Šta je novo?

Prestigio Multipad 8.0 DUO PRO (5580C)

mikronac

Cenjen
Učlanjen(a)
28.11.2012
Poruke
4
Poena
151
Naslednik popularnog 5080C modela sada ima DC procesor na 1.5GHz, 1GB DDR3 RAM-a, 8GB memorije (5.5GB raspolozivo korisniku), prednju kameru, HDMI izlaz, prosirenje za microSD/SDHC, 3.5mm audio ulaz, dobiće update na Jelly Bean i tako dalje. Solidna rezolucija, ppi je 160 (za moj ukus malo) ali nije loše za tablet od 8" i 17000 dinara.
Čitave specifikacije možete naći na sajtu proizvođača.
Smatram da AnTuTu, Quadrant i ostali testovi ne govore mnogo o performansama telefona, ali odradio sam par screenshotova, ako nekog interesuje, ali to je druga tema.

Gore napisano svakako nije razlog zbog kojeg otvaram temu.

Naime, pre dva dana sam kupio pomenuti tablet. Danas sam ga vratio u radnju i tražio novac nazad.

Razlozi:

1. Prestigio je stavio prilično sirov Android u ovaj tablet, verzije 4.0.4 ali ne i potpuno sirov Android, što bih ja više cenio. Odaziv na touch je promenljiv. Nekad radi kao sat, nekad trokira. Ponekad je one softverske dugmiće potrebno pritisnuti po 3-4 puta da bi odreagovali. To svakako ne bi trebalo da se dešava obzirom da poseduje lepe procesorske i memorijske karakteristike. Na primer, jako me je iznervirala činjenica da CPU spy ne radi jer je iz kernela uklonjena lista frekvencija na kojima radi CPU, osim ako stalno ne radi na 1.5GHz a ne da se f-ja dinamički menja (što je malo verovatno, ali hajde). Tu info sam pokušao da dobijem i preko cat i echo naredbi ali bezuspešno...
Ne radi ScreenShot koji je ugradjen u ICS. Znači, nije baš originalni Android nego su umešali prste na neki smešan, banalan način.

2. Ovaj tablet poseduje Dual Mail-400 GPU. Kao što rekoh, mislim da softverski testovi ne govore mnogo o performansama ali reći ću da u Quadrant pokazuje lepih 50-55 fps prilikom testa. U specifikacijama piše da podržava FullHD a sa druge strane ne SBB-ova D3GO aplikacija radi OK samo ako nema naglih promena slike. Ako imamo nagle promene, dolazi do seckanja jer FPS opdane na oko 5fps otprilike. Ko je ovde lud i kome oni prodaju maglu, nemam pojma. (primera radi, HTC Desire Z nema takve probleme prilikom korištenja pomenute aplikacije a ima slabije hardverske resurse).

3. Kada drzite tablet, javlja se javljanje otisaka prstiju i promene boje displeja. NEDOPUSTIVO. Kroz par dana/sedmica/meseci imali biste "crne rupe" na displeju. U tom slucaju garancija ne bi bila priznata 100%, to bi se moglo svrstati u mehanički kvar jer biste teško dokazali da vam tablet nije ispao i slično. Ovo je i glavni razlog vraćanja tableta u prodavnicu.

U međuvremenu sam pronašao slovački sajt na kome je to lepo prikazano, doduše za model 5080C:

http://www.mojandroid.sk/android-tablety/recenzia-prestigio-multipad-pmp5080cpro-hodnotenie-mojandroid-sk-610/2

Koristite GTranslate i sve ce vam biti jasno a i imate i slike...

Uglavnom, mislim da je to greška na početnim serijama ovog uređaja i da nema šanse da su svi uređaji sa ovim nedostatkom. U svakom slučaju, proverite ako mislite da kupujete ovaj tablet. Otisci su vidljivi na tamnim pozadinama, npr kada udjete u Settings... Softverske nedostatke možda isprave sa Jelly Bean verzijom...


Ako je potrebno više informacija, slobodno pišite :)
 
Poslednja izmena:
ovo pod 1 me ne dotice, tj ni ne kontam te probleme koje si tu opisao...
pod 2 imam isti problem sa d3 go aplikacjom, ali sam pretpostavio da je ona kilava. fullhd materijal stvarno super pusta :[ a nemam sa cime da ga uporedim... nisam primetio inace nikakve probleme sa performansama, u odnosu na moj galaxy s+ radi super

Ovo pod 3 ne kontam potpuno kako da proverim, kad normalno drzim tablet nema nikakvih deformacija, kad ga bas stisnem na nekom delu na 2-3 mesta se javi kao neki deformitet slike...

nego kako si ubedio ove u prodavnici da ga prime nazad? i koja je to prodavnica... u lokalnom winwinu sam jedva oteo svoj hard disk koji je stigao sa reklamacije, a ne da probam da im vratim nesto sto radi :D
 
Sve od navedenog nije neki problem i prilicno je ocekivano za jeftin kineski tablet. Stavka 3 se javlja na svim jeftinim tabletima ako ih stisnesh jako na pogresno mesto, reshenje : nemoj stiskati jako, nije to chekic.
Uporedi sve to sa poznatim nedostatcima nexusa 7:
Otpada ekran, probija backlight, svetlo osciluje pri slabijem osvetljenju ako strimujesh sa interneta, i to su samo nedostatci na koje sam ja naleteo na naxusima koji su bili u mom posedu. U poredjenju sa tim duplo jeftiniji kinez i nije bash u loshem stanju.
Da dodam , imao sam do sada 2 nexusa u posedu, prvi sam zamenio zato sto je iskakao ekran iz kucista, on je imao samo tu gresku, drugi ima ostale.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje. Planiram da kupim neki jeftiniji tablet devojci za NG. Ovaj mi je u uzem izboru. Da li bi mi preporucili neki drugi za slicne novce? I jedno bitno pitanje. Da li ovi tableti mogu da otvore full facebook stranu i da se igraju igrice preko njega. Kontretno na slagalicu mislim?
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja razumeo pitanje, ono se odnosilo da li će na tabletu lepo raditi Flash igrice sa FB - odgovor je neće, flash je neoptimizovano sr**e koje zna da štuca i na desktop procesorima, a ubilo bi ARM SoC-ove u tabletima.

Podrška za flash u browserima na tabletu je više radi učitavanja banner-a i sl, bilo koja intenzivna flash aplikacija tipa igrica i sl. neće lepo raditi na tabletima.
 
E onda krastavac. Njoj bi to prvenstveno trebalo za te flash igrice..
 
Flash igrice na tabletu, ar ju fraking sirius ?
 
ovo pod 1 me ne dotice, tj ni ne kontam te probleme koje si tu opisao...
pod 2 imam isti problem sa d3 go aplikacjom, ali sam pretpostavio da je ona kilava. fullhd materijal stvarno super pusta :[ a nemam sa cime da ga uporedim... nisam primetio inace nikakve probleme sa performansama, u odnosu na moj galaxy s+ radi super

Ovo pod 3 ne kontam potpuno kako da proverim, kad normalno drzim tablet nema nikakvih deformacija, kad ga bas stisnem na nekom delu na 2-3 mesta se javi kao neki deformitet slike...

nego kako si ubedio ove u prodavnici da ga prime nazad? i koja je to prodavnica... u lokalnom winwinu sam jedva oteo svoj hard disk koji je stigao sa reklamacije, a ne da probam da im vratim nesto sto radi :D

1. Aplikacija nije kilava, kilav je tablet. TO sto pusta FullHD nije nista strasno, lepo su mu optimizovali arhitekturu pa moze da pusti streaming.
2. U odnosu na moj HOS radi katastorofalno. :D
3. Nisam rekao da je svaki ovakav. Ocigledno je da je ovaj bio falican. Ali sam nasao na netu da ih ima takvih jos, zato sam upozorio ljude da obrate paznju kad kupuju. Tablet ne treba uopšte stiskati, dovoljno ga je drzati u ruci, na stolu i kristali se preslikavaju kad da rokas cekicem sa zadnje strane tableta :D Jedino kad ga uzmes za ivice, e tada nema deformiteta.
4. Radnja PC Practic u Jeverejskoj u NS. Ljudi su krajnje korektni, i sami su rekli da to nije OK sto se desava. A i ti bi trebao da znas da imas pravo da koristis 6 dana i dodjes sedmi dan i kazes: "Meni se ovo ne svidja, evo vracam, daj pare." Iako je sve u redu :p

Sto se tice GN7, kupicu ga kad neko bude isao u USA da mi ga kupi za 199$, ovim derzikozama nista ne dam. Mada, generalno, tablet je za mene igracka tako da cu da pazim sta kupujem, gde i za koliko ;)
 
Poslednja izmena:
Testirao sam ga nekoliko dana i nisam primetio bilo kakave probleme.
Tablet nikako nije kilav, ne znam sta si ocekivao, kod mene radi kao sat:)
Kod mene nema deformacije slike prilikom normalnog stskanja, naravno nisam ga siskao krvnicki.......
Sto se tice zamene u radnji naravno da moraju da ti zamene posto tvoj uredjaj ocito ima problem, ali to ne znaci da su svi takvi.Trebao si da uzmes drugi siguran sam da bi bio zadovoljan.
 
Sto se tice GN7, kupicu ga kad neko bude isao u USA da mi ga kupi za 199$, ovim derzikozama nista ne dam. Mada, generalno, tablet je za mene igracka tako da cu da pazim sta kupujem, gde i za koliko ;)

Vodi racuna za Nexus. Dobar je tablet, ali daleko od toga da nema problema sa izradom.
Samo procesljaj forume (imas i ovde, pa i u ovoj temi) kakve su se sve gluposti izdesavale sa Nexus 7 modelom.
Ispadanje ekrana mi je ipak pobedilo (a i po meni cesto se desavalo) :)
 
Sto se tice GN7, kupicu ga kad neko bude isao u USA da mi ga kupi za 199$, ovim derzikozama nista ne dam. Mada, generalno, tablet je za mene igracka tako da cu da pazim sta kupujem, gde i za koliko ;)
Bolje polovan sa garancijom nego nov bez garancije.....ako je slicna cena....
 
Pozdrav... Htede malo da se informisem kod ljudi koji su probali ovaj (ili 5770 Prime DUO).

Dvoumim se izmedju Nexusa i 5770/5580

Generalno kod Prestigia me interesuje kakav je ekran naspram Nexusa. Ovaj 5770 navodno ima IPS ali niko nije hteo da ga upali u prodavnici da vidim :) Imaju upaljen Nexus (a i NExus mi ima koleginica tako da znam sta je u pitanju)

Razlika je 12000din... Sto je dosta...Kod Nexusa ne radi 3G Dongle (da znam dolazi 3G varijanta ali stvarno mi se ne daje 33000 za tablet)

Moje potrebe ce zadovoljavati i DC na 1.5ghz i Mali grafika tako da...Ostaje samo ekran. Baterija u manjoj meri tu i tamo...nije presudan faktor
 
Na Nexusu 7 radi 3G dongle uz neku aplikaciju, zaboravio sam joj ime.
 
Model 5770d duo je fenomenlne izrade, bas sam bio iznenadjen kadvsam ga uzeomu ruke.Za mene je 7inca malo koristim talet imza posao.Kadabi birao manji ovaj bi sigurno usao u uzi izbor.Ekran mu je fenomenalan( probao sam ga unradnji).
I da dodam svi novi model Prestiio tableta dolaze sa otg kablom.
 
Poslednja izmena:
Model 5770d duo je fenomenlne izrade, bas sam bio iznenadjen kadvsam ga uzeomu ruke.Za mene je 7inca malo koristim talet imza posao.Kadabi birao manji ovaj bi sigurno usao u uzi izbor.Ekran mu je fenomenalan( probao sam ga unradnji).
I da dodam svi novi model Prestiio tableta dolaze sa otg kablom.
Bas me zanima dali 5570c i 5770d imaju isti IPS ekran,evo jedan nemacki review 5770d modela http://translate.google.rs/translat...a=X&ei=wCm5UICuNc_Ssgb49IHgAg&ved=0CEgQ7gEwBA
Da prevodim: "Za 150 evra briljantniji i svetliji ekran od Nexus 7".
 
Meni vise baterija ne predstavlja problem, polako sam se navikao da svi noviji telefoni tableti moraju cesto da se pune:(
 
Kakav vam je ekran na ovom tabletu? Da li se vide pixeli? Ja se dvoumim izmedju Nexus 7 i ovog tableta ali me najvise brine ekran jer ima samo 160ppi dok Nexus 7 ima 240ppi..i znam da je N7 bolji ali nekako mi se ne daje 100e vise za njega :/
 
Kakav vam je ekran na ovom tabletu? Da li se vide pixeli? Ja se dvoumim izmedju Nexus 7 i ovog tableta ali me najvise brine ekran jer ima samo 160ppi dok Nexus 7 ima 240ppi..i znam da je N7 bolji ali nekako mi se ne daje 100e vise za njega :/

Vide se pikseli ali nije strasno.
 
Ekran mogu reci da je odlican.....Nexus je bolji ali i ovaj pruza sve sto je potrbno i vise od toga:)
 
Hvala na utiscima o ekranu, razmislicu jos, najvise bih voleo da ga vidim uzivo, tako bih odmah video da li mi odgovara. Kakvo je stanje sa baterijom, koliko izdrzi?
 
Probajj da odes negde gde ga imaju u radnji i trazi da ga upale....
 
Hvala na utiscima o ekranu, razmislicu jos, najvise bih voleo da ga vidim uzivo, tako bih odmah video da li mi odgovara. Kakvo je stanje sa baterijom, koliko izdrzi?

Baterija je super. Imam u vidu da je to tablet i da ne možeš očekivati da radi 20h. Kod mene je za ta 2-3 dana situacija bila sledeća: Wi-Fi je stalno bio uključen (default je da se isključi WiFi po isključivanju displeja a to podešavanje nije dostupno korisniku pa je potrebno instalirati aplikaciju sa GPlay) i mogao je da izdrzi 7h display ON. To je za pohvalu.
 
Baterija je super. Imam u vidu da je to tablet i da ne možeš očekivati da radi 20h. Kod mene je za ta 2-3 dana situacija bila sledeća: Wi-Fi je stalno bio uključen (default je da se isključi WiFi po isključivanju displeja a to podešavanje nije dostupno korisniku pa je potrebno instalirati aplikaciju sa GPlay) i mogao je da izdrzi 7h display ON. To je za pohvalu.

Naravno da ne ocekujem da traje 20h, ovih 7h je odlicno, sve vise i vise mi se svidja ovaj tablet :D icicu danas po prodavnicama pa da vidim uzivo samo taj ekran :)
 
Naravno da ne ocekujem da traje 20h, ovih 7h je odlicno, sve vise i vise mi se svidja ovaj tablet :D icicu danas po prodavnicama pa da vidim uzivo samo taj ekran :)

Ajd javi utiske kad ga pogledaš, zanima me kakav je ekran pošto je tablet po specifikacijama odličan.
 
Koji ima bolji ekran i bateriju, ovaj ili 5570?
Lomim se koji da kupim, odustao sam od Nexus 7.
 
5580
8-inca Resolucija 1024*768 pixela 4:3
capacitivni multi Touch LCD
Baterija 4700mAh

5570
7-Inca Capasitive multi touch screen, IPS
Baterija 4100mAh

E sad zavisi zasta ces sve koristiti uredjaj, Po meni je 7-inca malo i uvek bih isao najmanje na 8-inca.
5570 ima bolji IPS ekran ali to su sve nijanse :)
 
Ajd javi utiske kad ga pogledaš, zanima me kakav je ekran pošto je tablet po specifikacijama odličan.

Malopre sam bio u jednom prodavnici na Spensu i posto je prodavac bio ljubazan dozvolio mi je da upalim tablet i malo ga cackam. Utisci su odlicni, tablet je kvalitetno izradjen, ne krcka ne savija se, zadnja strana je kao da je od gume i ne klizi iz ruke. Malo je veci od sake zbog odnosa stranica 4:3 pa ne moze bas da stane onako u saku kao sto bi stao N7 ili GT2 ali mislim da mu to nije mana. E sad ono najvaznije, ekran. Ekran je odlican, ne vide se pixeli koliko sam mislio da ce se videti, tek kad priblizis tablet jako blizu onda se vide ali znaci uz normalno drzanje se ne primete, slika je cista i jasna. Boje bi mogle biti malo zivlje ali mozda ni brightnes nije bio na max (nisam proverio). Sve u svemu tablet je odlican za te pare i opasno se razmisljam da ga uzmem jer je dosta jeftiniji od N7. Samo je pitanje da li uzeti 8" ili 7"? bojim se da bi mi 7" mozda vremenom postalo malo,a opet mozda se i varam.
 
Bolje idi odmah na 8-inca, sigurno ce ti 7 biti malo
 
Nazad
Vrh Dno