Šta je novo?

Za koliko para biste kupili nextgen konzolu?

Pošto i kada kupujete nextgen konzolu?


  • Ukupno glasača
    186
iz odsade sam danas probao 2 komada. Logitech neki žični dual analog i radi kao i MadCatz FPS nešto koji je bežični (ima svoj USB dongle). U kombinaciji sa DS3 sva tri gamepada su radila u isto vreme.
 
Onda je verovatno od igre do igre... U FIFA 13, ja mogu da koristim zicni ali samo kroz meni ili onu arenu/skill games. Ali cim zelim da odigram mec 1vs1 ne moze, pise da mora da bude wireless.
 
.... Da ne pominjem koliko sporije se sve ucitava na konzoli. GTA IV, skoro pa dva minuta mi treba da zapocenem igranje, intro koji ne moze da se prekine dok na kompu mozes, a ucitavanje traje 15, 20 sek. PES, isto oko minut, minut i po dok udjes u igru, 10 sekundi na pc-u.. Mozda to nekom zvuci kao gluposti, ali uopste nisu.

Nope. GTA IV - sekvencu dok ucitava igru, i menjaju se slike likova iz igre ne mozes da prekines. Ne moze ni na BBoxu, i na steam originalu, imam oba :)
Pa pobogu - ucitava,kako i da prekine...
 
Pa pobogu, zaboravio sam da napomenem da po defaultu ne moze, ja koristim ENB graficki patch, a sa njim 14 sekundi od kako stisnes 'Start'.
 
Glupo je uopšte raspravljati šta je bolje, konzola ili PC. Uvek će biti pobornika jednog ili drugog tabora. Taj isti GTA IV koji ti spominješ je 6 meseci ranije izašao za konzole nego za PC, a pitanje je da li će GTA V izaći uopšte za PC. Isto tako, većina popularnih igrica se prvo pravi za konzole pa se portuje na PC, i posle ljudi kukaju zbog stvari kao što je fps drop na NFS, a meni na xbox-u sve šljaka kao podmazano. Konzole su bolje i zato što ih jednom kupiš i ne brineš o hardveru više, uvek ćeš moći da teraš najnoviju igru. Evo, još uvek izlaze igre za ps2...

Zbog svega toga ja sam prešao na konzole i zbog toga ću kupiti i sledeću generaciju konzola, mada je za fps uvek bolji miš od džoistika
 
^zaboravio si da napomenes da na konzolama nema jedne jako ljigave pojave koje kod pc igraca ima u velikim kolicinama - cheatera.

isto tako konzole igras like a boss - zavaljen u fotelji ispred ogromnog tv-a ( moguce i na pc-u ali u kolikom broju slucajeva? )

a ovo za misa vs joypad bas i ne znam... ja kada sam se navikao na joypad u pucacinama , mis mi je bio nekako... jadan :d


zbog toga mi je zao sto sam skoro prodao svoj ps3 (a vala i drustvu) , no nakon naucene lekcije u ovim modernijim pucacinama , vracam se na ps3 (ps4) u sto skorije vreme.. svi jednaki , svima isto radi , svima isti nivo detalja (kako vidim ja njih , tako i oni mene... a ne kao u gomili pucacina na pc-u > smanje detalje i ja mislim da me ne vide u vegetaciji a kod njih i nema vegetacije na tom mestu) , i jedino sto nas razlikuje je talenat ... i ulozeno vreme.

I da ne bih napravio bas prevelik offtopic.. svaka cena sledece generacije konzola ce po meni biti opravdana , dokle god budu imali kvalitetne naslove i malo bolje optimizovan online (na ps3 mi je bio malkice... lenj nekako).
 
