Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

@Kass opušteno, skapirao sam

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Citam ceo dan sta pisete... Kod mene je mix 2 sveta, kupili smo cokoladnu labradorku u septembru, pre 2 meseca otprilike smo nasli mesanku dalmatinca. Prelep pas, dusa. Ostavili smo je kod nas, vezala se nas preko noci a i nama ona srasla za srce odmah.
Ok mi je kada ljudi biraju rasne pse jer traze pse sa odredjenim karakteristikama. To je sasvim opravdano. Previse mi je kada se psi prodaju za neke sulude pare. Kada ljudi vide psa kad je mali i kada se odaberu apsolutno je nebitno koliko je placen. Vezete se za njih i to je kraj, vezu se i oni.
Zao mi je samo sto ljudi koji prodaju pse nijednog trenutka ne biraju kome ce da prodaju vec onome ko je spreman da plati nekada i previsoku cenu. Gomila ljudi kupuju rase jer su im lepi i ne znaju ni njihove najosnovnije potrebe. Tako dolazimo do gomile pasa koji su izbaceni ili koji jednostavno pobegnu jer nikada nisu prosetani napolju.
Otkako je GoT krenuo krenula je najezda haskija. Svaki dan gledam ljude kako ne umeju s njima, gledam haskije po dvoristima kako samo cekaju priliku da pobegnu. Bas me tuga uhvati.

Tapatalk from Poco loco
 
Cini mi se da se nesto pogresno razumelo ovde, mesanci su super ali jednostavno ne znas sta ce mu biti potrebno i da li ces moci da mu pruzis zivot kakav treba. Ako uzmes mesanca lovackog psa a zivis u stanu i nemas vremena da ga setas 20km dnevno on ce biti nesrecan jako u zivotu. Zbog toga se kupuju rase sa odredjenim karakteristikama da bi covek mogao da pruzi maksimum psu i sebi naravno u druzenju sa psom. Ukoliko neko ima vise mogucnosti i ne zavisi od stana, vremena i slicnog naravno da je divna odluka spasiti nekog psa.
No to ne znaci da onaj ko nema sve uslove ne treba da kupi rasnog psa za koga zna da ce odgovarati uslovima koje ima. Ni manje ni vise. Klasican primer pogresne kupovine psa su polarci svih vrsta koji se drze u gradu i u stanu. Pas kome treba sloboda da trci po 20km dnevno i da radi nesto korisno sedi u stanu ili dvoristu i ne zna sta ce sa sobom. A onda se svi zale da nece da slusaju i da beze, zamisli...
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • viber_image_2020-05-14_17-30-33.jpg
    viber_image_2020-05-14_17-30-33.jpg
    281.4 KB · Pregleda: 284
I postao IT stručnjak :)

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ljudi koliko se krecu Francuski Buldozi u Srbiji i dali bi moglo posto imam tamo nekog da se kupi on tamo i da se posalje ovamo u Pg bez ikakvih peripetija?
Odje kod nas imaju dvije vrste mrsave i punine ove mrsave su dzabaluk ali nisu kvalitetne pa bih ovu kvalitetnu vrstu, znate valjda vec za to...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Snoopy i "njegov" mačak Tom koga je on našao u sred zime na ulici kao malo mače i doneo kući.

WP_20170804_10_41_05_Pro.jpg

Maja i "njeni" mačići
WP_20161019_11_16_33_Pro.jpg
 
Poslednja izmena:
:)
 
Drugarice... [emoji16]
681eb4cf356fd0c7139b1f1d87cf229b.jpg
 
Mona

 
prelepa :)
 
Adi
323ee9a34aab9c43a495d900324434ea.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Kucna maca - Mika, koja je zivela u stanu, pri preseljenju je dobila na raspolaganje ogromno dvoriste, ovde nema saobracaja i toliko macaka/pasa pa je bezbedno :D

Trebalo joj je nedelju-dve da se navikne, sada caruje :)IMG_20200711_131506.jpeg
https://photos.app.goo.gl/hVhpD7Megmxpr35a9
 
Nije moj ali stalno dolazi kod mene i sad ga čuvam, dok su vlasnici u Španiji. Lud ko struja, danas sam ga poveo na posao.
36b7e9bb4a5856fa9eb1f5147c9a6144.jpg
 
Imamo li forumase koji cuvaju mopsa u stanu? Iskustva sa njihovim bolestima, ociju pretezno?
 
Mačor sa naravi besnog pit bul terijera, jedino se ne tuče sa psima, a ne bi me čudilo i da je već počeo.
I nije ova gajbica mala, već je on ogroman.



Ima li još nekog ko hrani svoje pse i mačke živim iznutricama i mesom?
Ili sam ja jedini?
 
Mačkama dajem samo po malo (koliko da se omrse) živu piletinu i/ili mleveno meso, masno i žile posle čišćenja za šnicle, žive iznutrice nikako, sve im skuvam prvo.
Psima samo po neku veliku živu kosku da imaju na čemu da čiste i oštre zube, normalna hrana pored suve hrane samo kuvane iznutrice i koske koje dobijam od mesara za male pare i dodam kukuruzno brašno zbog fiber-a. Moram da ih držim na dijeti jerbo su kao burići.
Imao sam nekih 12 godina jednog ogromnog mačka (žuti Garfield) ali je uginuo od raka pre nekoliko godina.
CIMG0290.jpg
DSC00955.JPG
Na ovoj drugoj slici vidi se kako grli sadašnjeg psa Maju kada je došla kod mene i bila mlada.
 
Poslednja izmena:
Sveze meso i iznutrice su super hrana za pse ako su ispravne ali jedno mora da se vodi racuna, NIKAKO sveze (bez termicke obrade) SVINJSKO. Postoji virus, 100% smrtonosan za pse od koga svinje i ljudi ne obolevaju pa se ne vakcinisu, niti testiraju na taj virus. Kucajte Aujeckijeva bolest ili lazno besnilo u google.
Retko ga ima ali su fatlne posledice kad naleti pas ne njega.
 
Stari komsija kupuje mackama pileca ledja, pa im to daje. Nista im ne fali, a 50rsd/kg
 
Ja sam kupovao pileca ledja, skuvam i dam joj da jede ali ona nece da jede. Kupovao sam svasta i retko sta je htela uvek da jede, dok nisam shvatio da posto ona za vreme ručka i doručka lezi ispod stola hoce da jede samo ono sto i mi jedemo.
 
Mačor sa naravi besnog pit bul terijera, jedino se ne tuče sa psima, a ne bi me čudilo i da je već počeo.
I nije ova gajbica mala, već je on ogroman.



Ima li još nekog ko hrani svoje pse i mačke živim iznutricama i mesom?
Ili sam ja jedini?
Samo kad kupim sveže goveđe srce ili šuplje kosti. U suprotnom bi se pokvarilo u frižideru. Kuvam pirinač, šargarepu, tikvicu i na kraju dodam seckano srce ili pileća leđa skinem meso sa kostiju a dodam im laneno seme i ovsene pahuljice po potrebi. Kad se tako hrane vodu ne okuse, kad jedu granule dosipam im vodu u činiju.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Stari komsija kupuje mackama pileca ledja, pa im to daje. Nista im ne fali, a 50rsd/kg

ГДЕ има за те паре???


Sveze meso i iznutrice su super hrana za pse ako su ispravne ali jedno mora da se vodi racuna, NIKAKO sveze (bez termicke obrade) SVINJSKO. Postoji virus, 100% smrtonosan za pse od koga svinje i ljudi ne obolevaju pa se ne vakcinisu, niti testiraju na taj virus. Kucajte Aujeckijeva bolest ili lazno besnilo u google.
Retko ga ima ali su fatlne posledice kad naleti pas ne njega.

Одличан савет!


Ja sam kupovao pileca ledja, skuvam i dam joj da jede ali ona nece da jede. Kupovao sam svasta i retko sta je htela uvek da jede, dok nisam shvatio da posto ona za vreme ručka i doručka lezi ispod stola hoce da jede samo ono sto i mi jedemo.

Мачке су инаџије кад је храна у питању, тј може јакооооо дуго да не једе, док не добије оно што хоће, грабљивица, па је навикла да не једе данима...све мачке које сам имао су непогрешиво знале кад има нешто крваво за јело у кући!


@bojilica
@CountMike

Ја им дајем све живо, осим свињског што више нећу, а то су углавном изнутрице и сланина тј лој.
Изнутрице су јетра и бубрези, говеђи најчешће, тј овчији.
Ако засмрди бацим.
ОСЛИЋ и ГИРИЦЕ обавезно, и једно и друго да са коскама, мсм друго свакако, а и ово прво. А све рибе одлеђавам у топлој води, никако да се одлеђава дуго.

А уместо оних гранула које не подносим органски, јер сматрам да је то мртва храна, дајем неку саламу од 100 РСД/1кг има у матијевићу, кад се уквари и њу бацим, а пошто може да се уквари, мало је ипак боље од гранула.
 
Ja sam mačoru (sijamac) redovno davao "žive" pileće šije. Satarom sam usitnjavao. Tu i tamo još ponešto.
I ostatke od raznog mesa kada se spremalo za friz i sl.

Umeo je dobro da oplevi poneko lokalno pseto po nosu :)
 
Poslednja izmena:
I psi i mačke se razmaze lako. Naš mačor ženu budi da mu da 'nagrade'. Budio i mene, ali ja ustanem, vidim da ima njegove hrane i samo se vratim u krevet. Ako dođe opet, ja ga otjeram. Msm, volim ga i sve, ali ako ja njega ne dresiram, neće ni on mene :d
 
Svinjsko meso nije dobro za macke i pse, ne znam za iznutrice. Ima i logike, sva gotova hrana za njih je (riba za macke), piletina, govedina i divljac, nigde se ne pominje svinjsko meso.
 
Svinjsko meso je odlicno za pse. Mnogo redje uzrok.alergije od piletine.
 
Nazad
Vrh Dno