Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Cuvali smo mi svasta tokom godina, dve kornjace(malu i veliku), dva morska praseta(jedno zivelo 10 god :d), dva Aljaska Malamuta, jednog nam ukrali kao stene, patuljastog zeca..

U isto vreme nikad vise od dve zivotinje.

Sad su aktuelni Malamut od 10 godina i maca od par godina :)
 
Htedoh u CF temi da okacim, posto prete banom evo ovde.
Evo ga Djole, zakleti Intelovac :D:d

64e3jp.jpg
 
Ljudi, gde uzimate hranu za mačke?

Imam dve Scottish Gold (sestra i kastrirani brat) i dajem im Royal Canin Sterilised 37 (za preko godinu dana, jer i imaju godinu i po). Uzimao sam u Pet Centru do sada 10kg, ali su cenu sa ~7.500 digli na 8.700 dinara, a na sajtu namerno ine drže 10kg.
Da li ima negde to jeftinije da se nađe? Možda postoje "mađari" i za to (načuo nešto, ali ih na buvljaku NBG nisam video)?
 
Ljudi, gde uzimate hranu za mačke?

Imam dve Scottish Gold (sestra i kastrirani brat) i dajem im Royal Canin Sterilised 37 (za preko godinu dana, jer i imaju godinu i po). Uzimao sam u Pet Centru do sada 10kg, ali su cenu sa ~7.500 digli na 8.700 dinara, a na sajtu namerno ine drže 10kg.
Da li ima negde to jeftinije da se nađe? Možda postoje "mađari" i za to (načuo nešto, ali ih na buvljaku NBG nisam video)?
Pitaj na kp od ovih što uvoze rc. Ja sam se jednom zeznula i uzela biomil za mačke umesto za pse i granule mi izgledaju poprilično dobro, svetlije su i mirišu na piletinu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, gde uzimate hranu za mačke?

Imam dve Scottish Gold (sestra i kastrirani brat) i dajem im Royal Canin Sterilised 37 (za preko godinu dana, jer i imaju godinu i po). Uzimao sam u Pet Centru do sada 10kg, ali su cenu sa ~7.500 digli na 8.700 dinara, a na sajtu namerno ine drže 10kg.
Da li ima negde to jeftinije da se nađe? Možda postoje "mađari" i za to (načuo nešto, ali ih na buvljaku NBG nisam video)?
Postavi slike tvojih mačaka, ako ti nije problem.

Možda bi mogao i da promeniš brend koji koristiš.
 
Mogao bi bez problema. Ja sam mojoj mesao stalno. Ima neke koje nije htela da jede, mada volela je i jeftine. Ali Royal kad kupim nista drugo nije htela.

Tapatalk from Poco loco
 
Za pse znam da Royal apsolutno nije ono sto je nekad bio. Drzi cenu, jer je kod nas na glasu, ali je kvalitet vrlo los. Ja mojim psima dajem N&D, imaju i liniju za mace. Vredi probati.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Da, RC je iskvaren na globalnom nivou godinama u nazad. Prodaje ga dobra reklama i stara slava. ND je dobar skroz, ima tu još brendova, kvalitetnijih a jeftinijih. Na primer ToW je vrhunska.
 
Za pse znam da Royal apsolutno nije ono sto je nekad bio. Drzi cenu, jer je kod nas na glasu, ali je kvalitet vrlo los. Ja mojim psima dajem N&D, imaju i liniju za mace. Vredi probati.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Apsolutna preporuka za N&D.
 
Ja sam mog boxera hranio sa Royal Canin Boxer i Eukanuba do sad. Bas cu da probam N&D posto ga je smorila Eukanuba izgleda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nova linija Premila obećava dobar odnos cena/kvalitet.
Nema je u Pet šopovima, a može da se nađe po oglasima. Namenjena odgajivačima:

https://www.kupujemprodajem.com/Kuc...ABa_aIX4jZu0G3SQtoHe7VEFIyqJBLQ8k_J8tfFn8MjvQ

https://www.kupujemprodajem.com/Kuc...BctWQ7QtUf7q-GuawsVA7SE4bOjEGrXEb5v2KELK_VcHw

PS
RC je najprecenjenije đubre od granula na svetu.

PPS
Uživajte malo u slikama vrhunski spremnih atleta - sportskih pasa, iz celog regiona, koji su se takmičili u Smederevu. 15-16. sept. ove godine:

http://www.ksp.rs/gallery/index.php?/category/2
 
Poslednja izmena:
Ja sam mog boxera hranio sa Royal Canin Boxer i Eukanuba do sad. Bas cu da probam N&D posto ga je smorila Eukanuba izgleda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eukanuba, takodje brend dobar pre 20-ak godina, sada prosek koji zivi na staroj slavi..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ha, pas koga sam usvojio sa ulice, tj bila je prvo na ulici, pa u azilu za pse, pa opet na ulici, pa je uzeli sa ulice, za godinu dana prešla je od toga da jede sve do toga da je toliko razmažena da kada joj dam granule gleda me nešto kao 'jedi ti ovo, daj meso'

Znači nema šanse, ne bi jela ništa pet dana samo da dokaže da joj se granlule ne sviđaju zato što valjda zna da će dobiiti nešto drugo.

Trenutno jede barenu piletinu i džigerice, one pedigre goveđe gulaše za pse toleriše ali ne obožava nešto. Uvek ima granule u posebnoj posudi i to joj 3kg traje mesecima, uzme pogricka nekada jednu dve. Ali samo pedigre, ne znam koji model, ostale koje sam probao skroz ignoriše. Sve salame za pse isto neće da jede, a 'ljudske' jede, kupujem joj neku pileću salamu.

Ne znam koliko je pametno da se tako hrani, pretpostavljam da su kvalitetne granule bolje rešenje, em mnogo jednostavnije, ali neće...

A svako jutro je navikla na pedigre dentastix, čim čuje da je neko budan čeka na terasi i kuca na staklena vrata šapom ako štapić kasni :|

Imala je tužan život pre nego što je došla, tako da nema veze, neka je razmažena.
.

ip8jsx.jpg
 
@Lappy
Salame za pse NIKAKO!
Ako uzimaš granule, samo one koje nisu obojene.

Ja sam moje pse hranio sa ND, Trainer, verse laga opti life (za štence oko 75% proteina životinjskog porekla) i naravno Taste of the Wild, koji sam tada teško nalazio (inače među top 10 u svetu).
Sećam se kad sam bišonu počeo davati ToW da je pas odlepio od energije, stolica odlična , dlaka isto itd.
Ali sam se trudio da jedan brend hrane ne koristim nonstop, već sam menjao jednom godišnje.
 
Postavi slike tvojih mačaka, ako ti nije problem.

Možda bi mogao i da promeniš brend koji koristiš.
Gledao sam sastav i ostalih brendova i nisu bili ništa bolji. Pravio sam im i od čistog mesa po nekom receptu, ali je devojčica dobila dijareju i više nisam hteo da se igram.

Evo nekih slika. Smešni su. Guraju se svuda, gde odeš tu su i oni. Učiš, oni na legnu na knjigu (ženska ne daje da se okreću strane, a muško ih sam okreće), u toalet, oni za tobom, ostaviš stvari na krevet, oni preko njih, uvlače se u pantalone, majice, veš mašinu... Sa muškim se i jurimo (on za nama iz sobe u sobu, pa mi za njim i tako ukrug :D)
653bba2bdf89c10c023bafafd51aed6b.jpg
b0cc71eac4702ec61407875f2575378a.jpg
6fb20a40aa115f7a71e7a4f33c15bc90.jpg
 
Moj mainecoon klopa sad samo Carnilove For Large Breeds i to joj najvise izgleda prija (i stolica je mnogo bolja nego recimo sa N&D, Brit, RC).
 
Gledanje satava na pakovanju ne znači ništa, na žalost. Ako nađem ponovo link sajta postaviću.
Naime, uzeli su razne brendove i testirali u laboratoriji, razložili na najsitnije detalje od satava do hranjivih vrednosti itd. Tu su nkek najskuplje i najizvikanije marke pale.
 
A svako jutro je navikla na pedigre dentastix, čim čuje da je neko budan čeka na terasi i kuca na staklena vrata šapom ako štapić kasni :|
Ovo je klasika. Svi psi koje ja znam su ludi za dentom... [emoji23][emoji23][emoji23]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja mogu da preporucim Carnilove

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ha, pas koga sam usvojio sa ulice, tj bila je prvo na ulici, pa u azilu za pse, pa opet na ulici, pa je uzeli sa ulice, za godinu dana prešla je od toga da jede sve do toga da je toliko razmažena da kada joj dam granule gleda me nešto kao 'jedi ti ovo, daj meso'

Znači nema šanse, ne bi jela ništa pet dana samo da dokaže da joj se granlule ne sviđaju zato što valjda zna da će dobiiti nešto drugo.

Trenutno jede barenu piletinu i džigerice, one pedigre goveđe gulaše za pse toleriše ali ne obožava nešto. Uvek ima granule u posebnoj posudi i to joj 3kg traje mesecima, uzme pogricka nekada jednu dve. Ali samo pedigre, ne znam koji model, ostale koje sam probao skroz ignoriše. Sve salame za pse isto neće da jede, a 'ljudske' jede, kupujem joj neku pileću salamu.

Ne znam koliko je pametno da se tako hrani, pretpostavljam da su kvalitetne granule bolje rešenje, em mnogo jednostavnije, ali neće...

A svako jutro je navikla na pedigre dentastix, čim čuje da je neko budan čeka na terasi i kuca na staklena vrata šapom ako štapić kasni :|

Imala je tužan život pre nego što je došla, tako da nema veze, neka je razmažena.
.

ip8jsx.jpg
Ni meni nije htela da jede granule dok je bila mala. Jednom smo samo uzeli pedigre i imala je užasne gasove a jela ih kao luda. Probaj neke poluvlažne granule samo kvalitetnije. Ova moja kad uđe u teranje pojela bi i trulog goluba, ne bira.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Moram da oživim temu jer sam ostao bez opcija, možda neko pomogne ko dobije notifikacije na odgovor.

Naime, imam mačora od 14.5 godina koji je do pre 5 dana bio normalna aktivna mačka. Jedan dan se ispovraćao po kući, na par mesta rozikasto pa smo ga odveli veterinaru, tačnije u ambulantu "Pas, mačka i...." na Novom Beogradu, gde smo ga godinama vodili na vakcine i preglede. http://pasmacka.com/

Snimcima mu je utvrdjeno da mu je jedan bubreg obmotan dal cistom, i krvna slika pokazuje da mu je i jetra problematična. Hirurgiju ne preporučuju jer kažu da su jako male šanse za nekoga u njegovim godinama da preživi, i nakon nekog razgovora njihova preporuka je da se on uspava da se ne bi mučio.

Da li neko možda ima preporuku za hirurga, pošto ne znam ni sam šta da radim :(
 
Mozda mozes da probas da ga odvedes na Veterinarski fakultet, pa vidi sta ce oni da kazu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uh.
Nažalost, to je (starim) mačkama slaba strana. I moj sijamac je bio izuzetno aktivan, a onda je odjednom klonuo. Bubrezi. Posle par sedmica vodanja po veterinarima i mučenja, uspavali su ga.
Kako mi je bilo...
 
Moje iskustvo (sa psima doduse) je da kad se kraj priblizi treba biti hrabar i to prihvatiti. A pravi je onaj veterinar koji ce ti to i reci. Mnogo je onih koji bi "sekli i otvarali da pokusaju". Poenta je, da pokusaju, sta, sa zivotinjom od 14,5 godina sto je duboka duboka starost... Sve najbolje znam o pomenutoj veterinarskoj ordinaciji inace... Ako budes insistirao, naci ces nekog da ga operise, ali pitanje je poente, ma kako surovo i tuzno zvucalo...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Uspavaj ga. Na žalost iz iskustva ti govorim.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja kada sam morao da uspavam mog psa niko to nije hteo da uradi. Svi kazu oni nisu mesari pa da samo ubijaju. A pas ne vidi ne cuje, ne moze na noge, zavija onako tuzno satima. Došle neke devojke veterinari one bi da je leče, ja reko sta se moze leciti na skoro 16 godina starom psu. Dale joj neku inekciju da joj bude bolje kao, ona posle par sati neprastano zavijala, sutra dan ujutru ja odmah zovem reko dodjite uspavajte jer zar ne vidite da je kraj, i dosao neki momak, i kaze odmah da je za uspavljivanje. Zato su muski veterinari bolji, jer se ne vode emocijama toliko ko zene

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno