Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

Ajd sto je igra sa Kickstartera, ali ovaj engine je izgleda uklet ili samo Crytech zna da radi na njemu, bila je prica da nije za open world, pa me cudi sto su ga izabrali, mada mozda je tad vec bilo kasno.

Sto se tice procesora, tako je, moguce da me procesor zeza, iako je dobro overklokovan i nikad ni u jednoj drugoj igri nisam imao toliko lose performanse, kao sto imam u ovoj.
Mislim moze da se igra, imam ja uglavnom 60 fps, ali me mnogo nerviraju ti dropovi, koji se osete i cesti su, to pricam za grad, ili bolje reci to malo selo na pocetku, sta posle da ocekujem u velikom gradu... zato gledam sad da podesavam dok sam u zahtevnoj sceni.
Ti svakako javi kako ti radi, da vidim dal mi je do proca, a ja cu sad opciju po opciju, pa da vidim dal moze da se podesi da nemam tih dropova.
Nezgodno je kad mora da se menja proc, jer onda moram da menjam prakticno sve, i maticnu i memoriju i kuler, a kad vec sve to menjam onda bi zeleo usput da promenim i kuciste i onda na kraju ta generalka dosta kosta i zato najvise mrzim da menjam proc... najlakse kad menjas graficku ili dodas memoriju, hard disk, sta god, ali proc... nocna mora.

Bolje je sa novijim procesorom. Nema tih dropova po gradovima (Rattay-u) u tolikom broju. Štucne ponekad, ali ni blizu kao dok sam imao i7 2600.

Inače, igra je imala problem gde kida jedno jezgro baš baš, a ostala ne toliko jako. To je mislim sređeno do sada, ali bilo je fix-eva sa limitiranjem max usage-a na 99% (za bilo koje jezgro) i to je pomagalo ljudima oko seckanja, pa baci pogled i na to. Program mislim da se zvao Process Lasso.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko ko je zavrsio igru da mi kaze otprilike koliko procenta igre se desava u gradovima, a koliko van?
Jer i dalje me zeza u gradu, tek kad stavim low ide ok, dok cim izadjem iz grada, pici sve na ultra bez problema?
 
Pola-pola.

Često ćeš se vraćati po gradovima za quest-ove, kupovine stvari po prodavnicama i završetke tih istih quest-ova.
 
Jel valjda igrati DLC-ove?
Jel su zanimljivi side questovi i one activnosti, sve mimo main quest-a dal se isplati raditi?
 
pa ako ti se svidi igra svidece ti se i side questovi i dlc-jevi koji nisu veliki.
 
Ok.
Morao sam inace da ubacim gomilu modova da bih poboljsao sebi igru, jer ima dosta stvari koje su jako hardcore...
Ubacio sam neogranicen broj save-ova, da mogu da nosim neogranicenu tezinu u invetaru, da nema animacije tokom branja biljka, da nema introa kad se pokrene igra, da treba duze vremena da oprljam odecu i da imam onu malu tackicu za nisan kad nisanim sa lukom i strelom.
To mi dosta olaksava igru, da se ne cimam svaki cas oko tih gluposti, mrzim to, tako da sad mnogo vise uzivam.
 
Poslednja izmena:
Tako i treba. :)

Iste te modove sam i ja koristio. Ok je simulacija i te fore, ali kad Henry posle kupanja pređe pešice 200m i izgleda kao da se valjao u blatu... mora se modovati.
 
Da, bukvalno, inace htedoh da napisem neke poduze pocetne utiske u vezi igre, to jest opis igre, samo za ljude koji je nisu igrali, da vide kolika je ovo bolest:

Nisam ljubitelj prevelike realnosti u igrama, previse je realna i hardcore, evo par primera:

odeca koju nosis se veoma brzo prlja, pre svega kad ubijes protivnika, onda ti je krvava odeca i moras da je peres, ako to ne uradis, onda smrdis i npc-evi nece da pricaju sa tobom dok se ne okupas

medjutim nije dovoljno obicno kupanje uvek, to je samo povrsinski

ako oces temeljno kupanje, moras otici u bath house da te okupaju lol

oruzje, armor i sve zivo se prilikom svake upotrebe degradira i moras ga popravljati i ostriti vrlo cesto

sto se tice invetara, mozes jako malo toga da nosis, jedva nosis i svoju opremu koju imas na sebi, prakticno ne mozes nista preko toga u pocetku, a ima gomila stvari da se pokupi

onda prebacujes sve to na svog konja kad ga dobijes, ali i on se prebrzo optereti

ne mozes da sacuvas poziciju kad oces, vec igra sama cuva tek posle predjenog celog main questa, koji potraje i preko sat vremena

a borbe su tolko teske, pogotovo u pocetku, da mozes da stradas svaki minut

jedini nacin da sam sacuvas poziciju je da alhemijom napravis napitak saveior shaps il tako se nesto zove, i njega kad popijes mozes da sacuvas poziciju, ali on vazi samo za jednu poziciju, za svaku novu, mora novi napitak da se pravi, za kojeg treba dosta biljaka, da prvo naucis da citas i da naucis alhemiju

borba nije samo kliktanje misa, vec mozes macem da napadnes iz osam razlicitih pravaca i neprijatelji jako dobro to blokiraju, pa moras satima uciti mehanike borbe u igri

kad potegnes luk i strelu, nemas nikakav nisan kao i u stvarnosti, vec moras na osnovu osecaja da naucis da pucas

grafika je prelepa i kad udjes u sumu, ovo je prva igra gde se u sumi osecas ko da si zaista u sumi

grafika, dizajn, arhiktetura, sve je savrseno realno i auteticno odradjeno

igra je nenormalno zahtevna kad si u gradu, nista u zivotu zahtevnije nisam igrao, ima kao neki neoptimizovani crytech engine

ali zato leti kad si van grada

sto je najgore, pola igre se desava u gradu

u gradu ti treba sve na low da bi ti radilo kako treba, dok van grada sve leti sve na ultra

mada moguce i da me malo zeza stari procesor

ako krades u gradu i neko te vidi, odma te bacaju u corku i pada ti reputacija

ako u gradu ukrades neku opremu i pokusas da je prodas nekom trgovcu u istom tom gradu, on ce prepoznati tu opremu, znace da si je ukrao i opet ides u corku

moras da je prodas u drugom gradu

zatim moras redovno da jedes i da drzis nutrion blizu 100% inace kad postanes gladan patis odma negativne posledice

isto tako ako se prejedes i predjes 100% patis posledice zbog prejedanja

u toku dana se umaras i ako nedovoljno spavas, isto patis posledice dokle ne odspavas

i da ne idem dalje, igra je bolesna, apsolutno bolesna!
 
Od modova bih ti preporucio i mod da se hrana ne kvari tokom vremena, to ume da bude smaranje. Eventualno i da lockpick bude trajniji.

Sto se borbi tice, ja sam se od pocetka fokusirao samo na luk i strelu :) kada me neko napadne, samo idem u rikverc i odapinjem strele dok neprijatelj ne otegne papke, gledas da gadjas u glavu. Mac i stit su me dovoljno frustrirali pa sam ih batalio, samo neophodni minimum.
 
Za combat, ja sam koristio "More Responsive Targeting" mod - daje puno veću slobodu u borbi.
Također sam koristio console command "wh_cs_playerlockdisabled = 0" uz ovaj mod.
Tako da nisi "zakovan" za protivnika nego možeš da se odmakneš, primakneš, plešeš oko njega, kao što bi i trebalo u borbi.
Od početka me nervirao lock sistem u igri, tako da ovo navedeno dosta toga popravlja.
 
Da, def cu ubaciti i te modove, video sam ih kad sam skidao ove.
Nego nesto mi je cudno, zasto kamera u igri ima fish eye efekat, na sredini sve normalno, a na krajevima ekrana, sve biva sve vise zumirano i izobliceno kako je blize ivici ekrana... ja reko da nije zbog fov-a, dignem sa 65 na 75 i preglednije mi je, ali taj efekat i dalje postoji u punoj snazi... igram na ultrawide monitoru, pa mi cudno da igra uvek pravi taj osecaj skucenosti ili kao neki prividan 3d efekat ili su isli na neku realnost, ne znam, ne kapiram efekat, jel jos nekom smeta i na kolko ste stavili fov?
 
Ovo je forum, ne strane licnog dnevnika.

Ako imas nesto o igri napisi, a veruj, nikog ovde sem tebe ne intersuje dal nesto igras ili ne.
 
Poslednja izmena:
Nisam dugo igrao. Poceli pisati o "live seriji" pa je ponovo instaliram. Ali performanse i dalje katastrofa. Igram Witchera 3 na max detaljima, BF5 na ultra-high itd dok se ovo vuce na najnižim detaljima, 1080p:

image.png


Ima li kakav valjan fix? NA ovom istom mjestu varira izmedju ovih 28 i 90. Isto i kada kiša pada. Nekad ide 120 a onda se okrenem i pada na 40. Vidio sam da ima kakvih modova koji srozaju grafiku sto nije opcija jer i ovako izgleda lose na low.
 
Ne moze, igra ima daleko kompleksniju i napredniju grafiku od druge 2 koje si pomenuo, a meni radi kao i ostali aaa naslovi otprilike, na 4k imam 50,60fps sa nekim mesovitim podesavanjima, nesto na najjace, a nesto na korak ili 2 iza. Dodatno, stavio sam graficki mod koji mi uzima jedno 10% fps.

Dodatno, mali studio je radio, pa nisu mogli bas da optimizuju da se neki zahtevni delovi manje ucitavaju...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sunce ti hebem žarko, kako ovo dobro izgleda :love:

 
Ovo ti je dokaz kakav promasaj je ray tracing koji Nvidia gura! To je ustvari neoptimizovana KCD beta. Btw, ovo je Cryengine SVOGI, i uzme svega 3-4 frejma.

 
Mislis da ce neko ko je pukao lovu za high-end modele iz 3000/4000 serije to da prihvati? :)
Kolega koji vec pukao masnu lovu za MSI 3090 pre godinu i nesto vec razmislja o 4090 jer se "sece" na RTX efekte u CP2077 i jer mu igre izgledaju mnogo bolje sa rtrt...
Mozemo samo da aplaudiramo na genijalno odradjenom marketingu nVidie, ostvarili su "vlazan san" koji su imali pre par godina i sad valjaju manje grafickih po 3-4x ceni...
 
Sta neznalice prihvataju mi nije bitno. Od njih drugo i ne ocekujem.
Bitno je sta game developeri prihvataju, a sve vise se okrecu ka UE5 koji ima identicno rjesenje ovome, Lumen. Mada Lumen ce jos da se utegne, ponajvise performanse. Ali i u 5.1 verziji je daleko bolje rjesenje od ove rt abominacije.
Ono sto zamjeram Epicu je to sto nije prije 7-8 godina ozbiljnije poceo raditi ovo sto danas radi. Da su to uradili, ova Nvidia rt prevara se nikad ne bi desila.
 
Zamjeris sto Brendan Greene nije ranije napravio mod za ARMA-u 3. Lumen je buducnost ali nema sanse da Acti, Ubisoft i EA odbace svoje engine. Mogu napraviti UE izlet kao sa Jedi: Fallen Order i to je to.
 
Od tih kompanija nista dobro i ne ocekujem. I nemoj biti siguran da nece koristiti UE5.
A sto se tice tog Brendana, to je PUBG lik, ako se ne varam? Ne pratim to uopce.
 
Mozemo zahvaliti Fortniteu na razvoju UE. On im je main izvor finansija. A Fortnite je kopija PUBG koji je nastao od ARMA 3 "player unknown battle royale" moda, kojeg je dizajnirao Green. Cak je EPIC bio na sudu sa tadasnjim izdavacima PUBG-a. Sad pripadaju Tencent-u ako se ne varam.

Da sve to nije krenulo lancano, UE engine ne bi bas tako napredovao. Fortnite je sada na nivou Star Wars-a po pitanju merchandise-a.

"Fortnite made more than $9 billion in revenue in its first two years"
 
Nije njima trebao Fortnite da bi sa tom zaradom unaprijedili engine. Crytek je to napravio bez takve igre, i sa niti blizu tolikom zaradom. Jos je Epic 8-9 godina starija kompanija, veca, sa vise resursa, itd. To je stvar entuzijazma.
Epic je prije 10ak godina poceo raditi na svom GI rjesenju, ali su ubrzo odustali. A ovo sada sto su napravili, Lumen, je zbog toga sto vise nisu mogli odlagati.
 
Nazad
Vrh Dno