Šta je novo?

Problem sa Philips 220E i full HD rezolucijom

M!ST!CX

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2004
Poruke
2,309
Poena
380
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD TR2 2920X @4.3GHz Full Custom Watercooling
Matična ploča
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
GPU
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING
Storage
Samsung M.2 NVMe 950 PRO 512GB + GIGABYTE M.2 NVMe 512GB + Samsung SSD 850 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + QNAP TS-431P2 @ 12TB
Zvuk
Logitech Z-5500 Digital
PSU
EVGA SuperNOVA G2 850W
Kućište
Phanteks Enthoo Evolv X
Monitor
27" 27GP850 Nano IPS 180Hz + 27" LG 4K UK650-W + 27" ACER V276HL
Miš & tastatura
Corsair K70 MK.2 & Razer Lancehead Tournament Edition @ Razer Gigantus
Ostale periferije
Razer Nari 7.1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A34 5G
Pametni uređaji
Samsung Galaxy watch 3 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pre ~4-5 meseci sam kupio ovaj monitor, (polovan, ali je zaista bio u savrsenom stanju, cak je i ovaj piano finish izgledao kao da je tek izasao iz fabrike) i do juce je radio odlicno, posto imam dva monitora, a ovaj mi je sekundarni, desavalo se da kad pokrenem neku igru, ovaj monitor pocne malo da treperi, sto se resi pritiskom na auto adjust dugme, jer ima samo analogni izlaz, mislim da je tako nesto uobicajeno za analogne monitore koji su postavljeni kao sekundarni (posto mi se isto desavalo i na pretodnom analognom monitoru). E sad, pre nedelju dana sam primetio da auto ajust ne radi bas najbolje, tj ne skalira idealno kako bi trebalo, pa se nekad desi da skalira preko ivice monitora, znaci preko viewporta. To sam resavao tako sto rucno poremetim poziciju ekrana i na ponovno pritiskanje auto adjust to bi se resilo. Slika je inace jako dobra za jedan analogni ekran, jako dobar panel za te pare, znaci drugih zamerki zaista nisam imao. Juce mi se ponovo poremetila slika i primetio sam da kada pritisnem auto adjust monitor poludi, slika krene da leti levo desno i sve se totalno promeni, one predjasnje "forice" nisu pomogle, pokusao sam da smanjim rez, pa da onda odradim auto adjust misleci da ce to mozda pomoci, i tu je nastao problem, posle smanjivanja full hd rezolucije vise nije hteo da se vrati na istu. Kada postavim 1920x 1080 60Hz(ovaj ne radi na 60hz kao ostali analogni, podrzava samo 60hz), monitor se zacrni i izbaci upozorenje da postavljena rezolucija nije podrzana i da prebacim u 1920x1080@60Hz za najbolji prikaz o_O (troll monitor). Sve zivo sam pokusavao i nece da vrati na 1920 nema Boga.
Evo da navedem sta sam sve pokusavao:
-Iskljucio sam primarni monitor,ostavio sam samo ovaj, skinuo sam drivere sa Philips-ovog sajta, postavio, device menager je prihvatio, mislio sam da ce to nesto pomoci, nije
-nakacio sam na lap top koji ima analogni izlaz, isto nije pihvatio full HD rez
-vadio sam monitor iz struje i kabl iz grafike, reko da se isprazne kondenzatori, nije pomoglo

Trazio sam po netu, ima puno ljudi koji imaju isti problem i nisu uspeli da ga rese, sto mi je potpuno neverovatno.
Moja grafika ima dual DVI, i ovaj problematicni monitor se povezuje preko analog to DVI konvertora. Napominjem jos jednom da je do pre nedelju dana sve radilo idealno, posle je krenuo da zeza i evo, sad mi taj monitor stoji u 1680x1050 i koliko sam uspeo da primetim to je sada maks rezolucija monitora, ista kao na mom primarnom.

Voleo bih da mi neko od vas da ideju sta bih jos mogao da probam, ili jos bolje ako ima vas koji ste imali isti monitor i problem i uspeli da ga resite, jer bih voleo da pokusam jos nesto pre nego sto budem morao da menjam monitor (nisam dobio garanciju uz monitor ali cu kontaktirati osobu od koje sam kupio monitor da vidim da li ona ima).
 
Resen problem
Odradjen je factory reset i sve je proradilo.
 
Ja ovo pisem u 2014 godini, ne znam kad je ova tema otvorena..Ljudi imam isti problem kako ga resiti ? sve sam pokusavao i nista..kako uraditi factory reset na ovom monitoru ? molim vas pomozite
 
Jeste da je prošlo par godina, ali ne smeta imati ovu informaciju.
I ja sam imao problem sa ovim monitorom.
I godinama sam ga koristio kao monitoring za kamere jer mi tu nije bila potrebna Full HD rezolucija.
Sada sam rešio da se pozabavim sa problemom.
Pa sam čak našao i sadržaj za oba čipa.
I nakon reprogramiranja sa programatorom sam imao isti problem.
Nakon izvesnog traganja naleteo sam ovde na informaciju za "Factory reset" i uspelo je.
Kao što se vidi na slici, pojavi se nova opcija "Factory"

1.Press and hold the "AUTO" & "MENU" button,
2.Then press "POWER" button to turn ON the lcd monitor.
3.Now press the "MENU" button to open the OSD menu, at the bottom of menu, you get the extra selection, and select it, then you can login to factory service mode.
2019-11-23 12.28.40_resize.jpg

Kada se izabere opcija "Factory" dobićete novi meni.
samo izaberete "reset" i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno