Šta je novo?

MT6577 Kineski telefoni - za razmisljanje

plajos

Cenjen
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruke
8
Poena
151
Pokrenuo bi malu raspravu o novijim telefonima, koje možemo naručiti

i koristiti kod nas...

Siguran sam da je tema interesantna...

Ja imam od nedavno JiaYU G3 telefon i prezadovoljan sam...

Ako neko ima pitanje rado ću mu pomoći...:type::type::type:
 
Cena, gde si ga nabavio, ponasanje displeja na suncu-svetlosti, odziv sistema, bug-ovi,...
Prvi si, ko ti je kriv, raspisi se sada, neku mini recenziju. ;) Siguran sam da i Igoritza (Garancija) ima sta reci za sadrzaj ispod haube.
 
Sad sam i ja nestrpljiv, crkava mi mob... a ova dva modela mi izgledaju odlicno. Daj neke informacije covece :D
 
Ko što reče Gizmoid, raspiši se čoveče. Daj neku recenziju.
 
MT6577 je chipset koji pravi Media Tek i sastoji se od CPU Dual core CortexA9 na 1Ghz i GPU SGX531T(klokovana 531).CPU je isti kao kod Galaxy Nexsusa i Lg l9.Inace ima telefon kod nas da se kupi sa tim cipsetom i 1gb rama za 185evra ,to je Alcatel 997D licno ga posedujem vec tri nedelje i svakom bi ga preporucio.Taj hardver za te pare je nemoguce naci.
 
Okey momci,

nisam ni ja imao poverenja, dok nisam imao u ruci Antutu 5700, kvalitetan dual sim Telenor prihvatio, Wifi ok, BT ok Kamera 8Mp i 2 Mp napred

rez 1280x720 gorila staklo pogledajte Yutube, potrazite na internetu. xdadevelopers najveci forum China-iPhone.Ru ruski forum i jedan nemacki Chinamobiles.org


PS probaću da stavim slike, da stvarno imam telefon, inače nabavio mi je kolega iz mađarske (za procenat, nije za džabe pa me izašlo malo više od 200vrića na
kućnu adresu ovde) i tako...ali može direktno i kod nas ... o tome u nastavku...
 
Alcatel
Huawei
Jiayu
Lenovo
MEIZU
THL
Xiaomi
Zopo
ZTE
modeli na tržištu po abecedi

Aliexpress
DX.com
EtoTalk.com
Fastcardtech.com
MiniDeal.net
Mixeshop.com
Ownta.com
Pandawill.com
Tmallbox.com
Ttmalls.com i imaih više samo koji su onako najbolji i dobri

Inače više od 2 godine koristim android telefon i to HTC (koji sam rootovao) i onako znam na šta bi trebalo da liči telefon za normalnu upotrebu.

Što se tiče sigurnosti...pre šest dana sam naručio Tablet PiPo M3 10.1" 1280x800 1+16Gb, juče mi je DHL doneo na vrata u 12 sati, ništa nisam platio

u paketu je bio tablet, zaštitna folija, tastatura sa kožnom futrolom, microSD16Gb, čitač SD kartice, Kablovi OTG, USB, slušalice i punjač.

Ima sve jezike 4.1.1 super brz.

Plaćanje može direktno Visa, MB (Skrill), Paypal itd... Sa prevozom zajedno 182 merkelll

reklamiranje sajta je zabranjeno, ali expressno sam kupio od fancyteam

Određeni rizik uvek postoji i nije uvek najjeftinija varijanta najbolja.
 
Poslednja izmena:
Za Meizu i Xiaomi znam da su odlicni !!! Oba sam posedovao.
 
Ih sunce ti,a gde ova sokocala imaju da se pazare,ako moze koji link na PP ;-) da pogledam
 
У Кини :D
 
Meni bre skroz gotivni ovi kineski telefoni. Za upola cene od brandname modela dobijes isti hardware i software. Jedini je problem nabavka istih tj kasniji suport ukoliko nesto zatreba.
 
Ja sam nešto u poslednje vreme sve više okrenut kinezima. HTC i Samsung me sve manje zanimaju i to najviše zbog cena kojima deru.
Sa druge strane kinezi daju isto to ali za manje para kao što reče baskijar.....

Trenutno mi oči bode huawei ascend d2
http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_d2-pictures-5164.php

i ZTE Nubia mada sam za ZTE i dalje skeptičan zbog Grand X koji je namučio svakoga koga je posedovao....
 
JA od sklora imam Huawei P1 i prezadovoljan sam. Od sada kupujem samo kineze, za manje pare dobijem odlican telefon. Dajte neki link za pomenute telefone gde i kako se mogu kupiti.
 
Meni bre skroz gotivni ovi kineski telefoni. Za upola cene od brandname modela dobijes isti hardware i software. Jedini je problem nabavka istih tj kasniji suport ukoliko nesto zatreba.

Podrska, garancija, rezervni delovi. Samo toliko :) Plus, gledajuci cene ovih telefona po sajtovima koji su ovde postavljeni ja zaista ne vidim razlog zbog kojeg bih se odlucio da dam 150-200 dolara za telefon diskutabilnog kvaliteta bez ikakve garancije umesto brendiranog telefona?
 
Poslednja izmena:
Smo original i samo brend...pusti kineze,macka u dzaku...a prodaja posle takvog polovnog uredjaja je lutrija na nasem trzistu koje je lose i za brendirane tel a ne za no name kineze...
 
Smo original i samo brend...pusti kineze,macka u dzaku...a prodaja posle takvog polovnog uredjaja je lutrija na nasem trzistu koje je lose i za brendirane tel a ne za no name kineze...
Lutrija je zato što smo mi pomodarski narod kome je bitna marka i koji se još kune u golfa2 i koji će pre uzeti samsung zato što je kršten nego huawei ili zte a u suštini je sve isto jer se sve sklapa u PRCu....
 
Poslednja izmena:
Podrska, garancija, rezervni delovi. Samo toliko :) Plus, gledajuci cene ovih telefona po sajtovima koji su ovde postavljeni ja zaista ne vidim razlog zbog kojeg bih se odlucio da dam 150-200 dolara za telefon diskutabilnog kvaliteta bez ikakve garancije umesto brendiranog telefona?

Pazi, ja imam ZTE Grand X i verovali ili ne, radi mi odlicno. Promenio sam ROM i sljaka samo tako, super tel. Ono sto je problem sa tim telefonom je da je za rusko i evropsko trziste poslata verzija sa tegra 2 cipsetom i nazalost ona nema toliku podrsku sto se tice firmwear upgrade-a. Da kojim slucajem imamo MT6577 verziju kao sto je u Kini, imali bi daleko manje problema. Vec postoji CM10 i MIUI za njega, sta da kazem dalje.
Citao sam skoro da je ZTE resio da do kraja godine bude na trecem mestu u svetu i da im je politika kompanije usmerena u tom pravcu tj nastoje i znaju da moraju da se poboljsaju. A ukoliko zele da budu konkurentni sa Samsungom,Apple-om i HTC-om, morace da nude bolje telefone po pristupacnijim cenama kako bi uzeli svoj deo kolaca. Mislim da to trebamo da iskoristimo. Nece zauvek biti losi, iz svakog promasaja se nauci nesto ;)
 
Poslednja izmena:
Lutrija je zato što smo mi pomodarski narod kome je bitna marka i koji se još kune u golfa2 i koji će pre uzeti samsung zato što je kršten nego huawei ili zte a u suštini je sve isto jer se sve sklapa u PRCu....

Huawei i ZTE ne treba mesati sa onim sto se podrazumeva kada kazemo "Kinezi" :) Oni jesu dorbi, ali i taj kvalitet treba da se plati, pogledajmo koliko kosta Huawei P1 (naravno jeftiniji su od ostalih, ali ne toliko drasticno).

Ono sto zaboravljamo jeste da je nase podneblje je malo drugacije zbog razvijenosti crnog trzista i sto niko to ne kontrolise i zbog tga sto su brand telefoni na tom istom trzistu veoma ispod cene nego telefoni koji se prodaju legalno.
A takodje to trziste odredjuje i cene aparata na oglasima, pa mozete i te brand telefone na oglasima uzeti od operatera da dobijete po mnogo povoljnijim cenama. Na primer 280e nov Galaxy Nexus ili SGSII... i onda kinezi kao Huawei i ZTE koji su jeftiniji ali ne drasticno, gube po malo smisao
 
Pazi, ja imam ZTE Grand X i verovali ili ne, radi mi odlicno. Promenio sam ROM i sljaka samo tako, super tel. Ono sto je problem sa tim telefonom je da je za rusko i evropsko trziste poslata verzija sa tegra 2 cipsetom i nazalost ona nema toliku podrsku sto se tice firmwear upgrade-a. Da kojim slucajem imamo MT6577 verziju kao sto je u Kini, imali bi daleko manje problema. Vec postoji CM10 i MIUI za njega, sta da kazem dalje.
Citao sam skoro da je ZTE resio da do kraja godine bude na trecem mestu u svetu i da im je politika kompanije usmerena u tom pravcu tj nastoje i znaju da moraju da se poboljsaju. A ukoliko zele da budu konkurentni sa Samsungom,Apple-om i HTC-om, morace da nude bolje telefone po pristupacnijim cenama kako bi uzeli svoj deo kolaca. Mislim da to trebamo da iskoristimo. Nece zauvek biti losi, iz svakog promasaja se nauci nesto ;)

ZTE i Huawei nisu noname proizvodjaci. Ja pricam o ovim ostalim "brendovima" koji su klasicne vizuelne kopije poznatih i pouzdanih kompanija.
 
Gospodo, normalno je da svako ima pravo kupiti kupiti telefon koji mu se sviđa ili za koji ima $$$, na žalost brzo
zaboravljamo kako smo krenuli sa kompjuterima i sad su ti proizvođači najveći brendovi na svetu...
Kineski proizvođači traže svoju krišku hleba u svetu i dobiće ga! I to prije nego mnogi misle jer već imaju sopstvene
brendove!

http://www.redferret.net/?p=33882
dobro poglledajte, šta nude !!!!
visoka klasa
http://www.pandawill.com/huawei-hon...-retina-screen-80mp-camera-3g-gps-p70341.html
za one koji žele nešto solidno, koji i ja imam i prezadovoljan sam!
http://www.pandawill.com/jiayu-g3-s...roid-40-mtk6577-3g-gps-wifi-black-p70826.html
srednja klasa
http://www.pandawill.com/jiayu-jyg2...n-android-40-mtk6577-3g-gps-black-p70270.html
telefon za svakoga
http://www.pandawill.com/jyg2-dual-...oid-40-mtk6577-10ghz-3g-gps-black-p67026.html

mogao bi nabrajati i ostale, svako može da nađe sebi koji mu se sviđa i odgovara! Postoje priznati forumi koji se ozbiljno bave ovim telefonima odnosno sa android platformom!

a - da ne bude zabune imao sam i imam HTC, drugi u kući Nokia, Samsung itd. Ovi telefoni su kvalitetni i odlični!
b - ničiji monopol ne treba braniti, nek se dokaže na tržištu, kupac će oceniti...
c - trebalo bi otvoreno prići novijim stvarima i ima kod nas puno hardveraša i softveraša koji bi baš sa ovim novijim izazovima pokazali naše kvalitete!!!!

Želim svima Vama sreće, posla i puno zdravlja u 2013.godini i da nastavimo temu sa Kineskim telefonima!

P.S.
Slobodno pišite, ako mogu pomoćiću. Već sam iskusio nekoliko načina dostave robe, koja je trajala 4, 5 10-15 dana a najviše obična pošta
iz Kine (okolina Pekinga) 40 dana, sve sa Trackingom i odlično funkcioniše.
sa Trackingom
 
Plajos kad si se vec ponudio, da li bi mogao objasniti malo kako kupiti, kao i koliko na kraju izadje taj srednji telefon cuji si link stavio u postu, pozdrav i srecni takodje tebi praznuci
 
Ovo i jeste za razmisljanje.I mene zanima kako ,sta i koliko?
 
JIAYU G3 je moj izbor no1 za sledeci telefon. Jedino me interesuje trajanje baterije, al to nigde na netu ne mogu da pronadjem u review-ima...
 
Postavio bih linkove za razmišljanje, imaju oni sopstvene proizvode i to odlične - i verujte i veliki sarađuju naročito kod ispitivanje tržišta i proizvodnje.

Kod ovog posta uopšte nisam mislio na replike, iako mnogima je lepo da stave takav "rolex" na sto u kafiću....

http://www.jiayumobileshop.com/blog/feb-21st-2013-twins-jiyu-g3-vs-htc-one.html

što se tiče Jiayu G3 (baterija u normalnim uslovima, bar meni 1.5-2dana) povlači se iz prizvodnje i preuzima njegovo mesto Jiayu G2S i izlazi nova serija G4 i G5 kao S1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126293
 
plajosu , zanima me konačni bilans .

tj, kolika je razlika u ceni izmedju navedene na sajtu koji si postavio i one koju keširaš pri preuzimanju robe u srbiji ?
procentualno .
 
Ljudi...pa mi smo Srbi...malo zaglupeo narod...samo da je Samsung...Samsung Galaxy S III-cena koštanja 200 €, onda dodju i aj sto deru ove po Evropi koji imaju para nego oderu nas bednike pa mu je cena 500-600 €... Ja sam licno imao svoj prvi telefon Huawei u 8110, eno ga jos radi i sve pohvale njemu...posle sam imao Alcatel i super je radio, sada sticajem okolnosti imam HTC Evo 3D, ali sam dosta gledao MEIZU i OPPO Find 5 ( koji nije gore naveden u listi) evo link:
Telefon je izvstan i dajem prednost opasno dobrim ali kod nas nepoznatim markama...
 
Lutrija je zato što smo mi pomodarski narod kome je bitna marka i koji se još kune u golfa2 i koji će pre uzeti samsung zato što je kršten nego huawei ili zte a u suštini je sve isto jer se sve sklapa u PRCu....

ja se i dalje kunem u glofa 2 , ali i ja zelim da pazarim neki od kineskih telfona ! :)
 
Nazad
Vrh Dno