Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

u Arkanumu su ubacivali penale na harizmu ako imas neku povredu na licu, pa si morao da trazis doktora ako neces da te neki npc-ovi izbegavaju.

sve ok ali gde je tu mera...pa izgubi se igra u simulaciji jutarnje higijene...i cemu takvo igranje uopste? Volim kad je rpg sistem razgranat ali samo do neke mere...to ti je kao ona od jedne kasicice meda ti je super ali od 5 vec ces da povratis...
 
pa niko te ne tera da se peres, ali ce ti onda neke opcije biti zakljucane... ili ces mozda dobiti neke nove, nikad se ne zna.
 
pa niko te ne tera da se peres, ali ce ti onda neke opcije biti zakljucane... ili ces mozda dobiti neke nove, nikad se ne zna.

O Boze...moracu ipak da se perem redovno da bi otkljucao neki skill...pa ovo je cirkus igra, sve mi se vise svidja, samo ne znam zasto se zove tako kako se zove...upucuje na srednjevekovni akcioni rpg...
 
Poslednja izmena:
pa da, tada se vecina kupala samo na prolece u nekoj reci.
 
Pa simulacija bato. Simulacija! Zamisli, ne seces nokte pa zbog gadne zanoktice vise ne mozes da drzis mac/sekiru/buzdovan kako treba. Nema zezanja. Moras da se umijes ujutru ili ode 20% FOV-a. Ili ne daj boze zaboravis da obuces duge gace zimi. Pa zulja onaj oklop. Tako jases do bitke, krenes da se sibas a nisi se ni zagrejao, a vamo nemas duge gace pa te presece u krstima i cao-zdravo. :d
 
Treba da se zove Kingdom of Hygiene: Horsing and Washing Deliverance :d

šalim se, naravno, bice to...kompleksno rpg iskustvo :d
 
Neverovatna ova tema...
 
@Filipenko Mozda su postojali u Aziji ali radnja igre se odvija u srednjovekovnoj evropi (XV vek). Kako god oklop za konja je meni licno najmanje bitna stvar :)

Filipenko, sve stoji što si rekao, ali ja sam mislio na Zapadnu Evropu, konkretno Englesku, gde se igra i odvija. U tom delu sveta Francuzi su prvi počeli da koriste full plate bard-ove u bitkama, a do tada su se koristili maltene isključivo u jousting turnirima.

Sve u svemu, za ovu igru i vreme dešavanja od oklopa za konje common su bili uglavnom blanket i heavy blanket bard, scale armor i chain mail. I to uglavnom ne u full varijantama već recimo preko vrata, grudi i leđa.

Nije to mogao svako ni da priušti, tako da su uglavnom plemići nosili armor za konja u bitke. Full plate armor za konja je 1403. u Engleskoj bio veoma, veoma retka stvar... ako je verovati istoričarima.

biće opcija da držiš kući neku bičarku u lancima da ti pere veš, ne brinite.

E, baš samo to hteo da kažem, samo da ne bude bičarka u lancima, nego neka fina mlekarka... zaljubljena do ušiju u našeg protagonistu, koji bi negde pred kraj prvog act-a imao prilike da je pošteno razdeviči... :d a dotle da mu ona pere veš, seče nokte i radi po kući.

Pa simulacija bato. Simulacija! Zamisli, ne seces nokte pa zbog gadne zanoktice vise ne mozes da drzis mac/sekiru/buzdovan kako treba. Nema zezanja. Moras da se umijes ujutru ili ode 20% FOV-a. Ili ne daj boze zaboravis da obuces duge gace zimi. Pa zulja onaj oklop. Tako jases do bitke, krenes da se sibas a nisi se ni zagrejao, a vamo nemas duge gace pa te presece u krstima i cao-zdravo. :d

Pa ne mora baš da se umiva, barem krmelje da skine... :d ali ovo za išijas je bogami opasna stvar. Nema tu zezanja. :d

Vaistinu! :d


Ajde bre nemoj da si na kraj srca. Pa sta da radimo dok cekamo? :D

Pošto ćemo da se načekamo, ako ovako nastavimo, ima do izlaska igre da doguramo do 500 stranica... :p

Inače, prešli su 685 'iljada na KS-u, tako da će sigurno skupiti za motion capture za deset dana, koliko je ostalo.

Nego videh da su za milionče postavili novi, još uvek neidentifikovani streach goal.

Šta mislite, šta bi to moglo da bude?
 
Poslednja izmena:
Filipenko, sve stoji što si rekao, ali ja sam mislio na Zapadnu Evropu, konkretno Englesku, gde se igra i odvija. U tom delu sveta Francuzi su prvi počeli da koriste full plate bard-ove u bitkama, a do tada su se koristili maltene isključivo u jousting turnirima.

Mislim da se radnja prvog poglavlja odvija u Bohemiji a ne u Engleskoj.
 
Mislim da se radnja prvog poglavlja odvija u Bohemiji a ne u Engleskoj.

E vidiš, za tu informaciju ne znam. Gde si to video.

Sad sam bacio pogled na opis igre na KS-u i videh 15-th century Europe i godina 1403.

Ako sam pogrešio što se tiče Engleske, izvinjavam se, ali to opet nije ni Azija ni Bliski Istok, tako da ne verujem da je situacija tamo mnogo drugačija po pitanju tehnologije ratovanja u odnosu na Englesku.

Ako opet grešim, opet se i izvinjavam.
 
Mislim da se radnja prvog poglavlja odvija u Bohemiji a ne u Engleskoj.

E vidiš, za tu informaciju ne znam. Gde si to video.

Sad sam bacio pogled na opis igre na KS-u i videh 15-th century Europe i godina 1403.

Ako sam pogrešio što se tiče Engleske, izvinjavam se, ali to opet nije ni Azija ni Bliski Istok, tako da ne verujem da je situacija tamo mnogo drugačija po pitanju tehnologije ratovanja u odnosu na Englesku.


Edit: Evo sad videh na wikipediji da se igra zaista odvija u Bohemiji, današnjoj Češkoj.

Ne znam zašto to ne piše ni na KS-u ni na njihovom blogu (barem ja to nigde nisam video).

Opet, čini mi se da ni tamo tada nije bila znatno drugačija situacija nego u Engleskoj, pogotovo ako se vrnemo na istoričare i forume gde se debatuje baš o tim stvarima (kačio sam već neke linkove vezane za to).
 
Pa rekao je lik u jednom videu, gde stoji s onim psom ispred zamka, da su inspiraciju crpeli iz tih ceskih zamaka a da su neke lokacije kompletno preneli u igru.
 
pranje vesa i sve te sekudarne glupe stavke, ne cine nista dobro igri, vec je odvlace od glavnog gameplay-a, ubija tempo... ko jos voli te obaveze uzivo, kamoli u igri... trebali su da ostave kao opciju, pa ko oce da se igra domacice nek se igra, ali ne zelim nikakav penalty, jer me mrzi da igram te sekudarne stvarcice... rekose nece biti sekudarnih questova, poput - donesi mi cizme... a onda ubace nesto ovako...
lepo za njih sto idu tolko u detalje, i lepo to izgleda kad ti je odeca sve krvavija, stvarno lepo u realno izgleda, ali sto se tice "pranja" trebao je biti fazon, legnes da spavas da se odmoris i heal-ujes, i odeca automatski po budjenju da bude cista... tako da samo klikom misa na par sekudni, lik odspava kuci, i racunamo odradi i te neke kucno higijenske obaveze... lakse, a i dalje realno...
 
Sad sam bacio pogled na opis igre na KS-u i videh 15-th century Europe i godina 1403.

Ako sam pogrešio što se tiče Engleske, izvinjavam se, ali to opet nije ni Azija ni Bliski Istok, tako da ne verujem da je situacija tamo mnogo drugačija po pitanju tehnologije ratovanja u odnosu na Englesku.

Opet, čini mi se da ni tamo tada nije bila znatno drugačija situacija nego u Engleskoj, pogotovo ako se vrnemo na istoričare i forume gde se debatuje baš o tim stvarima (kačio sam već neke linkove vezane za to).

Nisam ni rekao da je drugačije, samo sam hteo da skrenem pažnju za buduće nartaštaje :)

Što se tiče pranja odeće, kad ste se zakačili toliko, sve zavisi kako implementiraju to u igru. Za one koji vole imerziju (kao ja) može biti dobro.

NPR imao si quest u kom je došlo do borbe u šumi između tebe i drugog viteza, uspeo si da ga rokneš posle 2 min borbe ali te je gadno posekao po ruci i sad krvariš. Sedaš na konja i dolaziš do obližnje reke, otvaraš bisage (inventar) vadiš zavoje, skidaš gornji deo oklopa i bluzu, previjaš ranu, dodaješ melem iz zaliha (koji si sam spravio uz pomoć alhemije). Potopiš krvavu košulju u vodu a uzimaš drugu bluzu iz bisaga, zapališ vatru, spremiš hranu i spavaš. ujutru se vraćaš nazad u grad po bounty za quest. Nemaš marker, imaš samo ručno crtanu, srednjovekovnu mapu, moraš pratiti puteve, landmark-ove i putokaze na raskrsnicama da bi došao do grada.

Možda ja preterujem ali ja bih igrao ovakvu igru pre nego neki skyrim derivat, dobiješ Qest, otvoriš mapu, klikneš na ikonicu i teleportuješ se na glavu neprijatelju, baciš dva fireball-a, rokneš ga, uzmeš quest item i teleportuješ se nazad u grad po Quest bounty... Ponoviš ovo 5 puta, obrišeš igru...
 
Poslednja izmena:
pranje vesa i sve te sekudarne glupe stavke, ne cine nista dobro igri, vec je odvlace od glavnog gameplay-a, ubija tempo... ko jos voli te obaveze uzivo, kamoli u igri... trebali su da ostave kao opciju, pa ko oce da se igra domacice nek se igra, ali ne zelim nikakav penalty, jer me mrzi da igram te sekudarne stvarcice... rekose nece biti sekudarnih questova, poput - donesi mi cizme... a onda ubace nesto ovako...
lepo za njih sto idu tolko u detalje, i lepo to izgleda kad ti je odeca sve krvavija, stvarno lepo u realno izgleda, ali sto se tice "pranja" trebao je biti fazon, legnes da spavas da se odmoris i heal-ujes, i odeca automatski po budjenju da bude cista... tako da samo klikom misa na par sekudni, lik odspava kuci, i racunamo odradi i te neke kucno higijenske obaveze... lakse, a i dalje realno...

...to je jedna od odlika rpg-eva.. posledice zavisno od odluka ili nacina igranja.... U ovom slucaju ako se ne peres mogu da ti uskrate neka desavanja, ali isto tako mozda i dobijes neka druga koja ce biti uskracena onima koji se peru... npr. kad te vide takvog krvavog mogu da pomisle da si neki zestok lik pa te unajme za neke specijalne poslove koji bi ti doneli brdo zlatnika.
 
ma sve je to uredu, nego nek olaksaju proces pranja, onako kao sto sam rekao... ako je to neka duza procedura, cisto sumnjam da ljude nece mrzeti da to rade...
 
ma bacis kosulju i skines nekom drugu... ne treba da se zamaras s tim uopste.
 
U ovom slucaju ako se ne peres mogu da ti uskrate neka desavanja, ali isto tako mozda i dobijes neka druga koja ce biti uskracena onima koji se peru.

ako ne bude pranja nije to to...batalicu!
 
danas si mi ulepsao dan, nasmejah se do suza na ovaj tvoj zar kojim branis rpg...sve moze i sve je vazno...
 
sto veca sloboda... interakcija sa svim i svacim pa ko se kako snadje i kako voli.
 
Pa dobro, čovek pokušava da na konkretnom primeru objasni kako će/može da funkcioniše. Ono, najlakše je pisati trol postove...
 
Pa dobro, čovek pokušava da na konkretnom primeru objasni kako će/može da funkcioniše. Ono, najlakše je pisati trol postove...

meni je to sve mnogo smesno, pranje i questovi u zavisnosti od toga, potkivanje i sl stvari u jednom rpg-u iz srednjeg veka...stvarno nisam u stanju ozbiljno da diskutujem na tu temu...cemu to sluzi i kako radi...ali zato ima materijala za dobro zezanje...medjutim vidim vi ste ozbiljni...ako stavrno bude pranja u igri najozbiljnije kazem batalicu!
 
ozbiljno su najavili pranje, imas u jednom od klipova... ali isto mozes i da drmnes kosulju, skines sa nekog lesa, kupis...
 
ozbiljno su najavili pranje, imas u jednom od klipova... ali isto mozes i da drmnes kosulju, skines sa nekog lesa, kupis...

To sa odecom nije nista novo toga ima u skoro svakom srednjevekovnom rpg-u, kupi, prodaj, drpi skini kosulju...ali pranje istih :d wtf a zasto...zar ce kosulje biti rare u igri pa moras da peres svoju umesto da uzmes drugu iz inventara ili kupis ili sta vec? Ali ne! Mora da se pere brate! mislim ako ovo vama nije smesno ne znam sta je onda...
 
bice i gladi, zedji, habanja opreme... cak i lebac ce moci da se ubudja ako sam dobro razumeo?
 
...mozda za cackanje nosa minigame, a za duvanje samo animacija...
660959-gothic2_04_10.jpg

:p :D
 
Nazad
Vrh Dno