Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

Xepoj je samo skakutao po polju, gde zemlja ima strukturu i dubinu i mirisao ultra detaljno cvece. Nije imao zelju da secka protivnike macem.:D Mi sa jadnim karticama moramo smanjiti detalje, sta da se radi, ne mozemo da uzivamo u cvecu.
 
Meni bolje izgleda ova 'low' scena sa cvećem na polju. Problem savremenih igara je to da veštački nabijaju 'detalje', bacaju blur gde stignu, pa veštačke osvetlenje, senke, odsjaji...
 
Very Unintrusive Reticle

The reticle in Kingdom Come is a bright yellow dot that just sits in the middle of the screen the whole time you're playing (except, ironically, when you're using the bow). Fortunately, this mod makes the little dot a lot more opaque without reducing its effectiveness entirely.
 
Xepoj je samo skakutao po polju, gde zemlja ima strukturu i dubinu i mirisao ultra detaljno cvece. Nije imao zelju da secka protivnike macem.:D Mi sa jadnim karticama moramo smanjiti detalje, sta da se radi, ne mozemo da uzivamo u cvecu.
Pa dobro, kada pojacate spec, moci cete da imate veci immersion u igri.
Ako ti je poenta igre samo da vitlas mac, imas For Honor igru, mislim da je vise odgovarajuca tome, a doata manje zahtevna.

Nije samo tu razlika, razlika je svuda.
U gradu na giljotini nema krvi po drvenoj konstukciji, zivotinje deluju jadnije, ljudi takodje, dosta detalja je izostavljeno koji zajedno prave atmosferu u igri.
Poenta ove igre nije simulacija borbe, vec sveopsti utisak tog vremena i zivota viteza, gde je borba samo jedna od stvari.
Kada na ultra udjes u sumu, imas utisak da si zaista tamo, jer ko moze, greota da ne uziva u ovako lepo odradjenim detaljima.
Sve je na low vise plasticno, vestacko i prazno, a to je valjda dobro izbeci, ako je moguce.

A ne znam zasto neko ima potrebu da banalizuje razlike u grafici, jer je realnost da je sveopsti utisak dosta razlicit.
krastavac, i meni ide ispod 30fps u gradu, jer mi iz nekog razloga koristi 60% gpua. Imam utisak da kad god je neki zahtevan deo, on smanjuje gpu usage, sto mi je totalno operisano.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni u gradu na ultra radi na 40fps, gpu preko 90%, a na high je zakucano na 60fps. Instalirao sam igru na ssd i kod dijaloga nema više onog očitavanja... odma otvara dijalog.
 
Verovatno jer se sa slike i ne može lepo da primeti razlika u grafici, mislim da čak i youtube video ne bi bio poptuno odgovarajuć...
 
Na yt videu se najmanje vidi razlika u kvalitetu zbog kompresije videa, dok se na ovim slikama sa prethodne strane vec mnogo bolje vidi razlika, a najbolje se naravno vidi u samoj igri.
 
Meni u gradu na ultra radi na 40fps, gpu preko 90%, a na high je zakucano na 60fps. Instalirao sam igru na ssd i kod dijaloga nema više onog očitavanja... odma otvara dijalog.
E to, ocigledno ima neki problem sa 1070, jer mi obara gpu usage na oko 60-70% i smanjuje frejmove.
Drugaru na gtx 970 isto koristi 99% gpu konstantno.

I da, razlika u igri je jos veca.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni u gradu na ultra radi na 40fps, gpu preko 90%, a na high je zakucano na 60fps. Instalirao sam igru na ssd i kod dijaloga nema više onog očitavanja... odma otvara dijalog.

Probaj da napravis neki kompromis, stavis sve na high i onda probas sta moze na ultra, a moze dosta toga (texture npr.) i da ne pada ispod 60fps
CryEngine je do sad bio takav.
 
Untitled.jpg
Untitled 2.jpg
Meni je bas bilo interesantno to za Dvoglavog orla.
Ako je u pitanju pocetak petnestog veka i spominje se ime Žigmund Luksemburški onda je u pitanju Viteški red Zmaja drakoni(hrvatski- zmajonosci) gde ucestvuje i Stefan Lazarevic u igri gde je i njegov grb istaknut :)
Neka me neko ispravi gde gresim!
 
dok doneses sve u tvrdjavu, pa da odspavas, pa na pranje, pa na krpljenje, popravljanje oruzja i potkivanje cizama, pa onda u trgovinu da isprodajes sta ima, dok se cenkas malo tamo malo vamo nude razlicite cene trgovci i onda kupis malo leba i odblejis jednu partiju kockica i valja opet ici na spavanje...super koncept :D Dopada mi se jer ovde nema zurbe...kao sto me je Elex vukao u jos jednu misjiu pa jos jednu ovde mi je skroz ok da se promuvam sat dva u igri i da ostavim za sutra nastavak...ovo ce da se igra godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Izasao je patch 1.3 koji sredjuje oko 300 questova :) izmedju ostalog i save kada god hoces, ali ako nisi do sada koristio unlimited save mode. :) E sad, stavio sam taj patch (narodna verzija), i ne mogu da snimam kad hocu, a pre toga je moglo.
Da li neko ima resenje?
 
Izasao je patch 1.3 koji sredjuje oko 300 questova :) izmedju ostalog i save kada god hoces, ali ako nisi do sada koristio unlimited save mode. :) E sad, stavio sam taj patch (narodna verzija), i ne mogu da snimam kad hocu, a pre toga je moglo.
Da li neko ima resenje?

zzz_kcd_UnlimitedSavingNS.pak, nalazi se u DATA folderu...brobaj da ga izbrises pa vidi sta ce biti...ja skidam patch 1.3 jos ga nisam stavio...menen zanma da li je bird in the hand bug resen kad se hunter zaledi kad mu predas nightingales
 
Bas sam taj quest probao posle patch-a, i radi :) i hteo da izadjem iz igre i nece da snimi.
Probacu to da obrisem pa da ponovo stavim.
 
Bas sam taj quest probao posle patch-a, i radi :) i hteo da izadjem iz igre i nece da snimi.
Probacu to da obrisem pa da ponovo stavim.

da konacno proradio quest...stavio sam i ja 1.3.1 i meni radi ulimited saving bez problema koji sam stavio na 1.2.5...to je onaj fajl od gore
 
Meni se na 1.3 pojavio samo save & exit... koja glupost. A obican save ne radi zato sto nemam onaj savior potion.
 
Moraju modovi da se roknu u mods folder, posto su od 1.3 verzije, zvanicno podrzani.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni posle peča koji uključuje poboljšanje performansi radi još gore, bar u gradu.
 
father Godwin :d...mislim... sta reći :-devil-: ovaj nas pop sto ga vozaju na traktoru je malo dete za njega :D
 
Zanimljiv je ram usage. Od 16 GB rama posle sat/dva igranja zauzme mi 8-9 GB max, ali pagefile ode na oko 12GB, inace je oko 2. Da li je los ram management, ili je nesto drugo, ne znam, samo znam da sam probao i sa 8 GB rama sa sve na high, i desavalo se da zaglavi/zakuca. Sada sa 16 GB radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Izasao patch 1.4 i HD resolution pack (zahteva minimum 6 GB vram).
Probao neko? Utisci?

Edit: Farther Godwin bogotac :D
 
napisao ja juce ali mi je sklonjen post pa sam batalio...
nisam probao ali ako trazi toliko vrama onda mogu opusteno i da ga obrisem...
 
Poceo sam da igram sad igru "Royal edition" 1.9 patch i mogu reci da je igra i dalje uzasno neoptimizovana, kao sto se davno pisalo na temi, vecina je verovala da ce se to srediti patchevima, mozda i jeste u nekoj meri, ali i sada je realnost da sam morao sve da spustim sa ultra i very high na high, a igra mi i dalje ne radi kako treba, imam tih nekih 60 fps-a uglavnom, ali dropovi na 40 i nize svaki cas, trza igra, AI katastrofa, sudaraju se, ne znaju da te zaobidju, prolaze kroz tebe... dugo vremena nisam igrao ovoliko neoptimizovan krsh, sto je bas steta, jer mi se igra veoma svidja, iako sam igrao samo sat vremena, a od toga pola sata podesavao grafiku ( a nisam ni na pola da je podesim, imam jos da istrazujem opciju po opciju), vec se vidi da igra bas ima dusu, svidja mi se ta vesela atmosfera za sad, o dizajnu sveta, arhitekturi i autenticnosti da ne trosim reci, tu igra stvarno dominira, ali izgleda da cu morati da progutam gorku pilulu uzasnog performansa, da zazmurim na jedno oko i nekako da se nateram da odigram igru koja ovako lose radi, cak i kad se spuste svi detalji.
 
Pa duhovni nasledni Gothic-a zar ne? Šta si očekivao :)

Nadam se da je bolje sa modernijim procesorom, ti imaš 2500k koliko vidim?
Spremam se da počnem igru po prvi put a pre-orderovao sam je pre 5 godina :d
 
Ima li nacina da se poveca HUD/UI? Igram na TV-u i nista ne mogu procitati. Googlao sam ali nisam nasao nikakav mod.
 
Pa duhovni nasledni Gothic-a zar ne? Šta si očekivao :)

Nadam se da je bolje sa modernijim procesorom, ti imaš 2500k koliko vidim?
Spremam se da počnem igru po prvi put a pre-orderovao sam je pre 5 godina :d

Ajd sto je igra sa Kickstartera, ali ovaj engine je izgleda uklet ili samo Crytech zna da radi na njemu, bila je prica da nije za open world, pa me cudi sto su ga izabrali, mada mozda je tad vec bilo kasno.

Sto se tice procesora, tako je, moguce da me procesor zeza, iako je dobro overklokovan i nikad ni u jednoj drugoj igri nisam imao toliko lose performanse, kao sto imam u ovoj.
Mislim moze da se igra, imam ja uglavnom 60 fps, ali me mnogo nerviraju ti dropovi, koji se osete i cesti su, to pricam za grad, ili bolje reci to malo selo na pocetku, sta posle da ocekujem u velikom gradu... zato gledam sad da podesavam dok sam u zahtevnoj sceni.
Ti svakako javi kako ti radi, da vidim dal mi je do proca, a ja cu sad opciju po opciju, pa da vidim dal moze da se podesi da nemam tih dropova.
Nezgodno je kad mora da se menja proc, jer onda moram da menjam prakticno sve, i maticnu i memoriju i kuler, a kad vec sve to menjam onda bi zeleo usput da promenim i kuciste i onda na kraju ta generalka dosta kosta i zato najvise mrzim da menjam proc... najlakse kad menjas graficku ili dodas memoriju, hard disk, sta god, ali proc... nocna mora.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno