Šta je novo?

Napajanje 600W LC Power LC600H-12, V2.31 DILEMA

Zahvaljujem, potražiću nešto od toga
Imam neki Coolermaster hyper h411r, on koristi ~ 2.4W, idući logikom - ne moram da ga skidam i da vratim stock? Čisto zbog "ko pita ne skita"
 
Ne može 270x na to napajanje, 960 da ako je ima.

Možda si pomešao sa r9 280x koja povuče 250 vati. Sa 270x si bezbijedan.

power_peak.gif
 
Poslednja izmena:
Kasno sam video ovaj odgovor.

Nisam ništa pomešao, 270X ima 2 šestopinska konektora i LC500H-12 nije adekvatno napajanje za nju samim tim što poseduje samo jedan.
 
Poslednja izmena:
Kasno sam video ovaj odgovor.

Nisam ništa pomešao, 270X ima 2 šestopinska konektora i LC500H-12 nije adekvatno napajanje za nju samim tim što poseduje samo jedan.

To se bar da srediti, ja sam pre gotovo 10 godina uzeo OCZ SXS 500W i 4870, radilo u paketu do pre 2-3 godine bez problema iako SXS ima samo 1 sestopinski za grafu. :)
 
Da, ali ne možeš da porediš office napajanje od 500w sa jednim OCZ-om, ipak je on bar za klasu bolji. Po meni bi radilo, znam da sam svašta terao na tom LC-u, ali sve je to bilo kratko, pa upravo tako i može da posluži - kao privremeno rešenje.
 
Ok, vidim da pisete da realno napajanje moze da pruzi ispod 400W.
E sada meni treba neko budzetsko napajanje za neku drugu konfiguraciju a da moze da gura navedeno, znam znam, ne moze za te pare ali ne znam sta da radim da li da idem na nesto polovno ili ima neko ovako da bi mogloo da zavrsi posao.

Q6700
5870
2x 4GB DDR3
SSD
HDD

Realno mi treba 500W pravih za ovo po nekoj mojoj kalkulaciji, ovo napajanje je 4500 u usponu i racunam da ne moze ovde da prismrdi... Do 5000 bih dao ali koliko vidim nema sanse ista da nadjem ili nisam dovoljno dobro informisan ?
 
Dal je ok LC600H-12 za AMD A8-7600, 8 gb rama, 1ssd, 1hdd, i RX 570 8gb?
 
Da malo aktiviram temu o cuvenom napajanju, dakle sa istim imam problem...Bude bucno kad upalim komp i posle jedno sat vremena rada utisa se na normalan tih rad. Cistio od prasine, ali opet se cuje bucno kad upalim komp, da li znate o cemu je rec? Glupo mi da kupujem novo, da bacim 4000 kad posle sat vremena postane tiho, a opet me smara sto bruji sat vremena...Da li je to do samog ventilatora, da li moze da se promeni samo on? Neko imao slican problem sa LC600H-12.Neki savet?

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Mozes da promenis ventilator a mozes da probas da podmazes taj ventilator.
 
Ne moze da se podmazuje ventilator na tom napajanju, al svakako moze da kupi 12icu i samo prelemi zice
 
Kako ne može da se podmazuje vent na LC Power LC600H-12, može da se podmaže vent.
 
Nema otvor vec je sve zaliveno (imam dva) jedino ako bas ima lufta onda da direktno na osovinu da nakapa ulje, mnogo lakse mu je da prosto uzme drugi ventilator i samo zameni
 
Na LC600H-12 nisam otvarao-skidao osovinu već samo kapao ulje ispod gumenog čepića, a ovaj drugi koji je isto od nekog napajanje sam skroz rasturio 20151107_100102.jpg trebalo bi da su isti.
 
Da li se isplati popravljati ovo napajanje? Pre dve godine je "puklo" kao petarda, i zasmrdelo celu sobu. Video sam jedan veliki kondenzator da je pukao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@nesa07 ovo mi bas trip kad si ih kupio? Pitam posto imam dva napajanja i dva lc 120 isti su fanovi i moje verzije nemaju sve zaliveno, a kupio sam tipa pa ima nekih7 god

@Pavlony Itekako se isplati, verovatno ti je puko kondezator, pogledaj oznaku dzabe su i samo prelemi
 
@tebrovic ima nekih 4,5 godine, baš ću da obratim da vidim kada ga budem čistio da li se može rasturiti osovinica.
 
resetuj bios.
da li je napajanje polovno?
ukoliko je novo, imaš pravo da ga vratiš u radnju, po zakonu o zaštiti potrošača, i da tražiš novac natrag.

to napajanje je iz ofis serije, i predviđeno je za rad u kancelarijskim uslovima, ne očekuj previše od njega.
 
Podesi u biosu da prvo pokreće PCI grafičku umesto integrisane (Initiate Graphics Adapter>PEG ili već kako se zove opcija u tvom biosu). Proveri još jednom kablove.
 
LC600H-12 v2.31 je blago unapređena verzija ranijih literacija istog s unaprjeđenom efikasnosti 80@20%-86@70+% (80+ bronze) daje 344W peak output na dva 20A 12V reila. Preporučena opterećenje je 70~75% odnosno 240~260W za grafiku. Pokazalo se dobro iako mu linearnost izlaza nije jača strana, srećom kreće od 1.2.44 V i lagano pada do 11.8 V s opterećenjem (u nekom srednjem će se kretati oko 12.25~12.12 V).
 
Nazad
Vrh Dno