Šta je novo?

Telekom ADSL / optika parametri za pristup - mts ruter sifra

Ovo radi na HG552a1 koji takođe na browser stranici iza zvezica pokazuje to "@1GV)Z<!". Kod mene je 14 karaktera dug password, i karakteri nikakve veze nemaju sa MAC adresom rutera ;) Nemam drugi ruter ali sam testirao ispravnost lozinke kreiranjem PPPoE konekcije putem Windows 7.
 
Znamo za to, ali kada upisemo text dobije se @1GV)Z<! i svima daje ovu sifru. I kada se ulogujem, meni nigde ne pise save password ili tako nesto. P.S I svima isti bude username.

Koji ruter imas,ako je Huawei moj metod radi 100%,iscitao sam iz dva rutera i od komsije koji drzi otvoren wifi-testa radi :)

Ides sa chrome na pvc4,klikni gde je pass,cisto kao fora i onda samo prebaci na pvc5 i chrome ti ponudi da sacuva lozinku

Eno moje slike,koristim Tp link sa telekom parametrima
 
@Mrljesana : Ma on daje uputstvo i screenshotove za TP-Link ruter, i tvrdi to će da radi 100% i za svaki Huawei. Kao i ova fora da vidiš šta je iza zvezdica što ima 5 različitih načina (inspect element, addon za Firefox i čudesa) rade na starijim Huawei modelima a na kasnijim ne radi, npr radi 100% na HG530, ne radi na HG552a1. Noviji modeli enkriptuju password.
Probaj lepo ovo sa Putty-em što sam ostavio link.
I naravno napiši koji model rutera imaš.
 
A bre pa Tp link koji radi sa telekom parametrima,sad treba da idem da trazim gde mi je telekom modem da nacrtam nekom ?

Najnoviji mini Huawei koji sad dele radi perfektno,moj je valjda taj 530 nisam siguran

E sad ako ne znas gde je i sta je PVC,ipak je bolje da se obratis Telekomu


Prvo sam pokusavao sa tim cudesima,adonima i naravno nista,tek sam na kraju provalio foru sa chrome
i to slucajno jel sam muvao sa pvc neke probe itd,pa sam menjao pvc i kad ono bingo-chrome pita da sacuva

Evo komsija ima zadnji Huawei modem-onaj bas mali,i ocitam parametre za nekoliko sekundi
 
Poslednja izmena:
Pa reci mi gde je i nacicu, ja upravo trazim i ne mogu da nadjem. Nisam ja tolika ovca i duduk za racunare.
 
Pošto ne mogu da editujem, pokušao sam i PuTTY program ali nisam izvukao ništa sem NASname. Isto još neke metode koje sam pronašao na internetu ali bezuspešno.
 
Kod mene se vidi username, ali mi treba sifra. Uredjaj je JetSpeed IAD-Wp2 , da li postoji neki metod za izvlacenje sifre?
 
Ljudi, dobio sam od mtsa šifru, ali ne mogu nikako da podesim ruter, stalno iskače greška neka da ne može da se poveže. U pitanju je TP-Link TD-W8901N, probao sam i preko diska i preko 192.168.1.1 ali neće. Šta trebam da radim? Kako da ga podesim?
 
Sorry za dp, jel treba @open.telekom.rs umesto @xdsl.isdn.telekom.yu? Ja ne mogu nikako da podesim
 
Nesto nisi uneo kako treba.. Ili je taj nalog sto su ti dali vec zauzet... Kod mene je druga opcija sa xdsl...
 
Ta fora vise ne funkcionise. Nekada je radilo, sada vise ne. I ovo sto prica Fiser isto ne radi uvek.
 
Pozdrav svima,
Nisam hteo da otvaram novu temu jer vidim da se ovde ljudi sreću sa mojim problemom.

