Šta je novo?

LG Optimus L9

OK skontao sam da postoji rucna varijanta i skinuo sam V20H kdz za Evropu.
E sad... jel dovoljno samo da skinem neki ( bilo koji? posto vidim da ih ima razlicitih) KDZ LG Flashing Tool i to je to ili mi treba jos nesto?
Mislim iskopah gomilu uputstava u nekima treba pravim host na mom kompu i bla bla... Trebali to da radim il ima jednostavniji nacin???

Probacu ovo pa sta bude...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190
 
Poslednja izmena:
Da li je neko otljučao telefon sa kodom koji se dobije od Telenora?
Danas mi je stigao kod, međutim kada ubacim drugu karticu (vip) ne traži unos koda, već se najnormalnije podigne sistem i pokazuje da je mreža zaključana.
Koliko znam odmah po uključivanju bi trebao da zatraži kod, ako je kartica druge mreže unutra ?
Kartica radi normalno u drugom telefonu, mislim da nije do nje.
 
Ne vredi :mad::wall::(... nece ni sa LGFlashTool2014.
Dodje do 94% resetuje se LG logo, izvrnuti robot i... cigla.
Probam sa V20H to je JB? Mozda da stavim neki raniji Ice Cream? Al nigde ne mogu da nadjem raniju verziju?
Neki link? :Klanjanje
 
Hm...
Na taj link sam prvo naleteo... hvala u svakom slucaju...
Mislio sam dal ima neki link sa starijim verzijama Ice Cream-a, pa da to probam da ubacim.
Hard reset sam pokusao jedno 50 puta u svim mogucim kombinacijama. A i ovu varijantu rucnog flesa :(. Sve to radi, ne prijavljuje nikakvu gresku samo kad instalacija dodje do 90% fon se resetuje i...buc...
Ma valjda sam sve uradio kako treba, izgubih zivce i ode fon u servis. A tamo mi rekose da ce samo probati da mi ubace novi soft. ostalo... krastavac. Tako da se nadam da sam ispao gloop sa svim ovim :).
Jel zna neko servis u NS koji moze da popravi ovaj fon ako je neki hardver u pitanju?
 
Da li je neko otljučao telefon sa kodom koji se dobije od Telenora?
Danas mi je stigao kod, međutim kada ubacim drugu karticu (vip) ne traži unos koda, već se najnormalnije podigne sistem i pokazuje da je mreža zaključana.
Koliko znam odmah po uključivanju bi trebao da zatraži kod, ako je kartica druge mreže unutra ?
Kartica radi normalno u drugom telefonu, mislim da nije do nje.

Evo ti uputstvo koje sam ja dobio od Telenora kada sam trazio unlock code:

"Poštovani,

U vezi sa vašim obraćanjem koje se odnosi na aparat LG optimus L9, sa IMEI brojem xxxx, želimo da vas obavestimo o sledećem:

Kôd za otključavanje telefona koji vam dostavljamo Telenor je dobio od proizvodjača telefona, pa ne može garantovati za ispravnost podatka. Molimo vas da pažljivo unosite kôd, jer je broj pokušaja ograničen na 3 puta. Nakon 3 neuspešna pokušaja otključavanje je moguće samo o trošku korisnika uz ovaj dokument, koji je potrebno priložiti ovlašćenom servisu.

Kôd za otključavanje aparata je: 6622103408994863

Kôd za otključavanje se unosi kada se na ekranu pojavi zahtev za unosom, nakon uključivanja uređaja sa SIM karticom druge mreže.

Za LG Android telefone, procedura za unos koda je sledeća:
• na ekranu za pozivanje ukuca se 2945#*model#
• Broj modela ima svaki LG telefon ispod baterije. Npr. LG G3 = LG D855, a unosi se samo 855 umesto reči “model”.
• Bira se opcija 1. Network lock (zaklj. mreze), unose dobijeni kôd

Molimo vas da sačuvate ovaj dokument, koji je potrebno priložiti ovlašćenom servisu u situaciji neuspešnog otključavanja aparata sa navedenim kodom.

Zahvaljujemo se na razumevanju i srdačno vas pozdravljamo.


S poštovanjem,
Korisnički servis
Telenor d.o.o."
 
Vidiš, kod mene u uputstvu nema tog dela sa androidom.
Probao sam to iz tvog uputstva, i uspeo
Hvala
 
Poslednja izmena:
Sjebao sam staklo, ekran radi, gde da kupim novo ili da zamenim u servisu? Može preporuka neka, fala unapred.
 
Drustvo, koji bi rom preporucili za ovaj LG L9? jel ima neki stock android za njega?
 
Da li mogu maticnu plocu sa LG p700 da prebacim na Lg p760 ,hoce li tada raditi Lg p760?
 
Restartovao telefon i više se ne uključi, izbacuje security error ispod lg pri pokušaju uključivanja, ništa dirao nisam, sam od sebe se 'pokvario', na njemu standardan Android 4.1.2. Ima li mu pomoći?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Može li se nešto učiniti da se telefon ubrza? Tj da bar radi fluidnije, pošto nenormalno kuca... Koristi ga starija osoba i nema nameru da uzme nešto drugo. Može li se šta uraditi rutovanjem pa ubaciti neku 'lakšu' verziju androida? Može da odgovori i neko ko nema ovaj model, čisto ako ima neko mišljenje..
 
Hoćeš da iscedis vodu iz suve drenovine?[emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Možeš da probaš factory reset, da obrišeš nepotrebne stvari koje su se usput nakupile, vratiš samo kontakte, slike prebaciš na usb, samo bitne vratiš u telefon i ne instaliraš igrice za unuke, nek se igraju s loptom :)
 
Ahahahaha [emoji23][emoji23]
P.s. jedino hard reset, ako i posle toga koci onda preostaje da kupi drugi telefon ili koristi isti.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Hoćeš da iscedis vodu iz suve drenovine?[emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Tako nekako :D


Možeš da probaš factory reset, da obrišeš nepotrebne stvari koje su se usput nakupile, vratiš samo kontakte, slike prebaciš na usb, samo bitne vratiš u telefon i ne instaliraš igrice za unuke, nek se igraju s loptom :)

Telefon je ćaletov, nema još unuke... Probaću sa resetom.



Ahahahaha [emoji23] [emoji23]
P.s. jedino hard reset, ako i posle toga koci onda preostaje da kupi drugi telefon ili koristi isti.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Ići ćemo linijom manjeg otpora :D

Hvala svima na predlozima, probacu sa resetom.
 
Nazad
Vrh Dno