^
Zbog razloga koje ste obojica naveli ja sam digao ruke od PC gaminga, nije vise vredno ulaganja.
Od sad pa nadalje konzole i tacka. Nije mi uzivanje da sedim na pola metra od monitora i igram.
Das lepo 400 eura za konzolu razmenjujes igre sa ljudima i ne razmisljas 5 godina o tome kako ce ti raditi igre, dal ces imati 25 ili 35 frejmova.........
A igre kao sto su Heavy Rain, Last of Us, Beyond 2 souls, Uncharted serijal, Metal Gear serijal najverovatnije se nikad nece pojaviti na PC-u.
Jedini problem je sto treba cekati pojavu i pad cena 4k televizora za PS4 i novi Xbox jer obe ce podrzavati 4k rezoluciju. Ali ima vremena. Konzole izlaze tek krajem ove godine.
 
Poslednja izmena:
svi jednaki , svima isto radi , svima isti nivo detalja (kako vidim ja njih , tako i oni mene... a ne kao u gomili pucacina na pc-u > smanje detalje i ja mislim da me ne vide u vegetaciji a kod njih i nema vegetacije na tom mestu) , i jedino sto nas razlikuje je talenat ... i ulozeno vreme.

Daj necemo o tim mitovima, prolazilo je tamo 2008-e :) Bas kad te neko ubije ti razmisljas kakvi su mu detalji bili, i koliko mu kosta mis, please.. :) Sati u BF3 imam sad skoro kao i na PS3 sto sam imao, apsolutno isto iskustvo sto se toga tice..
 
U kojoj beše popularnoj FPS igri može u .ini fajlu da se promeni FOV? Pa kad naiđeš na nekog kampera koji ima FOV 270 i igra na 3 monitora i ne možeš mu prići ni sa jedne strane. Jel to fer prema ostalima koji nisu čeprkali po .ini fajlovima i igraju na jednom monitoru?
 
FOV zvanicno mozes da promenis u BF3, u meniju :)
 
Ne verujem da ce cena konzola biti manja od 499$/€. Mozda ce cena MS-ove konzole biti malo manja od Sony-eve ali bi po mojoj proceni obe trebale da budu u tom okviru.

Takodje mislim da ce svi zaboraviti na cenu onog trenutka kada budu videli trejlere i demoe od nekih ekskluzivnih igara...
 
Poslednja izmena:
Daj necemo o tim mitovima, prolazilo je tamo 2008-e :) Bas kad te neko ubije ti razmisljas kakvi su mu detalji bili, i koliko mu kosta mis, please.. :) Sati u BF3 imam sad skoro kao i na PS3 sto sam imao, apsolutno isto iskustvo sto se toga tice..

mhm ok , da se zna sledeci put kada budem spomenuo pucacine da mislim na bf3... :p samo i iskljucivo na bf3... :p jer je to opsti sinonim za pucacine... :p

isto tako nisam pricao o tome koliko mi kosta mis i kakvu gamersku opremu imam , to je najmanji problem kada u server upadne covek kojji ne moze da se ubije iako stoji ispred zaklona a ceo squad puca u njega po 2 okvira. punkbuster my ass.

isto teamspeak. recimo upadnem u tim koji (sudeci po potpisu) su u klanu i po nacinu na koji idu i gaze zajedno , vidis da oni rade timsku komunikaciju , verovatno preko teamspeak-a... ili origina.. i ja ne mogu da cujem rec koju kazu.
to na ps3 nije slucaj , tamo nema milion varijacija na kojima se izvodi voice chat. iako stoji to da mozes da cujes neciji porodicni razgovor (zato sto stoka ne zna da ugasi mic kada ga ne koristi :d ) , mozes da cujes i iskusnije igrace , gde skripi , sta se sprema i td..

@multiplex - eto , strucnjak za bf3 i tebi odgovara ;) mozda si mislio na cod , planetside , ...
 
Ma, da, 4K je novi full HD, cisto da ima. Bicu veoma razocaran ako sve igre ne budu 1080p.

Ja takodje ocekujem 500$/e jer je toliko kostao PS3 sa 20gb i realno bi bilo toliko platiti taj divni hardver unutra. Ali, Sony najavljuje nize cene jer su se opekli sa PS3, tako da je moguce da ce biti blize 400e/$. Xbox 360 je kostao 299$, osnovna verzija bez hard diska. Sa tako niskim cenama, mogu da se nadaju samo da ce pokriti proizvodne troskove skupim periferijama i rojalti marzama. Svi ocekuju i nize cene uz PSN/Live ugovore, sto kod nas nece biti moguce jer nemamo zvanicnu podrsku za prodavnice.
 
Ne treba zaboraviti da ce BluRay drive biti znacajno jeftiniji nego kada je pravljen PS3! Sony je dobio tu bitku i sada je BR opste prihvacen... Tako da ce i to uticati na cenu, dakle nece biti skupa kao PS3.
 
Daj necemo o tim mitovima, prolazilo je tamo 2008-e :) Bas kad te neko ubije ti razmisljas kakvi su mu detalji bili, i koliko mu kosta mis, please.. :) Sati u BF3 imam sad skoro kao i na PS3 sto sam imao, apsolutno isto iskustvo sto se toga tice..
Rece covek kome se vrti u glavi od FPS i ostade ziv.......
I pri tome ima 10 sati igranja sto na BF:BC2 sto na BF3 :d
 
10 sati? :) Imam 200, 250 sati, pola na PS3, pola na PC.. :) Lupate gluposti za te 'razlike' majkemi, valjda znam sta govorim jer sam u dovoljnom broju sati iskusio na obe platforme.. Ja jos nisam naleteo na cheatera a da provalis da je cheater, moze on da te ubije, ali posto igram na HC serveru isti mi je djavo ko god me ubije, nemam pojma odakle, nema kamere.. :)
 
Poslednja izmena:
I don't argue, I simply explain why I'm right.. :d ;)
 
PS3 sam kupio zbog KZ3, PS4 kupiću zbog KZ4 simply
 
Zbog KZ3, ne zbog 2? :)
 
^on je jedan od onih novijih :d
 
Neku konzolu nove generacije cu sigurno kupiti, dovoljan razlog je sto ce mi omoguciti igranje novih Battlefield sa gamepadom u mp.

Ali tek jedno godinu-dve posle izlaska, kada se vidi koja konzola ima bolje ekskluzive. U ovoj generaciji, PS3 mi je tu definitivno bolji, najvise zbog Uncharted serijala.

Cena mi nece biti presudna, da li je 350 ili 450 eur... A nepostojanje piraterije ce biti plus, jer tako nema ni cheatera.
 
Poslednja izmena:
Bar nije kupio PS3 i jurio da je razbije zbog homebrew mogućnosti. To je bio validan razlog mnogima da prate situaciju oko razbijanja. Prošle godine i samo se pirati cepaju, ništa od homebrew scene. :)
 
Kupiće se kada bude 5-10 igara zbog kojih vrijedi kupiti konzolu.Nije žurba, treba sačekati da se vidi hoće li doći do ponavljanja RROD/YLOD sramote, treba se oduprijeti nekom internet ''hajpu'' i kupovati sistem za koji nema dovoljno vrhunskih igara i koji nije ''istestiran'' po pitanju trajnosti/izdržljivosti.
Svojevremeno sam dvojku i trojku platio tik ispod 400 E (ustvari dvojku i više kada bih uračunao cijenu memorijske kartice), za sledeći sistem mogao bih dati maksimalno do 500 E, ništa preko toga.
PS4 mi je prvi izbor, Sony-jeve ekskluzive, besplatno mrežno igranje, multiplatform naslovi (neću se opterećivati ako MS za neke igre kupi eksluzivni DLC ili budu vremenski ograničene za Xbox, meni to ne smeta skoro nimalo), pojedine japanske igre koje će vjerovatno biti samo na PS4.
Mada konkurenciju ne otpisujem unaprijed, samo iznosim svoj trenutni pogled na situaciju i moj lični ukus.
 
Mozda ce i poceti naplatu MP igranja kad budu izbacili PS4.
 
Nazad
Vrh Dno