Šta je novo?

Refresh rate problem sa grafikom !

gliga79

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2009
Poruke
237
Poena
319
Kupio sam graficku kartu MSI GTX660 Twin Frozr 3, kad sam je instalirao sve je bilo ok dok nisam poceo da igram MOH i WOT.
Slika u igri je kompletno povucena nekih 7-8 cm u desnu stranu, tj van okvira monitora. Kad izadjem iz igre sve je normalno. Cackao sam nesto oko monitora i primetim da se slika na monitoru (desktop) posle nekoliko uzastopnih klikova na dugme auto adjust pomeri ali ovaj put u levu stranu komplet, pa ona crna traka sto je bila u igrama na levoj sada je na desnoj strani dok je slika u igrama sasvim ok

Udjem u podesavanja za monitor i postavim refresh rate na 59 herca, posto mi je davalo tu mogucnost. Sve profunkcionise kako treba
Jedini problem koji se sada desava je to sto je slika bios-a pomerena u stranu dok je desktop i slika u igrama ok.
Da li postoji neki lek za ovo i zasto se to desava ? da li da reklamiram kartu?
 
Poslednja izmena:
probaj da zamenis kabal od graficke do monitora ili ako imas na njemu reducir dvi-agp
probaj i reinstal drivera
 
Probacu sutra i ja sad sumnjam na monitor ili kabl.
Drajveri najnoviji i nista se nije promenilo
 
Poslednja izmena:
Probaj sa autoset dugmetom ako ga imas na monitoru :D
 
N vidia control panel --> Display --> Change resolution--> Customize--> Create custom resolution--> Timing--> Manual--> Refresh rate se poveca za 0.001, tj namesti se da bude 60.001 hz.
Problem resen. :smash:
 
Dodatak.
Posto je prilikom restarta slika pri podizanju biosa pomerena u stranu, nasao sam u podesavanjima za monitor opciju reset.
Nakon toga je sve proradilo kako treba. Moguce da je od pocetka ova sitnica pravila problem.
 
Sa novijim drajverima sve je proradilo kako treba, tako da je sada sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno