Šta je novo?

Napajanje 600W LC Power LC600H-12, V2.31 DILEMA

Tih, kod Chiefteca, 396W - je verovatno neki peak u pitanju, takodje. Realno, rekao bih da ne moze vise od 29-30A na 12V. LC standardno deklarise 12V na peak. Al' mi je drago sto su napokon ubacili u opise i ono za " all relevant safety circuitry", secam se kad nisi mogao sa pojedincima ovde na forumu da se vise macujem oko toga.

LC 6550 v2.2 ja bi rek'o da ima tu negde do 33-34A na 12V sudeci po nalepnici, testove nisam gledao.

McSteel ce vec to bolje da zna ako napajanje ima neku falinku.

@mc steel

Sta mislis o 550W LC Power, SuperSilent LC6550 V2.2

Solidno napajanje. Ne može 550, i to je peak rating, ali može 450 bez većih problema. Samo, nisam siguran koliko je baš dugotrajno ako je stalno pod većim opterećenjem, zbog no-name kondenzatora na sekundaru - ZHN je proizvođač, klasične kineštine iz Guangdong-a. Poznavaoci kažu da je u pitanju kopija formule iz G-Luxon kondika, pa ako je precizna, mogu da potraju ~3 godine pri 60°C, a 5-6 god pri 50°C interne temperature. Inače, dizajn je iz Great Wall kuhinje, i u pitanju je "run-of-the-mill" APFC double forward + group reg dizajn. U principu, ATNG-ovo čedo unutar CM GX-Lite 500 je bolje odrađeno a slično košta.
 
Pozdrav ljudi,pratim ovaj forum odavno ali nikako nesto da napisem :D .Mene interesuje sta mislite o LC6560GP3 V2.3,ovo novije sa 21 i 23A na +12,i sta mogu na njega da nakacim pored E5200 ili nekog quada Q9xxx?:)
 
Šta god oćeš, bilo koju grafiku.
 
Koristio sam i to LC od 600w 2.31.. Sad imam i neku kolicinu tih gp2 i gp3.. I neznatna je razlika izmedju ta dva napajanja.. Sa varijantom dva gp2 teram plocu, celeron dc, mem i 4 x 6950.. I to napajanja budu bas onako hladna.. Jedina zamerka na tim lc napajanjima su uzasno tanki provodnici, gde sam bukvalno kablove za napajanje grafika pipkao da li se greju. Gp3 ima jako malo molex prikljucaka pa sam odustao od te varijante..
 
Hvala SuperStar :) Jedina stvar koja mene muci je sto nigde nisam uspeo da nadjem nikakav test te novije verzije od 21 i 23A ,nego samo one starije sa 17 i 18A,a bas me zanima koliko moze A da isporuci na 12v granama kombinovano :D
 
Hvala SuperStar :) Jedina stvar koja mene muci je sto nigde nisam uspeo da nadjem nikakav test te novije verzije od 21 i 23A ,nego samo one starije sa 17 i 18A,a bas me zanima koliko moze A da isporuci na 12v granama kombinovano :D

+12V1 21A
+12V2 23A
max. combined 470W
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?257217-LC-Power-LC600h

@laca12

Ako vec radis sa LCPower-om sto do sada nije uradjen jedan mini test i merenje ?

Nisam nesto smatrao da to napajanje treba da se bas testira,,, Al ajd videcemo i tako nesto da se odradi. Doduse Benchmark testira samo CM, a i kakvi su im testovi bolje i to da ne rade...
Al evo covek je testirao u radu to je za pocetak vise od dovoljnog
"Drugo: kako ga ja koristim mislim da bi ga trebalo nagraditi. Svako napajanje mi vuce oko 430w konstantno iz zida i to 24/7. I potpisujem da je broj reklamacija 2 od 40 u toku evo, skoro godinu dana. Kolega Risim je bio jako optimistican sa cifrom od 380w pri potrosnji navedenog, to jednostavno nije realno, ATX ploca i G530 intel, 4 x 6770 i usb flash, 2 gb rama... potrosnja varira, ali je oko 420-430w, pikom i do 450w. Dobro su provetrena i nisu ne znam koliko ni vruca (to je posle objasnjeno konstrukcijom istog napajanja, pa sam shvatio da to i ne mora biti merilo kvaliteta i opterecenja u svim slucajevima)."
Napajanje od 30e koje tera 4 ovakve grafike...
 
@laca12 znam to,napajanje mi je u kompu :)Po tome ispadne da ima skoro 40A,sto mi deluje malo nerealno,a i to su fabricki podaci,nigde jos nisam video da su ga testirali.
 
@@laca12

Da se razumemo - nigde nisam rekao da je LC600H lose napajanje,nego samo hocu da kazem da mu mozda ne pristaje ta oznaka 600W i valjalo bi uraditi test da se tacno izmere njegove mogucnosti.
Ljudi stvarno previse ocekuju.Sklapaju konfiguracije od 500-600-700€ i onda za napajanje nisu spremni da daju 50-60€ nego kupuju najjeftinije moguce.



Svako napajanje mi vuce oko 430w konstantno iz zida

Ako ono iz mreze vuce oko 430W i ako je efikasnost samog napajanja oko 80% to znaci da ono daje oko 340W komponentama
 
@laca12 znam to,napajanje mi je u kompu :)Po tome ispadne da ima skoro 40A,sto mi deluje malo nerealno,a i to su fabricki podaci,nigde jos nisam video da su ga testirali.

Ja sam negde vec rekao da je 34A kombinovano. Dodatno podatak samo da je njegova iskoristivost 80,5% jedino na opterecenju od 80%, na svim ostalim opterecnjima iskoristivnost je smanjena pa i do 75%.

PS. Po meni ipak best bay napajanje iz LC je 6650GP3, mozda pre njega uskoro istestiramo...
 
Sutra mi stize LC Power Super Silent 6550 , zanima me kako da ga stavim da kuler bije prema nagore ili nadole , montira se u gornjem delu kucista ?
 
Poslednja izmena:
Strana sa ventilatorom treba da stoji na dole.
 
Imaš rupe (izbušeno) kućište sa donje ili gornje strane gde napajanje treba da dođe? Ako nemaš, montiraš ga gore, ali naopako kako ti ventilator ne bi bio okrenut na gore.
 
Poslednja izmena:
@@laca12

Da se razumemo - nigde nisam rekao da je LC600H lose napajanje,nego samo hocu da kazem da mu mozda ne pristaje ta oznaka 600W i valjalo bi uraditi test da se tacno izmere njegove mogucnosti.
Ljudi stvarno previse ocekuju.Sklapaju konfiguracije od 500-600-700€ i onda za napajanje nisu spremni da daju 50-60€ nego kupuju najjeftinije moguce.





Ako ono iz mreze vuce oko 430W i ako je efikasnost samog napajanja oko 80% to znaci da ono daje oko 340W komponentama

Pa dobro, sad iskreno nism merio svaku komponentu koliko vuče i slično, uređaj za merenje imam i koristim jako često, ali na utičnici, što je meni bitno, a ne to koliko mi ode na koju komponentu, to mogu samo da pretpostavljam.
Realno, EDB ti obračunava struju koju povučeš preko strujomera, stepen iskorišćenja ih i ne zanima baš (zanima nas koji plaćamo :) )

BTW ja ne radim ni za LCPower ni druge firme ili brendove, ja imam svoju stranu posla i prenosim Vam moja iskustva. Onakva kakva jesu BEZ laži i preuveličavanja. Moja potraga za efikasnim a jeftinim i pouzdanim napajanjima se završila dobrim delom sa napajanjima firme LC Power. Kad ste pitali kakva su, ja sam rekao kako ih koristim i meni kao takva su odlična. Priznajem svakome pravo na drugačije mišljenje, a obrazloženje je dobrodošlo.
E ako će neko da puni akumulator na njih ili pravi HHO generator.. to već nisam kompetentan :)
 
BTW, to sa oznakama i pumpanjem kojekakvih cifara, priča je za drugu temu i drugi topic. mnoge firme su sklone tome, pa i u daleko ozbiljnijoj meri od LC-a.
Moj dragi Hyundai je izgubio tužbu u USA jer je malkice lagio oko potrošnje svojih modela kako bi bili konkurentniji na tržištu. A to je ozbilnjija priča od napajanja. http://articles.latimes.com/2012/nov/02/business/la-fi-autos-hyundai-mpg-20121103
Prvo od čega krenete jeste da saberete šta vama i koliko treba od napajanja, zatim pogledate ponudu, i krenete sa potragom i review-ima po netu.
Mada u srbiji kolika je ponuda sve možete da završite za jedno pre podne :(
 
Ej ljudovi , stiglo mi je napajanje , nego sta mislite , ja sam narucio super silent 6550 v2.2 , a stiglo mi je Giant silent green power , a oznaka ista 6550 GP v2.2 , ja mislim da je ovo malo bolje , ili isti djavo ? :)
 
Poslednja izmena:
Malo je bolje po meni , ovaj ima veci kuler 140 a na onaj je 120..
 
Koja moze cena da bvude za lc500h-12 v2.2 polovno u odlicnom stanju bez garancije??
 
do oko 1.500 din max, najverovatnije i manje?
 
Koji ventilator preporucujete za zamenu ovog originalnog u napajanju koji se cuje sve vise? U pitanju je HTPC veoma male potrosnje (AMD E-350, 2GB RAM, 1TB WD Green), pa je tisina najvazniji parametar. I naravno, da ima da se nadje u Srbiji ;)
 
Neki Arctic Cooling, F12 recimo, na 5V naravno.
 
i ja sam u dilemi oko ovog napajanja, trenutno nemam nesto puno kesha a ovo mi se cini kao idealno za owaj period dok ne skupim malo wise novcica da uzmem nesto kvalitetnije, pa mi je pitanje da li ce "moja masina" raditi sa ovim napajanjem solidno ?
 
Koji ventilator preporucujete za zamenu ovog originalnog u napajanju koji se cuje sve vise? U pitanju je HTPC veoma male potrosnje (AMD E-350, 2GB RAM, 1TB WD Green), pa je tisina najvazniji parametar. I naravno, da ima da se nadje u Srbiji ;)

Preporuka za AC F12PWM, naravno izvuci kabl od venta i nakaci na 4pin konektor na ploci.;)
 
Може ли ово напајање да издржи phenoma II 955 на 4GHz?:)
 
Zavisi od graficke karte, ako je neka medium potrosnja, 6770, 7850 i slicno onda mislim da ce moci.

Bilo sta jace, veoma tesko.

edit: sad vidim da imas GTS 450, ono je po potrosnji, ako se ne varam, slicno sa gore navedenim grafickim kartama.
 
Nazad
Vrh Dno