Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

Planned platforms: PC, Xbox One*, PS4*, Mac, Linux
Release date: Q4, 2015 on PC, Mac and Linux
Approx. gameplay time: 30 hours (Act 1), 70+ hours (all 3 acts)

opa LINUX :D sta je bre ovo, release date : q4 2015? ne mogu da cekam toliko :D
 
Što će reći da i Star Citizen izlazi za Linux tj. SteamOS.
 
Pocetkom februara pledzujem fizikal kopi i betu, samo da legne plata. Au koliko je pre****no dobro : )
 
400 000 presli i dostigli prvi stretch goal:Symphonic orchestra soundtrack - Soundtrack for cutsecenes will be recorded by a live symphonic orchestra.
 
Nisu mi nesto ti njihovi stretch goals, jos 100.000 im treba recimo za simfonijski orkestar da snime muziku (sto mi je inace sjajno) a 200k im treba da ubace female karaktera koji pritom nece biti glavni lik, nego neki opcioni u nekoliko questova. Onih 800k i 1000k sto nisu jos definisali cisto sumnjam da mogu biti multiplayer ili co op, verovatno isto neka kozmetika.
 
this is sick :D
 
Backers izgleda luduju za macevima.

:)
 
wow, usrao sam se u gace... ovo jako dobro izgleda, bas sam se iznenadio... osvetljenje je fenomenalno, draw distance da se useres, lep svet, atmosfera, boje... cak i deluje da radi veoma glatko, doduse ne znam na cemu igraju, ali fercera sjajno... nadam se da ce skupiti lovu i napraviti ovu igru, nisam ljubitelj Skyrima i slicnih igra, ali jesam Witchera, Gothica itd... i ovo mi deluje primamljivo, nadam se da nece biti dosadan ko Skyrim/Oblivion etc...
sjajna stvar je ovaj Kickstarter, spasavaju toliko kvalitetnih igra, koje ne bi videli u danasnje okrutno vreme...
 
Act II 9 meseci nakon Act I, sa iole razumnim pledgevima (u finansijskom smislu) se dobija samo Act I...malo mi ide na onu stvar taj fazon sa parcijalnom kampanjom.
 
^ ma s*anje "igrica"...
 
Uopste ne treba posmatrati to kao Act 1 ako su napisalo 30 sati gejmpleja. Mogli su onda da nazovu Trilogy i da igru podele na prvi drugi i treci deo pa nikom to onda ne bi bolo oci : )
Meni je veci problem recimo sto kazu da im je mapa oko 3,5 kvadratna kilometra, a u skyrimu je nekih 14-15 koliko se secam, to mu onda dodji poprilicno mali svet.
 
3.5 kvadratnih milja*
 
Poslednja izmena:
Ok svejedno, Skyrim je onda 14,15 kvadratnih milja.

Eto ja bih recimo umesto onog female karaktera pre postavio kao cilj da mapa bude obimnija i bogatija za istrazivanje, to je manje vise i najveca prednost ovakvih igara nakon odradjenog main questa (ili pre) , mogucnost obilaska okoline i nailazenja na sporedne stvari u igri : )
 
Poslednja izmena:
Zavisi, sa jedne strane imas Skyrim, igru u kojoj postoji gomila side quest-ova, toliko da mozes sabiti stotine sati a da ne pipnes man story. U TES igrama globalno, moj problem licno je taj sto me side Q uvek odvuku od main-a, toliko da main ni ne zavrsim.

Sa druge strane imas igre kao sto je Dar Souls, igra koja je ima veliki main story ali ti ostavlja prostor da odradis i sporedne stvari, ali ti to suptilno servira. Ali je zato sama izvedba igre dovoljno teska i izazovna, toliko da taj aspekt i cini glavni izazov a ne vestacko stancovanje gomile bangavih i plitkih sporednih questova.

Videcemo kako ce da balansiraju oni.
 
da, lepo su rekli u ovom klipu za KC: D , are you sick of quests like killing rats in the basement, and deliver X object from A to B point i tako dalje i tako dalje, realno takvi kvestovi su teska glupost, vestacko pumpanje contenta, potpuno nebulozno i to mi se svidja sto nece biti toga ovde. Ali kad kazem na prostranu mapu i sporedne stvari ja mislim vise na ono lutanje po mapi, tipa skakutanje po vodi, ronjenje, obilazak planina, ne znam, meni to uvek bilo jako zabavno u TES igrama i znao sam po sat-dva samo da obilazim predele i da ne radim nikakav kvest, zato volim veliku mapu, pustim muziku i iskljucim se skroz : )
 
Poslednja izmena:
da, lepo su rekli u ovom klipu za KC: D , are you sick of quests like killing rats in the basement, and deliver X object from A to B point i tako dalje i tako dalje, realno takvi kvestovi su teska glupost, vestacko pumpanje contenta, potpuno nebulozno i to mi se svidja sto nece biti toga ovde.

U potpunosti se slažem. Ne podnosim *****ne fetch questove i slične gluposti za veštačko napumpavanje contenta, ne samo u rpg-ovima, već u svim žanrovima uopšte, kao što japanci često u poslednjih par nivoa ponove sve boss-ove iz igre itd. itd.

U poslednje vreme uglavnom odigram samo main story, pogotovo što uglavnom sad štancaju nastavke svake godine, kao cod-ove... zato meni lično nema smisla da spucam troduplo više sati na fetch questove.

Recimo, AC serijal (iako jedan od omiljenih) mi se toliko smučio da još nisam ni trojku počeo da igram, a još malo pa će da najave novi nastavak. Koliko god da je nešto dobro, umori se čovek i od toga.

Stalno samo isto s*anje drugo pakovanje što se tiče gejpleja... nemam više živaca i strpljenja za takve stvari.

Razumem ja decu koja ne znaju šta će sa sobom, ali ja nemam više vremena da se gemblam svaki dan i u debelom sam zaostatku što se tiče must play igara, sada sam trenutno u 2012. godini... :d

Zato mi se ovo toliko i sviđa, zato što bi to trebalo da bude 30 sati svežeg gemblanja po actu, a ne donesi ovo, idi po ono...
 
Taj fazon, ja bih iskreno voleo da ovo bude onako, bas S&M tesko kao Dark Souls, ako moze i teze jos :) Provalio sam da mi jedino takve igre drze 100% paznje...
 
Hm, pa nećemo se ovde boriti sa raznolikim monstrumima pa da Dark Souls bude uzor. Meni bi bio veći filing da ovo konačno bude skup logičnih kvestova najšireg tipa. Recimo, tvoj zadatak je da u nekom selu likvidiraš glavnog baju. I sada je na tebi da vidiš kako ćeš, možeš da se šunjaš, možeš otvoreni sukob, možeš da angažuješ najamnike da pregazite selo skupa, možeš da se pridružiš njegovima pa da mu zabodeš nož u leđa, možeš da zadobijaš poverenje meštana pa da prouzrokuješ pobunu protiv lokalnog velmože iznutra, možeš da se šunjaš pa da ga otruješ...mnoštvo otvorenih opcija, svaki izbor je na stolu, imaš niz logički povezanih zadataka koje trebaš da izvršiš, a izbor je na tebi.

Naravno, to su verovatno samo vlažni snovi, ali eto, ljudski je nadati se.
 
Razumem ja decu koja ne znaju šta će sa sobom, ali ja nemam više vremena da se gemblam svaki dan i u debelom sam zaostatku što se tiče must play igara, sada sam trenutno u 2012. godini... :d

nije da deca ne znaju sta ce sa sobom, vec je sve to novo za njih i tek otkrivaju svet igara, pa sve igraju redom, ko sto smo [mi] matorci to ranije radili...
meni je AC ******, ali skinuo sam ovaj zadnji deo, jer mi se svidja svet i grafika, pa da malo uzivam, iako nisam ljubitelj takvog gameplay-a, no videcemo, mozda mi se svidi...
takodje, problem je sto je tesko naci nove ideje za gejmplej, sve je vec dosta iscrpljeno, samo grafika napreduje, jer tu je dovoljno samo proizvodni proces da se smanjuje, a brojke povecavaju...
najteze je biti inovativan na gameplay planu, zato i imamo toliko malo igrivih naslova...
 
... ako vec prave realan srednji vek onda i neko banalno ranjavanje u kafanskoj tuci ili lovu moze posle da bude fatalno ako se inficira.... to bi bilo nesto novo - kao malo si ranjen nije strasno, a posle par in-game dana game over :d :p.


edit:

Veliki propust ovo sto nema magova, IMO... Morali su da smisle neki nacin da ubace razne okultiste, ezoterijske kultove i sekte, metafizicke obrede i vesticarenja... alhemiju... Pa to je jedan od zastitnih znakova srednjeg veka.
 
Poslednja izmena:
Ko kaze da nema alhemija, imas i u traileru a magovi nece biti jer nema ni magije...
 
...bez magova ta alhemija ce onda verovatno biti samo za neke pomade i otrove... najnizi stepen alhemije, shamanizam na nivou primitivne zajednice :p.
Neke halucinogene drogetine barem da ubace, za manipulaciju i hipnozu... nekromanciju.
 
... i po kojeg zmaja :S:
 
... pa nije valjda zmaj vrhunac maste jednog gamera?

Obican kult ili sekta mogu biti opasniji za jednog barona ili kralja od zmaja... npr. ostave kao jednu od mogucnosti da uz pomoc magijskih okultnih moci nabedis tamo nekog cobana budalu, vojnika, da rokne onog koji ti stoji na putu kao prepreka... ili vise njih da zapale neko selo za tebe.
 
Poslednja izmena:
Da mi njih pustimo da urade igru kako su zamislili pa onda da kažemo da li su nešto trebali ili ne.

Rešenje za ženskog lika su odradili na najbolji mogući način. Ispuniće donekle želju onima kojima je to bitno, a neće uništiti igru i tu im skidam kapu.
 
Da li se zna nesto o klasama i skilovima? ...nadam se da ce biti nekih speech skilova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno