Šta je novo?

Telekom ADSL / optika parametri za pristup - mts ruter sifra

Poštovanje svima i srećni praznici. Uveo sam pre neki dan mts optiku, pa me zanima sledeće. Gde mogu naći lozinku za root pristup modemu koju sam nekada koristio na adsl modemima? Sada imam Huawei HG 8245H i pass koji je onaj monter kucao je telekom-telekom, ali to nije root password. Da li neko zna ili moram juriti crne veze da dođem do tog pass? :D Hoću da podesim neke stvari i da otključam portove za iptv da imam i net na njima.
 
Ovaj šablon za korisničko ime u potpunosti radi, lično sam proverio, jedino nisam siguran da li je razlika u velikim i malim slovima.

Moje korisničko ime je bilo [email protected] (iksevi su bili mala slova i brojevi MAC-adrese a ipsiloni su poslednja tri broja SN-broja, takođe sa rutera).

Šifra se sastojala od 7 cifara, brojeva i slova bez ikakve sličnosti sa serijskim brojem i mek adresom.

Datum provere je 24.06.2019.
 
Šifra je ono što se ne vidi tek tako a username je vidljiv na svakom ruteru :d
I "HW" je za Huawei a za ZTE modele je "ZX".
 
Poštovanje svima i srećni praznici. Uveo sam pre neki dan mts optiku, pa me zanima sledeće. Gde mogu naći lozinku za root pristup modemu koju sam nekada koristio na adsl modemima? Sada imam Huawei HG 8245H i pass koji je onaj monter kucao je telekom-telekom, ali to nije root password. Da li neko zna ili moram juriti crne veze da dođem do tog pass? :D Hoću da podesim neke stvari i da otključam portove za iptv da imam i net na njima.
Probaj:
admin/20HWont17.
(Sa tačkom na kraju)

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
^
I javi da li radi pa da dodamo u prvi post. ;)
 
Slobodno stavite u prvi post, taj pass radi, otkriven je pre par nedelja
 
Huawei HG8245H....
Kada dodjem na onu adresu 101.itd, pojavi se pocetna maska na kojoj trazi da unesem ACCOUNT i password. Na plocici rutera kao i u uputstvu koje ide uz uredjaj pise da su username i password- telekom. Medjutim kada to ukucam, izbaci komentar da je greska.
U cemu je problem i kako se resava?

Sent from my Huawei P Smart 2019 using Tapatalk
 
U svakom slučaju se ne bi previše usrećio sa telekom/telekom loginom ako si mislio da promeniš nešto iole bitno od podešavanja.
Probaj sa admin login podacima:

Kod:
username: "admin"
password: "20HWont17" (ili "20HWont17." , dakle sa tačkom na kraju)

Bez navodnika naravno.

telekom/telekom je "user" login sa kojim je nedostupna/sakrivena gomila podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Hvala najlepse, ovaj drugi sa tackom na kraju radi.:happy:
 
Huawei HA35 (Hibrid)
Kako ide za njega admin password?
Probao sam ove sve, ali ni sa tačkom ni bez, ne rade, a ni oni stari.. Hvala.
 
Drugari, koji je ovo model Huawei rutera? Koji mu je default login?

huawei.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Trebalo bi da ti pise na modemu model. proveri nalepnicu na samom uređaju.

Ili probaj pass za Admin nalog

- tzlkisonpk
- ztonpk

Ili za osnovna podešavanja

User: telekom
Pass: telekom



Podešavam jedan server na daljinu i nemam mogućnost da vidim šta piše na ruteru. A nemam nikog ko može da ode i lično vidi.
Pretpostavljam da na osnovu ovog interfejsa neko može da mi kaže o kom ruteru je reč, i ono što mi zapravo treba, login podatke za isti.
Sva ova korisnička imena i lozinke koje si poslao već sam probao ali bez uspeha.
 
Poslednja izmena:
Kako da promenim password, da ne bude, user:telekom i pass:telekom, znači hoću ovo drugo da promenim da ne može bilo ko da mi upadne u mrežu. U podešavanjima rutera nisam našao tu opciju, kod starog rutera je bilo toga.
Ruter je ZTE
 
Poslednja izmena:
Ako pričaš o H168N, uđeš na admin nalog preko logina admin/ztonpk (ako ne radi taj password probaj tzlkisonpk ili admints) i tu ćeš moći da menjaš.
 
U okviru admin naloga možeš da menjaš i za telekom nalog, to je opcija ispod gde piše "admin account management", kad expand-uješ videćeš username telekom.
 
Nazad
Vrh Dno