Šta je novo?

Ima li kod nas mehaničkih tastatura ????

Borko

Čuven
Učlanjen(a)
20.02.2001
Poruke
708
Poena
620
Dakle kao što piše, bilo koji brand i model samo da je mehanička. Može li se to nabaviti iz inostranstva ???. Probao sam preko Amazona ali što god sam izabrao ne šalju kod nas.
 
Znam i ja da koristim IT svet i PC berzu. Samo sve su to virtuelne ponude, tj. ima u cenovniku i na IT svetu, a kad hoćeš da kupiš naravno nema.


Ako si zvao sve radnje koje ih navode u svojim cenovnicima i dobio negativan odgovor, onda nema. Amazon nas diskriminise, ali zato su tu QuietPC.com i dx.com, pa vidi da li ti odgovaraju modeli koje imaju.
 
nakon godinu ipo dana korsicenja 6gv2 mogu samo da je preporucim :) A ima da se kupi kod nas
 
Ako nekog zanima, stigle su Logitech G710+ tastature. Ja sam upravo uzeo jednu u ComputerLandu, a video sam sinoć da ih ima i u Games-u u Ušću.

MX brown prekidači, ima veliko enter dugme, windows dugme, normalan raspored insert i delete dugmića, odvojene kontrole za jačinu zvuka - koliko sam video jedina mehanička tastatura sa ovakvim rasporedom (koji mi najviše odgovara).

Moja topla preporuka.

http://hardware.benchmark.rs/mishevi_tastature_web_i_ip_kamere/test_logitech_g710_plus
 
Poslednja izmena:
Capture111111.JPG

U inostranstvu 3 soma jeftinije (159 * 92) :D
 
Ako nekog zanima, stigle su Logitech G710+ tastature. Ja sam upravo uzeo jednu u ComputerLandu, a video sam sinoć da ih ima i u Games-u u Ušću.

MX brown prekidači, ima veliko enter dugme, windows dugme, normalan raspored insert i delete dugmića, odvojene kontrole za jačinu zvuka - koliko sam video jedina mehanička tastatura sa ovakvim rasporedom (koji mi najviše odgovara).

Moja topla preporuka.

http://hardware.benchmark.rs/mishevi_tastature_web_i_ip_kamere/test_logitech_g710_plus
Javi jel' imas problema sa backlight-om, posto je to relativno rasprostranjen problem sa G710+, posebno sa wasd i arrowkey delom.
 
Da, nažalost, dva sata posle mog posta je otkazao backlight na numeričkoj tastaturi - na tasterima 1, 2, 4, 5, 6, 8 i 9.

Video sam na Logitech forumu da se dosta ljudi žali na taj problem (da su neki čak nekoliko primeraka zamenili). Pre Nove godine nisam stigao da odem do servisa da vidim da li bi je odmah zamenili, a u međuvremenu sam shvatio da mi je bolje da sačekam da izbace novu seriju na kojoj je ovaj problem ispravljen.

Inače, osim tog problema sa backlight-om tastatura je fenomenalna. Planiram da uzmem jedan primerak i za računar u kancelariji. :)
 
Poslednja izmena:
Cek,jel sam dobro razumeo,nije sastavila ni 10 dana i vec riknjava osvetljenje?
 
Momci sa Bencha su lepo odradili opis tatature Cooler Master Storm Trigger (bravo;)) koji mi je pomogao da se odlucim za pomenutu ali pre toga interesuje me da li neko poseduje pomenutu i kakva su iskustva, kao potecijalnog kupca?
 
Koliko je zalosno to sto se desava sa Logitech-om... Sve vise i vise ljudi pocinje da se zali na njihove proizvode, pogotove miseve i tastature... Ne znam zbog cega im je kvalitet prozivoda toliko opao, ali jednostavno nisu vise kao sto su nekad bili... Sad kupis tastaturu i desi se neka glupost, glup kvar koji ne bi smeo da se desi na tako skupom (i trebalo bi -kvalitetnom-) proizvodu. Misevi im crkavaju posle nekoliko meseci normalnog rada. Nije vise kao pre, kad si znao da je Logitech sinonim za kvalitet, a sad... Das pare pa ste te zdesi... Ja malo zbog svega toga poceo da izbegavam Logitech pa sam uspeo da nabavim CM Storm QuickFire TK, koja je dosta manja, ima crvene tastere, i osecaj je odlican, sta god da radim, bilo da kuckam nesto, ili igram igre...
 
Poslednja izmena:
Jel tajna gde si nabavio TK? Mozhe i na PM da ne reklamiramo.
 
I ja sam mega zadovoljan sa CM quick fire modelom. Igranje, kucanje, za sve je odlična.
 
mehanicka tastatura odlicna za kucanje? gde kupujete drogu? :d
 
tisina? tvoja se cuje kao kucaca masina sa pripadajucom ergonomijom :)
za kucanje su flat tastature keva a sto se tice igara mehanicke su sigurno bolje. mada meni se u zivotu nije desilo da "lose" kliknem na obicnoj Logitech Ultra X Premium tastaturi tako da mislim da je i to prenadevano. a naravno, marketing ce vam rado objasniti kako nema igranja bez mehanicke tastature :)
 
Nema potrebe za marketingom, dovoljno je samo da se proba :p I sve je već objašnjeno.
Jao kada nabavim onu sa braon ili plavim switch-evima ugasio si.
 
tako je Rale, napuni im dzepove :smoke:
anyway, za kucanje je ekvivalentna onim groznim tastaturama iz 80ih. ko bi rekao, ljudi se trudili decenijama da naprave udobnije i prijatnije tastature za rad a mehanicari nas vratise u typing pecinu :)
 
Poslednja izmena:
Prvo mehaničke tastature koje se danas prave, nemaju tri dodirne tačke sa tastaturama iz 80-tih.
Da si malo proučio materiju, znao bi da su se tada koristili swithc-evi sa savijajućim oprugama, koji imaju tzv tačku lomljenja, koja pruža totalno drugačiji osećaj od modernih mehaničkih tastatura.

Kao što znaš ne radim ni za cooler master ni za bilo koju drugu firmu koja proizvodi periferije uopšte, tako da meni ni iz džepa, ni u džep.
A lepo ti govorim već duže vremena, da kada se navikneš na mehaniku, možeš brže da kucaš, i da manje grešiš. Takođe pritisak koji je potreban za okidanje tastera je manji od klasične membranske tastature.
Brže kucanje+manji otpor=manje zamaranje prstiju+bolji osećaj pri kucanju.
Probao si je 5 min i odmah si odustao uz komentar ovo je ******. Jednostavno mora čovek da se navikne.
:wave:
 
kada kazem 80s tastature mislim na ergonomiju, briga me za mehanizam u njoj :) svejedno mi je da li je membrana, opruga ili mali patuljak koji udara cekicem po kamenu a ja dobijem slovo na ekranu.
i to djoku da se brze kuca na njoj nego na flat tastaturi. sto se tice privikavanja, na bolje se odmah covek navikne kao sto sam se ja navikao momentalno kada sam pre 10 godina presao sa krs tastature na flat Logitech. ok, mozda su bolje za gaming (mada ja ne vidim ni tu prednost) ali reci da su bolje za kucanje je bullshit :) a bas sam se trudio da mi se svidi ali dzabe. plus onaj tak-tak-tak retro zvuk koji pravi, grozno :)
 
Poslednja izmena:
Meni su MX brown prekidači za rad (programiranje, unix administracija) 100x bolji od bilo koje ne-mehaničke tastature. Precizniji su i zbog toga dosta brže kucam, a i osećaj je lepši. Nemaju onaj jak mehanički klik, ali može da se oseti kada je prekidač pritisnut.

Ne bih se sada vratio na tastaturu sa membranama nikada. :) Još uvek na poslu imam onu standardnu IBM tastaturu i oseća se velika razlika kada radim u kancelariji i kada radim od kuće.

edit: A inače, Cherry mehaničke tastature iz 80-90tih su bile zakon za sve ove sa membranama koje su se pojavile posle. :p
 
Poslednja izmena:
sta to znaci da je taster precizniji? meni se u zivotu nije desilo da kliknem na taster a da se ne zadam komadu. pogotovu mi nije jasno kako moze brze da se kuca kada tastatura nije flat i kada postoji kanjon izmedju redova slova. jesam li ja lud, sta propustam? :)
jos mi je zanimljivije sto je Sharpshooter do pre pola godine obozavao flat tastature i imao isto Logitech Ultra flat a sada mu se vise svidja mehanicka, koja je, ukusi na stranu, potpuno drugacija od stare tastature. Logitech je jako udoban i mekan, zvuk blag a ona mehanicka je susta suprotnost. ne kapiram...
 
Poslednja izmena:
Flat tastature meni nisu nikada bile zgodne za brzo kucanje, ali pretpostavljam da je to stvar navike. Taj razmak između tastera mi je važan da bih mogao normalno da postavim prste. A tasteri su precizniji zato što ne moraš skroz da ih pritisneš do kraja, vremenom se navikneš da osetiš kada je prekidač pritisnut.
 
pa ni na mojoj tastaturi nisu tasteri neprecizni. imas samo 2 moguce pozicije, ili je taster pritisnut ili nije i nema sanse da se za****s. zaista ne kapiram prednosti mehanickih tastatura, ni u teoriji ni u praksi. ali dobro, ukusi su razliciti. ja volim flat tastere, tih, mek zvuk i plitak hod a mehanicke su susta suprotnost po svemu. mada ima ljudi koji bas vole te robusne 80s tastature. kapiram da bi se njima svidele i mehanicke.
 
Nazad
Vrh Dno