Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

Meni se ne svidja sto nece moci da se potkivaju konji...mislim to je osnova svakog horsinga zar ne? ...batalicu verovatno zbog toga nije to to...
 
De,de, jesmo rekli da cemo da batalimo cinizam :p

Inace, upravo sam postovao na kickstarteru i Warhorse studio mi je odmah odgovorio, stretch goals se pripremaju da se pablishuju, verovatno u toku dana : )

Capture2.PNG
 
Na oficijelnom forumu se diskutovalo da postoji sansa da jedan od tih stretch goalsa bude weather season effects, valjda kao dinamican sistem vremena, godisnjih doba, vremenskih prilika i slicno, sto je meni sasvim kul.

+1

Baš sam se pitao da li će biti toga, jer bi to bilo super.
 
Haha, i da se stavljaju razlicite potkovice u zavisnosti od vremena, francuzi naj*base zbog toga u Rusiji.
 
Iskreno ja ne bih voleo da se zapetljavaju previše sa stretch goal-ovima jer me plaši da će to oduzeti dosta vremena i produžiti rad na igri. Nek idu sa onim što su planirali i dovoljno je (meni). Kada ovo kažem gledam pre svega u Krisa Robertsa i SC. Ne kažem da oni neće uspeti da izvuku sve što su obećali ali kad pogledam šta sve treba da urade, naježim se...
 
Iskreno ja ne bih voleo da se zapetljavaju previše sa stretch goal-ovima jer me plaši da će to oduzeti dosta vremena i produžiti rad na igri. Nek idu sa onim što su planirali i dovoljno je (meni). Kada ovo kažem gledam pre svega u Krisa Robertsa i SC. Ne kažem da oni neće uspeti da izvuku sve što su obećali ali kad pogledam šta sve treba da urade, naježim se...

Ali barem da odrade motion capture, što će verovatno i uspeti. Ove trenutne animacije koje su prikazali i nisu baš za vilicu do poda.

Ali hajde prvo da saznamo koji su konačno ti streach goals. Meni se lično ne žuri... imam svakako šta da igram do tada.
 
Poslednja izmena:
Nego, ovo ce da bude iz prvog lica? Pitam se sto su to odabrali, posto je iz treceg lica nekako preglednije. Jedino sto je bolje iz prvog lica jeste sama preciznost udarca, tj. mozes sam da odaberes gde ces tacno da zveknes.
 
prvo lice je mnogo bolje za immersion i opsti utisak, dozivljaj na vecem nivou... bas mi se svidja sto je u prvom licu, da je u trecem, ne bi bio ni priblizno zaintersovan...
vec imamo witcher-a, ne treba nam vise treceg lica... sve zavisi od igre do igre, witcheru mnogo vise stoji trece lice, nego prvo, ali ovoj igri samo prvo lice stoji...
treba taj engine pokazati lepo i uzivati u pravom pogledu... jos da mi je neki oculus rift :D
 
Sta znam meni je nekako mnogo preglednije iz treceg lica, mada opet ako se makljas samo sa jednim protivnikom i trebas da budes precizan onda je bolje prvo lice. Ako je borba ono tipa opkole te njih 3-4 onda je bolje trece lice tako da mozes da vidis gde je svako. Mada, opet, ako idu na realizam teorije nema da prezivis 3 protivnika odjednom :d
 
Sta znam meni je nekako mnogo preglednije iz treceg lica, mada opet ako se makljas samo sa jednim protivnikom i trebas da budes precizan onda je bolje prvo lice. Ako je borba ono tipa opkole te njih 3-4 onda je bolje trece lice tako da mozes da vidis gde je svako. Mada, opet, ako idu na realizam teorije nema da prezivis 3 protivnika odjednom :d

Pa i pominjali su više puta da će igrač teško preživeti kada te napadnu 3-4 i više neprijatelja odjednom.

Slažem se da je preglednije iz trećeg lica, ali isto tako i da prvo lice daje veći immersion (barem meni), a s obzirom da je treće lice generalno zastupljenije, svakako sam pre za prvo lice.

Uff, kad se setim Dark Mesiahh-a, tu je prvo lice bilo pun pogodak.

Možda i ne bi bilo loše da igrač ima izbor prvog ili trećeg lica i da može da ga menja u toku igre, ali to često ne ispadne kako treba, a i nisam siguran da li bi se treće lice baš dobro uklopilo s combat sistemom, tj. bar s onim što smo do sada videli.

Svakako ćemo znati više o tome kad izbace sledeći update.
 
Sledeca dva cilja>

In-game combat lessons & companion video

We are working with top medieval martial arts experts and it would be a shame if their expertise does not get to shine in the game. With extra money, we shall add visual in-game fencing lessons. Every new move your character learns will be explained and shown in detail in-game by your teacher, the combat master.

We will also create detailed an instructional video that features basic combat techniques with different medieval weapons. The video will be free to access for everyone from the Knight tier upwards (inclusive).

Tournament mode

We are proud of the innovative combat in Kingdome Come: Deliverance. While our title is primarily a story-based game, the combat mechanics are very deep for those that are interested in seriously honing their skills. We want to give you a chance to do just that.

If we reach this stretch goal, we shall add a special Tournament mode, where you can don any equipment you like, choose your opponent or opponents and enter a medieval Tournament and try to win by authentic rules. There will be several combat modes and you can use them as a training as well as a way of earning bragging rights with your buddies.
 
Lepo, ali po meni ništa toliko bitno, kao npr. već pominjani motion capture, koji će maltene sigurno biti odrađen.

Mislim, ja bih lično i mogao da živim bez ove dve poslednje stavke, ali ako uspeju i to da odrade, utoliko bolje.
 
Cekaj ovaj drugi goal je prakticno MP? Ili SP tournament protiv AI?

Btw, svidja mi se sto nisu obecali bajke za sledeci stretch goal, dokaz da znaju sta rade ;)
 
Poslednja izmena:
Iskreno vise bih voleo da bude SP takmicenje, sa eventualno nekim leaderboardom, high scorovima itd, ali da ne naginje ka MP jer to onda otvara vrata za neke druge MP mogucnosti i generalno za MP a onda ce prica otici u drugom smeru i ko zna sta ce ispasti od toga, ovako neka bude strogo SP i to je to : )
 
SP, nema ništa od MP.
 
Kakva cifra :)
Skupiće tih 700k što je najbitnije, a ovo preko toga manje više...
 

Prilozi

  • cifra.PNG
    cifra.PNG
    204.4 KB · Pregleda: 75
Slazem se, i meni je bilo vazno tih 700k :)
 
Pročitaj opet moj post i videćeš da sam napisao ne da nije postojao, već da je ta praksa zaživela tek krajem 15. i u toku 16. veka.

Drugo, on se maltene nikad nije koristio za close combat (jer bi konju tada noge svakako ostale nezaštićene i lako bi mogao vitez da se obori sa sve konjem, a onda bi obično brzo nayebao zbog manje pokretljivosti), već su se koristili prvenstveno za odbranu od strelaca.

Neki smatraju da su prvi počeli da ga koriste francuzi kao odgovor na engleski long bow tokom stogodišnjeg rata.

Dakle, full plate bard jeste otkriven ranije (i nikad nisam bilo šta drugačije napisao), ali nikako nije bio common 1403. u Engleskoj.

A i kao što sam napisao, nosili su ga uglavnom bogati plemići koji se sigurno nisu busali u prve redove u bitkama. Oni koji su i nosili takve bardove, uglavnom su posle povlačenja strelaca silazili sa konja i ulazili u close combat on foot.

Stoga je potpuno nerealno da vidiš full plate armor na konju u close combatu tokom bitke, ali ne i u nekom jousting duelu.

A i u poslednjoj rečenici prethodnog posta sam napisao da developeri svakako najavljuju armor za konje, ali isto tako sam i obrazložio zašto ne verujem da će to baš biti full plate armor, pogotovo u close combatu.

Ah, kad već načinjete temu konja i njihove istorijske uloge u vojskama...jeste da nije striktno o igri, ali ne mogu da odolim :)

Nažalost, kompletna istoriografija Evrope je opterećena dostignućima i ostvarenjima postignutim od strane zapadnih Evropljana. Kako je središte civilizacije u tim vremenima bilo daleko istočnije, ko se za tehnološka dostignuća ili borbe pod oklopima okrene zapadu, greši u startu :) Oklopnu konjicu imamo još u starom veku, a po tome su se posebno odlikovale države na Bliskom Istoku. Tu su Persijanci (carstvo Sasanida), Jermeni, Vizantija, stare civilizacije koje su preživele prelazak u novovekovno doba su raspolagale jedinicama teške, oklopne konjice. Dakle, nikakvi Francuzi ili Nemci ne mogu biti izumitelji koncepta konja pod oklopom u srednjem veku.


TMT_parthian_and_armenian_cataphracts.jpg



Naravno, vojskovođe su birale bojna polja i postavljali borbeni raspored u skladu sa karakteristikama svojih armija (ili su barem pokušavali), pa su se za tešku konjicu uglavnom birala ravna poprišta, ali ograničenih širina, da se životinje ne bi preterano umarale (ravnica/dolina oivičena stenama, rekom, prirodnim preprekama).

Elem, potpisao bih G!!!-jevo kazivanje o tome da za igru koja će doći tek krajem 2015. / početkom 2016. i to će još nakon toga izlaziti u još dve instance, ne mogu da osetim nekakav poseban hajp u ovom trenutku, mada verujem da će biti drugačije kako se izlazak igre bude primicao. Neka ispune najavljivano u prvim trejlerima i ja ću biti srećan. :)
 
Ah, kad već načinjete temu konja i njihove istorijske uloge u vojskama...jeste da nije striktno o igri, ali ne mogu da odolim :)

Nažalost, kompletna istoriografija Evrope je opterećena dostignućima i ostvarenjima postignutim od strane zapadnih Evropljana. Kako je središte civilizacije u tim vremenima bilo daleko istočnije, ko se za tehnološka dostignuća ili borbe pod oklopima okrene zapadu, greši u startu :) Oklopnu konjicu imamo još u starom veku, a po tome su se posebno odlikovale države na Bliskom Istoku. Tu su Persijanci (carstvo Sasanida), Jermeni, Vizantija, stare civilizacije koje su preživele prelazak u novovekovno doba su raspolagale jedinicama teške, oklopne konjice. Dakle, nikakvi Francuzi ili Nemci ne mogu biti izumitelji koncepta konja pod oklopom u srednjem veku.

Naravno da zapadnjaci nisu izmislili borbene konje, ali eto mi kao i ovi Česi što prave igru smo Evropljani i jedni i drugi. Zovi to kako hoćeš, ali meni pripadne muka kada sretnem nekog rođenog na području Evrope da veliča Aziju, Ameriku itd. Jesu, bili su jači na tom polju, pogotovo Mongoli koji su se rađali na konjima i koji su imali toliko horse archera da su ih se svi plašili, ali da su bili centar civilizacije... ma kako da ne, samo u tvom postu i Sulejmanu Veličanstvenom.

Ali ovo nije takav tip igre, koji će da stavlja akcenat na bitke. Da su to hteli, s obzirom na doba u kojem se igra odvija već bi koplja bila dominantna a nešto kasnije i samostreli i ostala menažerija koja je od oklopnog viteza-plemića pravila laku metu koju svaki seljak sa pravim oružjem može da smakne.
 
@Filipenko Mozda su postojali u Aziji ali radnja igre se odvija u srednjovekovnoj evropi (XV vek). Kako god oklop za konja je meni licno najmanje bitna stvar :)
 
Naravno da zapadnjaci nisu izmislili borbene konje, ali eto mi kao i ovi Česi što prave igru smo Evropljani i jedni i drugi. Zovi to kako hoćeš, ali meni pripadne muka kada sretnem nekog rođenog na području Evrope da veliča Aziju, Ameriku itd. Jesu, bili su jači na tom polju, pogotovo Mongoli koji su se rađali na konjima i koji su imali toliko horse archera da su ih se svi plašili, ali da su bili centar civilizacije... ma kako da ne, samo u tvom postu i Sulejmanu Veličanstvenom.

Niko nije rekao da je centar civilizacije bio u Mongoliji, a posebno niko ko iole poznaje istoriju neće reći da su se Mongoli odlikovali teškom konjicom. Kada govorimo o središtu civilizacije u ono vreme, a naročito nakon invazije zapadnog rimskog carstva od strane varvara, ono je definitivno bilo na istoku, tamo gde su bili Grčka i njene helenističke tvorevine, Persija, Bliski Istok, teritorije Rima pretvorene u Vizantiju. Arapski kalifati su u svoje vreme bili Mars za Evropljane po X pitanja. Naglasak - u ono vreme, svakako ne danas. Poricati to ne predstavlja ništa drugo do manjak obrazovanja, etike ili nekakav kompleks, jer je tu reč o sagledavanju činjenica a ne o tome da li neko danas voli Ruse, Kineze ili Nemce. Kao da neko krene da poriče da je FK Crvena zvezda nekada bio šampion Evrope jer je danas na dnu ili zato što je njegov Milan ili Real bio prvak X puta.


Ali ovo nije takav tip igre, koji će da stavlja akcenat na bitke. Da su to hteli, s obzirom na doba u kojem se igra odvija već bi koplja bila dominantna a nešto kasnije i samostreli i ostala menažerija koja je od oklopnog viteza-plemića pravila laku metu koju svaki seljak sa pravim oružjem može da smakne.

Svakako neće biti akcenat na bitkama, ali u premijernom trejleru smo imali i bitku na otvorenom polju, kao i opsadu zamka, gde je igrač učestvovao aktivno u obe bitke. Meni se veoma dopada da vidim tako nešto. Pride, vidimo da se puno pažnje posvećuje mehanizmu borbe. Akcenat nije uvek i highlight igre, naravno da će se igrač najveći deo vremena baviti nekim sasvim drugačijim poslovima i kvestovanjima.
 
Kako god oklop za konja je meni licno najmanje bitna stvar :)

but you can fight from horseback, as well. War horses can be used as living weapons with special moves and attacks (strafing, running backwards, several different kicks, etc.).
... ako su im ovo gore planovi, da ce konj biti zivo oruzije i da ce biti moguca borba sa konja, onda bi i oklop za konja bio jako koristan detalj, imo... pogotovo za onog ko kasnije kroz naporedovanje pozeli da igra full oklopnika. Za strelca ili lopova izbor bi verovatno bio neki laksi i brz konj.

edit:
najavili su da cemo morati da peremo ves, tako da me ne bi cudilo i da potkivamo zivotinju ako je potrebno.
 
Poslednja izmena:
Da, cak se i studio zove warhorse :) Videcemo.
 
najavili su da cemo morati da peremo ves, tako da me ne bi cudilo i da potkivamo zivotinju ako je potrebno
Nema bez Sims-a nista!U Skyrim-u kupujes kucu,lustere,krevete,ormane itd,a ovde peres ves!Jos samo fali da strikas i jeklas i eto ima svega!:DValjda ljudi vole takve stvari!
 
Pranje veša, odnosno njegovo stanje utiče direktno na izgled i trenutnu reputaciju, tako da je to gameplay mehanika a ne samo kozmetički detalj. Znači ako dođeš iz bitke, logično je da ne ideš okolo krvav do kolena i ako ideš reagovaće NPC-ovi na to.
 
Pranje veša, odnosno njegovo stanje utiče direktno na izgled i trenutnu reputaciju, tako da je to gameplay mehanika a ne samo kozmetički detalj. Znači ako dođeš iz bitke, logično je da ne ideš okolo krvav do kolena i ako ideš reagovaće NPC-ovi na to.

...bolje da povezu sa harizmom pa da ide u minus, a reputaciju da ostave za frakcije. Ovako sa penalima na harizmi i u interakciji sa nepoznatim npc-ovima mogu da zakljucaju neke dijalog opcije, kvestove, zanimljive informacije... Ako su tako nesto planirali svaka cast.
 
Hoce li biti umivanje, pranje zuba i cesljanje?...dzaba mi glanc oprane pantalone ako sam musav i rascupan i smrdi mi iz usta...Hoce li biti iznenadnih ispustanja gasova u zavisnosti od toga sta si prethodno pojeo u toku dijaloga sa NPC-ovima? i kakav ce biti gameplay da se suzdrzis - kao neka mini igra ili refleks klik? Sve u svemu ako ne bude cesljanja onda nije to to...batalicu!
 
u Arkanumu su ubacivali penale na harizmu ako imas neku povredu na licu, pa si morao da trazis doktora ako neces da te neki npc-ovi izbegavaju.
 
Nazad
Vrh Dno