata sa pc-a, ali je sve uklopljeno na drastično drugačiji način u zatvorenom sistemu, ima potencijal da omogući mogo naprednije igre.

I ja bi voleo da je moguće ono sto je sony nekada radio, ali znas i sam koliko tu stvari ima da se kaže, široka tema....
 
Nazad
Vrh Dno