»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 97

Tema: Telekom ADSL parametri za pristup

Member Avatar korisnika 16mdell
        Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        488
        Imam ZXHN H168N V3. 1 koji sam dobio pre nekoliko dana. Zvao sam podršku da mi pomognu da podesim moj ruter koji sam uvek koristio. To je Linksys wag 160n ultra. Kažu da daju podršku samo za svoje Kineze.
        Kako da izvučem Password iz ZTE i podesim Linksys.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.067
        @16mdell: Vidi FAQ sekciju prvog komentara na toj VDSL temi: https://forum.benchmark.rs/showthrea...L-(FAQ-1-post)

Kad izvučeš parametre znaš kako da prebaciš ZTE u bridge mode? Da li si na ADSL ili na VDSL signalu?

Member
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        380

Telekom ADSL parametri za pristup

ZTE je VDSL, Linksys ADSL ruter. Jedino ako su ti iz mts-a dali ZTE za ADSL liniju, ali ne znam sto bi to radili kad imaju hrpu Huawei rutera koji su majka za ovaj raspali ZTE.
        Menjao milos85 : 18.09.2018. u 20:21

Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        488
        Evo na poluvremenu tražim neko uputstvo kako da vidim password. Probao sam sa Asteriskom ali ne ide. Moram videti na YouTube. Niko mi nije spomenuo VDSL liniju (ovi iz Telekoma). Moj ruter je ADSL2. Koristim 20/4 net. Ako neko ima savet ili link kako da vidim PPPOE Password, pa da vidim kako ce moj Linksys da radi.

Member
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        380

Telekom ADSL parametri za pristup

Ti imas VDSL i taj Linksys nece da radi.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.067
        ZTE je istovremeno i ADSL i VDSL modem. A dele ih verovatno jer ih imaju na lageru plus da kad neku manju centralu prebace sa ADSL na VDSL ne moraju da zovu korisnike da opet (u sred ugovora) menjaju uređaj?

Kako god, tvoj komentar stoji definitivno sa aspekta toga da ako je @16mdell sad na VDSL-u neće moći da koristi samo taj Linksys uređaj (da totalni izbaci ZTE iz upotrebe)... moraće ZTE za ulogu modema a Linksys može za rutiranje (i ako ima kao bolji WiFi).

@16mdell: Pa dobio si od mene link do Telekom VDSL teme u prvom post-u imaš uputstvo kako se "vade" PPPoE podaci koristeći Telnet. Znači, ne može ništa od tih "fora" da u browser-u vidiš "šta je iza zvezdica" nego moraš da koristiš Telnet protokol i kuckaš te terminal komande.
        Dakle, skini Putty ako koristiš Windows, konektuj se na 192.168.1.1 i prati dalje uputstvo.

Ali kao što ti je već napisano: sad si na VDSL signalu i taj Linksys ne može da se koristi samostalno. ZTE mora da bude modem, a na njega možeš eventualno da kačiš taj Linksys ako smatraš da ima povoda.

VDSL radi na različitoj frekvenciji u odnosu na ADSL2 takoda taj Linksys prosto ne može da se konektuje i "ne govore istim jezikom".
        Menjao shamanNS : 18.09.2018. u 22:30

Member
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        380
        Svi VDSL ruteri podrzavaju i ADSL tehnologiju. Ja iskreno nisam dosad video da korisniku koji je na ADSL-u daju VDSL ruter ali ko zna sve je moguce.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.067
        Moj stric koji koristi Box paket je relativno skoro prebačen na VDSL port, ruter nije menjao (ima Huawei 630 beše? mala igračka kao i ovaj ZTE). Da li je istekao prethodni ugovor između moja 2 dolaska da "intervenišem" pa da su im onda uvalili 20 Mbps net (ranije je bio 10 Mbps + 2 STB... sad nisam ni uradio speed test, videh samo da se sinhronizovao ruter na 30 Mbps a onda i da je VDSL režim) uz novu UO to već ne znam. Nisam pitao.. Videh da su parametre onako "granično loši" i da im je Telekom uvalio CG-NAT

Ja u istoj ulici već skoro 3 godine sam na VDSL-u.

Member
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        504
        Ako si na mtel mreži u Republici Srpskoj.
        Uradi sledeće, vrati ruter na fabrička podešavanja, nazovi mtel i oni će ti reći šta da uradiš.
        Na kraju ti rekne gde da ubaciš parametre.
        Tako sam ja uradio

Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        488
        Podaci za Kineske rutere, detaljniji opis
        http://www.umrezen.in.rs/tutorijali/...u-bridge-mode/
        Menjao 16mdell : 19.09.2018. u 19:46

Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        488
        Kad prebacim u bridge mod ZTE VDSL I na njega priključim Linksys Adsl2,
        dali će to raditi?

Member
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        380
        Ne jer kako ces onda ostvariti PPPoE konekciju... Taj Linksys mozes da koristis jedino kao switch/AP.

Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        488
        Neznam ni da ga prebacim u bridge mod.
        Piše Authentication Type "Auto", Connection mode "ON Demand" a još ima Always On i Manual. Šta da izaberem?
        Uvališe mi VDSL. Samo okrenuli prekidač. Ovi Cisko ruteri su skupi. Koji vdsl su dobri, da je dobar odnos cene i kvaliteta. Normalno da je bolji od ovog zte h168n v3.1. Šta mu se najviše zamera. Meni se cini da radi dobro (brzina je ok, televizor i telefoni se konektuju brzo, ne greje se puno..)
        Nisam neki poznavalac tih mašina, pa ako sam šta lupio...

Member
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        380
        Imam taj ZTE na selu. Wireless uzasno los u smislu pokrivenosti, morao sam da ubacim repeater. Druge brljotine mu nisam primetio mada ako sam ga koristio sve ukupno par dana jer retko sam tamo.

Ako ne zalis para fritzbox, cena ce ti sve reci.

Ja bih u tvom slucaju ostavio taj ZTE kako jeste, iskljucio mu wireless, povezao Linksys preko njega i koristio Linksys iskljucivo za wireless. Steta sto ne mozes vise da izvuces od njega jer je kvalitetan ruter.

Member Avatar korisnika HerbalKing
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        246
        jel je uspeo neko huawei hg8245h da provali admin?

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •