Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Pas je 4 god i ima svoje navike i formiran karakter. Ako imate dece ne bih rizikovao sa nepoznatim psom ukoliko se ne poznajete. U suprotnom treba da neko iskusan pogleda psa i proceni karakter i vidi kako se ophodi sa decom, kakav je cuvar ...i da vam.to iskreno kaze.
Vecina dobermana sada ima blag karakter i miran temperament u odnosu sa one ranije. Ali svaki je pas za sebe. Znam ih i dosta nesigurnih, pasljivih , ali i sa agresivnim ponasanjem.

Dobermann ne trpi najbolje zimu. Potrebna mu je neka prostorija za hladne dane. Inace su i dosta lajavi[emoji4].

Kilika su vam deca i da li poznaju tog psa?
 
Nisam ozenjen [emoji23]
Sestricina mi ima 4god i ne zivi kod mene, a psa bi uzeo kao stene.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ok su dobermani. Zavisi od vlasnika ali umeju da budu i mice. Sto kaze covek gore, malo im se primirio temperament u smislu da nisam jako dugo video agresivnog dobermana. Sve u svemu kljuc je u socijalizaciji, izvoditi ga tamo gde ima pasa i pustiti ga da se druzi od malena. Moras biti alfa da zna ko je gazda u kuci. Moze mazenje, moze igranje ali kad promenis ton da zna da si ozbiljan. To su sluzbeni psi, zahvalni su za rad ali da znas da ga moras istrcavati, moraju da trose energiju.

Tapatalk from Poco loco
 
Nisam ozenjen [emoji23]
Sestricina mi ima 4god i ne zivi kod mene, a psa bi uzeo kao stene.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Izvini. Nisam postovao pravilo da se ne pise na stesrce[emoji55]
 
@Stefan1995

Jos nekoliko bitnih informacija. Potrazi stene od stabilnih roditelja sa zdravstvenim testovima. Karakter i zdravlje su najbitnije osobine za svakog psa. Doberman trazi dosta aktivnosti, kako fizickih tako i mentalnih. Proucavaj materiju i kreni da stedis posto im je skocila malo cena. Ostalo na PM.
 
Mhm u redu brate. Ajj.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Evo kod nas pre 2 godine u vikendici, pre nego sto smo udomili sve sem 2.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Au *mjau**mjau**mjau* sto sam imao (imam situaciju). Macka je pretrpela strasnu psihicku traumu i sinoc je zavijala od 7 do 3 ujutru i siktara izmedju toga. Nismo smeli da joj pridjemo.
Danas je malo bolje, prisla dosla u sobu, ali posle 20 min od kad se zavukla ispod kreveta opet siktanje.
Zatvorena je u sobi sa hranom, vodom, posipom.
Da li neko ima iskustva koliko treba da se smiri?
Zvao sam veterinare u 1 nocas, njih 10 gde pise da izlaze na teren (dezurna sluzba) niko nije hteo da dodje. Samo je savet, pustite je da se smiri, ignorisite i to je to.
Ukucani preplaseni i ne ulaze u tu sobu, a bogami kako je Maine Coon od 8 kg sa sapom kao pola mog dlana ni ja se sad ne usudjujem.
Neki savet?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zovi pod hitno Džeksona :)

I bre, šta ga je toliko istraumiralo?

Ja bih uklonio hranu, a kada pokušavaš da mu priđeš čini to sa njegovom omiljenom. I neka ti ćebe bude pri ruci. Nadam se da imaš dobre reflekse.

P.S.
Možda ćeš ćebe ipak morati da upotrebiš, pa u kafez, pa kod veterinara na bocku za smirenje.
 
Poslednja izmena:
Dogodila se vrlo bizarna stvar. Spavala na trosedu, robot usisivac koji imamo dve god, usisavao normalno, ona se cimnula u snu uhvatila jastuk i pala sa kreveta a usisivac nije mogao da prodje od nje i cukao ju je par puta. Znaci scena iz filma.
Od sinoc se nije oglasavala, jos je ne pustam iz sobe a kako sama ne trazi, mislim da se jos nije smirila skroz :D.

P a k a o. Da nije tolika kolika je ne bi bio problem :D

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Posto su se pominjale pravljene kucice, evo kako sam ja napravio od velike kartonske kutije, starog cebeta i stiropora. Macak je bio odusevljen
deb53d9c84172d4f089d6a9a228e6b91.jpg
d049aa9556f0093136869099fe88ee87.jpg


Sent from my phone
 
@[Miki]
Mozes da probas da uzmes Trixie Catnip i da sipas po podu u sobi, trebalo bi da se smiri, mislim da ima i u spreju.

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk
 
Odličan predlog, DW, zaboravljam na nju jer moj mačor svojevremeno nije nešto reagovao.
Pristojna zamena je i obična valerijana. Osim na mačke povoljno deluje i na ukućane :)
 
Imamkapi valerijane i ona je super reagovala na njih. Mada je jedan vet od onih 10 rekao, mozete, ali moze ili da je smiri ili dalje isprovocira. Bem li ga sad :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Smirite se sama ,samo je pitanje dal će te smeti koristiti usisivač u njenom prisustvu ubuduće.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Sorry sto spamujem temu :). Test 1 gotov, otvorio vrata, dosla do dnevne, niie htela da udje, dao joj sosic, malo pojela i vratila se u spavacu i sad spava na cistom peletu koji treba da joj je posip....Kada sam otvorio vrata bila je na krevetu a ne ispod pa se malo i smirila bar po tom ponasanju sto mogu da zakljucim.

Posle trebam samo da uzmem komp i telefon iz te sobe pa bih je opet ostavio nocas tamo u svojoj sigurnosti, cisto da je dodatno nesto ne uplasi.

Slicnu situaciju sam imao u martu kadq sam zveknuo na plocice ispred nje i dva dana je htela da me pokida, treci vec ok :).

Promukla je skroz od urlanja.
62da4725334e031aeb49c3527d5dbe61.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Preslatka maca..

Ja od kako sam video Maine Coon kako izgleda mastam da cuvam, ali mislim da bi moja trenutna maca slogirala od nje, a od skoro sam uzeo i francuskog buldoga (neplanirano), kvota za zivotinje mi je ispunjena :D
 
Songs and flowers dok se ne naljuti ili uplasi :). Prva ultra stresna situacija u zivotu pa donekle i razumem.

Ali ovako je mega car, rodjaka dodje hvata je za rep, ushi, mesi je nista. Samo kada joj je dosta ode iza ili ispod kreveta i tad je ne diras. :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Sorry sto spamujem temu :). Test 1 gotov, otvorio vrata, dosla do dnevne, niie htela da udje, dao joj sosic, malo pojela i vratila se u spavacu i sad spava na cistom peletu koji treba da joj je posip....Kada sam otvorio vrata bila je na krevetu a ne ispod pa se malo i smirila bar po tom ponasanju sto mogu da zakljucim.

Posle trebam samo da uzmem komp i telefon iz te sobe pa bih je opet ostavio nocas tamo u svojoj sigurnosti, cisto da je dodatno nesto ne uplasi.

Slicnu situaciju sam imao u martu kadq sam zveknuo na plocice ispred nje i dva dana je htela da me pokida, treci vec ok :).

Promukla je skroz od urlanja.
62da4725334e031aeb49c3527d5dbe61.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Stresirane mačke jako često spavaju ili leže na svom posipu, to je normalno ponašanje u toku stresa
To im je sigurna i poznata teritorija
 
Macak Juja (ime su dala deca dok su mislila da je zenska macka, pa je ostalo), spasen sa ulice kao mace, neverovatno umiljat i gotovo da ne prestaje da 'prede'. prezimice kod nas u stanu a do tada je na vikendici sa psom Simom, sa kojim se lepo slaze, pusta ga ga ovaj lize, dele klopu i nikad se nisu pobili. Za Simu se jos ne zna gde ce provesti svoju prvu zimu :)

Nikad nisam drzao macku, vidim da se prave ove kucice, a Juja voli na krevetu na cebetu da odmara, pa me zanima da li da joj uopste pravim indoor kucicu ako ce verovatno i u stanu hteti da spava na garnituri?

 
za mačke nema veće sreće od prazne kutije
od cipela, kafe, slatkiša
bitno da je kutija otvorena i eto radosti za mačku
 
Kad se već spominje pelet, gde ga nabavljate, ja sam do sada koristio onaj iz DM-a ali već par nedelja ga nema. Vidim da postoji neki za poljoprivredu koji se koristi za piliće i konje koji bi trebalo da je dobar ali gde to da nabavim?
 
Ja sam po nekim mackarskim grupama dobio info kada nema DM peleta, kupiti Red Sparrow. Dzak od 15kg je 360 din i stvarno je super.

Ima u bilo kom bolje snabdevenom stovaristu peleta.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
za mačke nema veće sreće od prazne kutije
od cipela, kafe, slatkiša
bitno da je kutija otvorena i eto radosti za mačku
Moja je volela da se penje na kutije, nije ulazila u njih nikada. Ali da, nema vece srece nego kad kupis patike i doneses joj kutiju :d


Tapatalk from Poco loco
 
ZZzzZZzzZZzzzz... [emoji4][emoji4][emoji4]
329f101ce2d8a6fc90b1a49841b90cc8.jpg


Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Update posle skoro mesec dana. Jos se nije smirio mackonja, izbegava pola kuce, uplasena, 6 dana ok, mazi se zeza, i 7 dan krene da juri svoj rep i da frkce:).
Sutra nam dolazi veterinar cisto da je vidi, kaze ne vidi agresiju ali kada cudo od 8-9 kg krene da frkce, run!
878e8bf126718eb76debecdba0c6960e.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Baš mi žao

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Juja dosao veceras u stan prvi put da prezimi ... odmah se privikao, ni blender ga nije uznemirio, vecerao, lezi i prede. planiram da ga vodim kod veterinara jer ima 10 11 meseci a nikad nije vakcinisan, pretpostavljam da nije zgoreg da bar sad nesto dobije? ne znam samo da li da ga setam do tamo u pletenoj korpi, ili po starinski, ispod jakne, da viri glava naravno?
f32ac6e275c17d455b92ee1b4b3429a5.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ubaci ga u jaknu, cisto da bude mirniji ako sretnes nekog psa. Inace, ja macku nisam nikada vakcinisao. Keva mi je pizdela a ja nikako da joj objasnim da besnilo moze samo ona da joj prenese posto macka ne izlazi :d

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno