Šta je novo?

Napajanje 600W LC Power LC600H-12, V2.31 DILEMA

Ок хвала:D
 
Za sve one koji su citali predhodnih 7 strana pa i u buduce.... Konfiguracija koja je u mom opisu je trenutno sa ovim napajanjem o kojem je rec i radi perfektno!!! Obicni znaci preopterecenja napajanja pre nekog gasenja ili nedaj boze crkavanja bilo cega su pregrevanja komponenti i samog napajanja! Ja ih nemam i nikad nisam imao. Napaanje nisam osetio ni da je mlako a kamo li toplije malo. A kad sam kupio napajanje, kupio sam zbog tadasnje grafike koja je bila Ati Radeon HD 4870X2 i tada imao CPU AMD Phenom 2 x2 555 otkljucan u B55 odnosno quad ekvivalentan Originalnom 955!! Max TDP procesora posle otkljucavanja je u CPU-z pisao 160w (what ever), a grafika je po specifikacijama vukla negde oko "285w" u full-u! Posle te grafike sam kupio GTX 295 koja takodje po specifikacijama vuce oko "295w" u full-u sto je prakticno ne izvodljivo u normalnom koriscenju na duze staze!!! I jedna i druga su radile besprekorno i sve je sljakalo perfektno na ovom napajanju i nema sanse da ce mi iko reci bilo sta suprotno!!!! Ko god hoce da uzme ovo napajanje i da planira grafiku koja zahteva bar 6pin i 8pin konekciju i bilo koji CPU cak i od 125w, moze slobodno i da se ne razmislja uopste!! Hladjenje u kucistu je uvek potrebno i imao sam svojevremeno 11 manjih kulera dok nisam nabavio jos jedan od 20cm i sve je to radilo sa ovim napajanjem! Za ove pare ne postoji bolje napajanje!!! Pozz svima i svako dobro
 
detliću, tj. vudpekeru, hvalospevi u prvoj poruci na forumu ukazuju na visoku verovatnoću da reklamiraš napajanje koje nameravaš da uskoro prodaš .

mc steel (autoritet br1, sa srpskohrvatskog govornog područja) je već dao mišljenje o tom napajanju,
a ti ga sad evo dopunjuješ/demantuješ sa tvrdnjom da može da isporuči 500w snage na 12v ( dakle ovo je po tebi napajanje od 750w ).

lepo , lepo ...
 
Sad mi je lakse, mogu definitivno da metnem radeon 6990 na ovu moju konfu i da se okrenem "rudarenju" :d

Dzaba, nece mi stati u kuciste...:mad:

EDIT: Ma, će se zgura...
 
Poslednja izmena:
detliću, tj. vudpekeru, hvalospevi u prvoj poruci na forumu ukazuju na visoku verovatnoću da reklamiraš napajanje koje nameravaš da uskoro prodaš .

mc steel (autoritet br1, sa srpskohrvatskog govornog područja) je već dao mišljenje o tom napajanju,
a ti ga sad evo dopunjuješ/demantuješ sa tvrdnjom da može da isporuči 500w snage na 12v ( dakle ovo je po tebi napajanje od 750w ).

lepo , lepo ...

"Lepi kokan"!? haahhahah, zanimljivo. Pa ovako da ti "velim"... napajanje imam vec duze vreme i nemam nameru da ga prodam. A to sto se ti i ostali "strucnjaci" previse osvrcete na teoriju a nemate prakse, to je stvarno vas problem. Ja sam napisao moje iskustvo sa ovim napajanjem i sta radi i kako radi, sta je sve guralo bez problema i uskoro mi stize AMD Radeon HD 6870x2 koje ce takodje na isto napajanje jer sam vec probao i pored svih ostalih komponenti radi savrseno. I nemoj molim te da pametujes koliko poruka i postova imam, nije ovo takmicenje. Dzabe tebi tvojih hiljadu i kusur poruka kad garantujem, na osnovu poruke koju si sad ostavio, nikad nisi nista pametno rekao. Skupi malo cojones pa probaj nesto i sam i onda iznesi misljenje. Pozz :laugh:
 
mozda meni zapao neki felerik, standardna confa (intel G1610, 4gb ddr3, gtx460, hdd) kada sam igrao crysis 2 se grejalo, tj duvalo je mlako na standardnim klokovima
 
mozda meni zapao neki felerik, standardna confa (intel G1610, 4gb ddr3, gtx460, hdd) kada sam igrao crysis 2 se grejalo, tj duvalo je mlako na standardnim klokovima

Vrlo je moguce. Ja sam extremno zadovoljan bez obzira sta "neki" ovde kazu za ovo napajanje. Gura i dalje i gurace jos jace. :)
 
ma napanji ga , pa nek ide zivot ! ;)
 
Moze biti da je slucajno oblepljen neki seasonic...:banana:
 
Ја имам то напајање и не смем да клокујем процесор више од 3.4...
 
nije problem da napajanje trpi torturu dok je sada hladno, pravi stiskavac bice kada bude 35+ 'C, onda se napajanje greje
 
ako je napajanje dobro optereceno ni to ne pomaze
 
ako je napajanje dobro optereceno ni to ne pomaze

A krastavac. U mom profilu je moja trenutna konfiguracija sa daleko manjom potrosnjom CPU-a i GPU-a nego sto sam imao i nekoliko kulera manje, a trenutno su mi izvadjeni i jedan rezac i dvd citac zbog nedostatka PATA portova na ploci. Znaci ti kuleri, plejeri, Phenom 555 otkljucan u X4 za koji je CPU-z pokazivao max TDP od cak 160w jer je sam 555 kao X2 pokazivao 80w, i GTX295 koja trosi i benzin pored struje, i ako to nije opteretilo napajanje da se malo podgreje, nista nece! :))) Stvarno, treba biti manijak i totalni neznalac da toliko opterestis napajanje da se pregreva.
 
slusaj detlicu, misli ti o tom napajanju sta god hoces, tvoja stvar.

Ali ovo je javni forum koji ljudima sluzi da se informisu pre nego sto nesto kupe. I ti te ljude dovodis u zabludu.
Ovo napajanje vredi koliko kosta ,3k dinara. mogao bi barem temu da procitas od pocetka i videces da smo ga uglavnom svi imali i testirali, i to po vise komada.

Jedno je da se ti brukas neozbiljnim izjavama, kao onaj lik koji je na micro atx 760g drzao stabilnog thubana na 4ghz,
a skroz druga stvar ako to sto pises cita neko ko napajanje treba da kupi.

Pozdravi tebi i nek te napajanje lepo sluzi.
 
A krastavac. U mom profilu je moja trenutna konfiguracija sa daleko manjom potrosnjom CPU-a i GPU-a nego sto sam imao i nekoliko kulera manje, a trenutno su mi izvadjeni i jedan rezac i dvd citac zbog nedostatka PATA portova na ploci. Znaci ti kuleri, plejeri, Phenom 555 otkljucan u X4 za koji je CPU-z pokazivao max TDP od cak 160w jer je sam 555 kao X2 pokazivao 80w, i GTX295 koja trosi i benzin pored struje, i ako to nije opteretilo napajanje da se malo podgreje, nista nece! :))) Stvarno, treba biti manijak i totalni neznalac da toliko opterestis napajanje da se pregreva.

Druze, zar napajanje od tri 'iljade za takvu grafiku kao sto je GTX295?! Jel' vredno rizika? Mislim, i sam koristim navedeno napajanje i meni sasvim ok radi posao (citaj: konfiguracija iz potpisa), ali za tu grafiku je propisan TDP od oko 290W ako se ne varam. Toliko moja komplet konfuguracija trosi. Nekako bi mi bila greota dati tolike novce za grafiku, a opet stedeti na napajanju i gledati u pasulj kad ce da ripi i povuce jos nesto sa sobom u vecna lovista.

Na stranu sa vasom licnom raspravom, u to mi ne pada na pamet da ulazim.
 
Sale, slazem se. Detlicu, oprosti , nisam imao nameru da te iznerviram :). Da... mogao bi moderator da pobrise neke postove koji nemaju veze sa temom.
 
Imam ovo napajanje u kofiguraciji:

MSI B75MA-P45
Intel G630
RAM 4GB
SSD Samsung 830 64GB
HDD Samsung 500GB
DVDRW

Trenutno radi sa integrisanom grafikom i zanima me koja bi grafička bila "plafon" da to i dalje radi stabilno? Naravno ne tražim nikakve garancije, čisto orijentaciono da znam šta uopšte može da dođe u obzir :)
 
Koliko novaca brale? Ja bi turio 7790, sa svojih 85 TDW je idealna. Ako nemas toliko, idi na 7700.
 
Nije bitna cena, više nešto što ne bi zahtevalo ozbiljan upgrade napajanja, tj. da nova grafika ne povlači i kupovinu napajanja od 7-8000 ili više :)
 
Veći ti je problem CPU bottleneck tu, realno možeš komotno terati i grafičke koje povlače i 250W, što je već ozbiljna klasa...
 
Onda 7790. Sa njom si sigurno bezbedan. Samo vidi da procesor ne bude bottleneck.

edit: pretekao me kolega odozgo
 
Hvala obojici, da, znam da je procesor klasičan "kancelarijski", ali njega trenutno ne bih nadograđivao, bilo mi je bitno da znam koja grafika može da "prođe" sa već postojećim komponentama, znači 7790 :)
 
Ako nije velika razlika u ceni, idi na 7850, ja sam tako vagao svojevremeno izmedju 6770, 6790 i 6850, i jedva sam skupio za 6790 ali da sam se jos malo natego za 6850 na kontu kucista, sad bi pevao, ali nisam neki gejmer pa vrsi i ova posao ;)

A bilo koji intel da stavis, izdrzace napajanje...a da stavljas fx8320 i sl e tu bi vec bilo vrlo diskutabilno ;)
 
Poslednja izmena:
Naravno, sve zavisi koliko covek resi da da novaca. To je ona fora kad kupujes komponente. Resis recimo 10.000 za grafiku, ali vidis da imas bolju za samo dve hiljade vise. Resis da das 12 hiljada, ali opet vidis neku neuporedivo bolju za "samo" 3500 vise od te. Dok se okrenes to je vec 50e vise od prvobitne zacrtane cene :) I tako u nedogled. No, da se vratim na temu, 7850 je zasigurno super resenje, ali treba obratiti paznju na bottleneck s obzirom na procesor. Mislim, posto vec ne planira nadogradju.
 
Da, negde se na kraju mora povući crta, uvek ima nešto "malo bolje" :)
 
Crta se mora povuci ali se uvek cini da moze jos malo da se nategne, i onda se covek izgubi... xD
 
Može li na ovo napajanje neka 7870 i ostatak konfiguracije iz potpisa?
Ili ipak da promenim napajanje?
 
Može li na ovo napajanje neka 7870 i ostatak konfiguracije iz potpisa?
Ili ipak da promenim napajanje?

Nemoj stavljati 7870 na ovo napajanje. Pogotovo jer imas 955 koji je sam po sebi veliki potrosac. Jos si ga i clockovao na 3.7. Rizik je prevelik.

Prosle nedelje sam uzeo TT 530M za 5000 din, tera burazerovu novu konfu i5-4430 i Asus GTX 660. Napajanje je dobro, ne cuje se.

Mada ako uzimas uzmi TT 630M, jer je ono ove nedelje na akciji 6000 din u radnji E.
 
Nazad
Vrh Dno