Kod mene u firmi imamo telekom adsl i uredjaj HG531 v1. Iz njega ide utp kabl u svič i iz sviča u nekoliko računara i sve savršeno radi.
Problem je sa WIFI. Imamo 2 CNC mašine koje su zakačene u mrežu preko WIFI (kabl fizički ne može do njih) i one rade sa unapred unetom šifrom. Sad smo dobili nekoliko računara koji idu u istu salu gde su i CNC mašine i one treba da se zakače na WI FI ali niko ne zna šifru.
Ja sam se zakačio na uredjaj HG531 v1 sa mog računara i otvorio asteriske (ona fora sa promenom password u text) ali izadje mi da je šifra @1GV)Z<! ali to ne radi kao šifra.
Ne smemo resetovati lozinke jer onda one dve CNC mašine treba podešavati, a to niko u firmi ne zna (imaju neku svoju verziju windows-a i nema šanse da se snadjem na njemu - čak šta više nema ni obične tastature na mašini već se preko tačpeda pristupa sistemu pa onda iz cmd konzole nešto drlja da bi podesio).

Ima li neko ideju šta uraditi?

hvala unapred
 
Pozdrav
Ako moze neko da kaze kako je izvadio password sa telekomovog huWEI-A hg630,mucim se vec par dana,nikako da uspem :/ :/ :/
Sa putty-jem nece da izlista sve sam uradio kako treba,ni INSPECT mi ne radi ni iz chrome ni iz mozzile nemoze sa desnim klikom na polje gde je pass nista se ne desava ?!
Bio bih zahvalan ako neko moze da pomogne.
Pozdrav od Milosa
 
Niko nije izvadio podatke za HG630 ;) Moraćeš da ih tražiš od Telekoma, pa da ti šalju pismo.
 
Niko nije izvadio podatke za HG630 ;) Moraćeš da ih tražiš od Telekoma, pa da ti šalju pismo.
Hvala na odgovoru :/

Sad jos da vidim sta cu da im napisem i kako da se obratim,nego jel bolje telefonom da ih kontaktiram ili da idem putem maila?
Kako je brze....,ima li neko da ih je kontaktirao i koliko je trajala putesestvija do dobijanja parametara? Hvala unapred
 
Hvala na odgovoru :/

Sad jos da vidim sta cu da im napisem i kako da se obratim,nego jel bolje telefonom da ih kontaktiram ili da idem putem maila?
Kako je brze....,ima li neko da ih je kontaktirao i koliko je trajala putesestvija do dobijanja parametara? Hvala unapred
Napisi mail. Odgovor ce ti stići za dan-dva a pismo sa podacima posle jos dan-dva. Ovo se odnosi na radne dane.
 
Sta da im napisem? Ja treba opet da trazim podatke, prosli put kada sam im trazio pristupne podatke za PPPoE nisu shvatili sta pitam pa su slali tehnicara kod mene kuci koji isto nisu znali sta mi treba, pa je dosao neki drugi koji je znao sta mi treba. I na koji mail da pisem?
 
Ja sam im slao sledece i dobio sam pismo sa podacima:

Postovani,

kako mogu da dobijem PPPoE username i password za internet?

Koristim Vas internet i to paket 50/2 na linije 018/*******

Edit.

Mail na koji sam slao je [email protected]
 
E pa ja mislim da vise ne salju nikako sistemske parametre. I da salju samo ukoliko uzmes fixnu IP adresu.
 
Nisam vise nista pisao a odgovor sam dobio posle nekoliko dana da je zahtev prosledjen nadleznoj sluzbi.
 
25.12.2015 sam poslao, 29.12.2015 sam dobio pismo.
 
Ukoliko vam nekada zatreba da podesite neki drugi modem/router za pristup telekomu adsl-u, a nemate podatke za username/password, potrebno je da nekako izvucete username podatke iz modema koji radi. U zavisnosti koji modem imate, kombinacija za pristup moze biti:

telekom / telekom < sa ovim samo mozete da podesavate osnovne stvari
admin / admints
admin / ztonpk
admin / tzlkisonpk < kod mene je proradila ova kombinacija

Kada se otvori web config, pronadjite parametre za podesavanje pristupa adsl-u. To je obicno tablica sa 4 reda i u jednom redu negde stoji ppp0 ili 8_35 ili neka kombinacija gde se pojavljuju brojevi 8 i 35 i iza toga dugmence Edit. Kliknite na edit i prodjite kroz podesavanja pritiskom na Next. Kada dodjete do strane gde se unosi username/password za adsl konekciju, kopirajte samo username.
Username obicno izgleda [email protected].

Password je laksi izvuci... okrenite modem koji radi i pogledajte na nalepnici MAC adresu modema. Sifra je bas ta MAC adresa, sve velikim slovima bez : ili - ukoliko postoje. Treba da bude dugacka tacno 12 slova.

Popunite ove vrednosti u drugom modemu i trebalo bi da radi. Ukoliko niste u mogucnosti da izvucete username iz prvog modema, vrlo je moguce da je username kodiran na sledeci nacin:

[email protected]
MMMMMM = poslednjih 6 karaktera MAC adrese
SSS = poslednja 3 karaktera serijskog broja ili MAC adrese

Primer.. ukoliko je MAC adresa modema:
Kod:
A1:B2:C3:D4:E5:F6

onda je username
ADD4E5F65F6@xdsl.isp.telekom.yu

a password
A1B2C3D4E5F6

Dodatak:
Prva 2 slova zavise od proizvođača modema:
AD - ADBroadband
HW - huawei
PI - Pireli

umesto @xdsl.isp.telekom.yu koristite @open.telekom.rs

Update 31.8.2015:
Koriscenjem Inspect Element opcije u Chromeu izgeda da je moguce izvuci password. Pratite sledece uputsvo:
http://www.hongkiat.com/blog/reveal-hidden-passwords-in-browsers/
Ne odnosi se bas na firmware routrea, vec generalno objasnjenje kako izvuci password pomocu browsera.

Poz.
Citao sam sve ali ja kupio sam ADSL Modem TP-LINK TD-W8960N i ne znam kako je User za ovaj model ? jel treba da stavim TP slova i Mac ili ima neke druge sifre? Taj modem je Nov nije od telekoma.
Hvala
 
A šta ti konkretno pokušavaš? Imaš ADSL kod Telekoma a želiš da koristiš taj TP Link uređaj umesto Telekomovog?


To što si citirao su loše informacije to možeš slobodno da zanemariš.
 
Moraš da saznaš parametre veze iz starog modema i da to uneseš u novi modem.
 
Da li Telekom (MTS) stvarno ima pravo da nam ne da šifru za VDSL PPPOE?
Stvarno su pilićari, da sam znao, ne bih produžavao ugovor sa njima, prešao bih kod drugog provajdera.
Ne znam, da li se vredi žaliti Ratel-u, ili Društvu za zaštitu potrošača?
Prvo kažu ne može, jer je njihova (đubre) oprema jedina u mogućnosti da garantuje kvalitet veze itd., a onda dalje navodi da se šifra može dobiti ako se plati statička IP adresa ?!
Aha, znači sa statičkom IP adresom je obezbeđena vrhunska stabilnost i sigurnost internet veze, i bez njihovog pilćarskog modemčića?
Iz onog mučenika ZTE ZXHE H168N se bar može izvući šifra, ali iz ovog HG630 nema šanse.
Grrrrr...
 
Šta reći ...

I razumem te i ne, iskreno...

mučenik kod mene nikad nijedan prekid, bilo još potvrde... takodje i 630, je odličan modem...

Davali su podatke ranije svima, videli da mogu i tu parice da uzmu, pa sad naplaćuju.

E sad možda neko izvuče i za 630, kao i za zte, do tad, ako ti stvano treba, bolji modem, verovatno ćeš platiti
 
Da li Telekom (MTS) stvarno ima pravo da nam ne da šifru za VDSL PPPOE?
Stvarno su pilićari, da sam znao, ne bih produžavao ugovor sa njima, prešao bih kod drugog provajdera.
Ne znam, da li se vredi žaliti Ratel-u, ili Društvu za zaštitu potrošača?
Prvo kažu ne može, jer je njihova (đubre) oprema jedina u mogućnosti da garantuje kvalitet veze itd., a onda dalje navodi da se šifra može dobiti ako se plati statička IP adresa ?!
Aha, znači sa statičkom IP adresom je obezbeđena vrhunska stabilnost i sigurnost internet veze, i bez njihovog pilćarskog modemčića?
Iz onog mučenika ZTE ZXHE H168N se bar može izvući šifra, ali iz ovog HG630 nema šanse.
Grrrrr...

Ne postoji posebni "vdsl pppoe",isti je kao i adsl,nema veze

Samo treba da u vdsl modem podesis vlan id na 300

Kupis na Limundu bilo koji mts modem,iscitas pppoe podatke i zavrsena stvar
 
Nazad
Vrh Dno